Osvita.ua Середня освіта На обладнання шкільних кабінетів спрямують 200 млн
На обладнання шкільних кабінетів спрямують 200 млн

Держава виділить кошти на обладнання природничо-математичних кабінетів у школах

На обладнання шкільних кабінетів спрямують 200 млн

Цього року на засадах співфінансування держава виділить 200 млн грн на обладнання природничо-математичних кабінетів у школах. Про це сказала міністр освіти Лілія Гриневич під час зустрічі з освітянами Волинської області.

«Втілення реформи демонструє свій результат за дверима аудиторій і класів. Саме там, де стоїть вчитель чи викладач і дивиться в очі студентам та учням. І ось там є або немає наслідку реформи. Саме тому такими важливими є стимулюючі освітні програми, які підтримуватимуть зміни», – наголосила Лілія Гриневич.

Вона додала, що яскравим прикладом є вплив, який має субвенція на природничо-математичні кабінети.

«Хто не знає про проблеми нашої природничо-математичної освіти? Нам не вистачає вчителів фізики, ви подивіться, хто йде з абітурієнтів вступати на ці спеціальності. Вони втрачають інтерес до вивчення цих предметів сьогодні в середній школі. Це є величезний виклик до того, як навчали цих предметників. Ми розпочали, ще уряд Арсенія Яценюка, створення оснащених опорних шкіл і так само програму закупівель природничо-математичних кабінетів. І вже кілька років поспіль ми закуповуємо ці кабінети, щоб діти мали лабораторну базу для навчання», – підкреслила Гриневич.

Освіта.ua
11.03.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
Непогано було бb ще й кабінети української мови та літератури обладнати по-новому, бо якось дивно, що в Україні виховувати патріотів учителі-філологи мають за допомогою дошки та крейди.
Фоня
Для Наталія: виховати патріота має сама держава, своїм прикладом ставлення до громадян, їх захистом та ін.
Коментувати
Максим Мирошник
Якісні рішення для кабінетів як завжди тільки на сайті dixi.education - якщо знайшли дешевше то скоріше за все підробка
Сенатор
Кілька років тому в одній з телевізійних передач,прозвучала інформація про те. що на всю Україну лише в одній з шкіл м. Києва є повністю обладнаний кабінет фізики. Є все! Це обладнання закупив спонсор. Йому це обійшлося 550 тис. євро. Ні школа, ні спонсор названі не були. А тепер порахуйте, що таке 200 млн. грн. на всю Ураїну. Що на них можна закупити? Тепер, що-до підручників для 10 класу. 15 січня цього року на нараді в місті Києві, яка була присвячена правилам прийому у ВНЗ I-II рівня акредитації заступник міністра сказав, що вони не розрахували поліграфічні можливості нашої промисловості, тому підручники для 10 класу були не надруковані. Але він в цьому проблеми не бачить. Всі підручники є в електронному вигляді в інтернеті. Є-то-є. Але мене цікавить два питання. 1) Куди ділися гроші виділені на друк підручників і які не були надруковані? 2) Чи закладені кошти на їх друк в бюджеті на цей рік? Якщо закладені, то ще якась надія є. Якщо ні, то їх вже і не буде.
Влад Горний
Освітню галузь вже давно перетворили на "годівницю-мийницю бабла", а вчителя - на служку. А можна було б забезпечити фізкабінети бодай аудіо-відео матеріалами та обладнанням для його використання на уроках. Додати сюди віртуальні програмні засоби і вже якось можна було б жити. Залишки совдепівського приладдя мало що додають в якості навчання, та й перевіряти досвід класичних фізиків на лаб. роботах - одне неподобство. Орієнтувати зміст курсу фізики на побутову техніку, виробничі процеси, природні явища, транспорт, тощо - буде хоч якась користь на майбутнє. Але не міняти "коней" щороку, щоб вчитель сам вже не орієнтувався, що і в якому класі вивчати в цьому році, а в наступному - взагалі, що Бог дасть.
Родион
Для Влад Горний: "Совдепівське приладдя" в фізкабінетах було якісне, недороге, методично продумане, забезпечувало всі розділи фізики. Теперішній мотлох не йде в жодне порівняння, а ціни - жах.
Іван
Воно то так. Але сучасні набори для вивчення робототехніки , в контексті фізики, чудова річ. Там і механіка і електротехніка і моделювання і програмування. Але коштує це дуже багато. Але за такими навчальними засобами майбутнє. Якщо це все буде, то і фізика і інші предмети учні будуть вивчати з дуже великим бажанням. Вони будуть розуміти навіщо це все.
Коментувати
Elen7613
Знову одні обіцянки. Де розмістити заявку на отримання обладнання для сучасного кабінету фізики? До кого можна звернутись? Коли звертаєшся з цим питанням в інститут післядипломної освіти - розводять руками: програма забезпечення обладнанням є, а от грошей - немає. Стосовно субвенції на природничо-математичні кабінети - ми готові засвоїти ці кошти, але назвіть конкретне прізвище, до кого можна звернутись? До ВНЗ І-ІІ р.а. (коледжі, ліції) досі не надійшли навіть підручники для 10 класу, а ми тут ведемо мову про обладнання кабінетів.
Фізик
Вчителів фізики не вистачає, а деякі директори не цінують досвідчених учителів, які стараються навчити найкраще. Вони слухають дітей, які лінуються і не вчаться, а також батьків, які намагаються перетворити школу на дитячий садок. Вчителі фізики не отримують доплату за зошити і працюють без лаборанта. Обладнання мати непогано, але треба змінювати відношення до вчителів і не вважати їх за прислуга, не принижувати, не змінювати навантаження всередині учбового року. Зараз у школах забули про якість знань учнів і намагаються їх більше розважати. А вчителі фізики розвивають логічне мислення і пояснюють закони природи.
Вчитель
Нам минулого року закупили обладнання у фізичний кабінет китайського непотребу на 148 тисяч. Алектрофорну машину два рази покрутили, на третій вона сказала допобачення. Важелі з пластмаси : два тягарці підвісили і він зігнувся навпіл. Хтось добре заробив на цьому, а у нас знову купа дороговартісного непотребу.
Ruslan Kuznetsov
Для Вчитель: І у нас таке ж "обладнання", виготовлене у погребі, за таку ж суму підкинули. При цьому абсолютно однакові прилади мали різну ціну (яка відрізнялась в рази). Впевнений, що всі ці "забезпечення" обладнанням є не що інше як банальна схема розпилу грошей.
serj
Нам того ж г тільки на 90 тис. накинули. Почали користуватися - динамометр на 100г важок показує то 0,5 то 1,5 Н. Бе... Поставив для красоти у шкафчик.
Коментувати
Местный
Аххх, как же сладки обещания, какая элитная лапша на ушах у всех педагогических работников. Ещё 20 дней и на дембель.
Кишені
що знову? Вже ж давали! Краще п.Міністр проїдьтеся Україною без попередження подивіться куди і на що пішли ці гроші. Що закупили. Що працює. Чи дають цим користуватися учням та вчителям. Не давайте гроші. Закупіть на школи під підпис роздайте на школи

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!