Держава виділить 504 млн грн на інклюзивну освіту

За словами міністра освіти, забезпечення рівних можливостей на освіту є одним із пріоритетів МОН

Держава виділить 504 млн грн на інклюзивну освіту

У бюджеті 2019 року передбачено 504,5 млн грн на розвиток інклюзивної освіти, з них 353,3 млн будуть спрямовані на підтримку дітей з особливими освітніми потребами в школах, ще 37,2 млн використають для забезпечення інклюзії в дитсадках, а 24,8 млн – для підтримки спеціальних груп у закладах професійної освіти. Відповідну постанову було ухвалено під час засідання уряду.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, розвиток інклюзивної освіти і забезпечення рівних можливостей на освіту для кожної української дитини є одним із основних пріоритетів МОН.

«Саме тому цьогоріч ми вперше спрямовуємо гроші на підтримку інклюзії не лише у школах, а й у дитсадках, а також у закладах професійної освіти. Окрім цього, з понад 504 млн грн 39 будуть використанні для дообладнання наших інклюзивно-ресурсних центрів. Нагадую, що зараз вже створено більш як 500 таких центрів, а до кінця року їх має бути вже 700», – розповіла міністр.

Вона також зазначила, що цього року буде закуплено ще 200 методик для комплексної оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами.

«Торік ми закупили 500 таких методик для тих інклюзивно-ресурсних центрів, що вже відкриті. Зараз методики будуть направлені в центри, що відкриватимуться 2019-го. Крім того, вже у березні почнеться навчання працівників центрів – по кілька осіб з кожної області – для роботи із цими методиками», – пояснила Лілія Гриневич.

Міністр додала, що ще 1 млн грн піде на розвиток та підтримку електронної системи, з якою працюватимуть батьки дитини з особливими потребами, фахівці інклюзивно-ресурсних центрів та школа. Саме через цю систему здійснюватиметься реєстрація батьків на прийом до фахівців центрів, зберігатиметься висновок щодо освітніх потреб дитини, а також фіксуватимуться корекційні послуги, що надавалися дитині у закладі освіти.

Освіта.ua
27.02.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Саньок
Щирі співчуття вчителям - інклюзивникам. Краще на Польщу, ніж в інклюзивний клас. Наша міністер хоч знає щось про роботу вчителя в інклюзивному класі? А про мамочок інклюзивників? Які вважають, що їх дитина не в інтернаті - значить учитель зобов`язаний навчити, як і дітей норми. Та їм не 20%, а 50 треба платити і дякувати, що згодилися.
учителька
На доплату учителям грошей знайти не можуть. А інклюзивно- ресурсні центри тоді навіщо? Нехай і займаються з цими дітками вони, а не вчителі. Я не проти інклюзії. Я проти недолугих керівників, що економлять на учителях.
учитель
Наше начальство привыкло, что учитель работает за зарплату, за те же деньги тянет кучу поручений, а теперь еще и инклюзию должен выполнять бесплатно. Нету денег- закройте инклюзивные классы. А то наплодили их в угоду сами знаете кому, а мы отдуваемся.
олена
А про надбавку вчителям інклюзивних класів пані Гриневич нічого не хоче сказати? Це вчитель має виконувати додаткову роботу в такому класі безкоштовно?