Уряд придбає комп'ютери школам, у яких їх немає

В Україні функціонує 413 шкіл, в яких взагалі відсутні комп’ютери для освітнього процесу

Уряд придбає комп'ютери школам, у яких їх немає

В Україні функціонує 413 шкіл, в яких взагалі відсутні комп’ютери, що використовуються в освітньому процесі. Про це повідомила міністр освіти Лілія Гриневич, коментуючи виділення урядом 300 млн на комп'ютеризацію шкіл.

За словами міністра, завданням освітнього відомства є забезпечення для шкіл співвідношення бодай 1 комп’ютер на 10 учнів.

«Хочу повідомити, що в Україні наразі є 413 шкіл, де взагалі відсутні комп’ютери, що використовуються в освітньому процесі. А ще велика кількість шкіл, де це співвідношення значно більше, ніж 10 до 1. Тому ми спрямовуватимемо кошти саме туди, де немає цих комп’ютерів і де немає відповідного співвідношення. На це в субвенції – 300 млн грн», – повідомила Гриневич.

Вона додала, що закупівля комп’ютерів здійснюватиметься на засадах співфінансування, тобто місцеві органи самоврядування мають сплатити певну частку від вартості обладнання.

Міста обласного значення мають сплатити не менше 30% з коштів місцевих бюджетів за придбання комп'ютерів, для районів та в ОТГ цей ліміт становитиме не менше 10% від вартості комп'ютерів, для сіл, що мають статус гірських населених пунктів, та на лінії зіткнення – не менше 5%.

Освіта.ua
03.04.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Максим Мирошник
Портативний ноутбук вчителя замовляють тут: https://dixi.education/equipment-category/computer/laptops-pc-tablets/ - характеристики згідно рекомендацій Типового переліку
serj
Для Максим Мирошник: А непортативний ноутбук????
Максим Мирошник
Конечно можно - но к компьютеру качественный источник бесперебойного питания тоже будет стоить денег - если компьютер и ноутбук по характеристикам из рекомендаций МОН в одну цену то лучше ноутбук: есть встроенный аккумулятор и меньше проводов, меньше риск что ученики пошалят и что то засунут в корпус системного блока, да и с подключением мышки разница не будет ощутимой, тем более что сэкономит вам место на столе.
Коментувати
Кот Матроскин
Гроші виділені на техніку такі що виходить один комп на школу. І чи враховував хтось, що ті компи які є в більшості шкіл - їхнє місце давно вже на смітнику. А по звітності виходить, що школа оснащена. А по факту? А по факту буде так: хто має отримає ще, а в кого практично нічого нема той навряд чи отримає. Про інтернет питання ще складніше. Якщо брати до уваги виділену суму та кількість шкіл то це виходить приблизно по 35 тис. на школу. Ну в місті це більш реально. Там і школи вже в основному підключені і провайдерів хватає. За такі гроші можна і підключити і покращити.А хто буде за ці копійки тягнути оптику до кожно села? Там суми будуть в десятки разів більші. Да і чи погодиться місцева влада потім за нього платити?
яся
є школи, яким видали неробочі компи ще в 2000р , і тепер вони рахуються як робочі. проінет мріємо...
Оксана
існуть також сільські школи, у яких є комп’ютери у співвідношенні 10:1 та вони настільки застарілі, 2005 року, що загружаються через раз, інтернет також є - тільки швидкість, що файл скачати неможливо, а так за звітами в різні інстанці в школі є і комп’ютери, і інтернет., тільки на папері.
Вчитель
Цікаво, а скільки управлінь(департаментів) освіти в Україні і як в них з комп’ютерами? Напевно 1:1???