Держава спрямує 700 млн на шкільний Інтернет

В Україні досі є заклади середньої освіти, що не мають доступу до Інтернету

Держава спрямує 700 млн на шкільний Інтернет

Держава інвестує 1 млрд грн в інтернетизацію та комп’ютеризацію українських шкіл. Відповідне рішення ухвалено Кабінетом Міністрів.

Планується, що 700 млн грн буде спрямовано на забезпечення доступу до Інтернету, а 300 млн грн на закупівлю комп’ютерів.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, в Україні досі є школи, що взагалі не мають доступу до Інтернету.

Зокрема, на Закарпатті понад 12% шкіл не мають доступу до Інтернету, а в Житомирській області – понад 19%.

«У нас у половині українських шкіл швидкість Інтернет-підключення становить менше 10Мбіт/с. Це означає, що там неможливо використовувати Інтернет для роботи з будь-яким освітнім контентом. Тому наше завдання – провести Інтернет у ті заклади, де доступу взагалі немає, а також забезпечити швидкість підключення для інших закладів», – зазначила міністр освіти.

Придбання послуг з доступу до Інтернету для шкіл здійснюватиметься без співфінансування з місцевих бюджетів. Сплата абонентної плати за доступ до Інтернету відбуватиметься за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Освіта.ua
03.04.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина
А мне интересно, сколько денег заложено на поддержание интернета и компьютерной техники в дальнейшем. Кто будет это обслуживать и за чей счет?
Максим Мирошник
Сучасний комп’ютерний клас можна замовити на https://dixi.education/computers/ по договору або приймемо участь у вашому тендері
учитель
Авжеж. Знову керівництво собі зробить якісніший Інтернет, а вчителям та учням- дзуські.
Кот Матроскин
Якщо брати до уваги цю суму та кількість шкіл то це виходить приблизно по 35 тис. на школу. Ну в місті це більш реально. Там і школи вже в основному підключені і провайдерів хватає. А хто буде за ці копійки тягнути оптику до кожно села? Там суми будуть в десятки разів більші. А гроші на техніку так взагалі виходить один комп на школу. І чи враховував хтось, що ті компи які є в більшості шкіл - їхнє місце давно вже на смітнику. А по звітності виходить, що школа оснащена. А по факту?
Павлович
Що,знову накуплять модемів "Інтертелекому" чи "Київстар"? Нормальний інтернет в сільській місцевості можливий лише за наявності оптичноволоконних ліній.
Початківець
У 2 класі НУШ на інформатику будуть окремі години і поділ на підгрупи? Чи тільки інтегровані уроки? В кабінеті інформатики 10 компьютерів. Цілим класом інформатику не проведеш.
Початківець
Для Початківець: Вибачаюсь, 10 комп’ютерів (через апостроф).
Коментувати