Коли і як зростатимуть зарплати вчителів

У 2017 році зарплата вчителя зросте на суму від 500 до 1200 грн в залежності від кваліфікації

Коли і як зростатимуть зарплати вчителів

У 2017 році зарплата вчителя зросте на суму від 500 до 1200 грн в залежності від його кваліфікації. Про це розповіла міністр освіти і науки Лілія Гриневич на зустрічі з журналістами, повідомляє Українська правда. Життя.

У 2017 році відбудеться підвищення заробітних плат вчителів на 2 розряди по тарифній сітці, згідно якою оплачується робота працівників бюджетної сфери.

"Є посадовий оклад. Він випливає з тарифного розряду. І вже з цього посадового окладу вираховують надбавки за вислугу років, за перевірку зошитів і так далі.

Виходить так, що посадовий оклад зростає на 2 тарифні розряди орієнтовно від 300 до 700 грн в залежності від кваліфікації вчителя, але на зарплаті це відбивається значно вагоміше.

Зарплата вчителя буде зростати орієнтовно від 500 до 1200 грн в залежності від кваліфікації і того, що цей вчитель виконує, його досвіду", – сказала Лілія Гриневич.

Вона нагадала, що робота викладачів вузів починає оплачуватись з 15 по 24 тарифний розряд. Тоді як вихователі оплачуються з 8 по 12.

"Тобто є така дірка — 13 і 14 розряд. Вчитель найвищої кваліфікації оплачується за 12 розрядом, а молодий викладач вищої школи (університету) за 15-им. Вчитель був опущений нижче абсолютно невиправдано", – додала Гриневич.

"Були різні доплати, надбавки за престижність. Але ці надбавки можна давати, можна забирати, можна робити їх у різному обсязі. Натомість для нас було важливо визначити зафіксувати підвищення соціального статусу вчителя", – уточнила вона.

Відтак вже з 2017 року оплата праці вчителя буде здійснюватись за 10-14 тарифним розрядом.

Підвищення зарплат на 2 тарифні розряди коштуватиме держбюджету 4,5 мільярди гривень додатково.

Крім того, працівникам дошкільної та позашкільної системи освіти та закладів профтехосвіти будуть робитись доплати з місцевих бюджетів саме через це підвищення по тарифній сітці – це близько 2 мільярдів гривень.

У разі прийняття закону "Про освіту" передбачається підвищення зарплати вчителя на 20% після проходження сертифікації.

"Але спершу потрібно розробити цю сертифікацію. Як людина, яка робила зовнішнє незалежне оцінювання, можу сказати, що як мінімум рік піде на те, аби зробити правильну сертифікацію вчителів", – додала Гриневич.

Відтак у разі прийняття закону, увесь 2017-ий рік піде на розробку системи сертифікації, яка передбачатиме тестову сертифікацію (зовнішнє оцінювання) та оцінку роботи в колективі і з дітьми (внутрішнє оцінювання).

Тобто вже після 2017-го року можна буде говорити про закладання у бюджет грошей на ці надбавки, пов’язані з сертифікацією.

Водночас, в законі "Про освіту" передбачається підвищення зарплати вчителя на рівні 3 мінімальних заробітних плат.

"Це є цілком нормальним і кореспондується з тим, що є в інших нормальних країнах. Але стан нашої економіки не дозволяє зробити такий рівень оплати праці. Тому ми йдемо до нього повільно, етапами", – додала міністр. 

"Ми вже робимо просування по тарифній сітці на 2 розряди догори. Я вважаю, що це одна з найбільших перемог", – уточнила Гриневич.

"Реформ не буває без інвестицій. Це неправильно, коли реформу сприймають через оптимізацію мережі. Давайте ми позакриваємо частину шкіл і університетів і нам буде прекрасно жити. Так бути не може", – сказала вона.

"В освіту і людський ресурс треба інвестувати. По такому шляху пішов Сінгапур, Південна Корея, і всі ті, хто зробили прорив в економіці, зробивши його інноваційно. У нас цього усвідомлення нема, я відповідально заявляю", – підсумувала Гриневич.

Освіта.ua
05.10.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Jkmxsr
Не знаю,кому із дошкільників у 2017 році зробили доплати з місцевого бюджету,а ми-мабуть не педагоги ,бо нам сказали-чекайте вересня,як вказано у законі.
пані
Чому підвищення зарплати на два розряди по тарифній сітці торкнулося лише вчителів загальноосвітніх закладів (шкіл) з 01.1.2017, а решти - ПТНЗ, ВНЗ дошкільних з 01.09.2017 року? ТО не педагогічні працівники? навіщо так багато говорити про зростання якого немає?
Оксана
та ще навіть аванс не торкнувся. Про що Ви?!
Коментувати
Олекса Позняк
??????????????а танки на кого там шли? ========шли меня от руцкого мира освобождать.Жаль до моего Енакиево не дошли...Надеюсь дойдут, а мой сосед уже не надееется - его кадырки убили
ТАРАС
Для Олекса Позняк: 100%!!!!!!!
Коментувати
Віталій
Все так як робиться в нашій країні молодий Вчитель в вищою освітою і червоним дипломом отримуватиме зарплатню як прибиральниця без освіти, про яку якість освіти можна тоді говорити, адже всі розумні вчителі покинуть школу і підуть деінде шукати кращої долі. Ось так держава піклуеться про молоде покоління, а хто в школярів буде віховувати відчуття патріотизму якщо самі вчителі будуть такі вдячні нашій країні, що віїзжатимуть працювати за кордон.
Местный
Для Віталій: сам собираюсь заграницу и всех студентов тоже агитирую бежать дальше, чем видят.
Коментувати
unforgiven
З 15.04.16 р. було збільшено депутатську зарплатню. Вона зросте з 6400 до 17650 грн. Така сама сума виділятиметься на депутатську діяльність. Збільшується також фонд оплати праці помічників депутата: був 12500 грн, став - 25000 грн. Всі суми наведені без врахування сплати податків, тобто, на руки буде видаватися менше. Отримувати зарплатню можуть не більше п’ятьох помічників. Раніше було 4. Це було останнє розпорядження Володимира Гройсмана на посаді спікера. Нагадаю, збільшення зарплатні депутатів з метою зменшення корупційних ризиків вимагали, зокрема, депутати Олексій Мушак та Мустафа Найєм.
Heinz
А вчителям лише обіцяють підняти. І то, невідомо, коли і на скільки гривень. Корупціонери керують Україною. Звідси всі нещастя від курсу долара до війни на Сході, до втрати Криму і знищення почуття патріотизму в української нації.
Коментувати
карта сайту
Зарплата вчителів має зрости на 33,5%, Гриневич http://ubr.ua/ukraine-and-world/technology/uchenye-izobreli-iadernuu-batareiku-so-srokom-slujby-100-let-438426 Зарплата вчителів має зрости на третину, - Гриневич http://osvita.ua/school/52315/ Уряд підвищує фінансування освіти на 21 млрд, - Гройсман http://osvita.ua/school/52307/ Уряд планує підвищити зарплати учителів на 20-30% http://osvita.ua/school/52285/ Порошенко обіцяє освітянам підвищення зарплат http://osvita.ua/school/52284/ Із 21 залишилося 4.5. А що і коли дійде до вчителя???
Маю свою думку
Добре що хоч про завучів згадали і про їх оплату і роботу але не влада це хто що не зробить мусить доробляти завуч а зарплата менша ніж у вчителя ненормованийробочий день але цього ніхто не бачить доходить діло до премії премія директору що добре то директор щось недобре то у директора завуч винний
просто вчитель
Для Маю свою думку: Якщо Ви працюєте завучем - то бідна ваша школа!!! Це ж треба умудритися писати так беграмотно і тупо. І не пишіть брехні. Завуч отримує АЖ на 5 % менше директора і ще плюс ( як мінімум) викладає 9 годин, а в сільській школі 12 годин. Робочий день нормований 8 годин, але рідко в якій школі завуч допрацьовує до 17.00. І завучі так грузять вчителів своїми обовязками, що читати ваш пост просто смішно.
інша думка
Для Маю свою думку: І за що ж Вас у такому рабстві тримають, і чому ж Ви сопельки вчителям маєте витирати, і чому ж у Вас такий недобрий директор - всі премії лише собі забирає??? І коли це у завуча був дійсно ненормований робочий день?
Інна
Для Маю свою думку: Та що ви кажете? А у вчителя нормований робочий день???
Коментувати
Максим
Коли - коли? Ніколи , завжди будемо мати трохи більше шкільної прибиральниці!!!!
просто вчитель
Для Максим: Це точно, як завжди!!!!
Коментувати
вчитель
Цікаво, а зовнішню сертифікацію будуть проходити,як завжди,тільки вчителі тих предметів, з яких діти здають ЗНО?
просто вчитель
Для вчитель: Звичайно: мовники, математики і історики
Коментувати
Василий Шмындрук
Халва! Халва! Халва! Халва! Халва! Халва! Халва!
Nataliya Savitskaya
Для Василий Шмындрук: ...як солодко....
Коментувати
людина
Для Юрій: А ніхто не каже, що війна почалася через учителів, а з певної подачі вчителів у тому числі тих , які вишиковувалися в черги на референдумі й працювали на так званих виборчих дільницях. А зараз продрвжують працювати в школахх Слов*янська й тупо чекають, коли нарешті Путін їх визволить від України. Що сіють у душах і умах підростаючого покоління ці горе-педагоги? От власне це й малося на увазі.
Anna
Для людина: очевидно что простые смертные не имели никакого отношения к началу войны. И ни учителя ни те кого они учат ничего по сути не решают, абсолютно ничего. Снимите розовые очки, демократии у нас в стране нет.
людина
А Вы включите мозги, чтобы отличать демократию от вседозволенности. А учителя, которые носили супчики боевикам, и их ученик, бросающиеся на вошедшие в Славянск украинские танки, и главный учитель Славянска -некий Зубарев со своими публичными рапортами о работе с уителями народному меру Пономареву - ну уж точно никакого отношения к развитию военных событий не имеют.
?????????????
а танки на кого там шли?
Коментувати
indigo
Долар втричі, зарплата на третину. І то, невідомо коли. В когось з арифметикою не в порядку. Як їх, взагалі, допустили до керма міністерства освіти?
спочатку мама
Ніяке це не підвищення. Просто віддайтете, що крали у учителів роками, начисляючи заробню платню з нікому не зрозумілої цифри в 1012 грн. 25 травня 2016 року київський суд визнав незаконними п.1 та п.2 постанови Кабінету Міністрів України № 731 «Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 16 вересня 2015 року. Цими пунктами було визначено, що попри наявну тарифну сітку для визначання викладацьких ставок, зарплата вчителям нараховувалась за ставкою 1012 грн, яку множили на відповідний розряд викладача. Обґрунтувати ставку 1012 грн юристи Кабміну не змогли. Звичайно, не змогли, бо мінімальна ставка з 01.05.16 УВАГА! - 1516 грн. Відчуваєте різницю?!?!?!
Світлана
Для Лілія Гриневич: В мене питання. Ви весь час кажете "вчителі", а не педагогічні працівники, це випадково чи ні? А як тоді бути практичним психологам, соціальним педагогам, вихователям, методистам? Їм теж тарифний розряд підвищиться чи буде як при Юлі 20% надбавки тільки вчителям, а всім іншим...
Ніка
А оплату доцентів і професорів ВНЗ будуть підвищувати по тарифній сітці, чи так і залишать? А то якось пані Гриневич так зневажливо відзивається за викладача вищої школи, ніби він й не заслуговує 15 розряду. Ніби він й не виконує педнавантаження більше, аніж учитель середньої школи. Крім того, повинен ще й наукою займатися. А це оплата статей, відрядження зазвичай за свій рахунок, нові недешеві книги і т.д. Чому це не враховується? Схоже на те, що академіків у нас скоро цінуватимуть нижче, аніж учителів середньої школи.
Директор
А як бути із директорами навчальних закладів, які отримують заробітну плату за 13-14 тарифним розрядом? Про них Гриневич забула?
завуч
Для Директор: Підтимую. Завучем ніхто не хоче працювати. Роботи багато, а зарплата нижча ніж у учителя
Коментувати
Театр абсурду
Повна вибачте за слово хххххххх. Молодий учитель як працював на 1300 гр. Так і буде працювати. Що буде собою представляти нечесна сертифікація? Заклики до зміни влади, зміну багатьма компетентними учителями роботи, перехід освіти на корупційну систему роботи. Повторюю щераз!!!!!!!! Російський варіант в Україні неприживеться!!!!!!!! Зовсім інший спосіб мислення і цінності теж. Хоч і на перший поглад багато спільного.
Театр абсурду
Якщо все дійсно буде чесно і некомпетентних директорів та методистів переведуть на учителів. Тоді у ці казочки можна повірити. І не інакше. Думайте що робите!!!!!!!!!
indigo
Для Театр абсурду: собі собаки (Малоросійська колегія, під назвою Верховна Рада) підняли зарплату в три рази, без всякої сертифікації. А у вчителя забрали законні 20% і вимагають сертифікацію. Чи потрібні такі політики Україні? Безумовно, не потрібні. Нехай пиздують в РНД, вслід за янеком. Там їх зустрінуть з хлібом-сіллю за геноцид української нації.
Коментувати
Театр абсурду
У нас потрібно запровадити диференційовану систему оплати праці. Підвищення проводити на по розрядах, а від ставки. Стаж, категорія і т.д. повинно оплачуватися окремо. Розумію учителі вищої категорії і учителі методисти будуть протестувати проти такого. Але шановні, давайте створемо таблиці за якими будемо присвоювати категорії і звання. Так, як це зробили у Києві. Методист повинен мати власні наукові праці, рекомендації, публікації, Інтернет освітній ресурс і т.д. 60% ніхто і близького цього не має. А гроші буде отримувати. У той час молодий учитель може краще працювати за деяких досвіччених. А зарплата на 50% менша.
Людмила
Спочатку забрали 20% за престижність. у 2015 році. а в 2017 їх просто повертають, при цьому з криком на весь світ. Виходить зарплата вчителя в 2017 році буде на рівні 2015 року, ну може на 50 грн. зросте.
Тетяна
От цікаво, до яких шаманів звернутися, аби у Гройсмана, Гриневич та іже з ними, язик занімів. Це ж треба стільки тріщати про ті підвищення і розряди, при цьому не даючи вчителю жодної копійки! Спочатку збільши зарплату, а потім кричи. А то з одного боку обіцянками дражнять, з іншого боку батьки, наслухавшись про "довгу гривню" в учителів в гаманці, косо дивляться. Їм за такі гроші це ж як треба на базарі намерзнутися, а тут нічого не робивши в теплому класі вчителі таку купу грошей будуть мати. І кому яке діло, що вчитель після роботи насилу має сили додому доповзти, а гроші лише обіцяють і не факт що дадуть, все одно є на кого позлитися. а що, не на Гройсмана ж...