Зарплата вчителів має зрости на третину, - Гриневич

Усі вчителі, які зараз знаходяться між 8 та 12 розрядом мають піднятися вгору на 2 розряди

Зарплата вчителів має зрости на третину, - Гриневич

Усі педагогічні робітники, що зараз знаходяться між 8 та 12 розрядом мають піднятися вгору по тарифній сітці на 2 розряди. Разом із загальним підвищенням зарплати бюджетників, це дозволить збільшити зарплату вчителям на третину. Про це розказала міністр освіти Лілія Гриневич під час спілкування з освітянами Львівщини.

“На 2017 рік ми просуваємо вчителя в тарифній сітці. Я вважаю абсолютною несправедливістю, що вчитель вищої категорії оплачується по 12-му тарифному розряду, а молодий викладач вищої школи, при всій повазі, - по 15-му. Цей розрив має бути подолано”, - зазначила Лілія Гриневич.

За її словами, просування вгору на 2 розряди по тарифній сітці дасть можливість підвищити зарплату педагогічним працівникам від 500 до 800 грн. Також додатково відбуватиметься підвищення заробітної плати для всіх бюджетників через підвищення мінімальної заробітної зарплати.

Таким чином, з урахуванням всіх факторів, зарплата вчителів у наступному році орієнтовно підвищиться на третину.

Разом з тим, міністр також зазначила, що змін лише зарплати недостатньо, про що свідчить досвід різних країн світу. Наприклад, в Польщі були спроби підняти заробітну плату вчителям. Зараз експерти, що аналізували результати реформ, зазначають, що якщо водночас з підняттям зарплат не буде змін в системі кваліфікації і вимог до вчителя, тоді збільшення оплати праці жодним чином не відобразяться на якості шкільної освіти.

“Моя позиція полягає в наступному: ми маємо піднімати заробітну плату вчителям, але маємо міняти й систему підвищення кваліфікації, про що йдеться в законі «Про освіту». Ми маємо більше мотивувати кращих, бо вони мають стати агентами змін - тут йдеться про добровільну сертифікацію вчителів. Ми маємо ставити нові вимоги до методик викладання - тоді це буде процес, що відобразиться на результативності і якості навчання дітей”, - наголосила Лілія Гриневич.

Як відомо, минулого тижня прем’єр-міністр Володимир Гройсман, презентуючи  основні макроекономічні показники бюджету на 2017 рік, повідомив, що фінансування освіти у наступному році планується підвищити на 21,1 млрд гривень.

Освіта.ua
19.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
українська вчителька
Все вірно! Раніше ( за Януковича) я, працюючи в три погибелі могла отримати зарплату 400$, а зараз-за ті ж три погибелі лише трохи більше 100$! Не хотілося б відмовлятися від годин, що ледве відвоювала, бо двоє власних дітей тягну і вже не витримую... Та зло бере, що сьогодні вони трублять про підвищення на 30% ще аж на наступний рік. А сьогодні як жити? Чим дітей годувати й одягати при таких цінах? Чим комуналку оплатити? Та й які 30%, коли потрібно в три рази , а не у відсотках піднімати! Жиди прокляті, щоб ви всі там подавилися ще у цьому році! Отакі у мене побажання щирі!
Зоя
Для українська вчителька: Молодець!! Вірно написала, вони собі зарплату збільшили до 40 тисяч, а нам, нищим вчителям , тільки на 20 - 30% сволочі!!!
Коментувати
В ім'я справедливості
Не на третину, а принаймні втричі, відповідно до курсу долара. На третину, нехай заробітчанам в міністерстві освіти підвищують, відштовхуючись від мінімальної.
Вчитель
очередное бла-бла-шоу сколько их уже было а сколько будет - мужайтесь, педагоги.))
Иван
Все обучение висит на плечах бабушек и дедушек ( кто желает этим заниматься), родителям обычно некогда. 6й класс - 15 предметов, 2 иностранных языка в обычной школе, 6-7 уроков вдень. Сидим учимся до 9-10 часов вечера. О каких-то занятиях спортом или чем-то еще, речь вообще не идет. Вес рюкзака -7-8 кг. Плюс перегруженная абсолютно (ИМХО ) ненужными сведениями программа по Українській мові - наприклад: так называемый фонетичний розбір слова, так звані фонетичні транскрипції - это вообще песня!!! Вместо диктантов! У детей полная каша, вместо правильного написания слов, они начинают их писать по принципу этой транскрипции. Пример - ученик написал свою фамилию Гордійенко, замість Гордієнко. Это самый простой пример. Вы что, готовите из детей филологов? Такими усилиями они ( дети ) не будут знать ни украинского, ни английского, ни немецкого. По итогам моего личного погружения в учебу внучки, я не верю в декларируемые 200 баллов на ЗНО ( особенно в свете недавних разоблачений).
Ніка
Це дуже добре, що міністр дбає про зарплату вчителів. А чи подумає хтось про зарплатню викладачів у вишах, де навантаження не таке й мале? Якщо вчителів "підтягують" у тарифній сітці, то незабаром заплата вчителя і доцента зрівняється. Де ж справедливість?
Anna
Для Ніка: вы думаете что учителем быть проще чем преподавать в вузе?? В школе нужно заставлять детей учиться, успокаивать их на уроках, общаться с родителями, проверять тетрадки и вести кучу документации. В универе многого из этого нет в принципе. Сьуденты спокойные, заставлять никого не надо, тетрадки и самостоятельные каждый день проверять тоже.
просто вчитель
Для Ніка: не хочу образити колег з вишу, але дивлячись на яких машинах вони iздять i скiльки коштують екзамени, про справедливiсть годi й глворт
Коментувати
соромно
Уважаемый Министр МОН! Учителя, с высшей категорией в школе, итак получают по 6-7тысяч, набирая ЧАСЫ. Остальные учителя 9-10разрядов, чем хуже? Знаний учащимся не дают ни те, ни эти - результаты ЗНО. Да и не все зависит от учителя, но и от контингента учащихся. А знаете ли Вы, что по замене ДОБАВЛЯЮТ себе ЗАВУЧИ часы, положено часов, но им мало. Вопрос, почему РОНО не знает(ли) о ВАКАНСИЯХ в школах? Почему ди-ра школ не говорят им о вакансиях (или говорят? проверьте) вовремя? Самое страшное, что это длится годами. Прошу Вас заняться этим вопросом, ведь по замене ведешь - значит не отвечаешь за результаты своего труда. А Вы им з/п все увеличиваете, значит ответственны за УЧЕБНО-ВОСПИТАТЕЛЬНЫЙ процесс вместе с ними.
той,кому обіцяють
Для соромно: Не знаю де у вас зібралася така інформація, та у нас за заміну нікому не платять, тому її навіть і не оформляють. Якщо ж потрібно когось підмінити, то адміністрація "розраховується" відгулами під час канікул.
МАРТА
Для соромно: Де це вчителі вищої категорії отримують по 6-7 тис.???? Я працюю на 1.5 ставки,але це менше.
Коментувати
Вчитель інформатики
Щодо інформатики. Вважаю, що це один з найпотрібніших предметів на сьогодні. Оновлена програма є більш пристососована до життя. Але підкажіть будь-ласка, як вчити наприклад електронні карти у 4 класі на комп’ютерах з оперативкою 128????? Коли наше міністерство планує оновити крім програм і техніку?
Вы правы.
Для Вчитель інформатики: Учитывая кризис - думаю скоро новые ПК нам не ждать. Начинал свою деятельность с БК 11. Монитор "Електроника", клавиатура "Правець", вместо дисковода магнитофон. Язык "Бейсик". И так было много лет. Потом по милости МОНУ получили современные компъютеры. Только економическая ситуация тогда была лучше. Даже не поварачевается язык говорить о безмашинном варианте теперь. Хотя все возможно.
Anna
Для Вчитель інформатики: либо новые компьютеры купят родители либо следующие 10 лет будете с этими) Государство и на элементарный ремонт денег не дает, а вы про компьютеры...
Anna
Для Вчитель інформатики: к стати видели бы вы компьютеры на факультете кибернетики КНУ ( это типу лучшый вуз страны) - они старше студентов.
Коментувати
Просто цікаво.
Як у вас справи з викладанням інформатики у 8 класі? Раніше багато людей вважали,що її можуть викладати тільки фізики та математики. Але це тільки міф. Насправді вони здебільшого, як й інші спеціалісти - сходяться на простих речах. А що буде коли піде програмування? Мабуть доведеться змінювати програму. Чи взагалі її відмінити? Жах! Бути учителем інформатики - це дар. Який часом навіть не даний самим інформатикам. Яке майбутнє у цієї дисципліни?
Вчителька
Веселівський р-н Запорізької обл. Вчителі не отримують жодного % за престижність уже 2 роки... Дуже сумно, що у нас професія вчителя НЕПРЕСТИЖНА взагалі.
%
Для Вчителька: Кто-то очень хорошо зарабатывает на вашей престижности, нужно подавать в суд! Спасибо огромное уряду крыса Яценюка и экс-министру Квиту!
Вчитель
Нічого не відсудите. В законі вказано "до 20%". А от подавати в суд і відсуджувати те, що нам виплачують по тарифній сітці згідно скасованої судом постанови і рахуюють 1012 грн замість 1450 - ТРЕБА. Як і на відшкодування недорахованого згідно цієї ж постанови за минулі роки!
Коментувати
той,кому обіцяють
Відгукніться, будь ласка, у кого і як сплачують проценти за престижність! Бо у нас в Кобеляцькому районі Полтавської області вже біля двох років лише 5%. А сьогодні мені вдруге підсовують на підпис наказ про ці 5%. Я йду до адміністрації й кажу, що не підпишу, бо не правомірні такі накази, а мені у відповідь-не отримаєш й 5%, якщо не підпишеш. Що це за балаган? Так що все в "ручному режимі", чи як це розуміти?
МАРТА
Для той,кому обіцяють: 15%Дніпропетровщина
Я
Вінницький район 20%
Марія
1%
Коментувати
Таня
Велике прохання до посадовців не оголошувати нереальні цифри. Коли Гройсман говорить, що наданий час вчитель вищої категорії отримує більше чотирьох тисячі, але ставка в нього 2500 тисячі. Навіщо злити населення. Такі зарплати при цій ставці можуть мати тільки ті що працюють на півтори ставки і мають класне керівництво ще і при збережених 20 відсотках за престижність. А це одиниці. Не потрібно київські зарплати видавати за всеукраїнські.
вчитель
Хотів написати критичне зауваження щодо незадовільної роботи департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА. І ось що отримав у відповідь: "Ваш коментар в черзі на перегляд адміністраторами сайту і буде опублікований після схвалення".
ух ты... Здорово
Для вчитель: это же ш как надо поумнеть
Коментувати
серго
Для чого рухатися по тарифній сітці? Спочатку нехай приведуть у відповідність мінімальну зарплату і тарифні розряди. Згадайте скільки разів піднімали мінімалку, а скільки разів, відповідно, піднімали тарифні розряди... Вчителі уже давно, судячи з усього, повинні були мати 12-й тарифний розряд понад 4000 грн.
Віктор Берещанський
Для серго: Це вони якось тонко говорять про атестацію вчителів
Nina Vasilisovna
ПОДАВАЙМО В СУДИ І ВІДСТОЮЙМО ПРАВО НА ГІДНЕ ІСНУВАННЯ. А ПО ТОМУ ТОДІ І ПІДВИЩУЙТЕ ПЛАТНЮ.
Коментувати
Марія
Шановні наші міністри та Прем’єри! Не підвищуйте нам зарплати. Ми ж розуміємо, що країна у війні. Підвищення нам зарплати буде виглядати жорстоко по відношенні до інших працівників. Ви тільки ВИКОНАЙТЕ ЗАКОННЕ РІШЕННЯ СУДУ і нараховуйте нам зарплату по тарифній сітці ЗГІДНО ЗАКОНУ. А ще прошу нам доплатити ті копійки, які недораховували з 2011р, керуючись незаконною постановою!
людина
Для Марія: Ачому ж ніхто не підтримав викладача зі Львова, який виграв суд щодо недоплат освітянам? У тому й біда,що всі вчителі розумні на відстані. А депутати втіхаря натиснули на Гройсмана й повернули собі без усіляких дебатів і бюджетів свої 18-20 тисяч зарплати. Учіться, шановні вчителі, у власть імущих, адже Ви найкраще знаєте, що вчитися ніколи не пізно.
да уж
Для людина: а Вы знаете, что чиновники от образования за свою каденцию сделали ВСЁ, чтобы на олгие годы ОТБИТЬ у учителей даже намёк на сопротивление, не говоря о войне ЗА себя? Или вы с другой планеты? Или . . .
людина
Я не з іншої планети, я в контексті Революції Гідності. Або плакати і мовчати, або єднатися й переконувати.
Коментувати
Спочатку підвищіть зарплату
щоб вчитель міг не просто існувати, а жити і принайні задовольняти найнеобхідніші потреби. А після того "Зараз експерти, що аналізували результати реформ, зазначають, що якщо водночас з підняттям зарплат не буде змін в системі кваліфікації і вимог до вчителя, тоді збільшення оплати праці жодним чином не відобразяться на якості шкільної освіти." ведіть розмову про вимоги, якість і т.д. І дуже прошу незабудьте про те, що педагог - це найменша одиниця у системі освіти. Методисти, адміністрації, ІППО, МОНУ. Всі командують по своєму. Але зупиніться. Може пора створити гідні умови! Що вчитель здатен зробити, коли до кінця 4 уроку класний керівник разом з директрором і заступником половина класу відпускають? Як тоді організовувати навчання? З ким? А скільки випадків, коли учні просто не відвідують школу. Це тільки маленька частина повсякденного життя. Ви шановні наведіть порядок у верхах. Поставте вимоги перед адміністраціями і методистами. А тоді запитуйте учителя.
тетяна
Для Спочатку підвищіть зарплату: методисти нікому нічого просто не в змозі диктувати - статус не дозволяє, шановна пані колего. Тим більше, як методист, не командую. Бо вчора була вчителем і пам"ятаю гноблення з боку адміністрації школи молодих спеціалістів - через те і пішла. Та не одразу потрапила у методисти. Ставши ним, вже багато років працюю над собою, перш ніж вимагати від когось. Думаю, кожен не звинувачувати інших мусить, а спитати з себе. Всі ми потерпаємо від балканини, свавілля та паперів...
Коментувати
qwerty
В чем смысл повышать зарплату, если директор тут же ищет способы сэкономить на нас? Надбавки за престижность урезает, заявы за свой счет на каникулах писать заставляет, и прочая. Сидит администрация, все сплошь сепаратисты, грязью армию обливают, которая их защищает, и все при высоких зарплатах.
людина
Для qwerty: Пора заборонити чиновникам одержувати премії за економію бюджетних коштів окремим пунктом Кримінального кодексу з терміном покарання від 2 до 5 років. Але це робота депутатів, з якими й діляться васали забраними незаконно в освітян грошима. Невже в МОН про це не знають? Може, хоч пані Гриневич витягне голову з піску й поспртяє оздоровленню цієї стиуації?
теж вчитель
для qwerty: не знаю, як там у Вас "директор урезает", а от у нас (Шосткинський р-н Сумської області) райдержадміністрація "просить" так економити. А от згідно відомостям по зарплаті, то мій директор аж ніяк не шикує
Синяя гусеница
Для теж вчитель: То вы ведомость видели. А как насчет неучтенных доходов? Вы думаете, он вам рассказывать будет про торбы с подарками? Держится за свое кресло, вот и экономит в угоду чинуш.
Коментувати
werty
Люба робота має ціну Робота вчителя оцінена державою як низька некваліфікована праця. Про які ще стандартия.реформи і інші бла бла треба ще педагогам втюрити щоб вони зрозуміли платити ніхто і нічого не збирається. Кинуть як подачку щоб не тявкали.
Вчитель
Для werty: А все логічно. Люди які не вміють себе захищати, які не спроможні добиватись вищої зарплати, іншого іне заслуговують
Коментувати
Serg
Потерпіть, ще два тижні пообіцяють і мине... Не накручуйте себе, не смішіть людей. Тільки вчителі винні в даній ситуації. Ми дали можливість бездарям піднятись так високо, тепер вони мстять, що їх недооцінювали...
людина
Для Serg: Свята правда. Та чи є спосіб усе це змінити? Чи вже все пропало на віки вічні?
думка
Треба страйкувати, а не соплі жувати та жаліти себе. От якби всі вчителі зібралися в один день та й не вийшли на роботу. Тоді б і звернули на нас увагу. Профспілки, де ви?
Коментувати
Оно так должно быть.
В первую очередь ученик должен стать человеком. И школа должна ему в этом помоч. ОЧЕНЬ НУЖНО СОЗДАТЬ ЕДИНЫЙ СТАНДАРТ СРЕДНЕГО ОБРАЗОВАНЯ. ШКОЛА, КАК РАНЬШЕ ДОЛЖНА ЗАЗЫВАТСЯ "СРЕДНЕЙ ШКОЛОЙ", А НЕ ОБЩЕОБРАЗОВАТЕЛЬНОЕ УЧЕРЕЖДЕНИЕ, ИЛИ ОБЩЕОБРАЗОВАТЕЛЬНА ШКОЛА. ДЕТСАД ДОЛЖЕН НАЗЫВАТСЯ, КАК ЕСТЬ, А НЕ ДНЗ.
кет
Кращим учителем є людина ,яка плекає з учня Людину ,а не та ,яка пише посібники ,перемагає на конкурсах....коли ми вже це зрозумієио?????????
Оксана
Для кет: Це всі розуміють! Але над вчителем значний чиновницький апарат методистів/спеціалістів/заввідділом/завкафедрю... їм треба свої вимоги-бачення продукувати, щоб за щось бюджет спорожняти! А вчителі мусять то виконувати!
Мысли в слух
Когда поступила в педагогический, один преподаватель озвучил, что в пед идут одни неудачники. Вот такой "ярлык" ,наверное, висит на педагогах. А подачки министерских - это так громко и так унизительно! Дети в школах хотят брать пример с успешных. А учитель (в его образе сегодня) - это жалкое существо, не имеющее абсолютно никаких показателей успеха. Как печально.. И как быть?
Коментувати