Оплата заміни тимчасово відсутніх учителів

За години педагогічної роботи, виконаної понад встановлену норму, провадиться додаткова оплата

Оплата заміни тимчасово відсутніх учителів

Відповідно до абзацу дванадцятого пункту 64 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої Міністерством освіти України від 15.04.1993 № 102, за години педагогічної роботи, виконаної понад встановлену норму, провадиться додаткова оплата відповідно до отримуваної ставки заробітної плати в одинарному розмірі.

При заміщенні тимчасово відсутніх у зв’язку з хворобою або з інших причин педпрацівників, яке тривало не більше двох місяців, відповідно до п.73 Інструкції провадиться погодинна оплата праці. Якщо ж заміщення тривало понад два місяці, то оплата праці педагогів провадиться з першого дня заміщення за всі години фактичного навчального навантаження в порядку, передбаченому п.68 цієї Інструкції, тобто за тарифікацією у повному обсязі.

Про механізм заміни та оплати праці вчителів за години заміщення тимчасово відсутніх вчителів виписано в спільному листі Міністерства освіти і науки України від 28.11.08 1/9-770 та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 27.11.08 № 02-5/465, згідно з яким керівники навчальних закладів, як правило, повинні організувати заміщення тимчасово відсутніх учителів учителями тієї ж спеціальності, забезпечивши оплату праці відповідно до п.73 (погодинно), чи п.68 (за тарифікацією) Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти залежно від термінів заміни.

В окремих виняткових випадках, коли таку заміну забезпечити неможливо, заміщення здійснюється наступним чином. Учителі з інших дисциплін, заміняючи тимчасово відсутніх колег, виконують програму з свого предмету дещо наперед, щоб згодом передати відповідні години учителю, який нині відсутній, для виконання відсутнім пропущеної програми.

У такому випадку учителю, який забезпечує заміну тимчасово відсутнього колеги, додаткова оплата не провадиться, оскільки загальний обсяг педагогічного навантаження не збільшився, а дещо розподілився в часі. Йому виплачується заробітна плата відповідно до тарифікації протягом всього часу, як за період тимчасового заміщення, так і за дні відсутності уроків, коли раніше відсутній учитель проводив свої уроки з пропущеного предмету.

Учителю, який був раніше відсутнім, після виходу на роботу виплачується заробітна плата відповідно до тарифікації, а також здійснюється додаткова оплата за проведені додатково уроки на умовах погодинної оплати праці відповідно до пункту 73 Інструкції.

Стосовно застосування норм постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2014 № 65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету» слід зазначити, що пунктом 1 зазначеної постанови затверджено відповідні Заходи щодо економного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів, а також утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету.

Пунктом 12 Заходів передбачено тимчасове припинення встановлення доплат за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників (крім лікарів, фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою і професіоналів з вищою немедичною освітою та наукових працівників, що допущенні до медичної діяльності, молодших медичних сестер, соціальних робітників, вихователів, помічників вихователів, учителів, майстрів виробничого навчання, викладачів професійно-технічних та вищих навчальних закладів, а також працівників вищих навчальних закладів, переміщених з району проведення антитерористичної операції).

Тобто пункт 12 Заходів щодо економного та раціонального використання державних коштів: по-перше - поширюється лише на навчальні заклади та установи освіти, які утворені Кабінетом Міністрів України, міністерствами та іншими органами державної влади та не має прямої дії стосовно комунальних навчальних закладів; по друге - не поширюється на вихователів, помічників вихователів, учителів, майстрів виробничого навчання, викладачів професійно-технічних та вищих навчальних закладів незалежно від їх форми власності.

Підпунктом 1 пункту 13 постанови № 65 рекомендовано органам місцевого самоврядування затвердити протягом місяця заходи щодо економного та раціонального використання бюджетних коштів з урахуванням затверджених цією постановою заходів.

При затвердженні органами місцевого самоврядування заходів для економного та раціонального використання бюджетних коштів, установами та закладами комунальної власності, що утворені відповідними органами місцевого самоврядування, відповідні органи освіти та профспілкові органи усіх рівнів Профспілки працівників освіти і науки України мали вжити всіх належних заходів для недопущення порушення трудових прав працівників навчальних закладів та установ освіти.

Відтак години заміщення, проведені вчителем за відсутніх колег як за основним місцем роботи, так і на роботі за сумісництвом, мають оплачуватися з погодинного розрахунку, виходячи зі ставки заробітної плати вчителя, який замінює тимчасово відсутнього колегу. Якщо ж заміщення тривало понад два місяці, то оплата праці педагогів провадиться з першого дня заміщення за всі години фактичного навчального навантаження за тарифікацією у повному обсязі.

Оригінал

Освіта.ua
12.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юлія К.
Доброго дня. Підскажіть будь-ласка, де можна взяти перелік предметів, які можна заміняти іншими предметами(вчителями, інших предметів). Якщо в когось є - киньте будь ласка. Дякую.
Оля
Як рахувати заміну вчителю який здікснював заміну уроків та класного керівництва протягом 100 годин?
Ірина
Сумська область давно забула що таке оплата заміни уроків. А в цьому році не тарифікують години варіативної частини. Економлять. А це свавілля, адже жодним документом скасування цих годин не передбачено. Звичайно, цього б не було якби зекономлені кошти не прилипали до чиновницьких лап.jta
Світлана
Класне керівництво не заміняється уже ду-у-у-уже давно. Мабуть класний керівник не має права захворіти, поїхати на курси підвищення кваліфікації. А діти, як у приказці про десять няньок.
людина
А депутатам-прогульникам відмінити зарплати з метою економії бюджетних коштів слабо?
inchichok
Для людина: чи хоча б матеріальну допомогу, яку вони не соромляться отримувати, навіть маючи мільйонні статки
Коментувати
inchichok
Уроки не замінюються, класи відсутнього учителя виводяться з розкладу, класне керівництво не замінюється. І так останні років 6. Економлять бюджет?Тоді кому йде премія за економію бюджетних коштів?
Vlad
Для inchichok: Начальнику відділу освіти, головному бухгалтеру, бухгалтерам, методистам - тим хто більше всьго сіє на освітянській ниві. А учителю за що? До речі, до Дня учителя скільки Вам кидають милостині? Відсотків 10 набирається? Чи все таж пісня. Нема коштів.
inchichok
Не повірите, 10 відсотків, і то, мабуть, від серця відривають
Коментувати
Полтава
А толку, що є відгули. Бо відгуляти їх всі не дають. бо це "нахабство"
Ара
Жити по-новому вже сьогоднi...дочекалися змiн. Оце й ваше покращення?
Меркель
".. рекомендовано органам місцевого самоврядування затвердити протягом місяця заходи щодо економного та раціонального використання бюджетних коштів з урахуванням затверджених цією постановою заходів." Другими словами, учителЯ заменяют болеющего (отдыхающего в санатории) учителя бесплатно, но и прогульщику высчитывают из зарплаты. Дети накормлены, директор потирает руки. Сэкономленные средства пошли на надбавки министрам образования, финансов и социальной политики.
Іван
Дирекція собі у кишеню бере, а вчителі працюють!!!
Ольга
А в нашому місті практикуються не заміни, а зведення двох класів докупи. Так і клас, де відсутній вчитель, не гуляє, і іншому, у якого сидять на уроці, заміну платити не треба.
Михайло Чиж
Для Ольга: Ну, якщо в класах по 15 осіб, то звести ще можна. А як по 32? "Клас" в 60 осіб тільки в актовій залі поміститься....
Коментувати
Геннадий
Может кому то и платят. А с нами до сих пор расчитываются отгулами в каникулярное время, рассказывая, что денег нет.
Обіціля. обіцяю і буду обіцяти
Для Геннадий: Творчі інновації в дії)))
Шиншилла
Для Геннадий: Хорошо, если отгулами. У нас отгулы еще горбом заработать нужно.
вчитель
А у нас для директора лафа-пенсія - 5000і 31год навантаження і на роботу не ходить,жінці дали ставку завгоспа- списує продукти об’їдають дітей і теж пенсіонер,син 1,5ставки і сторож щоб ніхто з чужих нічого не вкрав і це в школі140 дітей---- от вам і економія бюджетних коштів----і в Італію не потрібно їхати.А в спортзалі шкільному підлога аварійна-вже дві травми були ...та кого це хвилює
Коментувати