Cуд зобов'язав уряд підняти зарплати бюджетникам

Львів’янин Святослав Літинський виграв апеляцію щодо підняття заробітної плати

Cуд зобов'язав уряд підняти зарплати бюджетникам

У четвер, 8 вересня, Святослав Літинський виграв апеляцію щодо підняття заробітної плати працівникам бюджетної сфери. Відповідне рішення сьогодні виніс апеляційний суд Києва. Про це ZAXID.NET розповів Святослав Літинський.

Таким чином апеляційний суд підтвердив рішення суду першої інстанції – Окружного адміністративного суду Києва, який цьогоріч у червні зобов'язав Кабмін підняти зарплати бюджетникам на 22%, що у грошовому перерахунку становить понад 1 000 грн.

«Рішення суду першої інстанції набрало законної сили. Відсьогодні Кабмін може виконувати це рішення добровільно. За кілька днів ми отримаємо виконавчий лист в Окружному адміністративному суді, після цього ми звертаємося у виконавчу службу, щоб вона у примусовому порядку зобов'язувала Кабмін виконувати це рішення. По термінах цей процес не займе більше двох-трьох тижнів», - розповів Дмитро Швець, адвокат Святослава Літинського.

Нагадаємо, що 25 травня 2016 року київський суд визнав незаконними п.1 та п.2 постанови Кабінету Міністрів України № 731 «Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 16 вересня 2015 року. Цими пунктами було визначено, що попри наявну тарифну сітку для визначання викладацьких ставок, зарплата вчителям нараховувалась за ставкою 1012 грн, яку множили на відповідний розряд викладача.

Обґрунтувати ставку 1012 грн юристи Кабміну не змогли, відтак суд задовольнив позов Літинського. Згідно з постановою суду базова ставка для нарахування зарплати вчителям та викладачам не повинна бути меншою ніж мінімальна зарплата, яка на сьогодні становить 1450 грн.

Освіта.ua
09.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
бідний вчитель
Агов, профспілка педпрацівників!!!!!!!! Чому профспілка мовчить? Чому не підтримує ? Звичайні вчителі намагаються хоч щось робити задля захисту своїх інтересів, а чим займається орган, покликаний захищати ці самі інтереси?.... До речі, десь ще затримують виплату зарплат вчителям, крім Шосткинського району Сумської області
тата
Для бідний вчитель: профспілка обкакалась
Грек
Для бідний учитель: а ви думаєте, хто з усім цим возився САМ позивач?!! Не будьте наївні!!! Там давно були профспілка Києва і ЦК Профспілки України!!!!! Читайте усі матеріали!!!! Знаю, що давно воює та профспілка з урядом, за що незлюблена і нехай...Як на мене = то всі вчителі - то профспілка - всім треба щось робити...не совецький союз.....
Коментувати
вчитель 15
А ви порахуйте свою зарплату за тією формулою , що є в тексті ! 1450 помножте на 12 ! А зараз ставка вчителя згідно 12 розряду 2512грн. І чому ми радіємо?
Точніше
Для вчитель 15: Чому на 12? Потрібно множити на коофіцієнт, а не на номер розряду. Ви , звичайно, праві, що сума не відповідає тій, яка б мала бути. 12 розряд це коофіцієнт 2,12. 1450 на 2,12 буде 3,074, що є на 562 грн більше, ніж та сума, яку платять сьогодні
вчитель 15
Дякую ! Я рахувала за тією формулою , яка наведена в тексті статті ! А тепер мені все ясно . Я не математик.
Коментувати
Местный
Учитывая нынешнюю ситуацию и власть, на этого парня в ближайшее время сошьют нужную статью, чтобы не был смелым, объявят сепаратистом, помощником пукина.
Opel
Ждемс что "слуги народа" ответят Святославу Літинському и его позову!
Колега
Оце молодчина Святослав!
Олекса Позняк
Львівяни висуньте його на голову профспілки, ми підтримаємо а то ті старпери крім гроші збирати ні на що не годні
Людмила
Для Олекса Позняк: А може зразу на Міністра освіти?
Сергей Лимонов
Простой учитель из народа-выиграл у воровского правительства суд! Беспрецендентный случай! А насчёт неуместной иронии: "А може зразу на Міністра освіти?-так я вам скажу- и бывшие, и нынешние "очильнки " МОН и в подмётки не годятся этому УЧИТЕЛЮ!"
тата
пора створювати незалежні профспілки на заміну тих, що роками сиділи у будівлях різних оно, наймати професійних юристів для захисту своїх прав
Коментувати
Роман
А толку. Міністерство піднімається, але скаже у межах наявного фонду оплати праці. Зменшить різноманітні доплати і надбавки, а люди на руки будуть отримувати таку ж саму суму.
Олекса Позняк
Для Роман: спротив завжди корисний
Коментувати
123
Пропоную цю новину росповсюджувати на всіх інтернет ресурсах і соцсітях протягом місяця , а то і більше , щоб можновладці тему не зам`яли.