Сергій Горбачов: молодь вимушена йти зі школи

Молоді вчителі звільняються оскільки жити за зарплату молодого спеціаліста банально неможливо

Сергій Горбачов: молодь вимушена йти зі школи

Автор: Сергій Горбачов, директор Спеціалізованої школи ім. Івана Багряного №148 м. Києва.

Тут я недавно прочитав думку однієї «експертиси», що пристойна зарплатня у школі не вирішить жодних проблем — і вчителі не будуть працювати краще. 

Ті, хто зараз працює — так, дійсно не будуть: тут працюють інші мотивації.

Але пані «експертиса» не розуміє (та й не може зрозуміти, бо досвіду та знань не має відповідних), що головна мета — залучити в школу молодих, розумних, активних, які зараз просто вимушені кидати викладання, бо прожити на це неможливо.

От і з нашої школи цього року звільняється молода дівчина, яка так само попрацювала лише рік.

Розумна, освічена, чуйна, діти її обожнюють: але ж жити за вчительську зарплату молодого спеціаліста банально неможливо.

Іксперди, дідько б вас побрав.

Оригінал

Освіта.ua
29.05.2016

Популярні блоги
І. Лікарчук: кому і для чого потрібні вимірювання? Кожен учитель без дорогезного загальнонаціонального вимірювання знає, які прогалини в знаннях мають учні
В. Онацький: що робити з учителями-пенсіонерами Якщо вчитель досяг пенсійного віку, то це зовсім не означає, що він перестав бути сучасним
О. Істер: пошук оптимального формату НМТ–2023 Обов'язковим для випускників має бути тестування і з історії України, і з математики
Олександр Мірошниченко: навчання – це не тортури В Україні дитина без таланту до математики повноцінною людиною не вважається
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
мила
В бизнес, господа,в бизнес, как медведев призывает.
Vlad
МІНІСТРОМ СТАЛА ПРЕДСТАВНИЦЯ АНТИНАРОДНОГО ФРОНТУ! ЧОГО ХОРОШОГО МОЖНА ЧЕКАТИ ВІД НЕЇ?
1
http://censor.net.ua/news/391166/poroshenko_predlagaet_rade_uvelichit_oklad_sudeyi_verhovnogo_suda
1
Как надоело это издевательство над учителем за копеечную зарплату. Жалею,что не пошёл в судьи... Сегодня президент предложил повысить им зарплату в 30-50 раз!!!
Валя
Сперечатися про невисоку заробітну плату, відсутність хорошої матеріальної бази та ряд інших факторів, що зараз є в освіті можна безкінечно, але що робити із педагогічними працівниками яким уже по 70-80 років і вони досі працюють? Де подітися молодим, якщо педагоги-пенсіонери не йдуть на заслужений відпочинок? Ми всі не вічні і краще достойно піти зі школи, ніж розповідати дітям на уроках хімії про інопланетян чи виціловувати в губи дівчат при вручені атестатів. Потрібен закон, що зобов’язує піти на пенсію і звільнити місце молодим, ТЕРМІНОВО, інакше від нашої освіти нічого святого не залишиться.
мирина
Валя работает наверное директором банка и не знает, что очередь из учителей не стоит для работы в классах по 40 человек детей и с их амбициозными родителями. .Для Валя:
мила
Во-первых, в 70-80 уже никто не работает. Не надо утрировать. А во-вторых, пусть дадут нормальную пенсию и гудбай, май лав. Сейчас идут по выслуге и получают на 1 тыс. пенсию больше, чем те, у которых стаж побольше и намного и сидят на 1,5 тыс. Как тут не будешь работать?
Коментувати
Kiril
У нас качество образования условно поделено на две группы. Это городские и сельские школы. Е в первом случае находятся кот какие-то спонсоры, то втором школа выживает, как может. Если мы говорим о качестве образования, то тогда действительно надо создать законодательную базу, которая полностью запретит пользоваться во время уроков телефонами и планшетами. Нужен закон, который бы помог заставить родителей больше времени наделять своим детям. Кроме того следует полностью отменить олимпиады и разные конкурсы. Они становятся только предметом коррупции и наживы. Учитель должен учить, ученики должны, учится. И самый большой враг учебного процесса, безмерные проверки разных районо и облоно. Где-то в законе написано. Все проверки должны быть спланированные ещё в августе. Что делают они. Сегодня захотели, выдали указ и поехали добычу собирать. Слушайте у нас, демократическая, а не варварская страна.
Anna
Для Kiril: не согласна по поводу олимпиад, всю школьную жизнь участвовала в олимпиадах по математике ( город, Всеукр) с коррупцией не сталкивалась. Олимпиады стимулируют учиться, позволяют реально оценить свой уровень знаний и увидеть недочеты. Также создается группа людей которые активно участвуют в олимпиадах и начинают общаться, это весьма круто как по мне. Единственная не нужная вещь это бесконечные районные конкурсы по рисованию плакатов и изготовлению поделок - абсолютно бесполезно (не встречала ни одного человека который бы участвовал в них добровольно)
Коментувати
unforgiven
Дякую!!! В нормальних цивілізованих та високорозвинених країнах існує правило: "Достойна зарплата учителя - якісна освіта"... В Україні, щоб працювати учителем за чайові європейського офіціанта, крім того, потрібно вкладати із власної кишені значні ресурси з власної кишені... А поняття "якість освіти" носить спекулятивний характер в словах чиновників, які не закінчивши педагогічного вузу, не пропрацювавши жодного дня в школі, беруться реФФормувати освітню систему, вимагаючи захмарних результатів від головних рушійних сил освітнього процесу.
Skjeld
Освіта дійсно отримує малу зарплату. Це навіть не можна назвати існуванням, не кажучи вже про життя. Хіба одним хлібом та водою харчуватись. Якщо брати Європу то ми за рівнем доходу найперші серед бідних (1 тис $ на рік). При тому що такі малі країни як Білорусь чи Молдова (1,5-2 тис $). Про що може йти мова? Тут люди не мають бажання працювати , тому й тікають за кордон у пошуках кращих умов. ГАНЬБА керівництву країни!
Avitu
Автор полностью прав! Но выход с эой ситуации очень прост, но никто его делать просто не имеет желания...Увы...
вчителька
А як можна працювати, коли принижують батьки учнів, і в основному учнів які не хочуть навчатися і заважають іншим. Батьки пишуть скаргу в районо з вимогою звільнити вчителя за те що він вимагає дисципліни на уроках? Останнім часом в медіа стало модно обливати грязюкою вчителя. Чому не покажуть як вигорають вчителі, як їх забирає швидка з школи від перевтоми та поведінки учнів? Я за те щоб стояли відеокамери у класах, і батькам показати істинне лице їх дитяти. Я за те щоб держава забезпечувала вчителя від канцелярії до планшета на уроки. І тоді талановиті молоді педагоги не будуть тікати за кордон. Я прорпрацювала у школі 4 роки і не хочу більше тут працювати, тому що ВЧИТЕЛЯ ніхто не хоче захистити.
Олекса Позняк
Для вчителька: учитель це раб адміністрації, батьків, учнів.На жаль
педагог
Для вчителька: Розумійте так вийде, що якраз і батьки будуть ярими противниками відеокамер. Крім того з`явиться новий спосіб приниження учителів адміністрацією, яка постійно буде слідкувати за його діями. На початку 80-х у школах створювали засоби аудіопрослуховування уроків директором, певна група 11 класу настільки ефективно і уміло попрацювала, що жоден майстер не в силі все відновити. На даний час повністю аналогічна буде ситуація. Такий спосіб поставити ситуацію на своє місце тільки більше її ускладнить. Я абсолютно не є противником. Але починати треба з експерименту на декількох школах. Причому не заявляючи учням про саму ціль його проведення. Просто поставити перед фактом. В школі ведеться спостереження.
так
Для Олекса Позняк: такой НЕ есть учитель. Раб, он раб и есть. Так что-либо уходит, либо гнёт свою линию,если умный. А плакаться что администрация нагинает, спасите,мол, это не просто низко, это аморально. ТАКИМ следует уходить
Коментувати
педагог, фізик
Приведу простий випадок. Молодий учитель отримує 1300 гр. Ціна якісного взуття 1400 гр. Весь інший гардероб ще прибл. 3000 гр. Не вказуючи ціни на їжу, комунальні послуги і т.д. Логічне запитання, яке напрошується само по собі завдавати не буду. Висновки теж вважаю, що нічого не змінять.
Олекса Позняк
Для педагог, фізик: А Лілі за які бабки кататись від США до Норвегії? За освітянські...
ТАРАС
Для педагог, фізик: ТА ТРЕБА ВЖЕ ЗНАТИ, ЩО НА ДАНИЙ ЧАС МІНІМАЛЬНА ЗАРПЛАТА 1450 грн. І не плести дурниці. І гляньте в тарифну сітку, а тоді пишіть. Звичайно, дуже мало. Але треба конкретно : 18 годин,.....
Коментувати
хомякович
Мало того, что за копейки от государства мы работаем по специальности в классе с учащимися, так мы еще должны кучу не имеющих отношения к преподаванию дел сделать! Показуха, показуха нашего директора перед чиновниками отделов образования, погоня за рейтингами, бумажки, бумаженции, а также советские издержки прошлого - сбор макулатуры, бесконечные собрания-совещания-обсуждения, и по каждому поводу - написание бумажек и протоколов! В итоге, мы тратим свое время бесплатно, а жизнь проходит.
Вчителька
Є і старшого віку гарні, розумні, модні (у плані технологій, метод.прийомів та знань) вчителі. І зарплата вища. Але посібники, курси й тренінги коштують грошей. хіба піде молодь на неоплатну заміну, мікрорайон, купу заходів, конкурсів та акцій? а керівництво ще забороняє сторінки в соцмережах вести, репетиторство. Я йду зі школи, маючи високу категорію, досягнення учнів, власні наробки. Бо на цю зарплатню не зможу прогодувати дітей (про вдягнути взагалі мовчу). Сенс заміняти ставку пенсіонера і нічого не отримати, а до уроків готуватись треба, до замін теж. 7 уроків і конспекти від руки, бо керівництво не дозволяє планшет чи друкований варіант. За рік зі школи пішли 3 молодих вчительки. А загалом багато йде. Хтось сидить "балластом" і не розвивається, просто прочитує монотонно урок, а потім біжить на додаткові заняття . бо подвійні стандарти у керівництва. декому дозволено... наболіло...
Таіса
А я працюю 40 років. І молодим дуже далеко до пенсіонерів. Ми ж знаємо, хто навчається в педвузах. Розумних малувато.
Math
Для Таіса: маловато не означає, що їх там немає зовсім. Їх там дійсно мало, але хто розумніший, точно не йде до школи. Це, по-перше, а, по-друге, багато що приходить із досвідом. Пригадайте себе 40 років назад.
111
40 років працюєте це Вам десь приблизно 61 ))) . таких як ви відсотків 35% по школах, але є і по 70 років, і по 75, і нікуди не збираються. Це нормальна ситуація в школах? А на рахунок, що молодим далеко до пенсіонерів, то це вірно, їм далеко до "старческих маразмів" )))
222
У молодих маразми "молодечі", але є достатньо.
Коментувати
inchichok
"Тут я недавно прочитав думку однієї «експертиси», що пристойна зарплатня у школі не вирішить жодних проблем — і вчителі не будуть працювати краще. Ті, хто зараз працює — так, дійсно не будуть: тут працюють інші мотивації."(С). Ну так розкажіть же хоч Ви, нешановний тепер мною "Іксперд"(С), яка ж у мене мотивація працювати в школі? А то я за 20 років роботи не розібралася (тільки зарплатня?) Мене за паркан тепер, бо Ви вирішили, що я не можу працювати краще? Тоді разом із Вами, бо у Вас же теж мотивація далека від бажання працювати краще (за Вашою ж логікою). Ви мені як учителю поставили діагноз, а я - Вам! А працювати краще хочу, можу і працюю, причому мовчки, а не поливаючи брудом все навколо! Альтернативу запропонуйте, і перестаньте брати на себе функції Бога - судити всіх!
по суті
Для inchichok: що можете заперечити, при капіталізмі основна мотивація- гроші
Світлана
Мало того, що зарплатня така, а ще прийшов в школу надійшов такий документ в якому відділ освіти роз’яснює, що фінансування закупівлі дров для опалення на зиму припинено, забезпеченням і заготівлею дров повинні займатись самі учні, вчителі, батьки, в районі урізається фінансування, всі кроки робляться до централізації. Як вам?!
Коментувати