Як зміняться зарплати освітян з травня

У Профспілці працівників освіти роз'яснили положення постанови про підвищення зарплат

Як зміняться зарплати освітян з травня

Урядом 6 квітня прийнято постанову від 6 квітня 2016 р. № 288 «Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», згідно з якою з 1 травня підвищуються розміри посадових окладів та ставок заробітної плати працівників бюджетних установ, зокрема галузі освіти, які визначені, виходячи з розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду ЄТС 1185 гривень, крім працівників, чиї посади віднесено до 1-3 тарифних розрядів.

У Профспілці працівників освіти і науки зазначають, що таким чином ставки заробітної плати вчителів, вихователів, викладачів, залежно від кваліфікаційної категорії за 9, 10, 11 та 12 тарифними розрядами  становитимуть 2050 гривень; 2157 гривень; 2334 гривні та  2512 гривень відповідно.

Постановою встановлено, що підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати здійснюється у межах видатків на оплату праці, передбачених законом «Про Державний бюджет України на 2016 рік», а працівників 1 - 3 тарифних розрядів Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників - у тому числі за рахунок виплат, пов'язаних з індексацією, надбавок, доплат, премій.

«Тож підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати працівників, чиї посади віднесено до 4-24 тарифних розрядів, здійснюється без зменшення суми доплат, надбавок чи премії, яка виплачувалася їм за рахунок частини індексації, починаючи з 1 грудня 2015 року відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2015 р. № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів». Ці доплати, надбавки чи премії продовжують виплачуватися працівникам у визначених у грудні минулого року розмірах», - зазначили у профспілці.

Підвищення посадових окладів працівників, чиї посади відносяться 1 - 3 тарифних розрядів, провадиться за рахунок надбавок, доплат, премій, пов'язаних з цією індексацією. Тобто цим працівникам мають бути зменшені суми доплат, надбавок чи премій, які виплачувалися, починаючи з грудня 2015 року замість індексації, на суму підвищення розмірів посадових окладів. У випадках, коли суми цих виплат менші, ніж розмір підвищення посадових окладів, працівникам встановлюються посадові оклади у затверджених постановою розмірах, а зазначені виплати не провадяться.

Освіта.ua
12.05.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
микола
Вчитель вищої категорії після відрахувань матиме близько одного долара за урок. Спасибі. А за місячну зарплату зможе купити одні середні джинси і одні китайські туфлі. Превелике спасибі
учитель
Стала більшою на 1 гривню. Ура! Видимість діяльності.
плачущий
сиджу і сльози на очі накотилися від того що зп в мене підвищилася на 25 грн, прямо мільйонершою стала, коли це знущання припиниться??? скільки ми ще "існуватимемо" від зп до зп, як погасити борги і змогти прожити із зп 1700 (розділеною на 2 рази 900 і 800, тобто аванс і відповідно зп)??? просто душа болить, бо це не життя, а виживання з ранніх літ!!!!!
Сергей Лимонов
Для плачущий: тікай мерщій з освіти-а не плач! доки молодий шукай інші варіанти- а то загубиш своє життя в цій клоаці!
Коментувати
заробітчанин
Не знаю, про яку надбавку чи підвищення йде мова. До 1 травня у нас в районі була надбавка за престижність 5%. З 1 травня оставляють 1%. Тепер рахуйте !?
$
http://censor.net.ua/news/388684/52_izvestnyh_ukrainskih_biznesmena_i_politika_zasvetivshihsya_v_ofshornom_skandale_spisok Борцы с коррупцией!!!! А вчителям- вимоги,вимоги,вимоги,сертифікацію,атестацію... Що ще видумають???
Марія
І прочитали Ваше посилання. І що з того? Вовком хочеться вити. Хоч би мали совість ті чиновники, кя говорять про пдвищення платні вчителя. У мене лишня гривня - і я субсидії не мала і мати не буду. Як жити? Щодня сім урокіа. Пообідати в школі не маю за що, нарада через день (так керує дииректор закладу). Робочий день завершується біля шостої вечора. Йду додому втомлена і розчарована. Через годину знову сідаю за книжки - готуюся до уроків, щоб дітям було цікава, щоб була мотивація до вивчення предмета. А вони стають депутатами, займають високі пости і їм наплювати, що саме учитель їм дав дорогу в життя. Дітям своїм соромно в очі дивитися, бо не маю що смачне пригодувати й приділити увагу їм увагу. Отаке учительське життя. Учитель має 3,5 тис грн, а депутат - 17 тис. Дай, Боже, витримати! Нас ніхто не ЧУЄ!!!!!!!!!!!!!!!!
Сергей Лимонов
Робочий день завершується біля шостої вечора. Йду додому втомлена і розчарована. Через годину знову сідаю за книжки - готуюся до уроків, щоб дітям було цікава, щоб була мотивація до вивчення предмета: ну й дурна ж ти вчителько! дурна і бідна навіки!
козачка
Для Сергей Лимонов: ну ты и урод Сергей Лимонов! В школе сам давно учился?
Коментувати
оксана
Ура! Замість заробіків влітку їду на Канари! Нарешті доробилася за 24 роки роботи в школі!(((((
Оксана
Если с утра до ночи наботать, теперь кроме проезда еще и на коммуналку хватить может
Жадный ежик
Не сломить ту страну, в которой не платящие налогов получают субсидии, а электротехники-революционеры становятся генеральными прокурорами!
учителька
Про що ви говорите? Найважче жити в нашій країні депутатам, суддям, прокурорам. Доречі, останнім наш Президент пропонує підняти зарплатню, бо вони вже пухнуть з голоду.
average
Для учителька: Так гарант Конституції бореться з корупцією. "Щуку потрібно втопити..."
Коментувати
Ромашка
В конце 13-го года я получала за 22 часа в неделю 300 долл. в эквиваленте. Если бы я получала эти же деньги за эти же часы сейчас (а не 100 дол.), тогда можно было бы говорить о повышении зарплаты. Это же просто брошенная кость. Все 25 лет зарплаты учителей заморожены, успешные директора школ наладили коррупционные схемы с районо и горсоветом, а учитель как был нищим рабом, так и остался.
Местный
Ну что прогнали "злочинну панду"? Зажили лучше чем при Азарове? Пора уже признать, что события на Майдане привели к существенному ухудшению уровню жизни, а поэтому это была ошибка. Можете меня минусовать, писать гневные комментарии, но посмотрите в Ваши кошельки, посмотрите на цены, посмотрите на комуналку, а потом уж делайте выводы.
для 1 и для Евгения
ребята, так ведь жили же 25 лет.И средства находили.И никто не выступал,как это делали и делают шахтёры,что им,работающим НА ЧАСТНОМ предприятии, Государство выплачивает содержание.Какая справедливость?Вы, учителя,сами,собственными руками и собственным рабским поведение создали тот ад,в котором сегодня находитесь.Киевских сюда не берём.Им,чтобы не выступали,город нехило доплачивает, да они же ещё и дерут с родителей детей нехилые бабки.Да,к тому же, именно они под себя крутят все законы...
1
Живу в квартире. После повышения цены за отопление,оно будет стоить около 2000 грн. ( за двушку в простой старой хрущёвке). То есть мало того,что я со своей зарплаты должен отдать государству около 800 грн. всяких налогов,так теперь я и всю зарплату,получаемую на руки, снова должен кому-то отдать в виде платы за ЖКХ. Наверное, придётся искать другую работу,где платят минималку+ зарплата в конверте + оформление субсидии тогда будет положено. И видал я в гробу эту педагогику!! Пусть работают голодные энтузиасты!!! А нашим правителям желаю жить на одну зарплату!!!
Евгений
Для 1: Цілком підтримую! Ну невже в нашому уряді не розуміють ситуацію, що люди получають зарплату в конвертах. Чому бюджетник зі своєї з/п повинен відраховувати ВСІ податки, йому не получається субсидія, тобто комуналку сплачує повністю сам, а поруч сусіди, які отримують офіційно мінімалку, а остальну з/п в конвертах, не сплачуючи податки, получають такі субсидії, що за опалювальний сезон ні разу не заплатили ні копійки. ДЕ СПРАВІЕДЛИВІСТЬ???????????????????????????? Про який професіоналізм уряду можна говорити?
вчителька
Для 1: Учитель начальных классов, зарплата чистыми 3600 грн., субсидия покрывает полностью квартплату, за отопление в этом году ни разу не платила- все субсидировано, по окончании отопительного сезона на счету осталось 294 грн., которые переходят на следующий год. Усі до одного вчителі нашої школи отримули субсидії .
голос
Чему радуетесь? что нищие
Коментувати
Юля
Вцелом:"Для того чтобы коровы меньше ели и больше давали молока, их надо меньше кормить и больше доить."
для Оксана Т.
Вы интересно смотрите на мир.Значит я,как учитель, имея,пусть 25 часов в неделю+классное руководство,работая в государственной школе БЕЗ поборов могу ещё и зарабатывать.Хорошая идея.Вариант зарабатывания первый-ставлю детям единицы до тех пор, пока родители детей не станут нести мне благодарности в виде денежных знаков.Вариант второй-объявляю,что никакими вопросами вне урока дети меня не тревожат.При наличии вопросов-несут денежные знаки вместе с вопросом.Мне-знаки, детям-ответы.Ну а остальные варианты жду от Вас.
Ніколи
Задача: підвищили зарплату депутатам і учителям. Якість освіти значно краща, ніж загальний рівень життя в державі. Питання: на скільки підвищили зарплату депутатів і на скільки - учителів? ГОЛОВНЕ ПИТАННЯ: ЧОМУ?
Перемога
Недавно відвідала приграничний район Рівненської області, що межує з Білоруссю. Мені розповіли, що вчителі на літо їздять пасти корів у Білорусь за 400 $ в місяць. Допоки ми будемо терпіти таке знущання над собою-доти й будуть знаходитися ті, які цим користуються. Причини всіх своїх невдач шукай в собі.
Оксана Т.
Для Перемога: Підтримую. Ми не "мало отримуємо", ми не вміємо "заробляти". В будь-якій школі і місцевості є можливості жити в достатку. Хто не хоче - той шукає причини, а хто хоче - шукає можливості.
----------------
Для Оксана Т.: Это как же?
Коментувати
Юля
Скачем дальше................................................................
pedagog
Для Юля: Это точно... и выше...
Коментувати
Сергій Ваколюк
Це знущання. Навіть огидно було таке прочитати. І взагалі, я вийду з профспілки яка не добивається нормального оплачування праці педагога. Ганьба
Вчитель
Для Сергій Ваколюк: Правильно! Я та ряд моїх колег уже минулого року вийшли з цієї ГО. Для чого даром давати їм гроші?
Коментувати
элла
Такое циничное издевательство над людьми не позволяли себе даже так называемые "попередники". Эти же, постмайдановские, пришедшие ко власти на крови людской, начихали уже на все нормы приличия: сами миллионами воруют, их дети с Европы не вылазят, при этом еще и зарплаты себе в несколько раз повышают, а народу европейские цены и тарифы при зарплатах уже даже ниже многих африканских и урезанные "сверхвысокие" пенсии, а то некоторые пенсионеры совсем уже, по их мнению, зажирели, а надо всех одинаково на хлеб и воду посадить.