Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

Учасники пробного ЗНО отримали запрошення. Запрошення-перепустки розміщені в кабінетах учасників пробного ЗНО на сайтах регіональний центрів оцінювання якості освіти. Тестування з української мови відбудеться 15 червня, з усіх інших навчальних предметів – 17 червня.

В областях, що не будуть готові, ЗНО можуть перенести. В Українському центрі оцінювання якості освіти розглядають можливість проведення спеціальних додаткових сесій ЗНО в деяких областях, у разі неможливості провести тестування у визначені дати.

Про користь дистанційної освіти говорити зарано, - ДСЯО. У Державній службі якості освіти, посилаючись на результати опитування студентів та викладачів, зазначають, що про підтвердження практичної користі дистанційної освіти для системи вищої освіти говорити зарано.

Президент: проблему кадрового голоду має вирішити вища освіта. За словами Володимира Зеленського, в Україні навчається понад мільйон студентів. Значна частина з них не хоче залишатися на батьківщині. А з тих, хто залишається, багато хто не працює за здобутою спеціальністю.

У парламенті обіцяють вишам фінансову автономію. Голова профільного парламентського комітету Сергій Бабак повідомив, що надання фінансової автономії українським закладам вищої освіти є одним із завдань, що має реалізувати комітет у 2020 році.

Посадовця МОН затримано за 300 тисяч хабара. За даними слідства, особа, перебуваючи на посаді гендиректора одного з директоратів МОН, вимагала неправомірну вигоду від представника підприємства за перемогу у конкурсі по створенню новітніх технологій.

В Україні створено Раду з питань розвитку вищої освіти. За словами Володимира Зеленського, завданнями органу стане удосконалення якості та змісту вищої освіти, а також підготовка пропозицій для вдосконалення законодавства в цій галузі.

Київ без відома МОН звільняє випускників шкіл від ДПА. У столиці України вирішили одноособово та без належного рішення Міносвіти звільнити учнів закладів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, від обов'язкового проходження державної підсумкової атестації.

На ЗНО з української мови зареєстровано 370 тисяч осіб. За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, загалом цього року учасники зовнішнього оцінювання складуть понад 1 млн 227 тисяч тестів з різних навчальних предметів.

Освітній омбудсмен підтримав рішення Києва щодо ДПА. Освітній омбудсмен Сергій Горбачов підтримав рішення столичного департаменту освіти і науки. За його словами, зараз необхідно переконатись, що документи про освіту випускників столиці будуть легітимними.

Учасники ЗНО отримали запрошення на тестування. У запрошеннях зазначено адреси пунктів тестування і рекомендований проміжок часу, протягом якого учасники мають прибути до пунктів тестування. Запрошення також є обов’язковим документом для допуску на пункт тестування.

Бабак: цього року стартує реформа зарплат вчителів. За словами голови профільного Комітету ВР Сергія Бабака, українські педагоги повинні отримувати кращу оплату праці. Для цього потрібно змінити підхід: збільшити посадовий оклад і спростити заплутану систему різних надбавок.

МОН: рішення Києва щодо ДПА не підлягає виконанню. У Міносвіти заявили, що наказ Департаменту освіти і науки КМДА про звільнення випускників від проходження ДПА, що підписаний очільницею департаменту Оленою Фіданян, є нечинним і не підлягає виконанню.

На ЗНО у магістратуру зареєстровано 86 тисяч учасників. Станом на 4 червня для участі у вступних випробуваннях у магістратуру зареєстровано понад 86 тисяч осіб. Найбільше зареєстрованих учасників тестування у вишах Києва, Харкова, Львова, Одеси і Дніпра.

Освіта.ua
05.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Студент
От дивна у нас ситуація складається... То сидимо по домівках - карантин, пандемія. А тепер прийшло літо, курорти, табори оздоровчі ітд, невже відкриються? Я студент - і повинен проходити літню практику в оздоровчому літньому таборі, і судячи з того, що нас до неї готують, то вона буде. Дуже прикро, що нас не шкода, і нас можна підвергати ризику захворіти. В таборі (ви ж самі розумієте) діти різні, з різних сімей і тд, одна столова, один душ, одні спальні і тд. А як же соціальна дистанція, масковий режим, контроль температури. Ах да, ще ж в таборах часто діти й просто так захворіли - їх в лікарню, а там можливість заразитися вірусом в рази більша. Мені взагалі не "посміхається" їхати в табір, піддавати ризику себе та своїх близьких. Одумайтеся, люди, який відпочинок після такого жорсткого карантину!!! Бережіть себе та своїх дітей!
Mariya
Відмінити зно в коледжах,нехай буде так як раніше,в коледжах зно не потрібно!
Міла
Господи! Дай здорового глузду чиновникам! Хай нарешті зважаться ухвалити рішення на користь дітей! Розмежуйте вже ЗНО та ДПА, як було раніше. Звільніть цьогорічниїх 11класників від ДПА,як решту випускників, як і передбачено нормативними документами, дайте дітям свідоцтва і можливість самим зробити вибір, чи здавати ЗНО. Повірте, хто хоче вступати, кому треба, ті самі підуть і здадуть. Таким чином збережнте і чесний вступ, і здоров’я дітей та інших учасників ЗНО.
Йоська-світлий
Підсумки тижня в освіті: Перемога, перемога, перемога! гасло націоналістів - патріотів, вони дорвалися до влади, а влада це бабло. Вони забезпечили себе, своїх дітей і онуків баблом, а ви для них непотріб. Слава, слава, осана, хвала нашим панам-чиновникам.
Максим Левицький
Шановні колеги! Сьогодні на Зелені Свята відбуваються надсерйозні подіі. Вперше із 2014 року до керівництва Освітою може прийти не грантоід, вихованець соросоідів , а представник вітчизняноі інтелігенціі. Дивіться - не встигли навати кандидата в міністри Сергія Шкарлета - море бруду, плагіат.... Подумайте- скільки потрібно часу, щоб знайти його праці, книги, перевірити все?? Тижні... А тут за день все готово, кидають мільйони, аби очорнити, обгадити нормальних украінців через проплачені Змі,сайти ... Не хочуть душі дітей випустити із своіх рук. Треба гнати цих агентів впливу , бити по іх руках , говорити голосно про іхні справи, захищати Украіну.
На кол
Для Максим Левицький: Сейчас «гениии «образования- Новосад ,Совсун, Стадный, Квит , Волк, пархоменчихи и прочая нечисть будут орать о плагиате, рейдерстве- почему? Ихние труды никому ненужны станут! Гранты прекратятся, откаты закончатся. Вот и воют ...
Roman Veselovskyi
Для Максим Левицький: Ахха, соросята, агенти впливу. Краще регіонал буде гроші відмивати і робити з освіти радянсько-русске казна-що. Щодо плагіату, то, мабуть, він з перших слів в очі кидається, тому і не знадобилось багато часу.
Коропець
Роман, не брешіть.
Коментувати
Люда
Господи! Навіщо моя донька, яка вже вчиться в коледжі на 2 курсі, сдає ЗНО. В неї навіть немає часу, через те, що зараз практика. Це ДПА в формі ЗНО, повний маразм. Я розумію, сдають ті хто поступає до університету і т.д. А діти які вже вчаться? Зайвий раз наражають їх на небезпеку!
Коропенко
Для Люда: вірно- це видумка соросят, щоб дітей не пустити на навчання
Игорь
А это тут вообще причем? Человек вообще о другом писал
Коментувати
Потрібна міцна людина
Президент також розповів, що перед зустріччю з ректорами спілкувався з кількома кандидатами на посаду міністра освіти, однак вони не можуть бути міністрами через "слабкість особистості". На питання, чим його не влаштовує на посаду міністра кандидатура нинішньої в.о. голови МОН Любомира Мандзій, Зеленський сказав: "Чому не влаштовує? Вона заступник міністр. Це розмова президента і прем’єра про те, що повинна бути дуже міцна людина на міністра". https://www.pravda.com.ua/news/2020/06/6/7254773/
Лікар
Для Потрібна міцна людина: Мандзій - слабенька галичанка
Коментувати
Анна
В Киеве заболела директриса школы на коронавирус, она контактировала с детьми, которые ходили на консультацию по ЗНО, а главное директорами 3 школ в которых будет проводится ЗНО. Среди защитных мер детям сказали сидеть 14 дней до начала ЗНО дома, все. Они все в зоне риска быть переносчиками и могут заразить любого, кто будет с ними. Повезло ж деткам с ЗНО...
Олександр
Як думаєте, пані Мандзій відповідала на поставлені питання, чи вчергове пробувала відтворити завчиний текст? Якби це були питання на екзамені (чи ЗНО), то яку б оцінку отримала т.в.о. Міністра? Мені це нагадало старий анекдот про те як учень на екзамен по біології вивчив лише будову блохи. І вручував цю відповідь у будь-яке питання.
Запитання Віце-спікера ВРУ
Чи гарантує Міністерство освіти та уряд зокрема безпеку учасників ЗНО? Чи будуть проводитися тестування, зокрема, до інструкторів, які проводять це ЗНО, для дітей? Хто понесе відповідальність, якщо буде спалах після проведення ЗНО?
Відповідь т.в.о. міністра
Міністерством освіти підписані, підготовлені всі необхідні документи, видані відповідні накази щодо проведення державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Прийнято рішення уряду про виділення допомоги, виділення коштів для проведення, для забезпечення закладів освіти засобами індивідуального захисту та дезінфекторами і антисептиками. Всі речі надійдуть до обласних державних адміністрацій, а згодом будуть передані до пунктів тестування. Поступлення засобів індивідуального захисту розпочнеться на наступному тижні. Є підготовлені методичні рекомендації щодо створення безпечних умов в закладах освіти Головним державним санітарним лікарем, тому ми в спокійному режимі готуємося до проведення державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання і готуємо безпечні умови більше 1 тисячі 700 пунктів тестування.
Вчитель-КА
Для Відповідь т.в.о. міністра: а як на рахунок вчителів які будуть у відпустці - а їх класи здають ЗНО? Будуть відкликати з відпустки? Цілий липень класні керівники будуть не в відпустці - бо клас здає ЗНО, ні на роботі - бо формально вони вже у відпустці. Відвязати ЗНО від школ давно потрібно - хай здають ті хто вступає, а не всі гамузом. А вам аби гроші подерибанити бюджетні - чим більше здає випускників - тим більші видатки.
Олена
То може взагалі не здавати ЗНО? Нехай відразу ідуть працювати. Україні потрібні раби.
Коментувати