Київ без відома МОН звільняє випускників шкіл від ДПА

У столиці вирішили одноособово та без належного рішення МОН звільнити випускників від ДПА

Київ без відома МОН звільняє випускників шкіл від ДПА

У столиці України вирішили одноособово та без належного рішення Міністерства освіти і науки звільнити учнів закладів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, від обов'язкового проходження державної підсумкової атестації.

Відповідний наказ підписаний директором столичного департаменту освіти і науки Оленою Фіданян.

Начальникам управлінь освіти районних в місті Києві державних адміністрацій, керівникам закладів освіти доручено завершити навчальний рік не пізніше 1 липня 2020 року.

Разом з тим, згідно з Законом України «Про повну загальну середню освіту», зміст, форми і порядок проведення державної підсумкової атестації визначаються і затверджуються центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, зокрема Міністерством освіти і науки.

Освіта.ua
03.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лиза
Відмінна ДПА діє по всій Україні? Чи тільки у Києві та київській обл.????
Перехожий
Поясніть мені темному, чому такий шум щодо ДПА, якщо обов’язковим є тільки ДПА з української мови? Це ви всі не хочете мову здавати, чи що? От наприклад якщо для історії України ДПА не є обов’язковим, то у чому тут проблема? Невже якісь діти самі хочуть без примусу здавати ДПА навіть в умовах карантину?! То як ви можете їм це заборонити? Тим більше, якщо карантин послаблений. Тобто у перукарнях сидіти і в метро тертися один об одного можна, а в шкільних приміщеннях немає як? Поясніть, бо реально чогось не зрозумів, чи то в правилах ДПА, чи то у ваших бзіках?
Галина
Для Перехожий: звідки Ви взяли що ДПА здають лише з мови? Обо’яхково 3 предмети
Коментувати
моя думка
Переглядаю документи, де одні з них дозволяють самим приймати рішення, а інші заперечують таку можливість. і думаю собі: "Доки буде це знущання з учителя, учня? Коли ті. хто пише закони, накази будуть поміркованими і на кінець зрозуміють, що долями дітей гратися не можна"
Учитель
А я - схвалюю! Цікаво, як усі інші збираються приймати рішення педради про випуск учнів 11 класів? Документи про повну середню освіту, видані навчальними закладами без рішення педради, де будуть присутні 2/3 учителів школи будуть недійсними. 12.06. педрада в зумі приймає рішення про випуск 1-8,10 і про випуск 9 класів і благополучно іде у відпустки до 20-х чисел серпня. Відкликати учителя з відпустки для проведення педради законодавство України не дозволяє.
Також учитель
Для Учитель: ота педрада про випуск - то одна з ахіней, яких у нас не перерахувати. Може хто згадає той час, крли рішенням цієї педради не випускали чи залишали на наступний рік (90-і не згадувати!)?
я
а де зазначено, що рішення приймає педрада? керівник видає наказ про відрахування
Коментувати
ДепартаментДюсолей
Я не схвалюю рішення Києва, але цього слід було очікувати! МОН повністю сбе дискредитувало усунувшись від ришішення нагальних питань, особливо в умовах карантину. Замість того, щоб показати свою мобільність - вони демонстрували свою інертність! От і дочекалися бунту місцевих осередків! Тепер черга за педагогічними працівниками влаштувати МОН ще один протест! Як це зробили нещодавно італійські освітянські колеги!(https://pon.org.ua/novyny/7932-talya-onlayn-akcyi-za-krasch-umovi-prac-ta-zaynyatst-v-sfer-osvti.html)
татьяна
а всі інші склали лапи.оце демократія по - українські. я начальник - ти дурень, хоч якаб там пандемія не лютувала.
Вчитель
ЗНО задумувалось, в першу чергу, як спосіб подолання корупції під час всупноі кампанії, згодом прив’язали ДПА до ЗНО,
Vano
Для Вчитель: Тепер нова влада йде в зворотньому напрямку
Коментувати
фахівець
Тоді МОНУ буде мати право видати наказ, про визнання документів про повну середню освіту, виданих навчальними закладами Києва недійсними. Тобто по таких документах, в межах України, ніхто не зможе вступати для продовження здобуття професійної освіти.
Алина
Для фахівець: Киев принял верное решение опираясь на ЗАКОН. Укажите пожалуйста закон на основании которого МОН может признать аттестат выданный школами Киева недействительным?
Ну ну
Для Фахівець: А ви хочете сказати, що документи інших випускників будуть дійсними? Цікаво, як провести рішення педради у липні, коли всі вчителі у відпустках , і немає законних підстав відізвати з відпусток? МОНУ можна порушувати Закон про освіту, там, де йдеться про закінчення навчального року до 1 липня?.
Коментувати
Женя
Только Киев, серьёзно? А другие города? Или возможно примут и для остальных городов, я вообще ничего не понимаю....
Ігор
Ура тепер вчителі можуть скасовувати будь-які накази директорів, чиновників з райво і облоно та робити те що їм заманеться
Марго
Для Ігор: Якщо накази протизаконні, то не тільки можуть, а зобов’язані. До МОНу звертались, як до людей, а вони вперлися, як барани: недоцільно. Показують всім, що можна порушувати закони, які самі ж наприймали. Молодці, кияни
Коментувати
Sofia
.:.Это касается колледжей или нет?.
Таласшвоов
Для Sofia: нет.
Sofia
Они же тоже сдают ДПА на 2 курсе и продолжают учиться в них же , а не поступают в вышку в 2020 году..
Паша
Для Таласшвоов: ничего не понятно
Коментувати
Алина
МОЛОДЦЫ!!! Хоть кто-то подумал о безопасности детей. Хоть кто-то разбирается и придерживается законов. ДПА само по себе ничего не даёт и не показывает, а сейчас оно вообще незачем. Надеюсь остальные города и области последуют примеру.
Анна Сеник
Для Алина: Так ЗНО все ж потрібно здавати. Дуже мала кількість випускників шкіл не планують вступати до вузу.
Алина
Для Анна Серик. Да, ЗНО нужно сдавать. Но кто не захочет сдавать в этом году из-за вируса, может сдать в следующем и те кто не будет поступать в Украине смогут подать документы в выбранный ВУЗ.
Марго
Для Аліна. Повністю вас підтримую. І рішення Київських управлінців теж. Скасувавши ДПА, вони не порушать 2 закони ( 1- навчальний рік закінчать до 1 липня; 2- під час карантину( надзвичайної ситуації) ДПА не проводяться, як у 4 і 9 класах) І ще зекономлять чимало грошей ( зарплати водіїв шкільних автобусів, інструкторів, старших інструкторів, екзаменаторів, старших екзаменаторів, поліцейських, медпрацівників, технічних працівників і т.д.
Коментувати
Олександр
А Київ і не тільки можуть САМОСТІЙНО приймати таке рішення. Почитайте наказ МОН від 07.12.2018 № 1369. п.6 IV Розділу ПОРЯДКУ проведення державної підсумкової атестації. "Здобувачі освіти, які проживають у зоні надзвичайної ситуації природного та техногенного походження, звільняються від атестації за рішенням Міністерства освіти і науки України або місцевих органів управління освітою."
Павло
Так і є «Дурні закони поводують дурне їх виконання». МОН ігнорував звернення, от і виявився в дураках. З одної сторони шкода, що «слуги народу», як завжди проти народу. Але тішить те що не всі стали маріонетками, аби ходити ниточці.
Юлія
Якщо чесно це логічно. Виставити оцінки в атестат за семестровими. Ті, хто вступає у виші в Україні той атестат не потрібен. Ті, хто за кордон і їм потрібен атестат - отримують його (за семестровими). Багато дітей, через відміну ДПА у формі ЗНО, не прийдуть. І це буде економія грошей (на вчителях, адже менше буде потрібно), і менший ризик. Тому я бачу тільки такий вихід на сьогоднішній день. Нехай пишуть ЗНО ті, хто вступає.
Как то так
Кто счастлив,а кто то нет,но выглядит это,все равно, как: Выборы,выборы...кандидаты....отменяют ДПА :)
Батько
Передвиборний піар Кличка.Якщо такий страх,то навіщо метро відкривали,там більше скупчення.
Олена
Які молодці! Браво! Для чого те ДПА, воно для вступу не потрібно. Відмінили останній дзвоник, випускний, скільки можна знущатись над дітьми. Чекаємо відповідного рішення, цю приємну новину для Вінницькоі області!
Светлана
Для Олена: Атестати про середню освіту департамент освіти міської ради буде виготовляти і видавати? Рішення про скасування ДПА приймаються не на місцевому рівні. Є великий ризик того, що діти, які не будуть здавати ДПА, не отримають атестати і не зможуть поступити до тих омріяних польських та інших ВУЗів, які скасували для іноземних студентів іспити і чекають лише їхні атестати.
сандра
Недостовірна інформація. Іноземні виші, в тому числі і польські(принамні державні)мають різні правила для вступу іноземців(не тільки українців) в деяких беруть результати ЗНО(або їх еквіваленти). Де які влаштовують співбесіди мовою навчання. А приватні вузи за ваші грощі і мавпу будуть вчити.
Светлана
"Різні правила для вступу іноземців" - то в чому недостовірність?
Коментувати
Ірина
Анархія процвітає! Махно відпочиває! Скільки раз можна змінювати рішення?
Боинг
Для Ірина: В стране разруха... очень печально.
Коментувати