Громадська рада при МОН теж просить скасувати ДПА випускників

Громадська рада просить в.о. міністра освіти звільнити випускників 11-х класів від проходження ДПА

Громадська рада при МОН теж просить скасувати ДПА випускників

Громадська рада при Міністерстві освіти і науки звернулась до в.о. міністра освіти і науки Любомири Мандзій з проханням звільнити випускників 11-х класів від проходження державної підсумкової атестації.

Відповідний лист підписаний головою Громадської ради Микитою Андрєєвим.

У Громадській раді висловили стурбованість ситуацією щодо проведення в умовах карантинних обмежень ДПА у формі ЗНО для учнів 11-х класів.

«В Україні до 22 червня 2020 року продовжено карантин. За прогнозами уряду, він не буде знятий і після цієї дати. Отже, ЗНО/ДПА буде проходити в умовах карантину. Із оприлюднених МОН документів можна зробити висновок, що єдиним засобом безпеки учасників ЗНО/ДПА будуть маски, у яких перебуватимуть випускники багато годин. Однак, відстань між учасниками тестування буде значно меншою, ніж це відповідає нормам безпеки, і кількість учасників буде 15 в одній аудиторії, а не 10, як це рекомендується медиками», - наголошується у листі.

У Громадській раді звертають увагу, що ЗНО - це добровільна процедура, основна мета якої – це вступ до закладу вищої освіти, а державна підсумкова атестація - це обов'язкова процедура, необхідна для отримання документа про освіту.

Також у Громадській раді, посилаючись на норми Порядку проведення державної підсумкової атестації, зазначають, що у випадку епідемії здобувачі освіти мають бути звільнені від проходження ДПА.

«Громадська рада при МОН України просить звільнити випускників 11-х класів від проходження ДПА, тобто видати у червні місяці дітям свідоцтва про повну загальну середні освіту, а для тих, хто планує вступати до закладів вищої освіти, безумовно, провести ЗНО», - йдеться у листі.

У Громадській раді висловили переконання, що прийняття рішення дозволить майже вдвічі зменшити кількість учасників ЗНО, уникнути цілої низки юридичних питань щодо випуску учнів та зменшить напругу серед дітей, їхніх батьків та педагогів.

Освіта.ua
02.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ігор
Може новий міністр буде розумніший за теперішню в.о.. та відмінить ДПА - це буде перший крок до реформ. Бо теперішні бояться, щоб бува шкільна громада не зрозуміла, що без ДПА кінець світу не настане і нічого не зміниться, бо вона не потрібне зовсім, це "нафталін".
Дмитро
Вони вже і до інших звертались. Ви там краще нескандальте. Нехай вже врешті-решт проведуть усе те,а не відкладають.
Бувалий
Жах!!! Що робиться в освіті?!!! Для в.о. міністра життя і здоровя дітей важать менше, ніж якась ідея... Верх цинізму! Нехай бажаючі вступати здають ЗНО. Більше того, категорично заборонити вступ у виші без ЗНО!!! А от ДПА слід відмінити, причому терміново!!!! Бо і цього вже не можна буде зробити через 10 днів - у відпустці буде 95% учителів. Заяви учителями подані, накази написані і передані в бухгалтерії. Рішення педради набуває чинності, якщо 2/3 учителів присутні. Для проведення педради законодавство не дає права відкликати вчителя з відпустки! 2/3 педколективу зможе зібратись на педраду і проголосувати рішення про випуск учнів 11 класів НЕ РАНІШЕ 11-14 серпня! Без такого рішення ніхто не видасть атестати учням! Куди вони вступатимуть без атестатів? Хоч хтось у тому МОНі зає нормативно-правову базу, для чого вони втягують заклади освіти у правову колізію? А потім покладуть відповідальність на директорів і - в кущі...
Тетяна
Шановні! Я мати і працюю вчителем! Дайте відповідь, що робити дитині, у якої постійна температура 37,2? Її не допустять до пункту здачі ЗНО? Будь ласка, подумайте про дітей, відмініть нарешті ДПА. Кому потрібно, щоб діти під час карантину здавали ЗНО в масках? Хто буде нести відповідальність, якщо дитина заразиться на коронавірус? Всі знають, що у людей з сильним імунітетом хвороба проходить без симптомів, а що робити дитині зі слабким імунітетом? Нехай здають ЗНО ті діти, які планують вступати до ВНЗ. Так на пунктах здачі ЗНО буде менше людей! Вчителі також не бажають приймати участь у ЗНО і піддаватися ризику, але на нас тиснуть. Нарікають, що ми не маємо право зірвати ЗНО. Подумайте про людей, нарешті... Якщо є чим думати)
Ольга
Шановні, проведіть вступ за балом атестату. Бал атестату реальний, бо вузи не брали його до уваги, тому його ніхто не гнав. Відразу піднімете і рейтинг атестату.
Влад
Для Ольга: як це не брали до уваги? Брали, коефіцієнт був в деяких 0.05 або 0.1 що давало додаткових до 20 балів. А бал атестату я знаю як малюють вчителі за хабарі.
Дмитро
Для Ольга: ахах, ні не реальний.
Коментувати
Лена Б.
Скажіть будьте ласкаві,а чому не розпочати новий навчальний рік не у вересні а у серпні.бо получається що вересень жовтень та знов прийдеться діти школярам на сезонний карантин .,З якого хтозна коли вийдуть.І порахувати скільки вони провчити в цьому році навчальному і скільки повчати в наступному навчальному? ВАША ДУМКА ЯКА
Имя
Випускникам нужно готовится к ректальному замерению температуры на ДПА.
Sergey Ischenko
Багато хто з учительської спільноти проти. Це єдиний спосіб відсіяти і виявити фіктивних відмінників, яких у наших школах більше 50%! ДПА бути!!!
Имя
Для Sergey Ischenko: Ну, отсеял. И чо? По жизни, везде и всегда, где можно будет решить (т.е. крайне часто), они будут решать. Подумаешь, в шарагу не пристроился. В эту - нет, так в следующую велкам. Оценки в школе не показатель успешности не потому, что она оторвана от жизни, а потому, что везде можно решать.
ТамілаЛ
Для Sergey Ischenko: Я вчитель математики. Це щоб не було питань. А тепер по суті. Взимку карантин три тижні (кінець січня-середина лютого); менше місяця навчалися і знову карантин. У другому семестрі діти навчалися у школі протягом п’яти тижнів. Багато хто з батьків з початком другого карантину відправили дітей по селах, де навіть телефонний зв’язок нестійкий. Ніхто ж не чекав, що карантин затягнеться до кінця навчального року, що буде відсутній транспортний зв’язок (не у всіх є власне авто). Про яке дистанційне навчання у таких умовах може йти мова? Я за відміну ДПА, але не ЗНО у цьому році. Нехай діти вступають у ПТУ, йдуть працювати без зайвого стресу. Ті хто планує вступ до ВУЗу нехай собі здають ЗНО.
Сергій Левін
Для Sergey Ischenko: дозвольте спитати про джерело. Звідки ж це у вас така інформація?? Чомусь я знаю зовсім іншу картину. Всі мої колеги, які так само працюють у школі, та із сусідніх шкіл, навпаки, - за скасування дпа для цьогорічних випускників. Залишити тільки ЗНО для охочих вступити у ВУЗ
Коментувати
Євгеній Тєплоухов
Чому просить?? Вимагайте! Йдіть у суди! К ногтю фейсбучних правителів!
Мама
Для Євгеній Тєплоухов: до чого Ви приплітаєте сюди суди...і що суд вирішить, який спір, предмет ? Не обізнані у юриспруденції не говоріть дурниці. Набридли ці ниючі суперечки.
Коментувати
Oлександра
Хай вас Господь Бог почує! Пані Мандзій та її команда оглухли і осліпли в очікуванні додаткового фінансування. Хочуть разом звести двієчників і відмінників , щоб вияснити: в кого кращій імунітет. А там , де села на карантині провести ДПА— ЗНО під ялинкою в Новий рік. Це випробування для «сильної нації» та її нервової системи. Яка різниця напише ДПА учень на 5чи на 6. В бурсу його і так візьмуть, професію кожен повинен мати. З ДПА і атестатом він в університет не вступить, а ризик захворіти тому хто може вступити зросте.