Президент: проблему кадрового голоду має вирішити вища освіта

Володимир Зеленський зустрівся з керівниками провідних закладів вищої освіти України

Президент: проблему кадрового голоду має вирішити вища освіта

В Україні є кадровий голод, і цю проблему має вирішувати вища освіта.

Про це сказав Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з керівниками провідних закладів вищої освіти України.

У зустрічі також взяли участь заступник керівника Офісу Президента Юрій Костюк та голова парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

За інформацією Офісу Президента, учасники обговорили питання оптимізації закладів вищої освіти, розширення їхньої фінансової автономії, рівень зарплат викладачів та умови, у яких навчаються студенти.

Глава держави наголосив, що в Україні існує кадровий голод, і цю проблему має вирішувати вища освіта.

«Якщо ми нічого не будемо вирішувати саме з вами, то кадровий голод у країні так і залишиться. Цю проблему держава має вирішувати спільно з вищою освітою», – заявив Президент.

Володимир Зеленський нагадав, що в Україні навчається понад мільйон студентів. Велика частина з них не хоче залишатися на батьківщині. А з тих, хто залишається, багато хто не працює за здобутою спеціальністю.

«Навіщо ви витрачали свій досвід, навіщо держава витрачала свої гроші, якщо ми потім не можемо залучити цих дійсно талановитих студентів?» – звернувся Президент до учасників зустрічі.

Освіта.ua
02.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Катерина
На превеликий жаль молода людина не захоче свідомо піти на держ роботу ,де їй заплатять копійки. Тому у нас так багато людей пенсійного віку в освіті
Торба
Цікаво, за яким принципом обирались університети і запрошувались ректори, бо багато з перерахованих ЗВО справжній відстій?
Павлович
А цим добродіям не спадало на думку,що кадровий голод має інші причини? Можливо,професіонали не хочуть марати свій резюме роботою на сьогоднішню владу.
рівень зарплат
Для Павлович: професіонал на те й професіонал, що не звертає увагу на владу, знання та навички профі не залежать від генсеків та президентів; за копійки (на перспективу, за ідею тощо) в сучасному світі (відкритому та динамічному) профі працювати не буде
Коментувати
Офигивает от происходящего
Смешно слышать про высшее образование и "работу по специально" от человека с юридическими и который пол жизни проработал комиком на ТВ. Удачи Украине с такими "менеджерами" У власти.
Светлана
Для Офигивает от происходящего: А что неправильного он сказал? Перед тем как смеяться - роди свое дитя, выучи и вырасти его, а потом смейся, когда с медалями и красными дипломами твое дитя будет собирать клубнику в Польше или копейки получать в Украине за работу учителем математики.
Имя
Для Светлана: Просто иногда нужно пострадывать.
Коментувати
Світлана
В україні немає кадрового голоду. Є небажання нинішньої влади співпрацювати з фахівціми, які пов’язані з болючою, маніакально-хворобливою темою "папєрєднік". варто зрозуміти, що професіонали служать не особам, а суспільній справі, державі! Невже тепер кожний наступний новообраний буде "голодати"?
Оракул
Для Світлана: Таки кадровий голод існує, раз відсутні менеджери і спеціалісти, які можуть вивести державу з зубожіння. Багато кандидатів, докторів, магістрів та бакалаврів, але мало спеціалістів у різних галузях. Наявність диплому наразі не показник.
Коментувати
Таіланд Григорович
Кадровий голод у фонді Сороса, рехворматори закінчились ... А в школах, вузах - є мудрі , толкові люди. Просто вони нікомуне потрібні....Прикро , що Бабаку довіряє Президент. Це не та людина, є образ, за яким нічого не стоіть.
рівень зарплат
і що вирішили? ставку кандидата наук (що технічного, що економічного, усіх без розбору) в 7200 грн. так і залишити? а ставка докторів наук спонукає кандидатів наук до наступного кроку у кар’єрі?
:(
Для рівень зарплат: нажaль, Ви праві! В супермаркеті касирки з середньою освітою мають більші зарплати, то нехай з ними влада і розгортає лінію "прогресу" ....
михайло
Необхідно починати зі створення БАЛАНСУ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ на ринку праці : встановити потребу для економіки держави і пропозиції (випускники універів,коледжів,ПТУ). Сьогодні явні перекоси у співвідношенні :робітник/І Т Р. Значна частина ЗВО працюють у режимі "принтерів" . Зекономлені кошти - на МТБ ,ЗП НПП, стипендію.
Коментувати