МОН: рішення Києва щодо ДПА не підлягає виконанню

Наказ очільника профільного департаменту Фіданян є нечинним і не підлягає виконанню

МОН: рішення Києва щодо ДПА не підлягає виконанню

Наказ Департаменту освіти і науки КМДА «Про звільнення у 2019/2020 навчальному році від проходження державної підсумкової атестації», що підписаний очільником департаменту Оленою Фіданян, є нечинним і не підлягає виконанню.

Про це йдеться у офіційній заяві Міністерства освіти і науки у відповідь на прецедент.

У Міністерстві освіти і науки наголошують на трьох основних факторах, через які наказ столичного департаменту не може бути виконаним столичними закладами освіти.

Відсутність державної реєстрації наказу

Відповідно до вимог законодавства, цей наказ Департаменту підлягає державній реєстрації у відповідному територіальному органі Міністерства юстиції України. Нормативно-правові акти можуть бути направлені для виконання лише після їхньої державної реєстрації та офіційного опублікування.

У разі порушення даних вимог нормативно-правові акти вважаються такими, що не набрали чинності, і не можуть бути застосовані. При направленні на виконання та опублікуванні нормативно-правового акта обов’язковим є посилання на дату і номер його державної реєстрації.

Державна реєстрація нормативно-правових актів органів влади здійснюється після проведення правової експертизи таких актів. Мета експертизи – перевірити їх на відповідність актам вищої юридичної сили, зокрема Конституції та законам України, актам Президента та Уряду, наказам міністерств тощо.

Акти органів влади реєструє Міністерство юстиції, його територіальні органи після проведення правової експертизи за умови, що вони видані в межах повноважень та відповідають актам вищої юридичної сили.

Відсутність законодавчих повноважень

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Наразі чинне законодавство України не наділяє ані МОН, ані місцеві органи виконавчої влади (чи їхні структурні підрозділи) повноваженнями звільняти учнів від державної підсумкової атестації, що відбувається у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Необхідність наявності результатів річного оцінювання учнів

Відповідно до ч. 1 ст. 18 Закону України “Про повну загальну середню освіту”, учні отримують документи про освіту, зокрема свідоцтво про повну загальну середню освіту, після завершення навчання за освітньою програмою та на підставі результатів річного оцінювання і державної підсумкової атестації.

Посилання за темою:

Освіта.ua
04.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мила
В Китае сегодня 15/06 заболело 36 человек в городе около Пекина, и объявлено военное положение. А в Киеве заболело на сутки 95 человек и идёт речь о сдаче ЗНО для наших детей?? Это недопустимо!
Мила
Родители 12 классников! Нашему правительству абсолютно все равно, заболеют дети или нет... В Киеве каждый день фиксируют заболеваемость детей подросткового возраста... Может быть в областях и нет , как в Киеве, но с нашем городе проводить ЗНО не допустимо!!! У кого из депутатов , к примеру,” слуг народа “, дети в 11 классе готовятся сдавать ЗНО в Киеве??? Или у чиновников и руководства МОН?? Сколько раз задавала этот вопрос- ответа нет . Кто Типа фамилии может назвать??? Так пусть их дети и сдают ЗНО в Киеве, где директора школ специально заразу разносят. По принципу- заболел сам/ наплевать на другооо, тем более на детей! ЗНО в этом году нельзя проводить. Сейчас катастрофа с заболеаемостью Или в Украине стоит задача уничтожить молодёжь??? Похоже только на это А кто учился хорошо, тот себя в вузах покажет.., Кто не учился- и не смогут.. Зачем подвергать детей такой опасности???
Простий абітурієнті
Так ДПА в 11 класів відмінили, чи ні? Ще вчора писали про підтримку відміни, а тут вже інша інформація. Я простий абітурієнт і просто хочу знати, адже для мене це важливо.
Олександр
Рекомендую МОН почитати відповіді МІН’ЮСТУ на аналогічні закиди. Просто замініть слова "КМУ" на "ДОН КМДА". "Є багато дискусій з приводу того, чи була повністю дотримана легальна процедура запровадження карантину, чи ні. Коротка відповідь: врешті-решт оцінку надасть суд... Ми вважаємо, що будь-яких серйозних порушень не було під час ухвалення будь-яких постанов Кабміну, які стосувалися карантину", - сказав Міністр юстиції. За словами міністра, уряд вибрав ризикову тактику на межі законності. "Можна точно сказати, що ми пройшли по самому краю повноважень. Далі вже точно була би незаконність. Ризикова тактика. Жодного запасу ми собі не залишали, "не дули на холодне", - зазначив він. Малюська вважає, що рішення Кабміну були збалансовані, а метою уряду був захист людей, їхнього життя і здоров’я. "Давайте подивимося на суть акта. Навіть, якщо, припустимо, було якесь порушення процедури, порушення Конституції, мета була захистити людей, їхнє життя і здоров’я". https://www.rbc.ua/ukr/news/proshli-samomu-krayu-malyuska-otsenil-deystviya-1591481370.html
Мила
Как вообще можно проводить ЗНО в этом году в Киеве, если такое рекордное количество больных?? Если дети готовились два года к ЗНО и хотели его сдавать, а ситуация не позволяет?? Лучше , чтобы они все здоровы остались , и не приносили этот вирус в свои семьи, где есть маленькие дети и старики!! Кто думает о том, что хотят собрать детей , которых никто не тестировал, и никто не проверял- болен он или члены его семьи или нет? МОН ждёт, чтобы катастрофа случилась??? У кого из МОН в этом году дети сдают ЗНО?? Или это эксперимент над нашими детьми?? ВУЗы могут принимать и по результатам аттестатов трёх последних лет..., например.. Если ребёнок не учился нормально, он в институте уже и первую сессию не сдаст... Все те, кто не учился нормально, отсеются сами...первая же сессия покажет!!!
Учитель
Пункту 6 розділу ІV Порядку проведення державної підсумкової атестації: "здобувачі освіти, які проживають у зоні надзвичайної ситуації природного та техногенного походження, звільняються від атестації". Чому МОН і досі не відмінило ДПА в 11 класах?
Alex
Для Учитель: Прочитайте назву розділу ІV. Там не йдеться про ДПА у формі ЗНО.
Коментувати
Олександр
У столиці є новий ризик спалаху захворюваності на коронавірус. Захворіла директорка школи № 197, яка разом зі співробітниками готувала школу до ЗНО. Разом із нею у контакті були всі працівники школи, представники районного управління освіти та три керівники навчальних закладів, які також готуються до ЗНО. У КМДА вважають, що в цій ситуації необхідно прийняти додаткові заходи безпеки. Про це заявив в.о. першого заступника голови КМДА В.Мондриївський. «Ми впевнені, що надання можливості вибору – складати чи не складати ЗНО в цьому році учням 11 класів – це додатковий захід безпеки, який дозволить обмежити контакти з потенційними носіями хвороби. Саме тому столичний Департамент освіти все робить правильно – ми піклуємося про здоров’я наших юних киян та їхніх рідних. У даній ситуації треба спиратись на здоровий глузд, а не амбіції. Ми маємо право ухвалювати таке рішення як місто, в якому діє надзвичайна ситуація. Тому закиди МОН про нібито незаконність не мають підґрунтя».
Олександр
Валентин Мондриївський: «Ми маємо право ухвалювати рішення про ДПА/ЗНО для 11 класів у Києві» https://kyivcity.gov.ua/news/valentin_mondrivskiy_mi_mayemo_pravo_ukhvalyuvati_rishennya_pro_dpazno_dlya_11_klasiv_u_kiyevi/
Коментувати
Батько
До цього вже підключаються юристи. Варто прочитати https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3239654069388958&id=10331919239
Батько
Положення про державну підсумкову атестацію стосується всіх випускників. п.4 Загальних положень говорить: "4. Атестацію проходять особи, які завершують здобуття початкової (у 4 класі), базової середньої (у 9 класі) та повної загальної середньої освіти (в 11 (12) класі, а також здобувають професійну (професійно-технічну) освіту та освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, крім осіб, які раніше здобули повну загальну середню освіту". Чому ж тоді поділили дітей на чорних і білих? Якщо МОНУ саме порушило Положення і скасувало ДПА в 4 та 9 класах, то чому це не зробити з 11 класами? Це упереджене ставлення МОНУ до випускників. Усі діти проживають на території України, де діє карантин, дихають одним тим же повітрям, ходять одними й тими ж вулицями, відвідують одні й ті ж магазини і т.д. Де логіка? Чому МОНУ так вперто тримається за це? Нехай ЗНО здають ті, хто хоче вступати. Адже ті діти, які не планують далі вчитися далі у вузах, можуть завершити школу й без ДПА. Питань багато. Відповіді - нуль. Думаю, відповідь буде, коли випускники масово захворіють.
Олександр
Відповів би МОН ЇХНІМИ ж аргументами "Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України". Наразі чинне законодавство України не наділяє МОН повноваженнями давати юридичну оцінку актам місцевої влади. Вважаєте, що наказ ДОН КМДА видано з порушенням закону чи з перевищенням повноважень - оскаржуйте цей наказ в суді. Тільки майте на увазі, що відстоюючи свою позицію (впертість), чіпляючись за форму, а не суть ДПА, ви будете судитися не з Фіданян чи Кличком, а з київськими школярами, їх батьками та вчителями. Хочете вийти з ситуації в яку самі загнали себе - ініціюйте швидкий розгляд і прийняття змін до ЗУ "Про ПЗСО" про які вчора сказала Мандзій.
Володимир
Так, недоміністерка! ДПА можна й скасувати, залишивши лише учнів, що заявили бажання продовжити навчення у ВНЗ
Олекса Позняк
Пропоную просто. Наша недоміністерка разом новімі ліцамі МОН дають наказ що зроблять собі харакірі якщо хоч 1 людина заразиться і помре внаслідок цього нікому не потрібного ДПА. Ви з легкістю нехтуєте життям наших дітей. Поставте і своє на протилежні шальки терезів
Выпускник
Может вы наконец определитесь ? То отменяется ДПА в форме ЗНО, то этот указ не есть действительным. Вы так по 10 раз будете менять своё решение вплоть до самих экзаменов, а нам гадать - что же они на этот раз выкинут? И без этого тошно. Дистанционное обучение было далеко не идеальным, и мы готовились в большей степени сами, поэтому будьте добры решить уже все вопросы, чтобы мы хотя бы имели представление чего нам ожидать от ЗНО в этом году.
Олена
Якщо спільнота турбується про безпеку випускників, то чому не розглядається варіант як посилити заходи безпеки при проведенні ЗНО, при цьому надавши можливість учням дізнатися реальний рівень досягнень, а вчителям та школам отримати дані, які можна надалі використати для вдосконалення роботи? Коли влада замість того, щоб розробляти ефективні заходи безпеки закриває все, то всі обурюються, стверджуючи, що це неефективно. Тут подібна ситуація. А так виглядає, що просто противники ЗНО використовують питання безпеки для маніпуляції.
Олекса Позняк
Для Олена: як посилити заходи безпеки? бляблябля? Лише трохи послабили карантин і маэмо ще один пік захворюваності.МОН хоче на карман а діти нехай помирають?
Олена
Тобто заходи безпеки Вас не цікавлять? Деяких учнів більш шкода за інших? Адже тим, хто планує вступати в українські університети потрібно складати ЗНО. Якщо забезпечуємо безпечне ЗНО, то чому для тих, хто вступає закордон це смертельно?
Олекса Позняк
Для Олена: масочки це заходи безпеки? Діти з різних місць зберуться в натовп біля школи ще перед ЗНО позаражаються.
Коментувати
Київ
Соромно, що міністерство не знає, що здобувачі освіти отримують свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти. Хоча це і не помилка, але який нормативний документ не читаєш----у всьому не відповідність. Цікаво, як візує будь-який нормативний документ Юридична Служба МОН.
Vano
В сєкті свідків відміни ЗНО і ДПА істєрікі і униніє))) Яка гарна новина,гаспада,чи не так?
Олександр
Для Vano: ти думаєш, що Кличко злякається анонімного допису на сайті МОН? Не переживай директори київських шкіл призначаються не МОНом і виконать НАКАЗ ДОН і видадуть Свідоцтва без ДПА.
Vano
Олександр,вас мабуть не вчили звертатись на Ви? Кличко розумніший ніж ви,тому у нього все буде добре)
Олександр
Для Vano: так ТИ ж мене та інших людей з відмінною думкою ботами обзиваєш і баниш коментарі? Яка ж до тебе може бути повага!
Коментувати
Олександр
А є такий вид документа, як офіційна заява МОН? Це лише інформація без підпису та номеру, яка кимось розміщена на сайті МОН. З яких пір МОН наділений повноваженнями давати юридичну оцінку актів органів влади і встановлювати, які з них підлягають виконанню, а які ні? Дайте послання на конкретний пункт Положення про МОН. МОНу знадобилося більше 2 місяців, для того щоб прийти до висновку, що ніхто в державі не може звільнити учнів від ДПА у формі ЗНО у зоні надзвичайної ситуації? А за два до цього публікують на своєму сайті новину, що Мешканці Криму та Донбасу можуть вступати без ЗНО.
Виктория
Для Олександр: еще и с ошибками написанная.
Олекса Позняк
Для Виктория: зате по суті
Виктория
пресс служба Министерства образования и науки может себе позволить писать по сути, но С ОШИБКАМИ??? Какое они имеют право оценивать учеников, если сами пишут с ошибками? Стыдно за такое министерство и его сотрудников. ПОЗОР!!!!
Коментувати
Павло
Ок. Але в такому разі відміна ДПА в 9 і в 4 теж була незаконною?
Олекса Позняк
Для Павло: молодець
Коментувати
Алина Малыш
Спасибо МОН за беспокойство. Конечно, надо же провести ЗНО, ведь это гораздо важнее. Даже если в результате пол страны вымрет. Человку, который сдает 3 предмета прийдется посетить 3 разных места, с разными людьми. Это большой риск, но да, кого это волнует
Татьяна Власова
Для Алина Малыш: "Пол-страны" - це близько 20 мільйонів людей. У всьому світі за весь час від корони померло трохи більше 100 тисяч. Я розумію, емоції, але треба хоч трохи з математикою дружити.
Олекса Позняк
Для Татьяна Власова: а якщо 10 помре то це так, дрібничка?
Євгеній Тєплоухов
Для Татьяна Власова: це ви дуже оптимістично про 20 млн.
Коментувати
Человек
Ну да, ну да конечно. Пусть люди болеют, заоажаються. Так как формальностей это важнее жизней людей. Спасибо МОН за то, что обеспечивает безопасность абитуриентов. Рекомендую