Затверджені Умови прийому до вишів у 2021 році

Документ містить низку новацій, які відрізнятимуть вступну кампанію 2021 року від попередньої

Затверджені Умови прийому до вишів у 2021 році

Міністерством освіти і науки затверджені Умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2021 році.

Відповідний наказ підписаний в.о. міністра освіти Сергієм Шкарлетом.

Документ містить низку новацій, які відрізнятимуть вступну кампанію 2021 року від попередньої.

Зокрема, як і минулих років, у 2021 вступникам на спеціальності «стоматологія», «медицина» та «педіатрія» для участі у конкурсі буде необхідно мати щонайменше 150 балів із другого та третього конкурсних предметів. Однак ця вимога не буде поширюватися на тих вступників, чий конкурсний бал буде вище 175.

Обов’язковими для вступу на медичні спеціальності предметами ЗНО буде українська мова та математика, а третім предметом вступник зможе обирати біологію, хімію або фізику.

Для вступників на спеціальності гуманітарного та соціального спрямування обов’язковим залишиться ЗНО з української мови та літератури, вступники ж на інші спеціальності зможуть скористатися правом проходити тестування лише з української мови.

Сертифікати ЗНО з української мови та літератури 2018-2020 років можна буде використовувати для вступу на всі спеціальності.

Також наступного року для більшості спеціальностей значно розширений перелік предметів ЗНО, які можуть використовуватись як третій конкурсний предмет.

Встановлено обмеження кількості заяв, які вступник зможе подати на небюджетні конкурсні пропозиції (контракт) – загалом не більш ніж 30 заяв.

Окрім того, для уникнення непорозумінь із наданням рекомендацій на контракт, заяви тих вступників, які зараховані на бюджет, будуть автоматично виключені на всі інші конкурсні пропозиції за винятком випадків, коли вступник сам виявить бажання їх залишити (якщо планує навчатися більш ніж за однією освітньою програмою, більш ніж в одному закладі освіти тощо).

Більше про вступ на програми бакалавра

Для отримання важливої інформації про основні події щодо проведення ЗНО та вступної кампанії 2021 року приєднуйтеся до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
15.10.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Аня
Якщо мені потрібно складати історію України після 11 класу для вступу, то це буде як ДПА у формі ЗНО чи як ЗНО?
Саша
Чи можна подавати бал зно українська мовам і література за 2021 на спеціальність де треба мова
Вікторія
Якщо я планую вступати до медичного, чи можу я скласти тільки ДПА з історії у форматі ЗНО? Потрібні ж тільки мова, математика та біологія/хімія. Отже, на 3 обов‘язковий предмет не звертатимуть уваги?
Галина
Для Вікторія: звісно можете
Коментувати
Юрій
Добрий вечір , я правильно розумію Якщо я складаю укр мову з літ , то мій мінімальний бал 130 на стоматологію , а біологія і математика мінімальний 150 ?
989
Для Юрій: про укр.мову з літературою взагалі нічого не сказано
Коментувати
Ярина
При вступі на магістратуру (спеціальність "Право") буде дійсний сертифікат ЗНО 2019 року? Всі необхідні предмети здані у 2019 році.
Влад
Для Ярина: при вступі на магістратуру потрібне ЄВІ з іноземної мови за 2020 - 2021 роки та ЄФВВ за 2021 рік. З якими ЗНО Ви збираєтеся вступати на магістратуру?
Коментувати
Марина
Якщо при вступі на стоматологічний по зно буде бал нижчій ніж 150, чі можно в ступити в інститут на платній основі
Влад
Для Марина: Не можна, навіть, заяву подати, не те, що вступити.
Коментувати
Оля
Доброго вечора! В разі якщо я не складу ЗНО з математики, чи зможу вступити на філологічний факультет?
Влад
Для Оля: А навіщо Вам його взагалі складати, якщо математика не потрібна для вступу на філологію?
Людмила
но можно сдавать или историю или математику на выбор
Коментувати
Світлана
Доброго вечора. Якщо в школі вивчалась математика на рівні стандарт, але учень працював самостійно і математика потрібна для вступу, чи можливо здати ДПА рівень профільний та ЗНО?
Влад
Для Світлана: ні. ДПА можна скласти тільки на рівні стандарт, як вивчалася в школі. І ЗНО. Навіщо Вам ДПА профіль? Це для вступу нічим не допоможе
Коментувати
Влад
ШАНОВНІ АБІТУРІЄНТИ!!! ЯКЩО ВАМ МАТЕМАТИКА ПОТРІБНА ДЛЯ ВСТУПУ, ТО ВОНА СКЛАДАЄТЬСЯ В ПОВНОМУ ОБСЯЗІ! РІВНІВ В ЗНО НЕ ІСНУЄ! РІВНІ Є ТІЛЬКИ В ДПА! ДПА ВИ СКЛАДАЄТЕ НА ТОМУ РІВНІ, НА ЯКОМУ ВИВЧАЛИ В ШКОЛІ. НЕ ПИТАЙТЕ ОДНЕ Й ТЕЖ, ЧИТАЙТЕ КОМЕНТАРІ, ДЕ ВЖЕ ВІДПОВІДАЛИ НА ТАКІ Ж ПИТАННЯ!!!
sddlksfgdf
Для Влад: правильно. При реєстрації вказується, що абітурієнт хоче складати ЗНО ( ставиться галочка). На екзамені він отримує зошит, в якому розв’язує всі завдання. Всі!!!
Коментувати
Аліна
Доброго вечора. Якщо я здаю зно з математики та історії України на спеціальність міжнародні відносини, але в пріоритеті для вступу третій предмет математика, то мені потрібно здавати математику рівень стандарту чи профіль?
Влад
Для Аліна: якщо Ви подаєте математику для вступу, то Ви повинні виконати всі завдання тестового зошиту. В ЗНО немає рівнів, воно однорівневе. Рівні мають ДПА. А рівень ДПА здаєте той, який вивчався в школі.
Коментувати
Анастасія
Тобто на медичні професії потрібно здавати математику саме профіль і байдуже, що навчаєшся у стандарті?Дайте будь ласка відповідь. Нічого не розумію????‍♂️
Влад
Для Анастасія: всі ЗНО здаються профіль. Стандарт це тільки оцінка ДПА. Тобто Ви і українську мову профіль здаєте і історію! Ви ж повинні показати свої знання. А ДПА здають ті, кому школи достатньо. ДПА - це відповіді в тестовому зошиті на частину питань. І українська частина і історія частина. А ви ж плануєте в Університет! Тому і завдань більше!
Коментувати
Марія
Маю повну вищу освіту і хочу поступати в НУБІБ на педагогіку вищої школи. Чи потрібно мені здавати Зно?
Сергій
Доброго дня!Мені не зрозуміло які предмети потрібно здавати на Психологію,в універсетет звичайни,а не в медичний.Які предмети потрібно здавати?
Влад
Для Сергій: саме перше, Ви повинні були зайти на сайт обраного університету і подивися в умовах, які предмети потрібні для вступу на психологію. Або скористатися пошуком в гуглі. Умови вступу 2021. Там є таблиці, на яку спеціальність які предмети складати. https://osvita.ua/consultations/bachelor/10025/ тут в таблиці все написано
Коментувати
Анна
Добрий день!А які предмети у 2021р. потрібно здавати на спеціальність менеджмент?Заздалегіть дякую.
Влад
Для Анна: https://osvita.ua/consultations/bachelor/10025/
Коментувати
Ніка
А на медичний математику профіль потрібно у 2021 чи стандарт?сайти не оновлюбть інформацію щодо цього і тяжко зрозуміти мені
Anna
Для Ніка: профіль
Коментувати
Ольга
Чи можна буде у 2021 році складати ЗНО з української мови та літератури, вступаючи на стоматологію, чи обов’язково необхідно складати ЛИШЕ українську мову?
Катерина
Для Ольга: Тільки українську мову на медичні спеціальності (стоматолог, фармацевт, і т. Д. Але врахуй- що ти не зможеш подати документи на низку інших спеціальностей, якщо не здаси українську мову та літературу (наприклад в педагогічний на вчителя початкових класів, дошкільної освіти на вихователя, хоча предмети підходять на ці спеціальності як на педагогічні, так і на медичні) і тому подібне. Дуже жаль, що роз’єднали мову з літературою. Перелік тут: https://ru.osvita.ua/consultations/bachelor/10025/
Влад
Можна укр мову і літературу подавати на ті спеціальності, де треба мова!!!
Коментувати
Іра
Чи буде дійсний сертифікат ЗНО 2019 року (укр. мова і література, біологія, математика ) у 2021 році ?
Anna
Для Іра: Сертифікати ЗНО за 2018-2020 років можна буде використовувати для вступу на всі спеціальності.
Коментувати
Nina
Чи дійсний сертифікат з української мови та літератури 2020 року при вступі на ІТ спеціальності у 2021 році?
Саша
На факультет міжнародних відносин, чи можу я здавати укр.мов,літ , математика, Англ і географія? Чи потрібно історію?
Влад
Для Саша: https://osvita.ua/consultations/bachelor/10025/.
Коментувати
Інна Жарченко
Який потрібен сертифікат з математики (профільний чи стандарт) на спеціальність "Психологія" ?