Які вступні іспити складають вступники до коледжів

Які іспити необхідні для вступу на здобуття ступеня фахового молодшого бакалавра

Які вступні іспити складають вступники до коледжів

Конкурсний відбір на навчання для здобуття ступеня фахового молодшого бакалавра у 2023 році проходить на підставі творчих конкурсів, індивідуальної усної співбесіди  або розгляду мотиваційного листа.

Програми індивідуальних усних співбесід і творчих конкурсів, а також вимоги до мотиваційних листів затверджують голови приймальних комісій закладів освіти не пізніше ніж через місяць після набрання чинності Порядком прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти в 2023 році, тобто до 28 квітня.

Програми індивідуальних усних співбесід і творчих конкурсів та вимоги до мотиваційних листів обов'язково оприлюднюються на сайтах закладів освіти. У програмах мають міститися критерії оцінювання підготовленості вступників.

Не допускається введення до творчих конкурсів завдань, що виходять за межі зазначених програм.

Форму проведення індивідуальних усних співбесід і творчих конкурсів заклад обирає самостійно з урахуванням необхідності створення безпечних і нешкідливих умов та дотриманням медико-санітарних вимог.

Матеріали вступних випробувань, включаючи відеозаписи співбесід та творчих конкурсів, зберігаються не менше одного року, потім знищуються, про що складається акт.

Вступ після 9-го класу

У 2023 році вступ на основі базової загальної середньої освіти (після 9-го класу) на навчання для здобуття ступеня фахового молодшого бакалавра може відбуватися у формі:

  • творчих конкурсів;
  •  індивідуальної усної співбесіди;
  • розгляду мотиваційних листів у випадках, передбачених Порядком прийому.

Вступ після 11-го класу

Вступ на основі повної загальної середньої освіти (після 11-го класу) може відбуватися у формі:

  • творчих конкурсів;
  • індивідуальної усної співбесіди;
  • розгляду мотиваційних листів у випадках, передбачених Порядком прийому.

Вступ на підставі рівня кваліфікованого робітника

Вступ на основі освітньо-кваліфікаційного рівня кваліфікованого робітника також відбувається у формі індивідуальної усної співбесіди, творчого конкурсу або розгляду мотиваційних листів у передбачених Порядком прийому випадках.

Які сертифікати ЗНО можна використовувати при вступі

Замість проходження індивідуальної усної співбесіди вступник може подати результати зовнішнього незалежного оцінювання за 2020–2021 роки в будь-яких комбінаціях або результати національного мультипредметного тесту за 2022 або 2023 рік.

У такому разі конкурсний бал вступника визначається як середній бал з двох предметів зовнішнього незалежного оцінювання (української мови та літератури / української мови, предмета на вибір вступника) з підвищенням на 25 відсотків, але не вище 200 балів, або середній бал усіх предметів національного мультипредметного тесту без використання вагових коефіцієнтів з підвищенням на 25 відсотків, але не вище 200 балів.

Складено на підставі чинного Порядку прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти.

Для отримання оперативної інформації про перебіг вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Вступ.Освіта.ua в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
11.05.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів