Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Вступники мають самостійно розраховувати бал атестата
Вступники мають самостійно розраховувати бал атестата

Відтепер випускникам шкіл необхідно самостійно розраховувати середній бал атестата

Вступники мають самостійно розраховувати бал атестата

Випускникам шкіл, які цього року вступатимуть до вишів, необхідно самостійно розраховувати середній бал атестата. Відповідне роз'яснення надано Міністерством освіти і науки.

У відомстві звертають увагу абітурієнтів та членів приймальних комісій що, під час подання заяви до закладу вищої освіти – як в електронному, так і в паперовому вигляді – випускникові школи необхідно самому порахувати середній бал атестата. Перевірятимуть правильність обчислення приймальні комісії закладів вищої освіти.

Середній бал атестата має обчислюватись за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин.

Бал розраховується як середнє арифметичне усіх зазначених в додатку до атестата оцінок (інваріантна частина, варіативна частина, державна підсумкова атестація).

Предмети, за якими зроблено запис «звільнений(а)», у загальну кількість не враховуються.

Разом з тим, якщо у додатку до атестата все ж зазначений середній бал, то його обов’язково необхідно перевірити, чи за правильною методикою він розрахований. Якщо за неправильною, то вступнику необхідно самостійно розрахувати бал за правильною методикою і вказувати його під час подання заяв.

У разі подання заяв в електронному вигляді вступник має зазначити середній бал в особистому кабінеті. Якщо потім він виявить помилку в розрахунку, то зможе самостійно її виправити до подання першої заяви.

Як розрахувати середній бал атестата

Освіта.ua
21.06.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анастасія
Якщо я в кабінеті неправильно ввела середній бал атестату, то що мені робити? Я можу його якось виправити?
тойво
я в мед подаю і там не треба сер балу але все рівно комісія буде перевіряти бал?
Олександра
Для тойво: Як це не потрібно? Формула розрахунку конкурсного бала містить же в собі показник середнього балу атестату. А що, хіба комісія сама буде вираховувати конкурсний бал? Я вважала, що потрібно до кабінету внести всі дані у кількісних одиницях, в т.ч. і середній бал. Хіба не так?
Діана
В медичних ЗВО часто конкурсний бал не враховує певного відсотку від середнього балу атестату (це право і рішення приймальних комісій). Але як не як, середній бал атестату - залишається обов’язковим реквізитом при реєстрації електронного кабінету вступника та його використання. А дані які внесені повинні бути коректні.
Коментувати
Mарія
Добрий день! Скажіть. будь-ласка, як правильно округляти бал 10, 423? Це 10,4 чи 10, 5? Дякую.
оля
Для Mарія: 10,4
Люда
Для Mарія: 10,4
Іван
Мда... А хтось казав що середнє арифметичне це просто. Ну-ну...
Коментувати
Олександр
Атестат виданий в 2017 р.Середній бал 10.9 При перерахуванні вручну всіх предметів плюс дпа виходить 10.88 Тобто в атестаті округлено до десятих.Це правильно?Буду вдячний за відповідь!
оля
Для Олександр: правильно
Коментувати
Юля
Я закінчила школу у 2016 році. В мене у додатку вказаний середній бал у 200 та 12-тибальній системах. Чи повинна я перераховувати?
Іван
Для Юля: Ну перерахуйте, перевірте правильність розрахунку. Звісно якщо ще не забули як розраховується середнє арифметичне.
Коментувати
Вч. математики
Пропоную в програму з математики 11 клас ввести тему "Обчислення середнього бала атестату" ) Повірте - треба, знаю з власного досвіду.
ШОПІНГ
якшо той атестат є занесений до єдиної бази то чо не можна просто ввести номер аттестату а результат (сер бал) вискакував сам в ел кабінеті(підгружувався з Єдиної бази)
Іван
Для ШОПІНГ: в єдебо немає середнього балу атестата. Є лише сам атестат, а там немає оцінок.
ШОПІНГ
тоді шоб замість тіпів в приймальних комісіях сиділи тіпи які порахують сер бал скачавши файл і ввів в ел кабінет
Коментувати
Сергій
Люди добрі, ви що показились. Та не буде ніякої проблеми проблеми, якщо середній бал буде записано в атестатах. Та й розрахувати середній бал дуже легко. Підраховуєте всі річні оцінки + ДПА і ділите на кількість предметів + ДПА. Це для тих, хто не хоче розуміти.
Іван
Для Сергій: а потім відбірковим комісіям вишів цей бал потрібно перерахувати, щоб впевнитися у правильності розрахунку. Не пробували за день хоча б тисячу атестатів перерахувати? А ви спробуйте.
Lenka Dolenko
Дійсно, це просто знущання над працівниками приймальних комісій! Там і так така купа роботи, а тепер ще й перераховувати всі атестати доведеться!
Коментувати
Іван
Люди,ви що!? Середній бал вираховується дуже легко. Можна навіть без калькулятора. Якщо ви не вмієте це робити, то який для вас може бути вуз .
Іван
Для Іван: Не только лишь все могут посчитать свой средний балл без ошибки. Мало кто может это делать.
Коментувати
Шо
Всмислі?? Випускник2017, в мене в додатку вже поставлений середній бал, нашо мені перераховати?
Іван
Для Шо: Вам не потрібно.
Шо
Іван, можеш на ти. Шо будеш робити в суботу? Бухнем? Я у львові
DOCENT
Той записаний результат розрахунку 2017 з великою імовірністю відрізняється від того що має бути за результатом розрахунку 2018
Коментувати
sveta
Вища математика!!! Методика розрахунку середнього балу!!! До цьго чвсу вчителі рахували а тепер шановні абітурієнти перевірте може вчитель не правильно порахував. Явно МОН не має чим зайнятися то хоч нам нерозумним розяснить як порахувати????
Іван
Для sveta: Вчителі нерідко помилялися при розрахунку середнього балу атестату. Не всім пощастило з класним керівником - вчителем математики.
оля
Для Іван: У шгколах були спеціальні програми для розрахунку . Ніхто не рахуваав сам. Хіба що не вміють користуватись комп’ютером.
Лариса Інформатик
Учні не помиляться, смішно. Ми створили базу випускників, все рахується автоматично, за формулами. Якщо це робиться кожен рік, то відпрацьовується система, що мінімізує помилки.
Коментувати
serj
чо так рано? видали б наказа 1 липня. ото прикола була би
Vlad
"Три года ты мне снилась..." Правда до трьох років не вистачило одного місяця. Могло би наше МОН почекати до 22 липня, а вже потім відміняти запис середнього балу в атестаті.
Один із ощасливлених
Це просто цирк! )) Додатки вже заповнені..) Для чого слати листи такого змісту, коли це вже ЗАПІЗНО!
Іван
Для Один із ощасливлених: Ще ціла ніч попереду, щоб переписати додатки :) . Часу більш ніж досить.
Ірина
Клас, а вам їх видають у такій кількості, щоб ще й переписати можна було?
DOCENT
Переписувати не треба
Коментувати
Оксана
Ой, а що так "рано" повідомили про розрахунок середнього балу атестата!!! Невже у МОН забули про випускників-одинадцятикласників?!
DGP
Для Оксана: А нічого, що атестати ще не видані?
маріяанна
А ви що атестати 24 червня будете виписувати?
Степан
Я так понимаю, не раньше сегодня, 21, когда объявили последние результаты. Как без ЗНО/ДПА можно посчитать ср.балл - не чудите.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!