Щодо середнього бала документа про повну загальну середню освіту

Лист МОН № 1/9-399 від 20.06.18 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-399 від 20 червня 2018 року

Керівникам департаментів (управлінь) освіти і науки
обласних, Київської міської державної адміністрації,
керівникам закладів вищої освіти та загальної
середньої освіти, директору ДП «Інфоресурс»

Щодо середнього бала документа
про повну загальну середню освіту

Шановні колеги!

У зразках документів про повну загальну середню освіту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2015 р. № 645, внесення запису про середній бал атестату випускників у додаток до атестата не передбачено.

Розрахунок середнього бала документа про повну загальну середню освіту здійснюється вступниками до закладів вищої освіти самостійно при подачі заяв (у паперовому та електронному вигляді) та перевіряється приймальними комісіями закладів вищої освіти.

Відповідно до Порядку подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти України в 2018 році, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України від 13 жовтня 2017 року № 1378, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14 листопада 2017 року за № 1397/31265, середній бал додатка до атестата обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала і розраховується як середнє арифметичне усіх зазначених в додатку до атестата оцінок (інваріантна частина, варіативна частина, державна підсумкова атестація). Предмети, за якими зроблено запис «звільнений(а)», у загальну кількість не враховуються.

Середній бал вводиться в особистому електронному кабінеті вступником і в разі виявлення помилки вступник може виправити дані самостійно до подання першої заяви.

Враховуючи вищевикладене, Міністерство освіти і науки України відкликає лист № 1/9-209 від 22 квітня 2015 року «Про врахування середнього бала документа про повну загальну середню освіту».

З повагою
Заступник міністра                                 Павло Хобзей

Освіта.ua
20.06.2018

Популярні новини
ДПА в 9 і 11 класах в 2024 році проводитись не буде Випускники 9 і 11 класу в наступному році не складатимуть державну підсумкову атестацію
П'ятикласники в 11 регіонах не отримали підручників з мови Процес доставлення в школи підручників, надрукованих за донорські кошти, дещо ускладнений
Уряд відновив фінансування реформи НУШ Кошти скерують на обладнання, навчальну літературу та підвищення кваліфікації вчителів
Завдання НМТ з математики викликали труднощі у випускників У випускників шкіл виникли труднощі з розв’язування стандартних задач з математики
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Elinf
Срочно вопрос на засыпку. Сумма баллов атестата делится на количество всех предметов, включая предметы ЗНО? Например: общее количество баллов: 247, предметов без зно - 24, с зно - 27. Как правильно расчитать средний бал?
989
Для Elinf: ділити требп на кількість доданих балів, якщо Ви сплюсовуєте 27 балів, то і ділете на 27, в іншому випадку це не буде середнім балом. (уявіть, що в дитини всі 11-ки він додає 27 разів 11 балів та ділить на 24, що вийде? 27*11/24=12,4?) Це вчать в середній школі!
Влад
Додавати ДПА, а не зно
Коментувати
Максим Емелин
Здраствуйте, такая проблема, посчитал средний бал и забыл приплюсовать к нему бал дпа зно, заметил ошибку после подачи заяв, можно ли как-то его изменить?
МАМА, ВЫ в своём уме?
ЗАЧЕМ тем, кто не прошёл порог расчитывать балл аттестата? И они пусть становятся врачами? Тогда пусть лечат Вас. ЛИчно Вас. А мне очень хотелось бы, чтобы меня лечил адекватнообучившийся В ШКОЛЕ сперва доктор, а не чёрт знает что в белом халате. Повторяю.В принципе всем, кто орйт о том,что бедненькие тупенькие выпускники НЕ способны расчитать свой балл - пусть Вас лечат ЭТИ
МАМА
Для МАМА, ВЫ в своём уме?: Де у дописі хоча б слово сказано про лікарів? Мова йде про нкедолуге керівництво освітою на рівні держави. Не факт, що " адекватнообучившийся В ШКОЛЕ" стане світолом лікувальної справи!!!!
Коментувати
serj
"з повагою хобзей" - Була б повага, надіслали б цього листа хоча б за тиждень. На разі більше 50% України атестати заповнили. І чухай ріпку... повага, блін
МАМА
19% не подолали поріг "склав-не склав" з математики, то як вони самостійно розрахують середній бал атестата? Чому такого роз’яснення не було у 2016, 2017 роках? Пані Ліліє, у Вашому відомстві спеціально підривають Ваш авторитет як Міністра, чи так працює нова молода команда? Роз’яснюйте з початку навчального року або в напередодні видання документів про закінчення - лютий, березень. Що робити з додатками, які на 20.06. 2018 року надруковані? Де брати нові бланки, адже в класі, де навчається моя дитина, 45% обрали укр., математику та біологію, їм додатки надрукували.
Мама абитуриентки
Для МАМА: Все написано: "Зверніть увагу: якщо в додатку до атестата все ж зазначений середній бал, то обов’язково потрібно перевірити, чи за правильною методикою він розрахований. Якщо за неправильною, то вступнику потрібно самостійно розрахувати бал за правильною методикою і вказувати його під час подання заяв. При цьому атестат з неправильно розрахованим середнім балом є дійсним. МОН також нагадало, що в разі подання заяв в електронному вигляді вступник зазначає середній бал в особистому кабінеті. Якщо потім він виявить помилку в розрахунку, то може самостійно її виправити до подання першої заяви."
Татьяна Слободенюк
А якщо вже подав заяву?
Коментувати
Яна Гомон
Як "своєчасно" цей лист надійшов. Нічого, що завтра - випускний і все уже занесено і пораховано? Раніше ніяк не можна було вирішити?
Надя
А если написано не «звільнений(а)», а что-то еще ("н/а", "зарах")(спецгруппа по физкультуре), то считается этот предмет или нет?
Іван
Для Надя: Считаются все цифровые оценки.
Коментувати
Надя
А если абитуриент неправильно подсчитает средний балл? Приемные комиссии будут перепроверять до начала конкурса? Или допусят к конкурсу, а потом не примут документы из-за ошибки??
Іван
Для Надя: Буду проверять. Если пропустят - потом не примут оригиналы документов. Поэтому считаем средний балл внимательно. Выпускник 11 класса в принципе должен владеть навыками расчета среднего арифметического.
Надя
Иван, как это, приемная комиссия проверит, допустит к конкурсу, а потом не примет документы? Приемная комиссия тоже должна уметь среднее арифметическое :))
Коментувати