Про врахування середнього бала документа про повну загальну середню освіту

Лист МОН № 1/9-209 від 22.04.15 року

Втратив чинність (підстава)

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-209 від 22 квітня 2015 року

Управління (департаменти) освіти і науки обласних,
Київської міської державної адміністрації
Загальноосвітні навчальні заклади

Про врахування середнього бала
документа про повну загальну середню освіту

Відповідно до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 15.10.2014 № 1172, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 04 листопада 2014 р. за № 1390/26167, для конкурсного відбору осіб, які на базі повної загальної середньої освіти вступають до вищих навчальних закладів за сертифікатами Українського центру оцінювання якості освіти) враховується середній бал документа про повну загальну середню освіту.

Середній бал документа про повну загальну середню освіту обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала і розраховується як середнє арифметичне річних оцінок з предметів інваріантної складової навчального плану, виставлених у додатку до атестата, та оцінок, отриманих за державну підсумкову атестацію.

Розрахунок здійснюється таким чином, до прикладу: кількість предметів, з яких виставлено оцінки =20; сума балів =193; середній бал = 193 : 20 = 9,65 ≈ 9,7. Предмети, з яких зроблено запис "звільнений (а)", у загальну кількість не враховуються.

Керівники загальноосвітніх навчальних закладів повинні забезпечити розрахунок середнього бала атестата випускників та запис його у додаток до атестата з правого боку, в останньому рядку, під назвою предметів, з яких складалася ДПА.

Заступник Міністра       Павло Полянський

Освіта.ua
22.04.2015

Популярні новини
Школи можуть заявити про свою суб’єктність, – голова ДСЯО Школи отримали більше можливостей, щоб у межах автономії заявити про свою суб’єктність
МОН оприлюднило перелік підручників, в яких є потреба До переліку включено понад 100 назв підручників та посібників для учнів різних класів
Школи включать до системи охорони поліції Кабінет Міністрів планує включити школи всіх форм власності до системи охорони поліції
Школи напередодні канікул проведуть заходи з безпеки учнів  Перед початком канікул учителі мають провести заходи з учнями щодо їхньої безпеки
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Доброго дня! Чи вираховується середній бал свідоцтва для 9 класу, чи вноситься він до свідоцтва?
Ната
Чи враховують оцінки в атестат таких предметів як малювання музика та інші які вивчалися в попередніх класах
Марія
Доброго дня! Я вивчала в школі 22 предмета.Атестат одержала в 2017 р. В звязку з вступом до іншого вузу здавала ЗНО повторно. В додатку до атестата є строка : пройшла ДПА з таких предметів Чи потрібно враховувати бали ДПА ?
Влад
Для Марія: так
Влад
Для Марія: Якщо ДПА ще 3 оцінки то загальну суму ділити на 25
Коментувати
Вікторія
Поясніть будь ласка чи враховується оцінка в курсі за вибором українська мова до середнього балу атестата? Дякую
Влад
Для Вікторія: вибачте, це не Вам. Поясніть, що значить оцінка в курсі? Нічого не зрозуміло
Коментувати
Анастасія
А якщо в мене стоїть зараховано в атестаті, то за цей предмет 0, чи просто не рахувати цей предмет? Бо тут сказано тільки про звільнено, а про зараховано нічого
катя
Для Анастасія: не рахувати його взагалі
Коментувати
Наталка
Скажіть будь ласка. Наприклад 20 предметів=180 балів. Далі три предмета з ДПА=24 бала. Як порахувати середній бал? Загальна сума оцінок ділиться на 23? (20+3):(180+24)?
Іван
Для Наталка: Так. Але навіщо ви розбивали - не зрозуміло. Просто сумуєте ВСІ оцінки і отриману суму ділите на їх кількість. Округляєте до десятих.
Наталка
Дякую.
Коментувати
Наталія
Скажіть будь-ласка,якщо я випускник минулих років (1996)як розрахувати середній бал атестата
Іван
Для Наталія: Просумувати всі оцінки і поділити на їх кількість. Чи у вас атестат за 5-бальною системою?
Коментувати
Юрій
а якщо в мене середный бал 10,07 то це ж округлюеться до 10,1?
Світлана
Будь ласка, дайте роз’яснення, чи мають бути виставлені в атестат оцінки з таких предметів: правознавство, географія, які вивчались в 10 класі
Dmitry Silantev
Для Світлана: конечно же
Роман
Для Світлана: А якщо в додатку стоїть запис "Зараховано"?
Коментувати
Михайло Чиж
Це все зрозуміло: так само ми обчислювали середній бал атестата в минулих роках... Даний лист не вніс ясності в запис переведення цього середнього балу у 200-бальну систему: тобто, згідно з цим листом вказувати скільки балів із 200 становить даний середній бал атестата не потрібно? (ніде в листі немає чіткої відповіді на це питання).
Марія
А у Львівському медичному університеті середній бал документа про повну загальну середню освіту не враховується при вступі!!! Це ТОЧНО.