Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія МОН анонсувало пропозиції до Умов вступу-2017
МОН анонсувало пропозиції до Умов вступу-2017

У Міністерстві освіти презентували ключові пропозиції до Умов вступу до ВНЗ у 2017 році

МОН анонсувало пропозиції до Умов вступу-2017

Під час засідання Колегії МОН 8 вересня директор департаменту вищої освіти міністерства Олег Шаров анонсував 6 ключових пропозицій міністерства до Умов вступу до ВНЗ у 2017 році.

Зокрема, планується запровадити алгоритм подачі електронних заяв на вступ до вишів, за якого абітурієнт зможе заздалегідь - ще до початку подачі електронних заяв на вступ до вишів - формувати особистий кабінет, заповнювати всю необхідну інформацію та за потреби довантажувати документи.

Окрім цього, одна з анонсованих пропозицій – відновити “підтягування” списків абітурієнтів для технічних та фундаментальних спеціальностей, щоб повністю забезпечити держзамовлення за стратегічними для української економіки напрямками підготовки.

Серед змін, що пропонує МОН, також - зменшення кількості заяв, які може подавати абітурієнт, з 15 до 9, вироблення чіткого механізму зарахування пільговиків, що дасть змогу зробити цей процес прозорим та перевести його на  рівень ВНЗ. Також МОН вважає за доцільне поширити застосування “широкого конкурсу” на заочників та медичні спеціальності.

Окрім того, Міністерство освіти і науки пропонує відкоригувати систему адресного держзамовлення. Замість загальної можливості збільшення обсягу бюджетних місць на 25 %, кількість бюджетників зможуть збільшити лише ті університети, що повністю виконали заявлений ними обсяг держзамовлення в 2016 році. При цьому збільшення відбуватиметься лише на 10, а не 25 відсотків, як було цього року.

У міністерстві зазначають, що це лише частина пропозицій до Умов прийому до ВНЗ у 2017 році, які на думку Міністерства, зможуть покращити процедуру вступу.

“Наразі в нас уже повністю готовий проект Умов вступу до ВНЗ у 2017 році, він значно краще і простіше написаний, ніж умови прийому, за якими абітурієнти вступали цього року. Тепер із цим документом працюватиме робоча група, до складу якої увійдуть представники спілки ректорів вищих навчальних закладів, – вони також внесуть свої пропозиції”, - зазначив Олег Шаров.

Як відомо, рішення про створення робочої групи, що працюватиме над Умовами прийму до ВНЗ у 2017 році, було прийнято 2 вересня під час наради з ректорами ВНЗ.

Освіта.ua
09.09.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Михайло Чиж
В проекті було одне, а в підписаних 13.10.2016 Умовах прийому - інше (позиції в додатку 6 змінились). Навіщо було анонсувате те, що не пізніше буде підписано?
Юрій
Для Михайло Чиж: А де ви побачили підписані 13.10 Умови вступу? Дайте посилання.
ТАРАС
На сайті МОНу, погортайте рубрики і читайте донизу.
yava
Підкажіть, плз точніше де знайти оновлений Додаток №6
Коментувати
Anna
Впринципе все весьма позитивно. Основные ошибки вступительной кампании 2016 года планируют исправить. Только вот в одном месте пишут что можно подавать 7 заявлений, а тут 9, определились бы уже.
Олена
Мені цікаво, чи зможуть самі вчителі здати ЗНО? І не тільки по своєму предмету. Якщо ні, тоді чому вони зможуть навчити дітей. Маючи трьох дітей я побачила багатьох вчителів і для того, щоб оцінити їхній плачевний рівень як освітній так і моральний - не потрібно бути фахівцем. Звичайно, який може бути вчитель за 2000 грн в місяць. Відповідно діти, що складають ЗНО на відмінно заслуговують на найбільшу похвалу і країна повинна створити такі умови, щоб ці діти залишились і змінювали її на краще.
Стелла
Для Олена: Зі свого предмета - згодна і , повірте, що здадуть, а от із інших - спробуйте самі. Це те ж саме, що заставити медика писати фінансовий звіт або інженера - п’єсу!
Anna
Для Олена: не знаю где учатся ваши дети, но я уверенна что все мои учителя сдали бы ЗНО по своему предмету если не на 200 то на 198+. А другие предметы им знать ни к чему.
Жанна
Чому батьки бачать у вчителях тільки негатив? Цікаво! Адже всіх міряти однією міркою - неправильно! А ви, шановні мами і тата, прийшли б до школи і провели з учителем один його буденний робочий день. Поспостерігали б за вашою "ідеальною" дитиною, за її поведінкою. А таких у класі набереться зо 20. А вчитель ще навчає. Мало того, що навчає свій предмет, а ще навчає правил поведінки, правил етикету, виконання елементарних обовязків, тобто робить Вашу, шановні мами і тата, роботу! І в результаті - вчитель поганий!!! А ЗНО - обовязково здасть!
Коментувати
Юрий
Когда отменят вообще все льготы для поступления. Есть баллы ЗНО - по ним и поступать. Все остальное - медали, справки, курсы, целевые места, дети шахтеров - Коррупционная составляющая. Можно даже и средний балл аттестата не рассматривать при поступлении. Поддержите петицию: https://petition.president.gov.ua/petition/27819
Олена
Для Юрий: 100% підтримую!!!!
Vlad
Є ще один дуже цікавий момент. Звільнення від ДПА. Випускник проходить ЗНО, результати якого зараховують як ДПА,а він від звільнений від ДПА. Наслідки: результати ЗНО на середньому рівні, або навіть нижче середнього, а медаль «За високі досягнення у навчанні» вручена. Якби наші коментарі читали відповідні служби, та робили висновки.
Стелла
Для Vlad: Медалісти не можуть бути звільнені від ДПА
Коментувати
Ольга
А чи буде відбуватися ЗНО в такій формі, як обіцяли http://znoclub.com/istorii-abityrientiv/927-yak-bude-vidbuvatisya-testuvannya-z-inozemnoji-movi-v-2017-rotsi.html ?
Іван
Як зупинити безудержне репетиторство в школах? Є гроші,є результат. Немає- внз в прольоті))))
людина
Для Іван: А для чого щось вілміняти. У цьому році не змогли знайти репетитора з біології для своєї дитини, а тому разом із нею засіли за підручники, і в нас все вийшло: якісно та безкоштовно, А головне- набагато більший бал отриали, ніж виставила в атестат учитнлька.
Олена
підтримую, дуже мені відома така ситуація
Коментувати
Anna
Очень хорошая идея с сокращением количества заявлений. Вообще было бы не плохо сделать как в американских вузах ( за каждое заявление плати деньги) тогда люди не подавали бы в 15 разных мест, алучше обдумывали куда они больше всего хотят. Еще думаю стоит сократить количество бюджетных мест ( особенно во всяких шарашкиных конторах которые заплатили за аккредитацию)
Андрій
Коли вже МОН перестане займатися популізом збільшуючи обсяг бюджетних місць. Краще скоротити цей обсяг, а кошти які за рахунок цього звільняться направити на ремонти.
Министра
Ну чего ж они все такие недалекие. Не в правилах дело. Сколько правила не меняй - знаний у абитуриентов не станет больше. Учить надо лучше детей. А чтобы было кому учить - платить учителям надо больше. А чтобы дети стремились учиться они должны знать, что получив образование будут иметь работу и высокую зарплату. В несколько раз больше чем у кассира в супермаркете. Вся стратегия.
Anna
Для Министра: так эта статья о том как исправить ошибки вступительной кампании 2016 года, а не о том как повысить уровень образования в стране))
Министра
Нет смысла заниматься вылавливанием блох в правилах вступ.компании пока не решена основная проблема - качество образования. Это отвлекает.
Коментувати
ТАРАС
Та може вже, нарешті, хтось з МОНу через депутата, Кабмін, Президента виправити помилку в ЗУ "Про вищу освіту", бо в 2015, 2016 роках конкурсний бал всім нараховується не по ньому. В частині 6 ст.44- "Конкурсний бал обчислюється як СУМА балів... помноженА на вагові коефіцієнти..." Тобто якась СУМА ПОМНОЖЕНАААА... Має бути ПОМНОЖЕН--ИХ. Букву "а" змінити на "их", чорт візьми, скільки можна писати!!!! В Умовах пишуть "помножених". Але ЗАКОН Є ЗАКОН.
Юрий
А поубирать все льготы при поступлении, особенно за подготовительные курсы
N
Для Юрий: І хто ж їх прибере??? Це ж майже остання лазівка для корупції при вступі)))
Олена
Для Юрий: ЦІЛКОМ З ВАМИ ЗГОДНА
Коментувати
Лариса
Хотелось бы чтобы Умови приема в 2017 были проще для понимания для абитуриентов и их родителей. В 2016 как и раньше они представляли инструкцию для приемных комиссий вузов и то возникало много вопросов. Огромные предложения на 10 и более строчек, наукообразный язык, сложнейшее построение предложений - никто из детей и их родителей не может осилить этот документ в 90 страниц! Не понятно, кто пишет и как он вообще мыслит, т.к. известно, что кто ясно мыслит, тот ясно излагает. Дайте прочитать проект "пересичному громодяныну", если он дочитает до конца и что либо поймет, тогда можно запускать в народ. А так - это возмутительно! Сначала определитесь, для кого вы пишете эти правила.
Юля
’’Також МОН вважає за доцільне поширити застосування “широкого конкурсу” на заочників та медичні спеціальності.’’ А как это понимать?
Михась
Зважаючи на скорочення переліку спеціальностей, було б доцільно залишити можливість подачі документів лише на ОДНУ спеціальність. Але - у ВСІ вищі навчальні заклади, де вона наявна. Молода людина, яка закінчила середню школу, вже має визначитись із заняттям свого життя.
N
Для Михась: Не смішіть. 15% може й визначились .
Anna
Для Михась: многие специальности весьма похожи друг на друга ( например программная инженерии, компьютерные науки и прикладная математика) программа на 1 курс просто напросто одинаковая и каждая из этих специальностей выпускает программистов. Например как по мне лучше учится на тех же комп. науках ( если ты хочешь на ПИ) в Шеве чем на ПИ в НАУ и тд. Выбор направления люди делают когда выбирают ЗНО для сдачи, а конкретно специальность когда выставляют приоритеты. Этого вполне достаточно.
Коментувати
Мама
Достатньо і 7,бо вчитися у вузах мають розумні діти
Ната
в 2016 году- 15 заявлений, в 2017 году 9 заявлений, а в 2018 сколько будет? 3 заявления... "замечательные" инициативы! + сокращение бюджетных мест
Дмитро Корнієнко
Для Ната: 2016 можна було подавати 15 заяв на бюджет з пріоритетами і необмежену кількість на контракт. Деякі абітурієнти, користуючись цією можливістю, подавали по сто і більше заявок. А інші обурювались, що система перевантажена і погано працює.. Отже, нехай заздалегідь визначаються, дорослі вже.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!