Умови прийому-2017 розроблятимуть спільно

МОН створить робочу групу, яка розроблятиме проект Умов прийому до ВНЗ у 2017 році

Умови прийому-2017 розроблятимуть спільно

Міністерство освіти і науки створить робочу групу, яка розроблятиме проект Умов прийому до ВНЗ у 2017 році. Про це під час наради з ректорами вишів повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Планується, що до складу групи увійдуть ректори та представники університетів України різних профілів.

«Створення робочої групи – це важливий підсумок сьогоднішньої розмови. Панують надзвичайно полярні думки. І тому нам на цій робочій групі потрібно досягнути консенсусного рішення, що буде представлено суспільству”, - підкреслила Лілія Гриневич.

Найбільше пересторог у ректорів університетів викликали питання розвитку регіональної освіти, підготовки кадрів на фундаментальні спеціальності та відповідність державного замовлення реальним потребам української економіки.

Також в ході наради директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров розповів про попередні підсумки кампанії 2016 року та висловив пропозиції Міністерства щодо покращення умов вступу у 2017 році.

Зокрема, серед проблем вступної кампанії цього року він назвав недосконалість системи надання місць державного замовлення пільговим категоріям населення.

“Основна кількість пільговиків визначається законом, що стосується державної цільової підтримки. Щоб цей закон запрацював, потрібно затвердити і прямо записати механізм розподілу ”, - додав Олег Шаров.

МОН доводилось розподіляти місця для пільгових категорій в ручному режимі. Планується, що в цьому році після прийняття постанови Уряду, всі аспекти вступу пільгових категорій, які претендують на державну цільову підтримку, будуть закріплені в умовах вступу 2017 року.

Для того, щоб зняти навантаження з системи, а також полегшити роботу приймальних комісій, Міністерство планує розвести в часі вступ для військових, бакалаврів та магістрів. Спочатку найкращих студентів набиратимуть профільні військові університети, за ними проводитиметься зарахування до інших ВНЗ для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр. Магістрів планують зараховувати пізніше.

Освіта.ua
05.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
1
Підскажіть будь - ласка, якщо вже закінчив магістратуру по економічній дисципліні, чи можливо вступити на юридичну без здачі ЗНО?
Які умови прийому на
магістратуру за 10000? Нищення вищої освіти. Чому магістратура не є доступна для простого середняка студента? Розумію відмінили спеціаліста. Ректори вже напевно задоволені. Але державі потрібні й особи з вищою освітою.
Доречі
Люди. Hard Talk. Лилия Гриневич. (112 канал) https://www.youtube.com/watch?v=P9iwE0anyFk
Викладач
Чекаємо на обіцяні дворічні сертифікати зно , про які говорила пані міністр ...
Сергей
Кто знает толком, какая судьба ждет выпускников 9-х классов в 2017 году?
Бог
Для Сергей: навіть я не знаю. Спитай у ***. Може, *** його знає.
вар
идите нахуй
Коментувати