Гриневич: провідні країни навчають дітей у школі до 18 років

За словами екс-міністра, у провідних освітніх системах світу навчання триває до 18-ти років

Гриневич: провідні країни навчають дітей у школі до 18 років

У Європі та багатьох провідних освітніх системах світу діти навчаються у школах до 18-ти, а деколи й до 19-ти років.

Про це у коментарі сайту Нова українська школа сказала екс-міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

За її словами, у 18 років людина є більш підготовленою до наступного вибору.

«Чому нам потрібен 12-й рік? Це вже розмова про старшу профільну школу і про те, коли молода людина є достатньо зрілою, щоби робити вибір своєї освітньої і професійної кар’єри. Сьогодні 11-річка залишилася на території Європи в Росії, Білорусі й Україні. А на території пострадянського простору – ще в Азербайджані. У Європі й багатьох провідних освітніх системах світу – в країнах, які мають, відповідно, кращий рівень якості підготовки людського капіталу, – навчаються в школі до 18-ти, а деколи й до 19-ти років. Тому що у 18 років людина є більш підготовленою і зрілою до наступного вибору і самостійності», – зазначила Гриневич.

Також вона підкреслила, що дванадцятий рік навчання необхідний для того, щоб зробити старшу школу трирічною.

Гриневич висловила переконання, що трирічна старша профільна школа надасть учням змогу після здобуття базової середньої освіти отримати можливість здобувати середню освіту разом із професією і після того одразу виходити на ринок праці, або поглиблено вивчати якісь предмети й вступати до закладу вищої освіти.

«Ми маємо зараз давати дітям більше, ніж просто трансляцію знань. Роль школи змінюється, і результати, яких ми очікуємо, – більш амбітні. Багато людей вважають, що це буде така сама школа, як зараз, – з 24-ма предметами і просто заучуванням певної суми знань, які не завжди потім знадобляться людині в житті. Звісно, така 12-річна школа нам точно не потрібна», - сказала Лілія Гриневич.

Вона також зауважила, що насправді йдеться про трирічну старшу профільну школу, в якій основний спектр предметів завершуватиметься наприкінці 10 класу, а 11 і 12 класи будуть присвячені профілізації, коли учень поглиблено навчається за певним профілем або вже здобуває професію і може одразу після цього виходити на ринок праці.

«Тому трирічна старша профільна школа є іншою, ніж те, що зараз відбувається в 11 класі», - зазначила екс-міністр освіти і науки.

Освіта.ua
12.11.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Одесса- мама
Хто- нибудь может объяснить,шо плохого было в советской системе образования и шо хорошего " изобрели" наши " рехворматоры" типа Лили, Квита и др. за 30 лет нашей разрухи под названием " незалежнисть"?? Только мне кажется,что знания советского троешника были на порядок выше,чем сейчас???
Торба
Для Одесса- мама: Система була непогана, але застаріла. Пройшло вже 30-40 років і потрібно рухатись далі. Але впевнений, що не туди, куди вказує авторка-педагогиня-проректориня.
Коментувати
Кентавр
Не порівнюйте Шкарлета і Гриневіч. Це різні люди. Перший за Україну , бізнес, вчителя... Друга - за міжнародні гранти і живе по вказівкам католиків.
02
И меня уже за***ла вот эта идеализация западной системы образования, выпускающей бесконечное количество будущих потребителей и офисного планктона, не умеющего в руках молоток держать, что там делать семьи и строить страну. Я бы написал, что министрам нужно придумать что-то свое, но я забыл, что министров то у нас и нет, а есть шайка паразитов, живущая на грантах.
02
А почему нету ни слова про насильный призыв в армию? Почему министры так уклоняются (слово прям в тему, да?) от армейского вопроса? Такое ощущение, что для нашей власти этой уродливой структуры не существует, либо армия - это какой-то другой мир, параллельный мир, в который попадаю лишь "избранные". Я уже заметил такую тенденцию давно. Почему так наплевательски относятся к призывникам?
Кее
Лілюню, піди до школи, попрацюй, тоді зрозумієш безгуздість 12 річної школи, яка профільність (пту-шість), звикли копії знімати із гірших систем освіти. Вже зруйнували початкову школу - НУШ, діти елементарного не знають-читати, переказувати, писати,... Вам цього мало - починаєте руйнацію 5-9 класів, 10-11. Навіщо було програмний матеріал 10-11 класу втискати в 5-9 класи.(вернули радянську 8 річку). Тепер стало не зрозуміло що робити 10-11 - тупе повторення того , що не вивчили в 5-9 в швидкісному режимі, кінцевий результат " компетентність " без знань, умінь, навичок. ... Досить слухати "друзів" які готові фінансувати руйнацію системи. ...
Олеся
Який жах! Дитина, у якої день народження в липні-серпні, і яка пішла в школу в 6,1-6,2 роки, у 19 може вже 3-й курс університету закінчити. А зараз тенденції такі, що "бідна дитинка, давайте її в школу в 7 віддамо, хай ще в садочку побавиться". Вона іде в школу добре якщо в 7, а то й без кількох місяців у 8. І, навчаючись 12 років, в 19 лише школу закінчуватиме. Краще вже тоді іти після 9 у коледж, щоб в 19 мати диплом, а не лише шкільний атестат, і з дипломом коледжа вступат на 2-3 курс університету, якщо хочеш вищу освіту.
Марина
Ну так да. Обучение должно быть 12 лет. И что плохого в этом? Человек должен развиваться постоянно и это хорошо.
Аліна
На базе школы нужно будет создать роддом и детский сад для детей учеников. Некоторые закончат в школу и в почти 19 годиков.
Торба
"Виключіть їй мікрохвона". Це не є аргументом. В Європі навчання до вказаного віку здійснюється у коледжах. Порівнювати з нашою школою немає сенсу. Тим паче, що з п’яти років навчаються у Великій Британії. А там освіта визнана одною з найкращих. Ви просуваєте ідеї НАПНУ, які не мають наукового обґрунтування.
Світлана
Здається, запланована профільна старша школа дуже схожа, я б сказала, вона буде точною копією ПТУ. Тільки раніше був вибір: іти в 10-11 клас звичайної школи, а потім до універу, або після 9-го йти в ПТУ і отримувати робітничу професію. Тепер обов’язково всі будуть навчатися в ПТУ, а потім, у кого хватить терпіння - йти на вищу освіту. Тобто ви позбавляєте дітей вибору.
Ollesia
Дорога Лілічка- люба моя.Ви завжди праві. Шкарлет бере приклад з Російської федерації- це там навчають дітей з 5 років. Ще за часів Президентства Петра Олексійовича та прем’єр-міністра Арсенія Петровича були прийняті самі кращі закони про перехід на 12-річну основу школи та Нову українську школу. На сьогоднішній день людина Путіна Шкарлет бажає знищити нашу українську освіту. Путін встигає влізти по всій Україні. Агенти та друзі Кремля Зеленський, Тимошенко, Мураєв, Бойко, Медведчук та Мураєв готові підтримати цей закон. Не дозволимо їм це зробити. Лілія Михайлівна- ви майбутній міністр освіти України. Повертайтеся- раді чекати
Ольга
Для Ollesia: ДУРЕПО, В Росії діти навчаються з 7 років.
Для Ollesia
Ollesia, как всегда, троллинг зачётный!) Молодец! Жги ещё)
Проблема в іншому
Для Ollesia: Діти у Великій Британії починають навчання з п’яти років. Але це навчання схоже на навчання у дитячому садку: створені необхідні умови для дітей такого віку. У нас дитячі садки не зможуть охопити усіх дітей - хоч це був би кращий варіант, ніж стелити килимки і ставити пуфіки у початковй школі.
Коментувати
Тарас
Покаталась по усіх континентах за учительські гроші і тягла за собою циганський табір дармоїдів аж до районо включно.Розвалила освіту і поучає, бо в кишені шелестить чималенька пенсія. Лілька "ех прокачусь" як ти нас вже дістала
Вчитель
провідні країни. Живем як відсталі крахїни Африки, вчителів перетворили на злиднів, а ця с... про провідні країни.
Михаил
Провідні країни або європейські країни, яка різниця! Нам до них далеко!! Досить рівнятись. Брєд! У нас в школі інет з трудом працює, вчителі в коридорах біля вікна ловлять кращий сигнал. Ганьба!!! А ви все про Європу, фууу....
Физрук
Технически, можно будет сношать учениц 11-го класа, которым уже в начале года исполнится по 17 лет. Одобряю.
Касьяненко
Гриневич натворила із авантюрою Нуш, створила законну підставу руйнаціі школи. Хто і коли відповість?
Вчитель хімії
А навіщо ви коментарі видаляєте? У нас - демократія! Кожен має право на думку і її вільне висловлення! Якщо ви хочете бути краще - то будьте, змінюйтесь і змінюйте, а не створюйте видимість!
Вчитель хімї
Господи, коли ви останній раз школу відвідували? Я вас запрошую у наш ліцей, подивитись на уроки з 7 по 11 клас. Ні, краще їх відзняти на приховану камеру і вам надіслати, щоб ви поглянули як діти « прагнуть знань»! В 9 класі основний інстинкт - розмноження і он-лайн! Навіщо їх тримати так довго, чого ви плануєте їх навчати? Вони волають про те, що не розуміють навіщо вчитися, якщо можна просто поїхати в Польщу чи Литву і заробити грошей! Коли вже нарешті в Україні почнуться прийматися рішення, які потрібні суспільству, а не реалізовуватиметься параноїчна маячня?
Черкаси
Пані Гриневич, хто буде відповідати за примітивізацію, практичне обнулення укрвінськоі школи? Дітей пустили на тупі ігри , в нікуди...
Володимир
Дивно, але моїм одноліткам вистачило і 10 років навчання в школі та 4 роки в інституті, щоб стати успішними у своїй професії. І за ці 10 років ми отримували грунтовні знання з усіх предметів. А зараз понапихали у шкільні програми багато зайвого і вчать дітей за принципом "біг пес через овес".