Президент підписав закон про середню освіту

У МОН наголошують, що відомство отримало можливість втілювати зміни у шкільній освіті

Президент підписав закон про середню освіту

Президент Володимир Зеленський підписав Закон України «Про повну загальну середню освіту», що був ухвалений Верховною Радою 16 січня 2020 року. Документ вже повернуто до Верховної ради.

За словами заступника міністра освіти Любомири Мандзій, відтепер Міністерство освіти і науки має можливість втілювати заплановані зміни у шкільній освіті.

«Цей закон покликаний розвивати Нову українську школу та надавати нові можливості для наших учнів та їхніх батьків, вчителів, освітніх управлінців. Попереду – чимало кропіткої роботи над втіленням запланованих змін. Закликаємо долучатись до них усіх, хто зацікавлений у побудові Нової української школи», – зазначає Мандзій.

Зокрема, закон гарантує рівний доступ до освіти для учнів, забезпечує педагогічну автономію вчителів та передбачає більше можливостей для шкіл у використанні власних коштів.

Учні отримують можливість будувати індивідуальні освітні траєкторії, обирати навчальні предмети та мати більше прав для учнівського самоврядування.

Батькам учнів закон надає гарантії безпечнішого середовища для дітей, зокрема – гарантії захисту від булінгу, а також право ініціювати позаплановий інституційний аудит у школі.

Документ надає вчителям реальну автономію у створенні програм, розробці систем оцінювання, відкриває ширші можливості для підвищення кваліфікації та зростання їхньої зарплати.

Закон також встановлює нові підходи до призначення директорів шкіл, надає більше можливостей для підсилення шкіл педагогами та запроваджує педагогічну інтернатуру для молодих вчителів.

Новий закон «Про повну загальну освіту»: основні тези

Освіта.ua
13.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Народний вчитель
Все просто: навіть рабські вчителі, які прогинаються під будь-яку владу, вже не погоджуються працювати у системі освіти, от і знайшли рішення, при виникненні вакансій тепер можна буде використати БУДЬ-ЯКУ людину для виконання педагогічних завдань. Тепер ще дочекатись лишилось, що кожний сам собі лікар і професор ВНЗ та академік АН і життя стане веселіше.
Іван Васильович
16 березня 2020р. зайшов на сайт Міністерства освіти з метою ознайомлення із Законом України "Про повну загальну середню освіту", але є якісь слайди, а закону у повній редакції не знайшов. Виникає багато питань. Чому новий закон нам не показують.
Економіст
Для Іван Васильович: шукайте на сайті ВР. Поки що тільки в законопроектах. Там є і в І і ІІ редакції, і порівняльні таблиці
Коментувати
НУШ
Цікаво, а котра людина без педагогічної освіти захоче йти на 1 рік до школи? І чи довго втримається людина без педагогічної освіти у школі? Обов’язкова сертифікація - це справа часу. Відміна корумпованої атестації - це справа часу. В одному учителі праві. Особи без педосвіти мають називатися надавачами освітніх послуг. І це через рік, чи два треба буде закріпити у законодавстві. Ще один момент. Закони приймає влада. Ця влада його прийнала, прийдуть інші дійсно реформатори і цю шарашкіну контору відмінять. Ніде у ЄС, Росії Американському контененті не має навіть 1 року. У школі мають працювати учителі. І тільки так буде.
учителі
Оскільки новий закон підписаний і влада має повне право набирати працювати до школи людей з вулиці. Треба слово учитель замінити на надавач освітній послуг! Учитель - це людина яка має педагогічну освіту. Від тепер влада не має жодного права називати учителями тих, котрі не закінчували педагогічну освіту та не мають відповідної педагогічної кваліфікації. Можливо дані зміни своєрідна розвлєкаловка. Але через 3-5 років ці реформи будуть відчутні у повній мірі. І виникають великі сумніви, що наслідки цього закону будуть позитивними.
Світлана
У Польщі доводилось бачити, що кабінет директора знаходиться поруч з охороною. А не з секретарками. По суті відпадає проблема дороговартісної та малорезультативної боротьби з корупцією. А вивільнюються грошеняти на зарплатню.
оптиміст
Закон підпмсаний,якщо все так добре,то чому текст так довго ховають. Раді ,що карантин і буде тиша. Гей, ПРОФСПІЛКА де ви також на карантині ,а не думаєте що після карантину не буде такої організації,,.Чи ви ще надієтесь що залишаться ті, що з вами....
torsion
У приватній школі така система працює. Отримуючи пристойну зарлатню, хоч і набагато меньшу ніж зарубіжницй колега поруч, я розумію що коли директор знайде на мою посаду більш кращого учителя то виштовхає мене за двері. І це правильно, бо батьки платять шалені гроші і їх дітей повинен навчати найкращий, навіть якщо він без педосвіти. Для державної школи це катастрофа. Директор держшколи не зацікавлений в найкращому учителю, йому потрібен особисто відданий. Який закриє очі на крадійство директора а на виборах проголосує за нього любимого. Мати найкращого небезпечно - батьки можуть вибрати директором його. Це люди зі своєю думкою, знають собі ціну - вони НУШ не потрібні. Раніше до гарних учителів їздили з усіх районів Києва, тепер Ліля дітей закріпачила, тож гарні не потрібні навіть для наповнюваності класів. Близькі і далекі родичі, куми кумів, різне сміття заповнить школу. Біда
Блейз
Молодець Зеленський! Цього закону ми чекали майже 30 років!
Вчителям
До того часу поки діє закон "Про освіту", ніхто не має права прийняти на посаду учителя особу без педагогічної освіти, більше ніж на один рік. Підписаний закон нічого суттєво не змінює. Тому передчасно не треба закидувати владу подібними репліками. Хоч поточна редакція закону "Про загальну середню освіту" дійсно дуже не досконала. А думки, що цей закон погіршить освіту у державі, доречні. Будь-який закон повинен переслідувати в першу чергу одну єдину мету. Не допустити анархії. Поточний закон, явно від цієї мети відходить. Нажаль це так.
тот, кто забирает часы
Вот учителя приколисты - то мало платят, грозятся уйти. Как только нашли им замену начали волать: "Вони не мають права, це ми-справжні вчители!"
Правда
Для тот, кто забирает часы: - це точно, вчителі, викрили своє істинне лице!Ще б договір з ними підписували і вже б вчителі так не мучилися"в школі.Вчитель-"нагірша" професія,яка є в Україні,"найменш оплачувана"і "найбільш-відповідальна".
torsion
Для тот, кто забирает часы: сам ти волаєш. Іди і попрацюй. Замєну вони найшли. Коли я вирішив піти зі держшколи то батьки через кожні 10 хв телефонували, на дорозі толпами перестрівали- ой ви тільки наших вже довчіть. На таких замєнщиків як ти не кидаються.
ФЙЦУВІ
Коли починали при пороху реформу медицини, такі, як тот, кто забирает часы теж кричали - ага, ось тепер ці лікарі-хабарники знатимуть! Поставлять їх на місце! Ну що, докричалися? Коли не стало не те що лікаря, а й лікарні, що ж ви тепер не кричите? На користь цей карантин, ой на користь - хоча б частина крикунів зрозуміла, що без лікарів п**дець настає. І доволі швидко. А частина батьків, до речі, зрозуміла, що без вчителів їхніх дітей чомусь важко навчати. Що ж - ось вам дистанційне навчання та домашня освіта. Куштуйте.
Коментувати
Обов‘язково прочитай
Для виходу з кризи потрібно негайно прибрати генератора кризи— банду юних хунвейбінів, які захопили Мон, інші відомства. Хто це= ГРАНТОЖЕРНА братія !!! Тоді почнеться робота по відновленню освіти. Ось так, пани незрячі гречкосіі!
Lider
Для Обов‘язково прочитай: Банду геть!!!
Коментувати
Учителі
Для нас більше Зеленський не президент. Його пряме завдання зруйнувати всю українську освіту. Для його комбанди всі цінності освіти, як галузі нічого не вартують та не будуть вартувати. Тепер сміливо можна писати заяву на звільнення. І нехай набирають всіх кого не лінка. Що ви спекулюйте словами " Не факт, що людина з педосвітою добре буде вчити". Вже майте шанс набрати в школи зброд з вулці. Вони вам точно піднімуть освіту до рівня країн третього світу. Ми на майдани не будемо ходити. І руку не будемо просячи простягати. Ми спокійно усунемось і дамо шанс прийти у вчительські крісла зброду котрий наберуть директори шкіл. А воно його наберуть. Навіть не сомнівайтесь. Вони вже попри діюче законодавство таких набрали. І нічого влада не може з ними зробити. Вам взагалі освіта і держава не потрібна. Ви все тягнете до того, щою розділити Україну по принципу Путінського торта. Може так і добре буде. Адже у такій країні, де влада не захищає сфери, а нищить, жити не можливо.
Правда
Для Учителі: При попередній владі Гриневич почала руйнувати освіту(Новосад продовжувала,її учениця)-Порошенко для вас оті 5 років був президентом?-Ви собі тоді, могли дозволити такі висловлювання?Зараз де є-той ,що так любить український народ?(діти в яких українських вузах вчилися,вчаться?)-така дуже добра освіта була.
Asdfg
А що творив безрукий Квіт? Щєе гірше Табачника.
Правда
Для Asdfg:В нас влада тільки думала про себе,і якби все знищити,і не потрібно говорити,що:"Його пряме завдання зруйнувати всю українську освіту"(коментар-учителі).
Коментувати
учитель
Посилання в новині на http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_2?id=&pf3516=0901&skl=10 Завантажте собі "Текст законопроекту до другого читання 14.01.2020" і почитайте. Новина про те, що президент повернув у ВР підписавши. Ще тексту закону офіційно ніде не опубліковано, де автор вам його має взяти? ))) А законопроект підписаний читайте на здоров’я))) Не дякуйте!
учитель
Посилання в новині на http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_2?id=&pf3516=0901&skl=10 Завантажте собі "Текст законопроекту до другого читання 14.01.2020" і почитайте. Новина про те, що президент повернув у ВР підписавши. Ще тексту закону офіційно ніде не опубліковано, де автор вам його має взяти? ))) А законопроект підписаний читайте на здоров’я))) Не дякуйте!
мультик
Мандзий... Прям черепашка-ниндзя какая-то.
unforgiven 2
"Безумец, беглец дороги нет. Ты видишь неверный свет. Твой ангел зажег мираж огня, Он хочет убить тебя..." (© Ария "Ангельская пыль")
Ватсон
Паня Мандзій прямо рветься в міністри!!! Які іі заслуги? Одна- вона землячка прем‘єра Шморгаля зі Львову . І все.... В школі не робила, директором , проректором , завкафедрою, завучем, вчителем не робила!! Де іх беруть???
Правда
Для Ватсон: Гриневич зі Львова.
Коментувати
цікаво)
А лінк на текст Закону? Хоч і цей - "на тези" не працює(((( Не авторитетно так викладати новини((((