І. Совсун: яку проблему обговорюємо – ту й вирішуємо

МОН просунув закон про середню освіту, який аніскілечки не наближає нас до вирішення проблем

І. Совсун: яку проблему обговорюємо – ту й вирішуємо

Автор: Інна Совсун, народний депутат України.

Останніх 24 години усі обговорюють невдалу заяву міністерки освіти про те, що 36 тисяч не вистачить на виховання дитини. Звісно, маючи 36 тисяч, можна виховувати дитину. Кажу з досвіду.

Хоча, при цьому, я переконана, робота на посаді з підвищеним ступенем відповідальності має належно оплачуватись.

Але мене це обговорення турбує з інших причин. Мені невимовно сумно, що усі кинулись критикувати Міносвіти саме за це.

Тому що я вам назву іншу цифру 36: у нас 36% дітей не знає математики!

І при цьому, МОН просунув закон про середню освіту, який аніскілечки не наближає нас до вирішення цієї проблеми.

Ось це варто було б обговорювати у першу чергу, і за це критикувати МОН і його очільницю.

Бо ж яку проблему обговорюємо – ту й вирішуємо. І мені прикро, що зараз усі намагаються вирішити зовсім не ту проблему.

Наше з вами майбутнє значно більше залежить від того, чи будемо ми жити в освіченому суспільстві, ніж від того, які уявлення про витрати на виховання дитини у поточної очільниці Міносвіти.

Оригінал

Освіта.ua
21.01.2020

Популярні блоги
Д. Коптило: реформатори не винні, що змін не відбувається Далеко не Клопотенко, Супрун чи Гриневич винні в тому, що змін на краще не відбувається
В. Онацький: репетиторство як альтернатива школі Боротися з репетиторством не варто, але треба покращувати освітній процес у школах
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Майстер UA
А чи прочита пані Совсун оті коментарі, чи буде знову видумувати як і далі нищити освіту, дітей, вчителів? Чи то як у тій байці " а Васька слушает, да ест". І я згоден з кожним коментарем на100% та хочу побажати міністеці та депутатці - дівчата не лізьте не в своє діло та поки непізно біжіть або йдіть і працюйте в звичайну школу звичайним вчителем та наберайтесь розуму...
директор
Ці 36% і не бажають знати математику і не тільки її. Лікар лікує тоді, коли є потреба, їсти купують тоді, коли чогось хочуть і т. д. Чому вчити треба всіх і усьому, коли вони не хочуть? Можливо є потреба робити кардинальний перегляд переліку шкільних дисциплін та кількості навчальних годин на їх вивчення, а також давно пора змінити підходи до оплати праці вчителя-платіть за якість, а не за кількість годин-дивись і щось зміниться... А про 36 тисяч-так все вірно. У всіх є діти, а було б ще більше за таких зарплат-то і школи б мали дітей-платіть так усім-побачите бебі-бум. Суть реформ не у скороченні, а в підвищенні та покращенні для усіх, а не тільки міністрів та "слуг народу"...
Olga
Для директор: Ви самі собі суперечите: 36% дітей не хочуть вчитися, але вчителеві треба платити за результат! Звідки він візьметься? Вчитель шматок вого розуму дурню засуне? Тільки не треба отих директорських занудних фраз "ви не вмієте, не хочете, не компетентні"
Коментувати
Вася
Пані Совсун, сьогодні людям "чупакаброю" очей вже не замилите, не намагайтеся. Нічого проти не маю 36 тис. зарплатні міністру, але лише після виконання статті закону про освіту щодо зарплати учителя (з категоріями і стажем порядка 17 тис.). Відтягуєте збільшення зарплати вчителям - от і самі почекайте, буде стимул швидше забезпечити гідне життя не тільки собі (і своїм майбутнім дітям), а й тим хто виконує основну функцію освіти - УЧИТЕЛЯМ (і їх реальним дітям). І з приводу математики: винить матросів в тому, що вони, чітко виконуючи команди капітана, "привели" корабель "не туди" не можна. Не учителі "гуманітаризували" освіту, "покромсавши" години, програми і підручники з математики, відмінили обов’язковий екзамен, а недолугі "топ менеджери" з Міносвіти, які вирішили, що логічне мислення, яке розвиває в дитини математика, потрібне не всім. От зробить пані міністерка разом з іншими міністрами так, що освіта в нашій країні буде необхідною для гідного життя - тоді хай "жирують".
Олег
Coвсун, смішно читати всю цю твою херню. Ти, Гриневич, Новосад- угробили школу і освіту. Ви зробили з неї дитячий садок. Ви возвели на п’єдестал двієчника,. Це ви-зробили ізгоями розумних дітей! Це ви ввели оту нуш,де 6 літні діти граються з кубиками лего,закуплених за кордоном і які реально коштують- копійки.У наших міністринь немає дітей, тому звідки їм знати ,що ці кубики -матеріал для розвитку дитини до 3 років! Це ви зробили безправними учителя, якого учні на уроці можуть послати,і за це їм нічого не буде.Це ви опустили учителя нижче плінтуса, змушуючи його,маючого диплом, доводити, тупорилим проституткам,що він має право вчити дітей за 5000 у місяць. Це ви понапридумували армії нових перевіряльників, проштовхнути туди своїх родичів,чиновницьких повій, які їздять по школах і здирають гроші з учителів. Це ви понапридумували,що треба знімати відео з дітьми,до яких збоченці з МОН з купленими дипломами мають вільний доступ ! А тепер ти ллєш крокодилячі сльози? Згинь,нечисть погана!
Олекса Позняк
Для Олег: колего, підписуюсь під кожним словом.
Olga
Зггодна з кожним словом, окрім одного: покарають вчителя у будь- якому випадку, навіть, якщо він правий, бо, бачите, не навчив, не виховав.
Коментувати
Читачка
Те, що найбільше мене вражає в дописах як Совсун,так і Новосад -це, по саме нікуди, кострубата українська і купи помилок. Таке враження,що це- їх не рідна мова,а принаймні, друга іноземна. І у цих паній є совість говорити про наших малограмотних дітей! Нахріна усім знати математику? Наші міністри і депутати ,навіть державної не знають,і не паряться, і це не заважає їм загрібати тисячі доларів, в той час,коли народ бідує. По-друге: у кожної людини є певний нахил.Вона- або лірик, або фізик-і це -природа. Я ніколи не знала математики і все, що пов’язано з нею було справжнім кошмаром для мене. Ще років 5 після екзамену з математики у 10 класі я прокидалась вночі у холодному поту, бо мені снився той екзамен . Натомість, моя донька дуже любить всі математичні науки. ЗНО з математики і фізики - 195, 196. І це навчаючись у звичайній школі, і, до речі, маючи ту саму учителька, яка навчала математики і мене. Чим математика відрізняється від фізики,хімії ? Чому вона обов’язкова?
Olga
Для Читачка: Дуже помітнно, що не знаєш математики, бо логіки в твоїх роздумах - нуль. Тож дурість свою на люди краще не виставляти.
Коментувати
Молодца
Министерша правильно озвучила своим хозяевам, что за развал системы образования ей необходимо платить в разы больше, за 36 штук добивать страну оно не согласно, второй посыл был молодежи и правдивый пример, что меньше чем за 36 штук в школы нечего спотыкаться работать, за мизер пусть нищеброды пашут, а за свой труд надо не просить, а требовать конкретные цифры.
Вы кто?
Совсуниха и Новосадиха! Вы там совсем " того"? Сядьте на ставку учителя,а потом уж будете " сказки рассказывать". Вы вообще что сделали заметного в этой жизни? Кто вы такие??
Наталя
"робота на посаді з підвищеним ступенем відповідальності" - ви смієтесь? Немає ніяких ступенів відповідальності. НЕ ІСНУЄ. Ніхто, нічим, ні за що НЕ відповідає у міністерстві освіти. Ні Новосад, ні її попередники, ні директори директоратів, ніколи не несли і не нестимуть ніякої відповідальності. Її не існує. Тому котимося у прірву далі. Якою би писаниною вони не займалися, усе зійде. Гроші платяться бо так треба для статусу. От і все.
Учитель
Пани неуки, залиште у спокої школу. Із вашими реформами скоро ніхто не знатиме ні цифр, ні букв. Ідіть собі спочатку попрацюйте за вчительським столом за мізерну, майже мінімальну, платню, пройдіть нескінченні атестації, сертифікації, інші вигадані невігласами від освіти ...ації. Може, і до вас прийде просвітління, увімкнеться совість.
Шаров Олег
Ми по 2015 року пам’ятаємо відносини цих пустишок в мон - вони подружки, тож ця "критика" означає одне - одну дурепу зливають, а цю сволоту хочуть проштовхнути на міністерську посаду наступною...яка з них гірга невідомо...але шкідливі обидві.
Ганна
Я так розумію, що міністерка, прости господи, не знає ні математики, ні мови, що не заважає їй отримувати 36 тисяч зарплати та ще стільки ж премії щомісячно.
Математик
Що Новосад, що ця безсовісна Совсун- фрукти з одного дерева, Соросова дерева. І їхня полеміка- це просто гра. Їх завдання - все нищити. Що і роблять...
Горбань Віктор
Для Математик: Трагедія у тому, що наступні керівники освіти теж будуть з Соросова дерева, порядного і мудрого у міністерство не пропустять.
Коментувати
Викладач
Та не треба, шановна пані Інно, намагатися перевести розмову з одного на зовсім інше! Ви прекрасно розумієте, як і все суспільство, що так обурило всю країну, і Ви просто зараз робите спробу зманіпулювати людьми. Європейський міністр після такого скандалу та негативного суспільного резонансу пішов би у відставку. Ганьба, що ми маємо такий уряд. Ганьба всім, хто призначив керівництво ОСВІТОЮ та НАУКОЮ цим невихованим невігласам, які живуть як інопланетяни і абсолютно не знають нічого про реалії очолюваної галузі. Але, що найгірше, їм на це просто наплювати. Хто такі прості вчителі, викладачі? Баласт, який треба скинути (планує ж вона втричі скоротити кількість закладів освіти), щоб за зекономлені кошти вибити собі підвищення зарплати. Бо їй не вистачає на життя. Скільки ж треба їсти, щоб на 36 тисяч на місяць не прожити, і скільки весь цей театр абсурду ще триватиме?? Панночко, ідіть у відставку і знайдіть собі, нарешті, гідне Вас робоче місце!!!
Валентин
Для Викладач: Яка " панночко"? Яка " шановна"? Вы слишком мягко обратились)
Коментувати
Tet-a-tet
36% дітей не знають математики,тобто не вміють розв’язувати приклади з синусами та косінусами, ото проблема. Мадонна не знає ні однієї ноти, але має абсолютний слух і 200 млн.доларів в банку. Моя однокласниця закінчила школу зі срібною медаллю, хімічний факультет в універі на відмінно і пропрацювала майже усе життя диспетчером на автобусній станції. Освіченість людини аж ніяк не залежить від шкільної освіти, людина або має потяг до науки чи знань, або народилася для іншої місії. Скільки освічених людей є глибоко аморальними і за їх сприяння вбивають тисячі невинних людей. А скільки простих трудівників щодня мовчки роблять багато добра, і незнання теореми Піфагора геть їм у цьому не заважає.
Нематематик
Для Tet-a-tet: Для того, щоб менше люди нервувалися від несправедливості в оплаті праці, взагалі треба відмінити математику в школах, щоб нікому й на думку не спадало порахувати, за які копійки живе народ, а за які - його "слуги". Доки люди думатимуть, як їм вижити від зарплати до зарплати, нікого 36%, про які говорить Совсун, хвилювати не будуть.
Коментувати
пані Леся
Та насправді обговорюють не тому, що їх дратують "уявлення про витрати на виховання дитини у поточної очільниці Міносвіти", а тому, що наші топ-чиновники не мають ні честі, ні гідності. Учителі теж мають дітей, яким хочуть дати хороший старт у самостійне життя. А ще вчителі, відповідно до нових правил МОН, повинні розробляти плани самоосвіти, індивідуальну траєкторію розвитку учня, йти в ногу з часом, володіти навичками роботи з сучасною комп’ютерною технікою, знати новинки літератури і ще... і ще... і ще... І то все за - тадам! - 5-7 тис. грн. Вчителі - не люди? Чи очільниця МОН та інші чиновники - надлюди? Як думаєте?
Сергей Лимонов
Ще одна дурепа обізвалася : бачте всі за гроші переймаються -а потрібно ж про те що 36%погано знають математику!
Міла
А в ірц 40 годин. Це неважко?
Анна
А це ще одна пані Хіврич, директор директорату з інклюзії, зі своїми методичними рекомендаціями старається,щоб корекційні педагоги,які безпосередньо працюють з ООП дітьми мали копійки (обмеження кладе до 240 годин на рік і діти залишаються без занять,бо економія на місцях,а юристи стверджують,що цивільний договір не має цього. У своїх виступах говорить одне,а насправді інша картина.Як так можна? Постанову відкласти,а її методичні рекомендації возять аудитори і знімають з людей гроші?А батьки і діти без занять,бо ,"пані Хіврич"економить!!!!
Коментувати