Президента просять ветувати закон про середню освіту

Профспілка наголошує, що переведення вчителів-пенсіонерів на контракт призведе до дефіциту кадрів

Президента просять ветувати закон про середню освіту

У Профспілці працівників освіти і науки висловлюють переконання, що реалізація норми нового закону «Про повну загальну середню освіту», якою передбачено переведення педагогів, які отримають пенсію за віком на роботу за контрактом, призведе до звільнення понад 70 тисяч вчителів вже до 1 липня 2020 року.

Про це йдеться у звернені профспілки до президента України, що містить вимогу застосувати право вето щодо закону «Про повну загальну середню освіту».

За інформацією профспілки в деяких регіонах кількість вчителів пенсійного віку сягає понад третину від загальної кількості.

«В окремих регіонах їх частка сягає 30%, що спричинено низьким рівнем заробітної плати, недотриманням законодавства про оплату праці, мізерною пенсією. Такі нововведення загрожують ситуацією, що у школах не буде кому викладати відповідні предмети», - переконують у профспілці.

Також у профспілці зазначають, що надання права створювати ліцеї лише обласним радам та радам міст, населення яких становить більше 50 тисяч, позбавить права та можливості здобувати повну загальну освіту за місцем проживання учням навіть у містах, не кажучи вже про сільських дітей.

«Зважаючи, що лише у сільській місцевості у поточному навчальному році налічується 9970 одиниць 10-11 класів, під скорочення підуть приблизно 20 000 вчительських ставок. Під таке ж скорочення попадуть тисячі ставок вчителів, які передбачаються на 10-11 класи міських шкіл, населення яких менше 50 тисяч, а також селищ міського типу», - вважають у Профспілці працівників освіти і науки.

Звертаючись до президента, у профспілці зазначають, що стаття 22 Конституції України забороняє при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

«Неврахування позиції Профспілки унеможливить забезпечення гарантованого Конституцією України безоплатного здобуття повної загальної середньої освіти, дотримання трудових прав працівників закладів загальної середньої освіти, особливо з числа працюючих пенсіонерів - вчителів», - йдеться у зверненні профспілки.

Освіта.ua
11.02.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Cantehnic
Так а в чем проблема я не пойму? ну пенсионера ж не выгоняют? Год поработал потом продлил контракт и что для пенсионера изменится? Ну подписал еще одну бумажку среди прочих других о продлении своего контракта. И директора пенсионеры та половина таких им районо эту бумажку подпишет и будут спокойно работать.
Максим
Для Андрія. Хто Вам дав право називати людей поважного віку " маразматиками"?.. У Вас що батьків нема? Може, самі навчилися писати, рахувати і т. д. Морально - етичне виховання у Вас дорівнює 0. Не всі пенсіонери зовсім старі, не всі отримують так багато, як Ви думаєте. І не вони нараховують зарплату "нормальним сучасним фахівцям". А сучасні фахівці не йдуть працювати в школи тому, що там не бачать ніякої перспективи.Пробіхать роки, як вода, а вони не зароблять також нормальної пенсії.А щодня там їх чекають зошити, педради, семінари, неслухняні учні, перевірки, підготовки до уроків, сертифікаці, атестації, позакласні заходи, підготовки до конкурсів, олімпіад. А ще - дзвінок , який регулюватиме майже кожну хвилину життя.
Андрій
Для Максим: Є вчителі поважного віку, але ж і є пенсіонери ще совєтського закладу, чому вони можуть навчити, якщо самі вони вчились у вузах в 70-ті роки? Переатестації та курси підвищення кваліфікації - то все фількина грамота. Моя думка така: заробив пенсію - сиди дома, відпочивай, дай дорогу молодим. Ситуацію знаю з власного досвіду, точніше досвіду дружини, яка після вузу мусила 7 років працювати на 0,5 ставки, а у директора і завучів було по 2,5-3 ставки (ставка завуча чи директора + 2 ставки годин) при тому, що їм було вже по 70 з гаком років. А для тих, хто буде нити мол на пенсію не проживеш, подивіться в очі тим, хто зараз закінчує вузи, і не може знайти роботи, бо робочі місця зайняті пенсіонерами, з доволі непоганими зарплатами+ пенсіями.
Для Андрій:
Ти звичайний брехун. Ні у директора, ні у завуча не могло бути двох ставок годин тому, що для них кількість годин строго регламентована.
Коментувати
Максим
Виявляється, що в нашій країні більшого зла, ніж учителі - пенсіонери нема. Якою жорстокою ганьбою "віє" від цього Закону.Яке приниження людської гідності! Скільки "поборів" вираховують кожен місяць із зарплати вчителя! Пенсію нараховують за "плюшкінськими" законами: від 2 до 3 тисяч. Аж руки трусяться, у працівників Пенсійного: бояться дорахувати мізерну копійку. А ще хочуть збільшити пенсійний вік. Усі чомусь думають, як "зникнуть" вчителі - пенсіонери, то настане райське життя усюди.
Андрій
Для Максим: Глянь на ситуацію з іншого боку: молодих спеціалістів з вищою освітою приймають на роботу на 0,25-0,5 ставки, а пенсіонери отримують 2-3 ставки+ всі надбавки, категорії і т.д. За таких умов пенсіонери і не думають йти на пенсію, відповідно на ці місця не можуть прийти нормальні, сучасні фахівці, от і вчать дітей старі маразматики, а люди після закінчення вузів ідуть торгувати в магазини, або ж в салони робити нігті.
тетяна
Для Андрія Перш ніж писати всяку дурню, сядьте і порахуйте: "пенсіонери отримують 2-3 ставки". Якщо ставка вчителя - 18год у тиждень, то 3 ставки - це 54години. Ділимо на кількість робочих днів - 5 і отримуємо 10 - 11 уроків щодня. Ви справді вважаєте, що пенсіонери в змозі працювати з таким навантаженням? А якщо школа вчиться в одну зміну, то де ті 11 уроків щодня візьмуться?
Андрій
Ставка завуча (директора)+ 1,5-2 ставки годин не реально?! По селах та смт це взагалі норма! При тому, що молодий спеціаліст після вузу отримує 0,5 ставки. Це наші реалії, це не казки.
Коментувати
Анна
Да пожалуйста, переведите нас пенсионеров на контракт. Только сделайте это по человечески. Мы, вообще-то 1июля находимся в тарифном отпуске. Почему я должна лишиться части отпускных денег по чьей то глупости. Во 25 августа, пожалуйста. Только я не вижу очереди на моё место. Хотя живу в Харькове и уже пару лет хочу на пенсию, но нет замены и директор всё время уговаривает потерпеть. Но мало кто хочет работать на такую зарплату.
торсіон
Для Анна: а чего вы решили что лишить вас отпускных денег глупость? Это экономия зарплаты, за которые директора положат в карман 100 000 премии. Признайтесь честно - за ЗЕ голосовали?Думали ну 4000 может и не даст, но 2000 доляров точно начислит. Вот получите и распишитесь
Вчитель-КА
Для Анна: Отпускные Вы не потеряете - будет компенсация. А вот на минималку молодые естественно не пойдут. Там же у молодёжи слёзы а не зарплата - без категории и стажа. Оклад ниже минзарплаты.
Коментувати
Лариса
Якби у нашій державі була влада, котра думає про майбутнє, про народ, то не було б отих образливих і суперечливих коментарів.Пенсіонерів гнати,а без педосвіти приймати! Десь не вистачає учителів, а в селах їх забагато; комусь мало 5000 гривень, пенсіонеру має бути достатньо 2000 або 3000 гривень... Профспілки просять...Отже, вони у становищі жебраків,юридично безсилі.Всюди людський фактор.Знаю молодих учителів ледачих, зарозумілих, які на уроках просто відсиджують свої години.Знаю і розумних, креативних, добросовісних, толерантних.Працюю зі старими учителями,які прекрасно володіють сучасними технологіями,методами, багато читають, беруть участь у вебінарах,конкурсах...Бувають й інші... Усе залежить від керівників: якщо керівництво закриває очі на різного роду неподобства одних,дозволяючи ,,усе’’ іншим, то результат буде різним.Як і наші коментарі, бо у кожного своя правда.
Роман
Для Лариса: Чому в нормальних країнах Польщі,Чехії Фінляндії немає конкурсів.І тільки в постсовковій Україні без прекрасночудових конкурсів освіти не може бути!???Конкурси,звіти,показушні уроки,олімпіади це загибель української освіти,зло під виглядом добра...Де справжня реформа освіти за зразком європейських країн???
Бесполезно
В Украине просто конкурсоманией и др.нужно оправдывать существование чиновников- дармоедов. Только и всего. При СССР такого количества " зверят" и др.,в чём нужно принять ОЯЗАТЕЛЬНО участие,- не было! Придумали рейтинги,которые совершенно бесполезны! В СССР просто УЧИЛИ детей,а не " конкурсоманили". ( Все конкурсы и олимпиады действительно были ДОБРОВОЛЬНЫМИ и действительно " засвечивали" талантливых детей,а не так как сейчас- работы на МАН пишут( в большинстве) сами учителя! Кого обманываем? И зачем? И везде- одно враньё и подхалимство. Молчу уже о призёрах олимпиад( в большинстве своём). Все знают,как это делается
Учасник олімпіад
Скільки можна писати, що "все знают, как это делается"? Я не один раз ставав призером олімпіад різного рівня і не вважаю, що отримував призові місця через "все знают". А такі, що "всё знают" не знають тільки, як працювати з розумними дітьми, і тримати таких у школі справді "бесполезно".
Коментувати
Микола
Не згоден. Адміністрація буде мати вибір. Там де є пенсіонер але немає молодого вчителя, пенсіонера ніхто звільняти не буде. Але там де є пенсіонер з півтора ставками годин а молодий вчетель парцює на пів ставки. це буде шансом для молоді. Тому рішення Верховної ради правильне.
Учитель
Для Микола: Згоден з вами на 200%
Сусід Сусід
Не згоден на 500% буде конкурс підлабузництва і кумівства, а не професіоналізму. самодурста і безвідповідальності. .
Коментувати
1
Дайте пенсіонерам-учителям достойну пенсію і вони самі підуть зі шкіл. Але для цього владі треба думати як це зробити, а нема чим думати. Слово "контракт" написати легше. А як допустити у школи людину без пед. освіти? Це ж ні в тин, ні в ворота!!!! Для чогось вивчав учитель і психологію вікову і педагогіку, проходив кілька етапів практики... Може і в лікарні на роботу візьмемо людей без мед. освіти... Хоча, все частіше складається враження, що там такі і сидять... і пишуть...і пишуть...
Мирослава
Для 1: Людина без педосвіти може бути гарним вчителем ! НЕ святі горшки ліплять. Всьому, при бажанні, можна навчитися. А як приходили у школу в 75 -80 Х роках???? Випускниця школи, не пройшовши по конкурсу в інститут, приходила в школу і викладала математику,історію,укрмову. Потім поступала на заочку і працювала вчителем. В тій школі,де я почитала працювати, вчителі -заочники читали історію,біологію,укрмову і літературу,англійську і стали висококласними спеціалістами. І ніхто не говорив, що без педосвіти. І знання давали. Пам’ятаю свої перші уроки.,коли я сама вчила матеріал, вранці повторювала (в 6 год.вставала) а потім йшла у клас. І чомусь ті перші уроки, ЗАПАМ’ЯТАЛИСЯ на все життя.
Сусід Сусід
в сьогоднішніх реаліях закінчиться тим, що родичи, сусіди, коханки голів отг стануть директорами і учителями
Так и есть
Для сусид сусида: в нашей ОТГ УЖЕ так и есть. Голова трудоустроил всех своих родственников,кумовей,друзей в аппарате ОТГ( 80% из которых- " тупой, ещё тупее"), на директоров школ ОТГ оказывает давление по поводу " кого брать в школу из учителей,а кого не брать", и много ещё каких нюансов. Глава ОТГ возомнил себя ЦАРЁМ!
Коментувати
я
Цей закон ветують. І справа не в пенсіонерах: як працювали без контракту, так і працюватимуть за щорічним контрактом, бо молодих учителів нема. Хто ж з молодих піде на 6000 гривень, якщо в Польщі за догляд бабці платять 700 баксів + повний пансіон. Наша держава не зможе забезпечити через 6 місяців ні підвозу учням 10-11 класів до шкіл, ні гуртожитків з харчуванням для такої кількості учнів. От пишуть закони вони... Так, щоб писати.. Якби ще й мізки включали коли пишуть...
Witalina
Для я: ПІДТРИМУ! на всі 10%!
Коментувати
Обурена мати
Мене дивує,що ніхто не подумав про дітей,їхні сім’ї. Це виходить’, щоб дитина могла отримувати повну середню освіту треба покидати родину у 15 років і їхати в інше місто,де є така школа? А де там жити,як організувати харчування,елементарний догляд : не всі діти такі самостійні ,що можуть і їсти зварити і інше.А бездоглядність у підлітковому віці ще ніколи добром не закінчувалась. Чому про це ніхто не подумав,що дитина за таким законом примусово має бути висмикнута з сім’ї, а чи всі сім’’,ї можуть собі дозволити до навчання у ВУЗі , вартість якого теж планують підвищувати у кілька разів, осилити ще додаткових кілька років навчання у старшій школі? Хто нестиме відповідальність за неповнолітнього школяра,який знаходиться далеко від батьків? Ви скажете,що і зараз діти вчаться після 9 класу,але це їхній вибір,але чому за новим законом вибору не буде ні в кого? Правильно,в аньки новосад нема дітей,а то б вона зрозуміла,про що я тут пишу.
Галина
Для Обурена мати: Так і зараз і раніше багато дітей після 9-го класу їхали з дому вчитись в ПТУ та технікумах (коледжах). Мою золовку її мама після 9-го класу (15 років тільки в червні виповнилось) відправлила в колледж в Київ з Хмельницької області і нічого. Ті хто навчаються в коледжах і ПТУ живуть в гуртожитках. Деякі батьки, які хочуть дітям кращої освіти і зараз з сіл відправляють дітей в школи-інтернати, де вони знаходяться під доглядом вихователів та навчаються профільній освіті. У нас школа-інтернат є першою в рейтингу за результатами ЗНО в області. Правда в таку школу відбір за конкурсом (там є різні напрями і мистецький і фіз-мат).
Обурена мати
От і відправляйте свою дитину в інтернат з 15 років. А багато батьків хочуть,щоб дитина ще вдома побула,не рівняйте 15 і 17-18 років. Не всі до цього готові ні морально,ні матеріально. А якщо дитя недосвічене в якусь халепу втрапить,бо бездоглядне і беззахисне в чужому місті,що тоді? Хто відповідатиме? Ви?
просто вчитель
Для Галина: Та як відібрать дітей за конкурсом.то можна показувати результат на ЗНО і кричать,які ми МОЛОДЦІ!
Коментувати
Батько
Та давно треба гнати тих Старих пердунів. Молоді вчителі Без ставки сидять роками бо їх не можна ніяк позбутися. Певно добре отримувати пенсію і зарплату. Діти їх не сприймають, так як їх радянська методика викладання застаріла та не цікава і вони не єкомпетентними в теперішніх ІКТ. На рахунок профспілки то це давно дармоїди, що живуть за рахунок вчителів.
Учасник
Для Батько: 1. Рано чи пізно ти теж станеш старим пердуном (за віком), це невідворотно, хіба здохнеш молодим, но той таке... 2. Серед сучасної молоді недоумків теж вистачає (гляньте, кого ви обрали презом і депутатами до верховної зради. 3. Методика, якою володіє конкретний вчитель, залежить не від віку, а від конкретної особистості: гниляків і тупаків серед сучасної молоді набагато більше, ніж серед тих, хто близько пенсійного віку, бо ми звикли ще з 90-х активно жити і боротися з труднощами, а сучасна молодь виросла вже в тепличних умовах , і долати труднощі, бути активним, перебувати весь час в пошуку новинок і впрваджувати їх -- це для молодих не в фаворі. Їм подай все готове на блюдечку і лиши в спокої, у більшості випадків. Стосовно володіння ІКТ -- повторюся, все залежить від конкретного вчителя, а не від його віку. Лінь, гнилість, тупість та інші негативні якості не залежвть від віку. 4. Про профспілки згідний -- дармоїди і захребетники, пристосуванці. Разом з однодумцями давним давно (майже 10 років тому) вийшли з профспілки. Був кофлікт з директором. А по суті, нічого не змінилося. Профспілки все одно ніде і ніколи нас не захищають: що в школі, що " на горі" -- це, зазвичай, пристосуванці до влади.
Коментувати
Местный
Уххххх как профсоюзы вцепились в спасение пенсионеров-директоров. Аж землю роют.
Татьяна Чубарова
Для Местный: директори давно на контракті працюють.
Местный
Для Татьяна Чубарова: пора бы уже дома сидеть, а не заботится о том сколько и кому за новый контракт занести
Татьяна Чубарова
Ви по собі всіх не судить. Коли аргументів 0 , не треба переходити на особистість. Ще раз: директори давно працюють за контрактом. То ваше припущення хибне. По друге, у Дніпрі 23 вакансії вчителя інформатики, 33 вакансії вчителя англійської мови й далі по списку ... Так що "заносити" нікому нічого не потрібно на новий контракт. Всі пенсіонери-вчителі залишаться на свої місцях. Ніким замінити.
Коментувати
директор
Для Учителя Одессы Подивитися б на того, хто заплатив директору і пішов хіміком!
Учителя Одессы
Виявляється у нас не має профспілки! А норма де будь-хто може піти до школи викладати без фахової освіти і тим самим калічити дітей, нікого не цікавить? Це ті хто далекі від школи, думають, а яка різниця. РАЗНИЦА ОЧЕНЬ БОЛЬШАЯ! ТІ КОТРІ БЕЗ ПЕДОСВІТИ НЕ БУДУТЬ ДОПУСКАТИ ЖОДНУ ДИТИНУ ВСТУПИТИ ДО ПЕДВИШУ ЗА ЇХ СПЕЦІАЛЬНІСТЮ. ЩЕ ВОНИ БУДУТЬ НА КОЖНОМУ КРОЦІ НАГАДУВАТИ, ЩО У НИХ Є ВИЩА ОСВІТА. Ніхто дітям не буде співчувати, жаліти, пробачати. А пресувати і наказувати це в їх стилі роботи. ВЫ СПРОСТИТЕ, А КАКОЕ ОТНОШЕНИЕ ЭТО ИМЕЕТ К ПРОФСОЮЗУ? ДУЖЕ ВЕЛИКЕ. ЗАКІНЧИВ ПРОМИСЛОВИЙ ІНСТИТУТ, ЗАПЛАТИВ ДИРЕКТОРУ БАКСИ. І ПРИТЕНДЕНТ НА ПОСАДУ ВЧИТЕЛЯ ХІМІЇ. ЦЕ ЗАКОН СКОРІШЕ ЗА ВСЕ ЗНИЩИТЬ ОСВІТУ ПОВНІСТЮ. А ВИНА БУДЕ НА ВЛАДІ КОТРА ЙОГО ПРИЙНЯЛА. ЗЕЛЕНСКИЙ ДОЛЖЕН ЕГО ВЕТИРОВАТЬ!
rjynhfrn
Перевести на контракт - не значит уволить. Просто администрация школы будет решать по каждому учителю-пенсионеру отдельно, с кем и на сколько лет будет подписываться контракт.
Володимир
Для rjynhfrn: Хто заплатить директору, той і залишиться.
Верно
Для Володимир: в вузах тоже самое уже давно, все на контрактах, кто договорился и заплатил, у того и ставка, и что удивительно, там засилие пенсионеров, молодым и тут пробиться невозможно, все ставки по блату и только для своих, конкурсы - сплошная фикция. Бывшие комуняки и ленинцы и тут балл правят.
Вчитель
Переведення пенсіонера на контракт -- це поле для корупції: хто заплатить, той і залишиться або влаштується на роботу. Подавати все це будуть як благо для дітей, бо вибирають кращих.
Коментувати