МОН впроваджує механізм «гроші ходять за вчителем»

Педагог зможе самостійно обрати, де підвищити кваліфікацію, а держава це оплатить

МОН впроваджує механізм «гроші ходять за вчителем»

Метою Міністерства освіти і науки є залучення кращих спеціалістів та максимальне розширення можливостей вчителя для підвищення кваліфікації. Про це розповіла міністр освіти Лілія Гриневич під час візиту до Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка».

За словами міністра, з 2019 року це планується зробити завдяки впровадженню механізму «гроші ходять за вчителем», коли педагог сам може обрати, де підвищити кваліфікацію, а держава за це заплатить.

Також Лілія Гриневич зауважила, що Міністерство освіти готує постанову уряду, де буде прописано механізм надання такого фінансування.

Планується, що існуватиме перелік громадських організацій та установ, в яких таке підвищення кваліфікації можна буде здійснити.

Освіта.ua
21.09.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Надія
а в Фінляндії можна пройти підвищення?
Дана із Драчинці
Хочу запитати освічених людей. А може бути таке що дітей беруть там на різні хори, але не для того щоби учити співати. Просто воспітувати дівок легкої поведінки. Я прочитала статтю у нас на Букінфо -Сини Назарія Яремчука отримали посвідчення Народних артистів (ФОТО) 16 Квiтня 2018. Це перегляд новин/ ШОУ-БІЗНЕС. А бути точною то не так статтю як коментарі. І дійсно почала думати над цим. У нашій школі минулого року два місцяці дітей зривали від уроків. Для чого? Для того щоби той результат привезти який вони привезли не треба було двох місяців. Хватало Три тижні, а може менше. І ще хочу підтримати наших батьків. Діти на уроки не ходять по три і чотири уроки. Робити роботу замість технічок то більше треба. Дорога міністерко. Наведіть порядок. Дійсно у якому законі таке дозволено. Наприклад у нашій школі 5 штук 11 класників. Всі йдуть чергувати і учителі можуть на уроки не ходити. Після того коли це почали говорити на всю країну. Треба навести порядок. Віримо у вашу професійність.
Вчитель
А для чого ІППО? Чому вчитель повинен шукати де проходити курси? Звідки взялась цифра 160 год. , коли на курсах ставлять 156 год. Щось не все в порядку з розрахунками: то вже поділ на групи щоб не впливав на гранично допустиме навантаження, хоч він і ніколи не впливав, то якісь віртуальні гроші ходять за вчителем, але вчитель їх не бачить, то мали переглянути наповнюваність класів, але все по-старому. Де ж та НУШ? Старе нищемо, а кращого не створюємо.
Хочу в ОксфордХочу в Оксфорд
Для Вчитель: А в Оксфорді можна буде пройти підвищення кваліфікації?
НЕТ
Потому что Оксфорд не сможет пройти сертификацию у нашего МОНУ.
Коментувати
Ось так
Звертаюся до тих, хто прокоментував: а чим вам не подобаються організації на зразок Prometheus, Про.Світ, навіть той же На Урок, якщо там викладають курси, вебінари кваліфіковані вузівські викладачі або реальні вчителі, які розказують про свій досвід? Прослухавши декілька вебінарів видавництва Ранок та порталу На Урок, пройшовши он-лайн курси на вище зазначених платформах, я отримала набагато більше цікавого і корисного, ніж поїхавши на курси в ОІППО, витративши час на прослуховування непотрібної інформації, яку вже розказували не один раз. А про комфорт і добові, які чекаю вже ой-ой скільки взагалі мовчу.
Тамара
Для Ось так: Питання в іншому: чи зарахують Вам все те, як підвищення кваліфікації офіційно?
Вихователь
Якщо це документально підтверджено (сертифікати, свідоцтва та ін.)- назбираєте навіть більше! Мені наприклад курси влетіли в копієчку добру (житло, бо гуртожитку при МОІППО немає, харчування, проїзд...) краще б на роботі була! а про повернення коштів щож? прозїд "туди", проїзд "назад", а транспорт міський, яким добиралися до інститута? добові взагалі сміх... ще й дочекайся...
Ось так
Для Тамари: ну якщо ж обіцяють, то зарахують))) створять, мабуть, перелік сертифікованих чи ліцензованих організацій
Коментувати
Батьки
Доброго дня наші міністри та інші керівники. До Вас звертаються батьки с. Драчинці та Нові Драчинці. Але перед тим як почати розмову, хочемо запросити Гриневич Л.М. та її заступників до Драчинського опорного закладу. Особливо до кабінетів трудового навчання -столярного, слюсарного, швейного, а вже після них у кабінети хімії, біології та фізики. За ваш візит дуже будемо вдячними. Ось перший рік почала працювати опорна школа. І на наше здивування, першим що ми побачили - це коли діти в шкільній їдальні роблять роботу за техробітників. Або як говорять у школі чергування. Таке чергування передбачає, що 4,5 учнів від 8 по 11 клас кожного тижня забирають майже з трьох уроків. Хочемо запитати. Якими законами не відвідування дітей уроків передбачено? Скажіть будь-ласка ще наступне. Вам знайомі слова бідність?
Батьки
З вашого дозволу продовжимо. Дітей замість шкільної форми у добровільно-примусовий спосіб заставляють одягати кожного дня одежу певного кольору і замість на перервах готувати домашні завдання ходити і тільки фотографуватися. Тобто такі собі кольорові тижні. Звичайно не це предмет нашої турботи. Вже не один раз ми вимагали щоб у Інтернеті можна було побачити документи про освіту та курси усіх педагогічних працівників, які працюють у цьому опорному закладі. Але наші прохання ніким не почуті. Ніхто не буде нікого виганяти або принижувати. Ми маємо право і ми хочемо знати. Хто вчить наших дітей. Дякуємо за ваше розуміння та маємо надію, що наші мрії здійсняться і батьки зможуть побачити у нашій школі вашу високу делегацію.
Коментувати
Миииии
Громадські організації- начорта вони нам потрібні. Ну да - це ж знову нові робочі місця. Гриневич каже’ зарплату вчителям не піднімимо, бо борг потрібно віддавати, який залишила попередня влада., а можливо б депутати поділилися б зі своєю з/п з вчителями І ви пані міністерка теж .ю
Капец
очередной бред ...сколько можна-- перелік громадських організацій та установ--оиппо вне закона .все разрушить а после них хоть потоп
Антонеску Григір
Грантоідство- це зрада держави!! В охороні здоров`я ««гроші вже прийшли за хворим! «»Швидку знищили , ліків безкоштовних немає, лікарі пачками погнали за кордон, маємо 90 тис.вакансій,лікарні позакривалися....Смертність найвища в Європі!!??? —ці «заслуги « штовхають Мон на повторення @успіхів@ п. Супрун в освіті. Господи сохрани!!
тра-ля-ля
Складається враження, що наша керівниця "Не ведает что творит". Може ми вже і в "Партії любителів пива" будемо проходити курси. Вони теж громадська організація. Якийсь ЖААААААААААААХ!
Віктор
Для тра-ля-ля: Зробимо правильний вибір, вже на весну вибори і реХформатори звалять
Коментувати
Сергій
ІППО нічого не вчать, а от громадські організації, які ніколи не займалися подібною роботою, настільки піднімуть кваліфікацію, що всі одразу стануть народними вчителями України...
св.павло
існуватиме перелік громадських організацій та установ, в яких таке підвищення кваліфікації можна буде здійснити. Все зрозуміло!:)