Як батькам контролювати закупівлі шкіл

Покрокова інструкція для батьків, за допомогою якої можна знайти інформацію про закупівлі конкретної школи

Як батькам контролювати закупівлі шкіл

Загальна середня освіта в Україні є безоплатною, а будь-яка форма тиску на батьків учнів з метою збору додаткових коштів заборонена.

Чому батьків просять додатково здавати кошти на ремонти, меблі, оплату комунальних послуг, якщо школи вже забезпечуються з державного та місцевих бюджетів? Та чи дійсно вони мають на це здавати гроші? 

Команда проекту DOZORRO в рамках звіту «Батьківський дозор: непрозорі закупівлі шкіл» підготувала покрокову інструкцію з відео для батьків, за допомогою якої можна знайти інформацію про закупівлі конкретної школи.

В звіті зібрана інформація про те, як працює система фінансування закладів середньої освіти, як і ким здійснюється забезпечення шкіл.

Мета звіту – ознайомити батьків учнів, як вони можуть використовувати функціонал моніторингового порталу держзакупівель DOZORRO та модуля аналітики порталу оприлюднення інформації про публічні закупівлі України ProZorro, щоб отримати інформацію й ефективно контролювати виділені центральним та місцевими бюджетами кошти на закупівлі для шкіл.

При цьому, за схожою аналогією можна перевіряти будь-які заклади, які фінансуються з бюджету: садочки, лікарні тощо.

Всього підготовлено три інструкції, як шукати закупівлі. Перша — для шкіл, які закуповують самі для себе. Друга — для яких закуповують управління освіти. Третя — як знайти закупівлі комунальних підприємств, місцевих рад та інших організаторів для шкіл. Щоб знайти максимум інформації про закупівлі, бажано скористатися всіма способами.

ДИВИТИСЬ ІНСТРУКЦІЮ

Освіта.ua
10.09.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
А навіщо тим батькам це робити чи своїх особистих справ немає не треба з освітян робити злочинців . Я ВЧИТЕЛЬ И МИ З КОЛЕГАМИ САМІ І ПАПІР КУПУЄМО І НА ФАРБУ ДЛЯ ПРІНТЕРА ЗДАЄМО ГРОШІ НЕ ТРЕБА ГОВОРИТ ЩО ВСЕ БЕЗКОШТОВНО НАБРИДЛА БРЕХНЯ МІНІСТЕРСЬКА
Злий вчитель
"якщо школи вже забезпечуються з державного та місцевих бюджетів?" — перестаньте дурити людей. Шкіл, які забезпечуються з бюджетів — кіт наплакав. Те, що кажуть по телевізору, немає нічого спільного з реальністю. Грошей школам НЕ ДАЮТЬ. ОТ перевірте — і самі побачите!
Пані Людмила, будь ласка
Для Злий вчитель: якщо грошей, передбачених державою, школам не дають, то це проблема адміністрацій шкіл! Нехай директори всіх НЗ подадуть скаргу до МОНу, що з місцевого бюджету кошти не надходять! Чому проблеми мають вирішувати ті, хто вже сплатив за забезпечення НЗ у формі податків? Давайте тоді зі свого карману за ремонт доріг платити,, збирати кошти на закупівлю пального для сміттєвозів, а також «доплачувати» двірникам, в них теж зп маленька.
Коментувати
зорян
что контролировать родителям если не все сдают в благотворительный фонд и каждый год проверяет прокуратура кроме того все весит на сайте а директор не имеет доступа к деньгам да и денег там для масштаба школы кот наплакал