Уряд передбачив 1 млрд на модернізацію перших класів

У школах, де пілотується стандарт початкової школи, створено необхідні умови для навчання

Уряд передбачив 1 млрд на модернізацію перших класів

У 100 школах України, де сьогодні пілотується новий стандарт початкової школи, створено усі необхідні умови для навчання дітей за цим стандартом. Про це, перебуваючи в Івано-Франківській області, заявила міністр освіти Лілія Гриневич під час спілкування з директорами шкіл, вчителями, а також батьками дітей, які беруть участь у пілотуванні нового стандарту початкової освіти.

«Я сьогодні мала можливість поспілкуватися з учнями пілотної школи на Франківщині, а також побачити відмінності між освітнім середовищем у пілотних та звичайних класах. Зонування, місце для дитячих речей, парти, які розставлені для роботи у групах, освітні матеріали – усе необхідне для дітей є. Це разюче відрізняється від середовища звичайного класу. Потрібно пам’ятати, що з наступного року всі перші класи будуть навчатись за новим стандартом. Ми передбачили на модернізацію перших класів, з яких у 2018 році стартує Нова українська школа, 1 млрд грн у бюджеті. Місцеві органи також матимуть долучитися до створення умов», – зазначила Гриневич.

Міністр підкреслила, що найголовніші зміни – це зміни в методах навчання: від знаннєвої школи ми переходимо до школи компетентностей ХХІ століття.

«Пілотування Нової української школи передбачає, що у перших класах, які входять в проект, створено середовище і використовуються методи, які формують вільну людину. Вони мають на меті не навантажити дітей новими комплексами, а навпаки – спонукати їх до творчості, поважати одне одного не зі страху, а з того, що кожна людина має власну гідність. Цей перелік можна продовжувати. Але найголовніше, що нові методики діяльнісного і пошукового навчання мають на меті зберегти інтерес дітей до навчання. Це вкрай необхідно для української школи, бо сьогодні ми маємо драматичне спадання інтересу дітей до навчання», – розповіла Лілія Гриневич.

Освіта.ua
27.09.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
unforgiven
Крапля в морі (наприклад, на утримання Верховної Ради виділили 1,67 мільярдів). Та й не факт, що не розкрадуть.
unforgiven
Крапля в морі. На утримання Верховної Ради виділили 1,67 мільярдів. Та й не факт, що не розкрадуть.
Слфія
А міністр впевнена у своїх словах? Може б краще проїхалася б по тих 100 школах. Бо наші чиновники від освіти знають лише звітувати та фотографуватися. А є такі школи , де у пілотних класах залишилося все по старому, лише парти стоять буквою П. Ні інтерактивної дошки, ні компютера, нічого нема з того, на що виділили мільярд. Цікаво, в чиїх кишнях він загубився???
мама двох дітей
Бла-бла-бла! Розпустіть відділи освіти та метод.кабінети, а не говоріння про якісь там "школи компетентностей хх1 ст."Зніміть навантаження у 1 кл.: поверніть рахунок до 20 для 6-річних дітей, а не до 100, як сьогодні! Зробіть класи теплими і харчування для початківців- ситним, а не ложка каші з шматком помідора ( бо гроші економлять для харчування в літніх таборах).А-у,в міністерстві! Ви там що сліпі, чи дурні???
Нина
Для мама двох дітей: Распустить не проблема, ломать-не строить, и вы думаете, что в школе будет счастье, уроки будут интересными? И учителя с директором будут работать по полной? Какие же ВЫ наивные. У нас в школе учитель дает задание написать упражнение, а сам быстро готовится к следующему уроку. Пишут половину урока. И не забывайте, что основные бумажки присылает областной департамент вместе с администрациями и радами.
вчитель
Для Нина: А ви, я бачу, надто чутлива до працівників від.освіти, чи як розуміти ваші слова? Тому вчитель й пише там щось своє на уроках (з ваших слів), бо прибіжать перевіряти те написане хто??? Правильно!!! Вся та "братія" якій немає чим зайнятися! Чому методистів не повернути в школи на уроки? Від такої потужної армії методично підкованих кадрів школи тільки у виграші будуть! А вчителям і директорам й так є чим зайнятися без всіх тих електронок на школу!!!
Нина
Для вчитель: Шановна, в тому-то і справа, що я працюю методистом та викладаю в школі, мені це відомо, тому що учні жаліються, що уроки нудні, дають учителі завдання, а самі сидять в Інтернеті, потім бігають до секретаря, щось роздруковують. А пишуть учні. Ще раз повторюю, ось так і будемо шукати винних, доки існують департаменти та адміністрації. ДУЖЕ багато паперів вимагає ще інститут підвищення кваліфікації.
Коментувати