Реформа освіти не є пріоритетом для українців

Результати опитування свідчать проте, що важливість реформи освітньої сфери не є пріоритетом громадян

Реформа освіти не є пріоритетом для українців

Лише 2% українців вважають реформу освіти важливою реформою у 2016 році. Про це свідчать результати січневого он-лайн дослідження "Моніторинг сприйняття прогресу реформ", що проведене компанією TNS спільно з Національною радою реформ.

Разом з тим, на важливості освітньої реформи наголосили 38% українців. Результати опитування свідчать проте, що важливість реформування освітньої сфери не є пріоритетом серед громадської думки. Українці поставили реформу освіти на 10 місце з 19 запропонованих реформ.

Найбільш важливою реформою у 2016 році, на думку опитаних, є боротьба з корупцією – 50%, реформа фінансової системи - 6%, децентралізацію - 6% та реформу державного управління – 6%.Також, 15% опитаних назвали дуже корумпованими українські школи, 16% - дитячі садки та вищі навчальні заклади – 29%. Варто зазначити, що українці вважають заклади освіти не самими корумпованими інституціями країни. Найбільш корумпованими, на думку громадян, є суди (62%), прокуратуру (56%) та міліцію (52%).

Опитування проводилось методом он-лайн опитування з 26.01.2016 – 04.02.2016. Географія дослідження - вся Україна (крім АРК), міське населення, чоловіки і жінки у віці 18-55 років.

Освіта.ua
25.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Андрій
Переглядаючи новини сайту прийшов до наступних висновків: - МОНУ активно рекламує навчання за кордоном; - щоб підсилити ефект, міністерство приймає закони, що мають остаточно розвалити залишки системи освіти в Україні; - «ідеалістам», що ще залишилися в освіті, дає шанс на власній «шкурі» відчути що таке «освіта від Квіта»; - але кому це вигідно? …та можливо вже й проплачено! ...Судячи з тотальної реклами закордонних НЗ нам взагалі освіти не треба!
Голосzнароду
Для Андрій: Немає нічого поганого в тому, що закордонна освіта високої якості стала доступна українським дітям. Адже довгі роки українці не мали альтернативи схоластичній українській системі освіти, а зараз мають, і це добре. Якщо вартість освіти в українському і європейському вузах однакова, проте європейським диплом признається скрізь у світі, а український лише в туалеті, то вибір очевидний. І це чудово, що ринкова конкуренція буде з’їдати послуги низької якості.
ыфвыфвыфвыф
Для Голосzнароду: Погугли на досуге такое понятие как "протекционизм". Потом расскажешь, что понял.
Краковяк
Для Голосzнароду: Їдуть у Польщу не кращі. й ті, що мають гроші, розглядають як спосіб легальної еміграції - і тільки!
Коментувати
Михайло Чиж
І як же тепер МОНу проводити "реформи" і під їх шумок "пиляти" гроші?....
urih
і без голови адміністрації і голови райради
urih
Черкащина. Канівський район вже 2 роки без начальника відділу освіти
Цікавий
Для urih: І що, школи перестали вчити дітей? Якісь заклади не працюють? Чи вчительство " не заметило потери бойца"?
Коментувати
не байдужий
Черкащина, Тальне. Зав. райвно написав заяву на звільнення. Облвно її не підписує. Говорять, шукайте заміну. Поки що пошуки результату не дали. Ніхто не хоче. Може хтось з присутніх запропонує свою кандитатуру?
Голосzнароду
Для не байдужий: Ну якщо він всіх цих людей брав на роботу і брав за це дань, а зараз, коли їх звільняти треба, хоче умити руки і бути хорошим, то нехай сам і наслідки своєї брудної роботи розгрібає, це чесно і справедливо по відношеннб до заврайоно і до його клієнтів.
Коментувати
ольга
корупцію в освіті дійсно не зупинити, з учителів качають не мало !!!!
романтик
Шановні, дайте відповідь на запитання: чому знижується з кожним роком рівень викладання як у школах, так і у вузах. Відповідь очевидна. Ви прослідкуйте статистику, хто йде навчатись у педвузи. А ті, хто ніде не приткнувся. Молодий вчитель пише Анатолівна....що ще додати. І це не в селі. А те, що в матеріально технічному і часто фаховому плані село забезпечено гірше, це очевидно. З децентралізацією село буде знищене. Там і так немає кому вчити і кого вчити....
Олена
Не знаю чому але найбільше нападок на сільські школи.Не ті результати ЗНО ,нижчі ніж у містах.Не ті кадри,Низька матеріальеа база і т.д.Але ,якщо у вузах і є різниця у рівні підготовки на 1 курсі ,то потім вона зникає за рахунок старанності .Моя дочка єдина з села вчилася на технічній спеціальності,Всі чотири роки отримувала стипендію,і екзамени здавала не гірше тих, хто позакінчував ліцеї.І ,замітьте ,без ніяких грошей.Так що не потрібно РОБИТИ ПРО ПРОБЛЕМИ ТАМ,ДЕ ЇХ НЕ МАЄ. Реформа освіти не ПЕЧЕ,так як можливість лікування.НЕМА ГРОШЕЙ - ПОДИХАЙ!!! На одну діагностику скільки треба витратити.
про освіту
Для Олена: я, звичайно, рада за Вашу дитину, проте Ви самі сказали, що "єдина з села". А як же бути іншим дітям, які менш талановиті, менш наполегливі, проте при мудрому освітньому підході могли б також вивчитись і стати гарними спеціалістами. Та вся справа в гнилій системі, і прикро, що в нас кожен бачить тільки себе, не дивиться на перспективу й не вболіває за ближнього. Звідки візьмуться чесні судді, прокурори, лікарі, якщо освіта корумпована, діти звикають уже з садочків і шкіл, що все вирішують гроші.
Голосzнароду
Для Олена: Справа в тому, щоб зберегти на теперішньому рівні фінансування бюрократів в освіті, а також багаточисленні коледжі, вузи, треба щось закривати і скорочувати, зазвичай починають із найбідніших верств.
Коментувати
про освіту
Ці опитування - суцільне окозамилювання. Корупція в освіті не менша ніж в судах, і хвилює українців не менше. Якщо в сім’ях є діти, то всі прекрасно знають, що садочки-школи-інститути зараз дуже дорого обходяться батькам, тільки якість освітніх послуг дедалі гірша. Просто комусь вигідно відвернути увагу від руйнації освіти.
Абрам
Реформа в образовании - это выгнать грязной метлой ректора Коваля из ОНУ им. Мечникова в г. Одессе, который участвует в дерибане университетской земли. Уже половина старой Одессы продана этому черножопому сирийцу Кивану, который добрался до самых злачных гектаров. Или руководству страны не нужны кафедры, общежития и корпуса университета, потому что не нужны студенты, не нужно образование? Начните с конкретной борьбы с этой местной коррупции, и тогда остальные реформы пойдут легко.
"Оптиміст"
А про як реформи ви, панове? Про ті, які планує в освіті пан Квіт? То це не реформи. це - злочин. Перед народом, перед країною, перед дітьми і онуками, перед майбутнім. Основою науки і виробництва, найкращими спеціалістами, а до цього студентами завжди були учні сільських шкіл. А що ж буде із сільською школою ??? Вона зникне з лиця землі, а наші діти підуть у наймити, бо до школи ІІІ рівня зась! Які опорні школи в територіальній громаді де 3 школи і 150 дітей, а в іншій громаді ваших дітей безкоштовно ніхто навчати не буде, бо їхня опорна школа фінансується за їхні кошти, тому платіть будь-ласка. Давайте самі собі скажемо правду. У нашій країні - ГЕНОЦИД!!! Навіть нічим не прикритий.
Голосzнароду
Для "Оптиміст": Геноцид почнеться тоді, коли перестануть платити зарплати вчителям, бо без ефективного реформування цієї галузі саме такий сценарій і буде. Вчителі, які виступають проти реформ в освіті, не думають про дітей, про сотні тисяч маленьких українців, а думають лише про свої короткострокові вигоди.
zzz
Для Голосzнароду: Ну если яценюк с яреськой перестанут платить... когда уже их снимут с должности и выкинут из страны?
владу
Для Голосzнароду: Столько "реформ" начато и не доведено до конца. А кто-то ответил за профанацию, провал? Многие, как и Вы, даже не знают само значение слова "реформа", но "за"- одобрямс. Познакомьтесь в ВИКИ с толкованием "нафталинового" слова.
Коментувати
ольга
Реформи потрібні , але не шляхом руйнації! І чи потрібна зараз реформа , коли в країні йде війна ? Чи не краще збільшити фінансування армії , а не витрачати ргоші на реформування освіти ? В школах немає компютерів , учні півроку вчилися без підручників , а комусь дуже хочеться залишитись в історії реформатором освіти
Vira Hlushko
Дуже шкода. Там, в освіті і є корінь зла. Якщо із самого раннього дитинства виховувати гідність, поважаючи індивідуальність, свободу і кожного, але при тому вчити, що і чому робити неможна, основного демона - корупції не було би у таких масштабах.
Голосzнароду
Це що натяк про те, що не треба ніяких реформ в освіті проводити? :0
hmelena
Для Голосzнароду: так буде краще...
Відчайдух
Як можна закривати у селі школи???? Мало того, що твориться там повний бардак так взагалі ліквідують. Вже майже рік намагаємось добитись викладання англійської мови нашим дітям та все марно. Молодші класи не знають навіть алфавіту. Хімію та біологію викладає людина з середньою освітою. І батьків, які намагаються змінити все на краще звинувачують, дітей гноблять. І всім байдуже. Директор не реагує, районо зробило видимість перевірки. І повірте, така ситуація у кожній другій школі у селі. І просвітку ніякого. До кого звертатись, кому, крім нас не байдуже?
знание
Для Голосzнароду: А что такое "реформа", знаете сами? "С одной стороны, Реформа. есть реальный шаг вперёд, улучшающий в том или ином отношении положение трудящихся, предпосылка для дальнейшей их борьбы, с другой — Р. является «...предохранительной реакцией, т. е. предохраняющей правящие классы от ПАДЕНИЯ мерою...» ; правящие классы соглашаются на Р., чтобы ОСЛАБИТЬ напор революц. сил, направить его в русло заурядного реформаторства и сохранить своё господство."
Коментувати