Закон про освіту надасть системі свободу, - Совсун

Новий закон має надати більшу свободу як закладам освіти, так і здобувачам освіти, вчителям і педагогам

Закон про освіту надасть системі свободу, - Совсун

Новий закон «Про освіту» надасть більшу свободу закладам освіти. На цьому наголосила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун, виступаючи у парламенті під час розгляду депутатами законопроекту.

За словами Совсун, представлений у Верховній Раді законопроект є базовим, рамковим проектом закону «Про освіту», який системно доповнюється вже діючим законом «Про вищу освіту», і також буде доповнений законопроектом «Про професійну освіту», який також внесено до парламенту.

На думку заступника міністра, новий закон надасть системі освіти більшу свободу у закладах освіти через їх автономію, зокрема, кадрову та фінансову. Також більшу свободу отримають здобувачі освіти, вчителі та педагогі через академічну мобільність, свободу творчості, простір для ініціативності тощо.

«Жодна норма у нових законах не повинна порушувати ініціативу та творчість в системі освіти. Другим важливим завданням, яке стоїть перед реформою в системі освіти є затвердження людини як найвищої цінності відповідно до духу нашої Конституції», - наголосила Інна Совсун.

Вона додала, що одними із важливих завдань закону є створення умов для розвитку конкуренції в освіті, нагляду за академічною доброчесністю, створення можливостей для підвищення оплати праці викладачам, які будуть проходити додаткову незалежну сертифікацію.

Законопроект також містить нові статті про рамки кваліфікацій та рівні Національної рамки кваліфікацій, зменшення регуляторної функції держави в умовах переходу до автономії закладів освіти, перерозподіл влади між органами державної влади та органами місцевого самоврядування різних рівнів.

Як відомо, за результатами розгляду у парламенті, проект закону «Про освіту» було відправлено на повторне перше читання до Комітету ВР з питань освіти і науки.

Освіта.ua
18.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
гюрем
Людоньки, аууууууу. До якого числа вчаться 11-класники. Ніхто не дає розяснень. Наш заврайоно такий дурень, що нічогісінького не знає. Цілий район Вінничині з 11 кл. вчиться до 27 травня ....а ви як........
Юлія Володимирівна
Для гюрем: за наказом МОН до 27.05. 11 і 13 травня здаєте ЗНО, 20 травня - англійську мову в школі. А 27.05 - останній дзвоник
Людмила
Для гюрем: А ми на вінничині вчимося з 11 класом до 29 квітня. Розпорядження облно.Ви з якого району?
Коментувати
Олександр
Хочу сказати декілька слів про сучасну демократію. Говори, що хочеш! Воля! А слухати тебе все одно ніхто не буде. У них теж воля. Хто РЕАЛЬНО обговорював проект нового Закону України "Про освіту"? До кого прислухалися? Кому потрібна 12-річна школа? Чи будуть визволені зі шкільної неволі діти? Чи будуть вони розвантажені? Для батьків та вчителів у селі зараз найстрашніше - НЕВИЗНАЧЕНІСТЬ. Чи дадуть дітям вдома закінчити школу, чи змалечку доведеться мандрувати кудись щодня на шкільному автобусі. Власне, оптимізація мережі неминуча, але ж її можна було б робити природним шляхом, поступово, за декілька років, менш болісно, НЕ пов’язуючи з реформами. На жаль, у суспільстві реформація освіти зараз асоціюється в першу чергу з закриттям шкіл, відсутністю підручників, платним харчуванням... Отут вам і соціальна напруга, і несприйняття реформ. А друге перше читання не робить честі тим, хто готував законопроект.
Серегей
Для Олександр: Реформы делаются элитой с помощью экспертов. При чем тут учителя? Которые не понимают, что прежде чем критиковать неплохо было-бы выехать из своєї Залупівки и посмотреть как функционирует образование в той же США или Польше, какие результаты. Как консолидировать ресурсы, а не дудеть про вимирає село. Село вимирає не тому, що вмирає школа, а тому що давно вмерли вчителі-подвижники та й якість людського капіталу суттєво знизилася. На жаль. Сільська школа ніяка не особлива і не несе ніякої цивілізаційного навантаження. Село вимирає не тому що , що вмирає школа. Село вимирає тому ,що цивілізаційний прогрес кристалізується в умовах урбаністичної конгломерації. Как Вы хотите привлечь ресурсы в сельскую школу для 65, 80 учеников; переманить кадры. Готовы предоставить жилье, условия, инфраструктуру? Нет? Тогда на какого специалиста рассчитывает? Какой уровень отдачи хотите получить? Вот говорят: "Чи дадуть дітям вдома закінчити школу?". А разве цель школьного образования в этом, а не...
Коментувати
Вчитель
Чергові начебто правильні слова - люди, ау - приберіть тих хто біля освіти - у нас дуже багато контролюючих органів які щоб виправдати своє існування просто заважають працювати всякими конкурсами. Які можуть буть конкурси якщо не спромоглися забезпечити учнів підручниками.
ВЧИТЕЛЬКА , ДИРЕКТОР
Читаю коментарі - і стає страшно. Чи є ще така галузь, де підлеглі ненавидять начальників так як в освіті. Вчителі повбивали б директорів і завучів, не бачать в них своїх колег, однодумців. Але і ніколи не відмовляються , коли адміністрація стає на захист вчителя під час конфлікту з батьками ( а частіше за все конфлікт створює вчитель через свої непродумані дії, амбіції). Жах , ща з нами зробила система . Тільки дивимось на те, у кого зарплатня вища, в кого нижча. І , не дай бог, я хоч на каплю зроблю більше колеги. ВЧИТЕЛІ! ДАВАЙТЕ ПОВАЖАТИ ОДИН ОДНОГО, ЯКЩО НАС НЕ ПОВАЖАЄ ДЕРЖАВА, БАТЬКИ, УЧНІ!!!
Вчитель
Для ВЧИТЕЛЬКА , ДИРЕКТОР: А ви не розумієте чому ненавидять? Перечитайте свої слова - ви не керівник, з умінням керувати процесом а начальник для перевірок та залякувань.
Коментувати
Родион
Свобода чиновничьего самодурства, свобода взяточничества и коррупции. Свобода кадрового беспредела в директорских вотчинах. Куда ещё больше, господа реформаторы? А учителю то зачем такая свобода нужна?
совесть
Щодо свободи освітян. Коли КРІПАКИ отримали свободу, більшість не знали, як далі жити. Щоб не померти від такого раптового щастя, продовжили працювати на пана, бо їсти щось же треба! Нам, освітянам, дарують свободу! Бо пан хоче, щоб ми БЕЗКОШТОВНО, віддано й якісно працювали... Ні, пане, або наведіть лад у своїй бухгалтерії, або ставайте разом з НАМИ БЕЗКОШТОВНО, віддано й якісно ПРАЦЮВАТИ, піднімаючи КРАЇНУ з колін!
Голосzнароду
Для совесть: Раб не може працювати вчителем, бо він нічого не навчить дітей, окрім як коритися і гарувати в рабстві. Вчити дітей має вільна, свободна людина!
Коментувати
Олена
Якщо ми говоримо про свободу та автономію вчителя та школи ,то необхідно мінімум в двічі скоротити кількість чиновників від освіти. можливо будуть менше задовбувати вчителів не потрібними наказами ,розпорядженнями,конкурсами і т.п.Адже , якщо адміністрація на місці,то всі знають що робити,наказиМОН читати вміють.А внас БЮРОКРАТІЯ.На один наказ МОН пишуть накази обл департамент,віддід освіти ,директор,Ніби без наказів не можна провести відзначення ювілею,ДПА і т.д.А перечитати завучу всі вхідні документи?І виходить ,що замість реальної роботи ми займаємося паперотворчістю,бо головне все оформити як слід.Навіть "діти, інколи, заважають"Через них нема коли "ТВОРИТЬ"
Учитель
Для Олена: Лепет ленивого завуча. Ей бедненькой за распитием кофейка некогда перечитать входящие документы. Ай- я яй. А как же учителя всё успевают- и уроки читать, и исполнять те бредни, которые сами же заучи придумывают и без районо.
Олена
Для Учитель:Каву не п’ю! І швидше це "лепет" завуча ,який всіх жаліє!!! .І тому старається як менше "грузити" вчителя.А Ви хоть вірте ,хоть НІ !!!.А ВАМ я співчуваю.
iriska
Для Учитель: Погоджуюся з Оленою. Хто думає, що завуч у школі тільки каву розпиває, хоч на один день станьте на його місце: прийміть вхідну, відправте вихідну інформацію, напишіть пару аналітичних наказів, а ще розклад поміняйте кілька разів на тиждень...... Це все ж так легко))))
Коментувати
Valentina-Valentina Valentina
що , вже??? поприбирали стоси зайвих паперів, переписування журналів(згідно з швикозмінними правилами заповнення),планів, звіти, олімпіади...список довгий і...нарешті... почали вчити дітей???
Олекса Позняк
Закон зберігає командно - адміністративну вертикаль в усій красі і навіть не скорочує її. Те що методисти будуть називатись методистми-консультантами суті не міняє, адже і зараз вони формально не інспектори а дану функцію в основному і виконують.Закон надає необмежені права директору звільняти учителя - не поновлювати контракт і все. Це і є свобода педагогічної думки? ПРАЦЮЙТЕ вгнувши голову?======Адмін! Це політкоректний варіант тексту !!!!! Не знищуй!!!!=======
Тренер
Имеет ли право администрация школы направлять приказ в бухгалтерию о высчете зарплаты в январе, если в этот период был официально объявлен карантин?
Ох
Для Тренер: По перше, повинен бути наказ про карантин, та роботу вчителів піл час карантину (хоч наказів-бумажок кількість хочемо зменшувати, але тут він повинен бути). Ви повинні були цей наказ бачити та підписати. Якщо там було написано, щоб ви у школу під час карантину не ходили і зарплату не отримували, і ви цей наказ підписали, то в чому тоді питання (хоча наказ неправомірний). Якщо ж на роботу ходили, то в суд, причому всім колективом.
Коментувати
Фрося
А будет ли в новом законе ремарка насчет свободы и автономии от самодурства засидевшихся директоров?
555
Вы бы лучше сволочи оклад подняли в соответсвии к сегодняшним реалиям учителям, а они все про какие то вышшиее материи говрят!
куля в лоб
Для 555: Хотел жить в Европе? Живи, епта.
Коментувати
ох и ах
"...людини як найвищої цінності відповідно до духу нашої Конституції»??? Дух Конституции и дух отдельного человека, но как это совместить? Человек без совести и чести никаким "реформам" не подчинялся и не станет далее. Ну а "реформировать" переростка (20-40-...летнего) - невозможно. Вот и получается фикция на деле.
Родион
Свобода - це право робити все що не заборонено законом. Але скористатись цим правом зможуть лише ті хто має гроші. І вони робитимуть все, що заманеться з тими в кого грошей немає.
ааа
Для Родион: у нашого брата українця слово свобода асоціюється зі словом безвідповідальність.
Коментувати
Віктор Громовий
Звісно, ніякий закон свободу зверху не дарує, але погляд на свободу педагогічної думки і дії як головний ресурс розвитку освіти є правильним.
Олекса Позняк
Для Віктор Громовий: Новий закон збільшує права директора оточеного купкою вдумливо відібраних батьків. Як тільки учитель рипнеться зі своєю свободою - вилетить по контракту.
Viktor
Для О. Позняк. А ви не "рипайтесь" , а краще , просто вдумливо , ПРАЦЮЙТЕ.
бяда
Для Viktor: Думы у всех разные, поэтому один в облака летит, другой тянет вниз, а третий пятится назад (басня Крылова). А воз и ныне там. Ник - "Олекс Позняк" об этом, но не поняли, не ведете диалог, а тупо - типа " працуете".
Коментувати