Мінфін: 4 тисячі шкільних класів утримуються надлишково

У 2020 році в Україні надлишково утримувалось більше 4 тисяч шкільних класів

Мінфін: 4 тисячі шкільних класів утримуються надлишково

У 2020 році в Україні надлишково утримувалось понад 4-х тисяч шкільних класів.

Про це заявив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев, посилаючись на результати аналізу мережі закладів загальної середньої освіти.

За його словами, 1,5 млрд грн бюджетних коштів минулого року були використані неефективно.

«Ідеться, зокрема, про мережу малокомплектних шкіл. Створення опорних закладів загальної середньої освіти та утворення повноцінних класів має сприяти ефективному спрямуванню державного ресурсу. Кошти, витрачені на утримання неоптимізованої мережі, також можна було б спрямувати на підвищення якості освіти», – зазначив чиновник.

Освіта.ua
27.01.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юрій Панасюк
"чим менше... в класі тим більша ефективність"-приходимо в Павлівську школу, Погребищенського р-ну(бувшого) на уроки до "славетного"(тупістю та педофілією) подружжя Синюченків (баба ішо і дирехторка школи) та перевіряємо успішність, ні спочатку відвідування уроків, та не учнями, а цими ж мучителями.І вам скажуть (не на камеру звісно) про періодичо- систематичну відсутність хероїв навчального процесу на уроках. Бувшій головній комуністці району Носові Т.А. глибоко ПОЦИМБАЛАХ що тамечки виробляє ця "чета", а точніше ЧІКОС педагогіки.Чікос(з кубинської-повія).(довідка:Павлівська школа є філія школи №1).
Оксана Федорюк
У цій державі чомусь все направлено на занепад... чомусь нікому вже і не потрібні розумні люди...куди котимося??? Хіба діти в селах не мають такого ж права на освіту? Чия вина,що молодь виїжджає за кордон??? Як тут вижити??? Як житло придбати??? Навіть, якщо і отримуєш тут зарплату...то ледве вистачає на оплату комунальних...і....закривайте школи...будемо бачити,що отримаєте...
Лестер
Для Оксана Федорюк: правильно , але не нити тра, а боротись, єднатись заради справедливості в Украіні
Коментувати
cos
Чим менше дітей в класі- тим більша ефективність у навчанні. Бо вчитель може приділити більше уваги кожному учневі. А коли їх не 10-15, а 30- то часу на всіх не вистачить приділити увагу (при 35-45 хвилин уроку). Це максимум 1,5 хвилини, а то і менше на кожну дитину, а ще крім цього потрібно пояснити новий матеріал, це також багато часу йде. Тому 30 учнів- неефективна реформа, яку придумали чиновники та МОН. Категорично проти скорочення та оптимізації шкіл. Діти будуть трястися в автобусі 5-10 кілометрів- це знущання над дітьми. Оптимізація ні до чого хорошого не призведе. Це знищення шкіл та села.
Дмитро
Для cos: Не плутайте, закриття школи не знищує село, знищує село - безробіття, а потім виїзд молоді та населення сіл в міста та за кордон. А потім вже і малокомплетність шкіл, закриття і тд. Школа ваше село не врятує!
Скрипач не нужен
Для Дмитро: Идиот, ты будешь жить там, где нет учебного заведения?
Коментувати
Світлана
При однакових розумових здібностях різниця в результативності навчання в класах. де 30 і де 16 чоловік - колосальна на користь меншої кількості дітей. Коли вже МОНу це дійде?
Vlad
А районні та міські Центри професійного розвитку..., які нічого і нікого не розвивають, тільки вимагають від шкіл усіляких звітів. Це не надлишково?
Ганна
На 100 000 тисяч населення повинен бути один депутат Верховної ради. У нас їх 450. Це означає,що населення 45млн??? Надлишкова кількість депутатів, на їх утримання витрачається загалом коштів стільки, як на всі " надлишкові" школи разом
Код
Для Ганна: Не будьте такими наївними. Депутатів скоротять до 300, а їх помічників і референтів зросте у 3 рази. Так що витрати не зменшаться, а навпаки, збільшаться.
Галина
Для Ганна: населення зараз 42 млн. дипутатів - 423 (27 - вакансій)
cos
Для Галина: Не погоджуюся- населення залишилося близько 30 млн. осіб- 10 мільйонів вийхало за кордон. Для код: щось у це мало віриться- що скоротять до 300. Це була скоріш за все показушка перед виборами. Депутати вряд чи захочуть себе самі скорочувати.
Коментувати
Ірина
А на 3-5 шкіл тримати відділ освіти в ОТГ з 8 чоловік, далеких від освіти не надлишково? А щомісячні та щоквартальні премії цим паразитам не надлишково?
Микола
У нас надлишкове Міністерство фінансів навіщо таких спеців утримувати? Краще думали б як наповнювати бюджет.
Наталія
Надлишкові? А те що в класах НУШ навчається не по 15 учнів, а 25-30?Якщо зробити класи, як обіцяли, тоді і робочі місця для вчителів з’являться.
Володимир
Не оптимізація потрібна, а викорінення непотрібу.
Тарас
а чому не підраховуємо що у київських школах по 35 - 40 учнів . Яку тут економію отримує бюджет для утримання дармоїдів з МОНу. І це у пандемію, усі без масок . Чекаємо нову хвилю ковіду і смертей вчителів
ВЧИТЕЛЬ
мИ ГОВОРИМО ПРО НАДЛИШКОВІСТЬ, ОПТИМІЗАЦІЮ, НЕЕФЕКТИВНІСТЬ, НЕРАЦІОНАЛЬНІСТЬ, А ПОДРАЗУМЄВАЄМО ПОДАЛЬШИЙ ПРИХОВАНИЙ НАСТУП НА УКРАЇНСЬКУ ШКОЛУ, ЇЇ ПРИТУПЛЕННЯ ТА ВЛАСНЕ І НА ВУЗИ І СТУДЕНСТВО ТАКОЖ...
123
ОДНА З ПРОВІДНИХ ІДЕЙ ФАШИЗМУ Главный штаб фюрерапятница,19 сентября в 1941 г.Рапорт №321. Обед 18.09. Приглашенные: райхсминистр д-р Ламмерс, райхсминистр Кох.. ..Славяне – это семейство кроликов. Если класс хозяев их не будет подталкивать, они никогда не смогут подняться выше уровня кроличьего семейства.… Любое знание, данное им, в лучшем случае превратится у них в пол-знания, которое сделает их неудовлетворенными и анархическими. Именно по этой причине идея создания университета в Киеве должна быть отброшена. В конечном итоге, от этого города почти ничего не останется. Тенденция фюрера, который рассматривает уничтожение больших российских городов, как условие длительности нашей власти в России, нашла поддержку в райхскомиссара, который хотел разрушить украинскую промышленность, чтобы заставить пролетариат вернуться в село... Фюрер представил английское господство над Индией как наиболее достойную цель наших усилий относительно управления на Востоке. Документ Федерального архива в Кобленце//Косик В. Украина и Германия во Второй мировой войне.,с. 553
Олександр
Доцільно зменшити кількість учнів у одному класі до 15 -20 і підвищеться якість навчання. Краще б розробили якісні відео- уроки на 20-25 хвилин загальні до кожної школи сільської та міської шкіл з кожного предмету. Тоді у вчителя було б 20-25 хвилин для індивідуальної роботи з кожним учнем. Вже 10-11 класи скорочуємо, мабуть потрібні раби після приватизації землі...
Егор
Учителя здесь рассказывают, что им мало платят... А их, оказывается, вообще повыгонять нужно)))
Олександр
Для Егор: недоросль, УКРАЇНСЬКУ МОВУ ВИВЧИ.
Егор
Для Олександр: Зачем она мне нужна? Чтоб не сказать грубее.
Коментувати
serj
Дайош церковно-приходську школу! 4 класи і на роботу! Ото економія!!!!
Спеціаліст
Для serj: : Жарти-жартами, а варіант хороший. Мені страшно уявити шо мою дитину будуть багато років мордувати синусами, інтегралами, ванентністю, і іншою непотрібною в житті холєрою. І це я вам кажу як програміст, який працював над проектами 3Д-моделювання. Можете сміливо викинути у смітник те що вчать у старших класах, вчити треба не те що в підручниках, а в контексті професії.
Скрипач не нужен
Для serj: Видишь, народу то такая школа и нужна. Быдло не хочет ничего знать. Быдло боится выйти за рамки своей профессии. Зачем мне, трудовику, знать историю? Молоток и гвозди вот это дело. Смогу прибить полку, а история мне что даст? Накормит?
гід
Спеціалісту:вірно,те що в контексті професії.А так по програмі 5-11 класів учень повинен знати і вміти і попробуй щоб вони не знали по цьому предмету,ревізори розірвуть при атестації,принижуть:як же ваші результати?
Коментувати
Ігор
А не надлишково утримувати надцять... заступників-прихлєбаїв всіх міністерств з Державного бюджету. В тому числі і наглядових рад? Дістало вже скиглиння. В усьому як завжди крайня освіта середня. То дискримінація за віком вчителів та директорів. Тепер вже шкільні класи стали кісткою в горлі. Ганьба Вам пан Роман Єрмоличев!!!