![]() |
У відомстві наголошують, що криза спровокована непрофесіоналізмом окремих екс-чиновників |
У МОН кажуть про кризу якості підручників з 2014 року
У попередні шість років якість підготовки шкільної навчальної літератури, що друкується державним коштом, була значно знижена.
Про це заявили у Міністерстві освіти і науки, коментуючи черговий випадок можливої помилки авторів одного зі шкільних підручників для 10 класу.
Зокрема, у МОН наголошують, що останніми роками в підручниках були допущені помилки, неточності, в них міститься недоречна інформація тощо.
«З метою подолання цієї кризи якості шкільних посібників та підручників, яка спровокована непрофесіоналізмом або халатністю окремих екс-чиновників, МОН перед ІМЗО поставило першочергові завдання щодо кардинальної зміни механізму відбору підручників, які друкуватимуться за державні кошти», - зазначають у відомстві.
Водночас у Міносвіти зауважують, що якість шкільних підручників сьогодні є одним із пріоритетів роботи команди міністерства, а вповноважені структурні підрозділи відомства опрацьовують варіанти виправлення помилок та вживають заходів щодо недопущення такого в майбутньому.
За словами в.о. міністра освіти Сергія Шкарлета, діти не повинні страждати через помилки дорослих.
«Тим, хто нівелював пріоритети якості підручників, має бути хоч трохи соромно. Наше завдання сьогодні — комплексно розв’язати накопичені проблеми та забезпечити школярів підручниками якісного та цікавого змісту», – зазначив очільник МОН.
Освіта.ua
11.12.2020