У МОН кажуть про кризу якості підручників з 2014 року

У відомстві наголошують, що криза спровокована непрофесіоналізмом окремих екс-чиновників

У МОН кажуть про кризу якості підручників з 2014 року

У попередні шість років якість підготовки шкільної навчальної літератури, що друкується державним коштом, була значно знижена.

Про це заявили у Міністерстві освіти і науки, коментуючи черговий випадок можливої помилки авторів одного зі шкільних підручників для 10 класу.

Зокрема, у МОН наголошують, що останніми роками в підручниках були допущені помилки, неточності, в них міститься недоречна інформація тощо.

«З метою подолання цієї кризи якості шкільних посібників та підручників, яка спровокована непрофесіоналізмом або халатністю окремих екс-чиновників, МОН перед ІМЗО поставило першочергові завдання щодо кардинальної зміни механізму відбору підручників, які друкуватимуться за державні кошти», - зазначають у відомстві.

Водночас у Міносвіти зауважують, що якість шкільних підручників сьогодні є одним із пріоритетів роботи команди міністерства, а вповноважені структурні підрозділи відомства опрацьовують варіанти виправлення помилок та вживають заходів щодо недопущення такого в майбутньому.

За словами в.о. міністра освіти Сергія Шкарлета, діти не повинні страждати через помилки дорослих.

«Тим, хто нівелював пріоритети якості підручників, має бути хоч трохи соромно. Наше завдання сьогодні — комплексно розв’язати накопичені проблеми та забезпечити школярів підручниками якісного та цікавого змісту», – зазначив очільник МОН.

Освіта.ua
11.12.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дуже просять
Громадськість просить Володимира Зеленського, президента України, представники освітніх організацій та профспілок просять посприяти якнайшвидшому призначенню міністром освіти чинного виконувача обов’язків голови відомства Сергія Шкарлета.За час роботи в міністерстві Шкарлет знайшов порозуміння з освітянами та вченими, здобув їхню підтримку, зауважують у зверненні https://racurs.ua/ua/n147727-gromadskist-prosyt-u-shkarleta-hochut-zabraty-status-tymchasovogo-ministra-osvity-dokument.html
Ольга
Для Дуже просять: Я теж громадянка, і я не прошу! І не хочу! А хто ти такий, що прикриваєшся громадськістю? Наприклад, я тебе не уповноважувала це робити. Таке враження, як на проплачених акціях: возять тітушок автобусом, щоб вони стояли з плакатами. А тут те ж саме, тільки в мережі: ходять якісь мутні типи і створюють картинку, що всі жадають Шкарлета. Кажи за себе, а не за всіх. Взагалі- то тема обговорення до недоміністра ніяким боком не стосується. Чи це прям спам- розсилка?
Коментувати
Val
Я знаю в чем дело! Качество учебников увез с собой беглый Янукович._
Андрій
До вересня 2021 року нова команда МОН повинна надрукувати НОВІ підручники для 5 класу з УСІХ предметів! АЛЕ обговорення програм ДОСІ не було!!! А коли ж вони будуть проводити конкурс рукописів, редагувати/апробувати/друкувати... За 8 місяців це ВЗАГАЛІ нереально! А потім будуть говорити про попередників. Печаль і смуток через жахливий непрофесіоналізм "новаторів"...
глядач
Не треба валити на "попередників", а у МОН мають працювати фахівці. Кононенко з "бомжатника" виходить в прямий ефір. ЦЕ УЖАС!!! Що від нього чекати , він собі не може дати раду.
Сакраменто
Паша Хабзей з Гринєвіч добре попиляли бабки на підручники, напряму без тендеру.Яка там якість, головне побільше і пошвидше.