МОН поділяє занепокоєність щодо якості підручників

Відомство змінить систему експертизи підручників та підвищить відповідальність видавництв

МОН поділяє занепокоєність щодо якості підручників

Міносвіти планує змінити систему експертизи шкільних підручників, вдосконалити порядок організації навчання експертів, які їх відбирають та підвищити рівень відповідальності видавництв.

Про це йдеться у повідомленні МОН, що пов'язане із випадками помилок в підручниках, які надруковані в Україні протягом останніх років.

«Міністерство освіти і науки України цілком поділяє занепокоєність громадськості щодо наявності помилок, неточностей та недоречного контенту в шкільних підручниках, які надруковані протягом останніх кількох років», - наголошують у Міносвіти.

Окрім того, у відомстві зазначають, що основними чинниками, які призвели до критичної ситуації є те, що автори й видавництва фізично не встигають якісно підготувати та відредагувати свої підручники.

Також підручники впроваджуються у шкільну практику без належної апробації, що певний час використовувалася з метою вивчення якості підручників.

«Відповідно до чинного Порядку конкурсу автори подають частину матеріалів підручника у видавничій верстці, а частину – в рукописі, що не дозволяє цілісно оцінити майбутнє видання, тому на етапі оцінювання підручників експертами Конкурсного відбору виявляються не всі методичні, фактологічні та граматичні помилки й недоречності», - повідомляють у МОН.

Зважаючи на це, відомство розпочало перегляд чинної системи експертизи шкільних підручників, у межах якого передбачено й удосконалення нормативної бази про конкурс підручників серед авторів.

«Зусилля Міністерства також будуть спрямовані на вдосконалення порядку організації навчання експертів, які відбирають підручники. Вони мають отримувати належну оплату за свою роботу та нести відповідальність за контент», - повідомляють у відомстві.

Водночас у Міносвіти зауважують, що мають місце факти недобросовісного виконання зобов’язань деякими видавництвами, які економлять на фахових редакторах і, користуючись ситуацією терміновості, допускають до видання неякісно вичитані підручники. Хоча за угодою, укладеною з видавництвами, саме на них та авторів покладається відповідальність за якість підручників.

«Тому МОН пропонуватиме підвищити рівень відповідальності видавництв щодо якісної підготовки підручників за кошти державного бюджету», - підкреслили в освітньому відомстві.

Міністерством освіти і науки вже надано доручення профільним науковим установам опрацювати питання зміни процедури й змісту експертної оцінки підручників під час їх конкурсного відбору.

Освіта.ua
25.11.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
М
Я сумніваюся що вони не мають належної оплати,а те що вони не несуть відповідальності-і не будуть(всі свої чи ні?).Навіщо постійно передруковувати книжки,старі перегляньте,лишнє заберіть.Вчителі на книжки,програму кажуть важка,багато лишнього.Розробляти програми для учнів початкової школи,мають вчителі початкової школи,а не люди які в школі ніколи не працювали і своїх власних дітей не мають-вони просто не знають скільки діти інформації і в якій формі можуть сприйняти,а тим більше це все переварити!В старшій школі те саме.
2020
"Тому МОН пропонуватиме підвищити рівень відповідальності видавництв щодо якісної підготовки підручників за кошти державного бюджету". Хочеться продовжити ці чудесні, милі і навіть грізні слова: " А ми тут ні прі чьом, а ми тут ні прі чьом: смейомся і танцуєм, і двігаєм плєчьом..." Чого це якісь посторонні організаціїї мають відповідати за недолугість чиновників МОН?
Наталія
"Окрім того, у відомстві зазначають, що основними чинниками, які призвели до критичної ситуації є те, що автори й видавництва фізично не встигають якісно підготувати та відредагувати свої підручники". А куди ви поспішаєте? Загальновідомий підхід до будь-яких нововведень: спочатку підготуйте все необхідне (умови для впровадження), у першу чергу підручники, а потім впроваджуйте. Чи ми віднайшли якусь прискорену, особливу форму імплементації освітніх новацій?
гость
какая прелесть сейчас начнуть печатать новые учебники и дерибанить бютжет. дети это новая нефть
Мама
Принесла дитина додому нові підручники( 7клас), відкриваю, а там завдання зайдіть за допомогою QR-коду та виконайте завдання. У мене запитання:в кабінеті бездротовий інтернет не працює,я знаю, що в класі є діти, батьки яких не мають змоги дорогий телефон, я як мама не хочу щоб моя дитина зайвий раз користувалася телефоном ( проблеми з зором).Запитання "для кого друкують такі пдіручники?"