МОН має надати рекомендації щодо поділу учнів на групи, - Гриневич

Чинна нормативно-правова база не містить норм щодо поділу учнів на групи в умовах карантину

МОН має надати рекомендації щодо поділу учнів на групи, - Гриневич

Чинна нормативно-правова база не містить норм щодо поділу учнів на групи в умовах карантину, через що Міністерство освіти і науки вже до 1 вересня повинно вирішити це питання і надати школам відповідні рекомендації.

Про це, під час презентації аналітичної записки «Організація освітнього процесу в школах в умовах карантину», сказала екс-міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Вона висловила переконання, школам буде важко дотримуватись соціального дистанціювання серед учнів у школах великих міст.

«Сьогодні чинна нормативно-правова база каже, що кількість дітей у класі не повинна перевищувати дозволену Законом, а Закон обмежує наповнюваність класів 30-ма учнями. Ми прекрасно розуміємо, що дуже важко буде дотримуватись соціальної дистанції між дітьми, коли 30 дітей сидить в класному приміщенні. Але є навіть гірша ситуація, яка полягає в тому, що у великих містах, зокрема у Києві та інших, класи в багатьох школах переповнені. І у нас є класи по 35 і навіть 40 учнів. І на жаль, ми не знаходимо у нормативно-правовій базі підходів про те, як ділити ці класи, що з ними робити», - наголосила Гриневич.

Також вона додала, що у рекомендаціях Міністерства освіти і науки щодо закладів вищої освіти зазначено, що у «помаранчевій» зоні групи учасників освітнього процесу не повинні бути наповнені більше ніж 20 осіб, разом з тим щодо шкіл жодних відповідних нормативів немає.

«Це біла пляма, яка має бути вирішена до 1 вересня і школам мусять дати рекомендації. Сьогодні політика така — вся відповідальність лягає на директора школи. Це зрозуміло, тому що він відповідальний за колектив школи і все що відбувається на території. Але директор школи, для того щоб прийняти правильне управлінське рішення, повинен мати чіткі орієнтири на які він може покладатись», - зазначила Лілія Гриневич.

За її словами, наступним за цим питанням виникає питання оплати праці вчителів.

«Якщо ви маємо клас 38 осіб і ви його маєте поділити на групи, то тоді постає питання, як буде організовуватись навчання цих груп. Є два варіанти. Перший варіант — це очне навчання за групами. І тоді необхідне додаткове навчальне навантаження, за яке будуть платити учителям», - зазначає Гриневич.

Інший варіант, який також застосовують деякі країни, це коли групи дітей відвідують школи по черзі.

«Або через день, одна група в один день — інша в інший, або через тиждень. Це дозволяє зберегти мотивацію учнів, займатись безпосереднім контролем їхньої діяльності, але вчителеві при цьому приходиться готуватися двічі. Він готується до очного уроку і він, крім цього, повинен підготувати всі матеріали для дистанційного навчання іншої групи дітей. Чи отримають наші вчителі доплату за цю подвійну роботу? На ці питання також поки що немає політичної відповіді», - сказала екс-міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Освіта.ua
20.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
.марія
марія І що, цей короновіруса буде років ще 10. І що, людям не жити нормально? Тим паче, він не настільки страшний: від нього померає2% людей, які дізналися, що є хворими.! Виходить, що десь 1,5% насправді. Людина живе не настільки багато, щоб кілька років просто сидіти вдома. Всі хочуть спілкуватися з друзями, подорожувати тощо. Якщо будете так тримтіти через нього, то скоріше захворієте якимсь раком, і ось там, повірте, ймовірність смерті набагато більша. Діти не можуть навчатися дистанційно. Візьмемо навіть сусідню Польщу: діти там 1вересня йдуть у школі(знаю про місто Краків), хоча ситуація там не набагато краща. Просто треба зрозуміти, що це нова хвороба, не дуже страшна, яка, на жаль, з нами буде дуже довго ( навряд чи навіть вакцина допоможе повністю знищити) .не весь же вік буде карантин .
Никола
На основі якої статті Закону про освіту ці коронобаранодибілоїди збираються навчати дітей на основі змішаної освіти-через день чи через тиждень.Батьки, виступайте за 100%очне навчання,хай доплачують вчителям, якщо пішли продовження незаконного карантину.!
Олекса Позняк
Для Никола баранодебілоїда: Я і мій колега написали заяву на звільнення. Ми в порушення усіх норм 35 учнів в одному кабінеті навчати не будем Бо дистанційки не буде і навіть поділу класів. Буде 100% очне навчання на догоду баранам. Вакансія 50 годин фізики. Налітайте барани.
наташа
А де ви взяли 90 годин? Ви хоча б день у школі працювали ?
Коментувати
Роман
Якби в нашій країні не економили на освіті, класи були б максимум по 20 учнів і не було б зараз цих розмов. У вчителя заробітна плата залежить від кількості проведених уроків, а скільки учнів у класі-байдуже. Тому, що в сільській школі, де 10 учнів, і в міській, де 30, оплата праці однакова. Унормуйте наповнюваність класів і проблем не буде
УХА
Гриневич, як амеба, вже забула що вона сама була міністром освіти! Тож цій політиканші слід почати з того, що саме вона, в часи буття міністом, зробила, щоб не було класів по 35-40 учнів. Чому тоді, як міністр вона чхала і плювала на норми наповнення класів? Чому погоджувалась з неналежними умовами навчання для дітей і з адськими умовами праці вжителів? Чому ж вона зараз репетує як базарна баба, змінилось місце сидіння=посада? Бо вона політиканша і просто хоче назад у владу!
Мирослава
Вересень, жовтень повчаться і все.У містах хоч тепло в школах,а в селах страшна мерзлота.Директор економить щоб премію отримати,а діти мерзнуть.Виганяти до чорта таких директорів.с.Ракошино, Мукачівський р-н,Закарпатської обл. не школа а дурдом.
Dell
Если бы на базе каждой школы было предусмотрено альтернативное дистанционное обучение, то такого ажиотажа и переполненных классов не было бы в принципе. Многие родители не против домашнего обучения, но таких школ слишком мало. Например в нашем городе, где население больше 150000, ни одной школы с дистанционными обучением нет. Школы переполнены, в новом учебном году в некоторых по 10 первых классов с более 30детьми в классе. Разрешить запись или трансляцию урока в реальном времени, прямо из школы. Тогда можно силы дома по zoom обучаться, не выбывая из своей школы.
Активісти
У влади є єдиний вихід. 1- 4 класи вчити по змінах. Тільки не просто по змінах, а з поділом на групи. Наприклад учитель має 4 уроки математики, 2 години він проводить у 1 групи, а 2 у другої. Решта на самостійне опрацювання. Не досконало, але не треба буде нікому нічого доплачувати. У старших класах все перевести на дистанційну форму. Але скласти графік очних консультацій. Щоб учитель вільно міг зібрати учнів для підготовки до ЗНО, чи учень сам міг прийти з метою краще засвоїти важкий матеріал. Ми не хочемо батьків ображати, але на ділі хоче вчитися 10%, може десь 35% класу. Для чого всім кожного дня ходити? Коронавірус розносити?
Че
Для Активісти: Ви при здоровому глузді? Навіщо писати таку ахінею про старші класи? Легше навчити вдома дитину початкової школи рахувати чи старшокласників самостійно вивчити фізику, хімію і алгебру з геометрією?
1
Для Че: Социализация. Не?
Олександра Римар
Для активісти: Це все що вас турбує соціалізація. А старші класи це майбутні студенти, які підуть далі вчитись і будуть таких активістів дистанційно лікувати, консультувати і заробітню платню теж дистанційно вам видавати. Як їх навчали по фото і відео. Ви взагалі з мізками не товаришуєте, для старших класів дистанційна освіта це крах. Тому що не кожен вчитель робить свою роботу дистанційно. На собі перевірили три місяці діти нікому не потрібні були. Одній вчительці один клас провести легше.
Коментувати
Жаркая осень
В две смены график рискованно власти делать, по регионам учителя от страха подожмут хвосты, а в столице, если спустят разнарядку работать больше, а платить меньше, сразу в суд подавать на МОН за нарушению к ЗОТ в части оплаты труда и точка. Если сделают график через день, два и тд, родители школы снесут, поскольку один из них должен сидеть с ребёнком дома и водить в школу по графику. Ждите осень, будет жарко во всех смыслах.
Ирина
Как вы представляете обучение группами через день или неделю, как будет даваться новый материал?Одним объяснит учитель, другие - сами? Или уситель будет двпжды читать тему? Или счастливчики попадут на объяснение, остальные- как - то...яСто ж вв неучей готовите? Вы вообще в школе работали или теоретики безмозглые?
Львів
Для Ирина: Гриневич-вчитель біології,чоловік-математики,в Києві за Порошенка.Порошенко взагалі-все краще до Києва тягнув і зі Львова і з-за кордону,оті наглядові ради,Супрун і фіг знати кого,головне міліони одержують зарплати.А за Гриневич і на дистаційне виділені були кошти і 12 років-вчителі дуже задоволені бавляться разом з дітьми,а батьки в 5 класі з дітьми будуть плакати.Таке саме в Польщі зробили,знайомі вчаться:4 роки бавилися,пішли в 5 клас а там таке навантаження а діти не звикли вчитися я думаю тому наших там беруть на навчання.Цього року в Польщі "матуру"(так як в нас ЗНО)з польської мови-діти не могли здатиНічого зараз всі мовчать,а потім пізно буде.
Коментувати
Директор
Ви там зовсім уже з глузду зї’хали, дебіли. Як задовбали уже. Нам що на роботі ночувати щоб ваші забаганки тупі , які кожен раз змінюються, виконувати
Тетяна
Вчитель Повністю підтримую) Все написано теоретично,а в реальній школі ніхто не уявляє,як це буде відбуватись. Як вчителі можуть контролювати маршрути руху такої кількості дітей? Як розробити такий розклад,щоб різні класи починали вчитись в різний час??? Хтось з Міністерства Освіти надав практичні інструкції щодо цього? Ті,хто там працює,уявляє ,як це зробити?
Коментувати
Володимир
Молодець, а найголовніше вчасно!!! Аж 20.08 згадали, що щось , хтось повинен розробити. Але все набагато сумніше. Станом на 20.08 в заклади освіти ніхто нічого з протиепідемічних засобів ще не поставляв. А про оплату праці взагалі і зась говорити. Вчителі ж не чиновники, вони й надалі працюватимуть рабами на ставку в 5500 грн. Проте цар відбувайло вже знайдений - це директор і вчителі.
Аріель
Вони не знаходять у нормативно-правовій базі підходів про те, як ділити ці класи, що з ними робити? Та мать вашу,а хто як не ви маэ знаходити вихід з даного питання???? Скільки можна перекладати відповідальність на інших? Тварі!!!
Vlad
"На вивісці було намальовано десятки фігур: жовтолиці мужчини з тоненькими вусиками, в шубах з відкинутими тхорячими полами, дами з муфтами в руках, коротконогі діти у матроських костюмчиках, комсомолки в червоних косинках і похмурі господарники у фетрових, по самісінькі стегна, чоботях. І вся ця розкіш — розбивалася об малесенький папірець, приклеєний до дверей магазину. ШТАНІВ НЕМА" (І.Ільф, Є.Петров. Золоте теля)
Олеся
Усе дуже правильно. Але... Це лише думка окремої людини, яка уже не немає впливу на міністерство. До її рекомендації ніхто не прислухається!
Надія
Для Олеся: Згодна, але Лілія Гриневич першою підняла це питання. Що говорити, в свинячий голос. Можна ьбуло б пояснити матеріал дистанційно, як я робила у прямих ефірах, коли вмюиконала програму, на будь якій платформі, а закріплення, поглиблення можна спланувати по окремим групам згідно навантаження. Але треба політична воля і нормативні документи, які б дозволяли щось робити самим, без самодіяльності. А поки що я бачу, що розмова іде тільки про миючі засоби.
Лариса
А чому не поділити клас у якому 30 учнів на 2 класи по 15 учнів і питання закриється. Але ж ні... Не можна, бо має бути 30 + 1 і лише тоді 2 класи.
Коментувати