Директорів шкіл закликали впровадити двозмінне навчання

Двозмінне навчання надасть можливість вирішити багато питань, що пов'язані з організацією навчання

Директорів шкіл закликали впровадити двозмінне навчання

Запровадження навчання у дві зміни надасть можливість школам вирішити багато питань, що пов'язані з організацією освітнього процесу в умовах пандемії.

Про це, під час свого виступу на Серпневій конференції, що цього року присвячена питанням подолання викликів в умовах пандемії, сказав голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак.

За його словами, результати дослідження, проведеного Держслужбою, свідчать про те, що 67% директорів шкіл позитивно ставляться до поєднання очного та дистанційного навчання, натомість лише 9% з них готові до переходу до навчання у дві зміни.

Виходячи з цього, голова Державної служби якості освіти закликав директорів шкіл опрацювати питання впровадження двозмінного навчання.

«Шановні колеги, спільно з педагогічними радами, вчителями, батьками подумайте, що навчання у дві зміни надасть вам можливість диверсифікувати кількість учнів у школі одночасно і дасть можливість вирішити дуже багато питань, які є наслідком пандемії. Не ігноруйте цього, візьміть це на озброєння. Тому що зараз, все більше буде залежати від вас і від того, як ви організуєте освітній процес. Натомість подивіться, що батьки і учні абсолютно готові до навчання у дві зміни, навіть більше ніж до змішаного навчання — очного і дистанційного», — сказав Руслан Гурак, звертаючись до директорів українських шкіл.

За результатами опитування, готовність до змішаного навчання виявили 67% директорів шкіл, 33% батьків і лише 26% школярів.

Позитивне ставлення до впровадження навчання у дві зміни висловили 40% батьків, 36% учнів та 9% директорів шкіл.

В опитуванні взяли участь понад 238 тисяч респондентів.

Освіта.ua
19.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Выход
Такой подход окончательно добьёт школу, молодёжь пахать не станет в 2-3 смены за копейки 5-6 тыс., пенсионерам оно нафиг уже не надо, тетеньки предпенсионного возраста будут лямку тянут и то не все, короче, школа рухнет. Выход один - либо нанимать репетитора ребёнку по всем тазовым дисциплинам, либо - в частную школу, у кого денег нет- на клубнику до польских панов.
Игорь
Для Выход: а дебилки молодые классно учат?
Коментувати
Лозовий Олександр Павлович
А подвоїти штат прибиральниць з їх мізерною платнею? Норма 500 м.кв., це 10 стандартних класів. А важкі одинарні меблі нової української школи? При наповнюваності класу в 36 учнів. Я історик, але 36 помножити на 10 можу... А якщо дві зміни, то ще й на 2 помножити. Як вам така арихметика? А де взяти час, щоб все це зробити швидко?
Гость
А почему бы на дистанционно отправить : физ-ру, рисование, музыку, труды, основы здоровья, биологию, географию, литературу, информатика, которая во многих школах отвратительно ведётся?
Анастасия
Для Гость: физическая культура это не второстепенный предмет. Какое дистанционное обучение??? Уроки физической культуры это прежде всего здоровье детей!!
Коментувати
Наталія57
Навчання за змішаною системою НЕМОЖЛИВЕ !!! Треба подвоїти штат вчителів. Хто на це піде?
гость
Не знаю, в якій школі і в які часи вчилась (- вся) Аріель, не знаю, скільки має років, але щиро співчуваю всим, кому доводиться спілкуватися, а тим більше, жити під одним дахом з цим коментатором. Я якраз вчителька, вчилася ще за СРСР, бо жила у тому періоді, працюю в школі все свідоме життя, вчила різних учнів, ніколи жодної дитини або їхніх батьків не вважала тупорилими ( і навіть в лексиконі не маю такого слова), хоч були різні учні, бо місто у нас провінційне і школа звичайна. Противно читати такі коментарі. Соромно за професію, бо, думаю, а як же ми таких аріелів навчили?
Аріель
Для гость: Себе краще пожалій! Те, що ти і тобі подібні не мають ніякої гідності, то ваші проблеми. Та й дуже дивно чути від вас, якщо ви дійсно вчителька, а не фейк, що становище в освіті в нас зараз дуже гарне! Ми ментально, через таких, як ви, там десь в СССР і залишлися. Про матеріальну базу мовчу, про гідну оплату праці - мовчу, про ставлення до педагогів - мовчу! Якщо ви не поважаєте ні себе ні педагогічної роботи, то це не означає, що всі так мають робити. Противно не вам, а нам, за те, що такі, як Ви "динозаври" занедбали таку професію, дали змішати себе з лайном! Ви справжні плебеї і ваша думка зараз немає нічого спільного з реальністю!((
Коментувати
Бєня Кац
А якщо школа й так працює у дві зміни, а на цей рік кількість дітей по класах збільшується, то може представники злочинного угрупування "зе", запропонують 24/7? Чому б ні?
активісти
Від 1 по 6 робіть навчання у 2 зміни. Уроки 30-35 хвилин. Від 7 по 11 дистанційно, але з графіком консультацій. Старші учні вміють дистанційно працювати. З цим проблем не має виникати.
Tetiana Vishsenka
І так, учень поділився з вчителем вірусом, а вчитель успішно рознесе його по всіх класах обох змін, де він читає уроки, ну і звичайно поширить серед колег. Все, проблема вирішена - всі хворі, школа зачинена. Поясніть, для чого городити городи з двозмінкою, чи ще якесь марення, якщо все одно прийдемо до дистанційного навчання? А якщо такий сценарій не розглядається, то майте мужність визнати, що все що нам говорять про заразність і масштаби поширення вірусу брехня, і кожний на своєму рівні просто намагається дбати про свій інтерес. Тому, як на мою думку, є лише два логічних шляхи проведення навчального року: або без всяких закидонів нормально працюємо в звичайному режимі, або беремо всі кошти, які, як я розумію, на папері виділяються на протиепідемічні заходи і забезпечуємо учнів та вчителів засобами для дистанційного навчання і проводимо уроки онлайн. Решта свистьож, триндьож і провокація...
Аріель
Для Tetiana Vishsenka: Таке враження, щоб не було сильного кіпішу і обурення серед батьків, навчальний процес запустять з 1 вересня, але враховуючи те, що це призведе до масових заражень, то скажуть - переходимо на дистанційку!
Tetiana Vishenka
А мені здається, кожен чиновник використовуючи всі доступні йому важелі, піднімає власний рейтинг і тим часом відриває свій шматок від жирненьного ковідного пиріжка. А на батькі, дітей і вчителів, всім по великому рахунку начхати. Інакше не було б всього цього безглуздого цирку.
Коментувати
Tetiana Vishsenka
Мдаааа, не коменти, а суцільне задоволення... сама добре психанула, коли це все почула, але давайте врешті спокійно проаналізуємо, що ми матимемо в результаті впровадження другої зміни. Беремо дешевий варіант, коли в часі розведуть окремі класи, щоб розвантажити школу в цілому. І так, учитель приходить в клас, де сидить 30-40 учнів, проводить урок, потім іде в наступний клас, далі десь тулиться по школі, коли є вікно, бо думаю всі робочі місця за таких умов будуть зайняті, адже практично всім вчителям доведеться цілий день бути в школі, потім буде друга зміна, вчитель точно так же ходить уже по інших класах і веде свої уроки. Припустимо, що всі розказні про вірус достовірні(він дуже заразний, передається повітряно-крапельним шляхом і можна його занести подлубавшись брудним пальцем в носі) і в якомусь із класів буде учень з коронавірусом. Як нам розповідають, навіть безсимптомники заразні.
Аріель
Якщо педагоги пасивні аморфні альтруїсти без жодної гідності до своєї праці і належної її оплати, то може хоч перед загрозою COVID-19 вони трохи згуртуються і заявлять про свої права і організують СТРАЙК???
Олена
Не хочуть вчителі весь день в дві зміни працювати! А,як інші професії?Люди працюють 10-12год. за такі ж зарплати! Звикли,що побули до обіду і додому! Ви б краще думали,як по справжньому навчати дітей,дбати про успішність класу! В СССР вчителі залишались з дітьми,які не розумілись в предметі після уроків,бо з них за це питали!!! І,чому не було стільки не задоволених вчителів навесні,коли було дистанційне? Зручно було кинути у вайбер номер, сторінку і обговорювати батьків,які кидають д/з,а які ні?!
Аріель
Для Олена: Ти, дурепо, хоч знаєш як відрізняється специфіка різних професій? Змішала все в єдину купу - і вчителів і МНСників і шахтарів? Толку, що ти вчилася певно при СССР, якщо розуму тебе і так не навчили, а ти далі жалкуєш за тими часами! Та й взагалі твій допис можна розцінювати, як допис тупорилої неосвідченої людини, яка має одну звивину! Та й певно діти твої такі ж тупорілі, як і ти, а винними робиш в цьому вчителів!))
Зоряна
Повністю згодна і підтримую!
Anna Avstrijskaya
Доя Олена: специфіка роботи вчителя зовсім інша, ніж в інших професіях. Відчитавши уроки, вчитель має ще підготуватися до уроків на наступний день (а це складання конспектів уроків, хай навіть у скороченому варіанті, підбір презентацій, відео і т.д.), перевірити зошити (навіть якщо вчитель не мовник, а географ, фізик, історик, вони перевіряють контрольні роботи), взяти участь у різних вебінарах, семінарах, нарадах і т.ін. Ось і виходить 8-годинний робочий день, а то ще й більше, якщо треба провести батьківські збори у вечірній час. А дехто з батьків вважає, що зателефонувати вчителю після 9 години вечора і годину поговорити - це норма. Тому не змішуйте грішне з праведним, якщо не знаєте, про що говорите. Чи Ви вважаєте, що перевіряти зошити і готуватися до уроків учитель повинен тоді, коли відпрацює в класах зранку до вечора, у свій особистий час? У вчителів так само є сім’ї, яким потрібно приділити час. І знаєте, забудьте про те, як було в СРСР, зараз люди не будуть працювати задарма.
Коментувати
Каріна
ЯК НАБРИДЛО ВЖЕ ЦЕ БЛА-БЛА-БЛА.Рекомендують, рекомендують, а толку?! У Вінниці відкривають 10 класи по 39-42 дитини! ЦЕ НОРМАЛЬНО!!! А ви кажете - маски, тести... У школі було 45 заяв від учнів до 10 класу, і не відкрили два класи. Немає фінансування!!! На піар є, а на забезпечення нормальних умов навчання НІ!!! Зате на маски міська влада виділила мільйони!!!! Оце правда життя. Так хочеться посадити очільницю департаменту у класі, де 42 дорослі людини + учитель, площею 52кв.м + сонячна сторона!!!! Цікаво скільки часу вона витримає?!
Вчитель
Зарплату Гурака вчителю і будемо працювати в дві зміни. Хто ЗА?
Петро
Аби тільки щось .ерднуть А вчителі - не люди ?!? У них родини є, діти... Шкода їх...за такі копійки. сирйозно.
Кто-то
В комментариях одни только адепты трудового кодекса. Не буду! Не стану! На каком основании!? А как оно на деле получится? Очень просто все - на педсовете директор сообщит радостную весть про две смены, а кому еще и про дистанционку в добавок и все в такт будете согласно кивать головами и возьметесь делать все то к чему обяжут. Не страйковать же в самом деле, да и профсоюз по пустякам зачем беспокоить?
ДепартаментДюсолей
Та чого в дві зміни? Може зразу батьки хочуть віддати своїх дітей в школу на тиждень, щоб вони навіть не приходили до дому? Буде не школа тоді і казарма! Я просто в шоці від того, яке в нас дибільне населення і які лицемірні батьки школярів!
К
Для ДепартаментДюсолей: я не хочу щоб мої діти ходили в другу зміну,а взагалі якщо вийде менше в першу а старше-в другу?,а ті діти які з села,потрібно доїзжати,що ті батьки будуть робити?Я хочу щоб не було великих класів майже по 40 учнів,там карантинся не карантинся з того нічого не вийде,при грипі місяць, половина класу немає,одні прийдуть інші вдома так по черзі.Буде:зараженість,пропускання школи,лікування за свій рахунок,особливо якщо додому відправлять(дадуть список і додому),а важкі в лікарні-там говорять(наша влада)всім забезпечено.Так буде,життя продовжується.
Коментувати
Олекса Позняк
Директора хитрый и жадный народец. Классы делить и 2 смены вводить это экономии фонда З/П не будет.Поэтому дистанционку они не вводят потому как дистанцонный урок стоит больше а надо себе за экономию зарплаты премию офигенную выписать. Да и с дистанционных родителей не очень то денежку скачать
Допитливий громадянин
Для Олекса Позняк: Це де такі падлюки живуть?
1
Для Допитливий громадянин: Везде. Тут ютубер прав.
unforgiven 2
Для Олекса Позняк: хоч не прихильник, однак, в даній ситуації, підтримую ДИСТАНЦІЙНЕ навчання. Бо це єдиний вихід протистояти поширенню інфекції. МОН, за літо, принаймні могли б розробити для цього спеціальну платформу, на яку при Гриневич витратили 54 мільйони гривень! В реальності ж, ми отримуємо "рекомендації", в яких ДИРЕКТОР ШКОЛИ (а не спеціаліст, який має медичну освіту!!!) повинен розробити і затвердити інструкцію про приготування і використання дезрозчинів. При цьому, так звані "засновники шкіл" відмовляються фінансувати протиепідемічні заходи через "брак коштів". Хоч зарплату мера, яка становить приблизно 80 тис грн на місяць ніхто навіть не збирався скорочувати. P.S. © Ви [всі українці на Майдані], як завжди, боролись за ВОЛЮ, а в результаті отримали картавий х..й!
Коментувати
Вишневський
А ничего, что большинство школ итак работают в 2 смены? Для МОНа и МОЗа тайна сия велика есть?.Даешь работу в 4 смены! И за работу в 2 смены не двойная а тройная зарплата должна быть(перевантаження). Хотя лично я ни за какие шиши не собираюсь пахать в 2 смены. Можно 1-2 недели, а дальше прощай иммунитет и здравствуй коронавирус без всякого сопротивления.
Местный
Две смены - не проблема, но за двойную плату. Я должен за свой удвоенный труд получать удвоенную сумму. И тут речь и риске даже не поднимается...
Вчитель
Якщо працювати в 2 зміни, то підготовка до наступних уроків як повинна проходити: в 3 зміну. У вчителів ні сім’ї , нічого немає, тільки школа. Як бути тим вчителям, які живуть в селі, де, крім роботи є ще робота вдома по господарству. Вчителі не на стільки багаті, що можуть все купувати в магазині.