Дистанційна освіта стане складовою навчання, - Мандзій

Нові інструменти, які опанували вчителі, обов'язково стануть частиною навчального процесу

Дистанційна освіта стане складовою навчання, - Мандзій

Дистанційне навчання не зможе замінити живе спілкування і школяри повернуться до класів, як тільки дозволить епідеміологічна ситуація.

Про це на брифінгу в Кабінеті Міністрів сказала в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Разом з тим, вона зазначила, що технології дистанційного навчання, нові методи та інструменти, які опанували вчителі обов'язково стануть невід'ємною складовою навчального процесу.

«Ми повинні бути готовими до будь-яких викликів, тому фіналізуємо платформу для дистанційного навчання та оновлюємо підходи до навчання загалом», - зазначила Мандзій.

Освіта.ua
27.05.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олекса Позняк
дистанційка не скрізь організована. Але тому що робилась поспіхом. Унормується і всі будуть читать. А що, дитині у гробу було б краще?
Олена
Скажіть, а якщо у мене троє дітей. То де мені взяти три комп’ютера для zoom навчання? І який Інтернет витримає? А в сільський місцевості , де навіть 50% дітей не мають Інтернету, як бути ? ХТОСЬ ПРО ЦЕ ПОДУМАВ?
Олекса Позняк
Для Олена: дешевенький планшет коштує як 3 пляшки горілки.А в гробу дітям краще?
Марія
Для Олекса Позняк: нема ніякого ГРОБА. Хто це пишетого це і жде. Дайте людям нормально навчатися. Ніякий планшет не замінить вчителя.
Петро Дмитрович
А Ви пробували на цьому "трьохпляшковому" планшеті працювати? Якщо до якості цього "заліза" добавити тупизну інтернету в сільській місцевості, то ні про яку якість навчання і мови бути не може.
Коментувати
Оксана
Как заставить ребенка 7-15 лет сидеть дома за компьютером и учится когда дома никого нет (родители на работе)
Мила
В нашій країні не потрібні розумні та освічені громадяни, не потрібен науковий потенціал .Тут треба тупих та покірних заробітчан , які нагло і планомірно виштовхуються владними структурами куди- небудь за кордони рідної держави .Замість того , щоб українці приносили користь своїй рідній землі , вони як жебраки їдуть світ за очі , покидаючи сім’ю , дітей , батьків.Прикро і соромно , ’’пани державники’’ !!!
МАРУСЯ
Для Мила: Поверьте, ЭТИМ не стыдно. Им вообще начхать и на Украину, и на детей, и на образование.
Giperbola
Для Мила. А чому би не запропонувати дітям програму та методи ще з царської Росії?! Напевно вони одразу розумні стануть! Чи ще підшукати якісь технології з племені Умба Юмба. А то, пропонують їм цифрові ментальні методи з баченням конь’юктури сучасного освітнього розвитку. Недобре, недобре... Нехай учні з продвинених дистанційних шкіл до Польщі на ферми їдуть. Правильно, а розумні діти з "дерев’яними" Букварями відразу, гайда, у Академію Наук! (Гіпербола).
Коментувати
Наталія
Це якась нісенітниця, а не навчання. Діти не розвиваються, а втрачають зір і своє здоров’я. А за нещасних батьків, я взагалі мовчу.
Олекса Позняк
Для Наталія: раніше відправила дітей у школу і голова не болить. А зараз бачиш що дитина не хоче учитись, а мотивувать не можеш. А вчитель у класі якого таких 35 може?
Коментувати
Мама
Так я згодна з тим, що ще дистанційне навчання не на високому рівні, але ж ми всі постали перед чимось новим перебуваючи на карантині. Багато вчителів-молодці!!! Тепер просто программу на вдосконалення!!!
Мама
На мою думку дистанційне навчання краще, хто хоче то й буде навчатися і не буде муштри, приниження дітей, знущання над дітьми, як у школі де навчається моя дитина за те, що хтось з хлопців розмовляв на уроці малювання - стояв весь клас цілий урок і не один раз. Як з тією шкільною формою яка не зручна, зроблена переважно з синтетичних матеріалів та й ще дорога. Сперечання про те, що ж будуть робити батьки у яких немає грошей, як же вони будуть одягають дітей. А ніхто не думає про те що в дітях треба розвивати своє"Я" і щоб після школи вони не боялися висловлювати свою думку
Лариса Попова
Для Мама: Якщо Ваше дитятко буде носитись із своєю думкою після школи, то на роботі його тримати ніде не будуть. Навіть якщо ви здатні придбати йому власну фірму, то все одно над ним будуть контролюючі органи. На якому світі Ви живете?
Коментувати
Vitaliykusiy0@gmail.com
В нас вчителі не вміють дітей навчати дістанційно, але про Це всі мовчать, бо бояться негарних оцінок. Максимум на що Їх вистачає, це задати завдання і все. Директор пенсіонер, вчителі без зворотнього звzязку, навчання нульове. Ганьба.
Психолог Никодим
Одне хоч добре: у нас нормально заплатили за квітень ( за травень пообіцяли так само): всім предметникам, які дистанційно ЩОУРОКУ перевіряли учнівські роботи, але раніше не мали доплат за перевірку зошитів (образотворче, географи, інформатика, трудове, фізкультура, історія, музика, худ.культура і тд) - всім встановили на основі колективної угоди за понаднормову роботу доплату 10 ( якщо в початкових) і 15 ( середня і старша ланки) %. Сподіваюсь - так усюди. Крім того, за аренду власного обладнання і перевитрати електроенергії ( кого школа не змогла забезпечити ), але там вже залежно від року випуску і енергоємності компа чи ноута з мобілкою ( згідно гарантійного талону). Якщо так і з вересня буде далі оплачуватись, то наш колетив тільки "ЗА!" Читаймо законодавство, профспілка Ваша хай не спить, (якщо не кумасі начальства).
Марія Мірабелла
Шановний ПРЕЗИДЕНТ! ШАНОВНА міністр освіти! Не травмуйте бутьласка наших дітей своїм онлайн навчанням! Це далеко не ті знання,які учні отримують в школі! В дітей болять очі,жаліються на головний біль розбивається психіка!!!
Також мама
Для Марія Мірабелла: Ви колись навчались у виші? Там більша частина роботи - самостійна. Усі 6,5 років (якщо здобуваєте ступінь магістра). Це для вас, мабуть, взагалі "пекло". Так і психіку розбити можна, коли сам сидиш за підручниками. Всюди зошити, конспекти і книжки. І викладача поряд немає, доводиться самому вчитись. І голова розболиться. Ще й очі повилазять. Ох.. Аж страшно уявити, яке катування це домашнє навчання! Виживуть обрані.
Татьяна
Было бы очень хорошо если б такие как ты "умные" не вошли в число "обраних".
Коментувати
Олег
На жаль через сумний привід вся Україна освоїть дистанційні методи навчання та освіти. Ще декілька років тому онлайн шкіл було мало, напевно лякались лишень думки про онлайн-лекції. Але є і організації, які вже давно пропагують онлайн. Я наприклад вчився польської мови в ІМ Іноземна мова https://imclasses.com/ В них все онлайн тому, що викладають самі поляки з Польщі.
гість
Батьки, вся проблема в тому, що діти з першого класу привчені вами чекати, коли ви їм підкажете, як, що, де писати, виконуючи ДЗ. А то й ви за них їх робите!!! Діти абсолютно не можуть працювати самостійно. Ви їм купуєте ГДЗ, ви шукаєте з ними сайти, де можна списати. Обдурити вчителя, списати - мета навчання? Ні? Може, почнете з себе? Може, будете вчити дитину самостійності? А потім несете у виші хабарі, щоб закривати сесію, бо діточки не второпають, що треба навчатися, трудитися, а не покладатися на ГДЗ. Шановні батьки, час прийти до тями й подивитись на себе. А потім розповідати вже вчителю, як він повинен навчати.
Не вчитель
Для гість: Мені не шкода часу й слів все пояснити дитині. Навпаки, як показала практика, вчителі не назамінні. Це від них чути, як важко, бідненьким пристосуватися до новых технологій, вимог часу. Зараз діти краще орієнтуються і володіють ними. І так, я навчалася добре як і мої діти, звичайно, під моїм супроводом перші два три роки.
Ніна
Навчальний і виховний процес - це спільна справа батьків та педагогів заради хорошого результату. Як ми разом віднесемося до цього процесу - такий результат і будемо мати. А те, що всі усіх звикли накривати брудом - то українська національна риса.
Коментувати
Даша
А як с тими батьками які самі закінчили школу на 3 ,як їм дати знання дітям. А я хочу зрозуміти навіщо вам скільки міністрів може один безкоштовно працювати онлайн и 10 депутатів онлайн. Якщо мама с папою має заробити на налоги вам и навчати дистанційно 2 ,3,4 дітей то і ви так зможете. Не знущайтесь нада людьми бо за це питання всі підуть під Раду.
Також мама
Для Даша: А чому ви вирішили, що ваша дитина буде розумнішою за вас? Якщо ви самі не вчились, то що можете вимагати від дитини? Дистанційне навчання - це не знущання, а міра безпеки, щоб ваша дитина не захворіла, будучи в школі. Бо зовсім навчання припинити не можуть. А так хоча б добру частину матеріалу знатимуть (а деякі і весь, якщо будуть виконувати всі завдання). Щодо міністрів, то я з вами згідна. Продуктивність праці цієї сфери сумнівна, однозначно. Проте за вашу дитину відповідальні саме ви. Можна займатись всебічним розвитком дитини, а можна і не займатись, якщо не можете чи не хочете. Школа дає основу, грунт. А що на цьому грунті виросте з дитини - це вже плоди роботи батьків.
Inna
Для Також мама: Щось ніхто не говорить що ми з цими мірами безпеки живемо ще з 2003 року , і завжди всі хворіли і будем хворіти, а сидіти в хаті і трястися бо зашмаркаєтесь і кашлянете то сидіть і ще маску натягніть і антисептиком облийтесь. А школа це не тільки навчання, а й інститут соціалізації це живий контакт це приклад спілкування, гри....у школах діти вчаться бути громадянами, вчаться бути членами співтовариства, це виховання у суспільстві, це досвід початкової праці у колективі. А не втупитись на цілий день у телефон і сидіти деградувати і дибілізуватись.І ще, а чого це Ви вирішили що якщо хтось тупий то його дитина буде теж такою а може моя дитина вдалася у моїх розумних батьків у бабусю чи дідуся...не подумали? то думайте "дистанційно".
Коментувати
Таня
Якщо ще раз прийдеться моїй дитині вчитися дистанційно типу онлайн школа, піду на протести під раду. Нехай економлять де-інде, а не на освіті
Мама
Повторять всіх вчителів.Навіщо вони треба .Все одно після їхніх дистанційних уроків нам приходиться дітям заново все пояснять. Це не навчання а горе. Діти коло комп’ютерів плачуть. У батьків нерви здають. Якщо я навчаю то хай мені і платять.
Також мама
Для Мама: Ви вважаєте, що вам мають платити за те, що ви займаєтесь своєю ж дитиною? Ви ж самі народили, з власного бажання. Ніхто вам не винен. Може, нехай вам ще платять за час, проведений з дитиною? Та і зрештою... Не кожній дитині бути світилом науки.Якщо вчитись для дитини - це горе і плач, то робіть висновки. І якщо у вас нерви здають, бо ви займаєтесь зі своїми рідними дітьми (максимум 5-ма), то вчителі займаються з класами по 30 таких, і помножте це на різну кількість класів і груп. Я зі своєю дитиною займаюся з власного бажання. Бо розумію, що моє скиглення дитині не допоможе нічим в житті, так само як і нарікання. Треба вміти організувати дитині навчальний процес, пояснити, як все робити самому, а не плакати біля комп’ютера. В дорослому житті такий варіант не проходить. Треба все вміти самому робити. От і вчіть дітей відповідальності за власні вчинки. Підітріть свої соплі і працюйте, якщо дійсно хочете, щоб дитина була розумною та освіченою. Не можна скидати усе на школу.
Tetyana
Ви хоч усвідомлюєте, що Ви порівнюєте? Одне діло, коли діти одного віку і ти пояснюєш один предмет, і зовсім інше, коли дітей двоє, але один другокласник, а другий п’ятикласник, а кількість предметів у кожного мінімум 5, і це все на одну маму.
Коментувати
Марія Мірабелла
Хай держава забезпечить насамперед батьків роботою і відповідною зарплатнею,щщоб хватило чотирьом дітям купити смартфони і щомісяця викидати по тисячі гривень на інтернет.до того ж онлайн навчання ніколи не годиться,ніщо дітям не замінить живого спілкування з вчителями і однокласниками
Ольга
Мне питання, якщо батьки будуть працювати вдрма, двоє дітей, або більше, де вяти стільки компьютерів?
Правда
Для Олекса Позняк і міністерства:ще з 5 класу трудове(на уроці одні діти йдуть додому,інші ніфіга не роблять тихо сидіть),музика(є музична),малювання-забрати,Одні діти зараз малюють інші ліплять і вдома,в школі на малюванні не вчать професійно малювати,і не всі мають здібності до малювання,1-2 дітей з класу і то ходять на гуртки.Дистаційно:християнська етика,мистецтво історія,правопис з української мови спростіть(11 років вчать рідну мову,і наймають репетиторів,щоб здати ЗНО,зробити зрозумілі правила і вчити), навіть географія,біологія одні теми в школі,щоб вчитель пояснив інші вдома,В школі:математика,фізи... ка,хімія,англійська-о?... ?новні... придмети.На дистаційне всіх вчителів не тільки пенсіонерів,молоді вчителі мають вдома пенсіонерів не всі окремо живуть,треба все робити,щоб ризик був мінімум,і результат-знання.
Правда
Для того хто не згідний:Ви вчитель одного з тих перерахованих придметів,коронавірус принесе зміни у всьому,людям вже набридла та дурь.Зараз батьки вчилися з дітьми вдома і настане час вибору,лишне заберуть, щось буде на вибір і головні уроки,а вам як вчителю тих уроків прийдеться щось міняти бо інакше змін в Україні(в освіті)не буде.Якщо хочите змін повинні і самі щось для того робити,а не тільки години заберуть,потрібно не тільки думати про майбутнє (освіту)дітей але ще робити і не говорити,що в Україні нічого не міняється.
Коментувати
Олекса Позняк
Переводьте хоч половину предметів на дистанційку. У київських школах дітей як тюльки в бочці по 35-38 у класах. Тоді можна буде розвести половину дітей. Наприклад у школі 3 уроки і вдома 3. Одні приходять на 9 і йдуть додому в 12. Інші приходять на 12 і йдуть о 15. В першу чергу на дистанційку переводимо предмети які читають пенсіонери, адже 70% померлих це люди віку 60+. Якщо мою фізику не переведуть на дистанційку я звільняюсь
Ольга
Для Олекса Позняк Гарна ідея з поділом предметів на 2 групи. Але не згодна з дистанційним навчанням для вчителів пенсіонерів. Лише де хто з них освоїв технології. Інша частина не взмозі цього робити, при чому повністю. 0 завдань за майже 3 місяці
Соломія
Пенсіонерів на пенсію, не можеш освоїти елементарного - сиди вдома! У нас половина вчителів таких, що не вміють користуватися ні ел.поштою, ні провести той онлайн урок, та вгагалі підключитися до комп’ютера не вміють. Нічого абсолютно не пояснюють, лише вимагають!. Чого може навчити такий педагог, де діти знають більше за нього? Але зарплату добре навчилися знімати у банкоматі.
гість
ну й хамло! ти рахувало вчителів, що не вміють?
Коментувати
Inna
Ага, вилами по воді, я сумніваюсь що держава хоть якось і чимось забезпечить усю освіту України, зокрема фінансуванням, в них на таку фігню не буде як завжди грошей. Як прийде до діла і треба буде знов навчатись ( не дай Бог) дистанційно, то буде такий самий жах як був зараз.
Петрович
Фіналізуємо... Ви стартаніть, як належить для початку. А не займайтеся статистикою вигаданою з небес.