Мінфін: основу зарплати вчителя має складати посадовий оклад

У Мінфіні наголошують, що основну частку зарплати вчителя має складати посадовий оклад

Мінфін: основу зарплати вчителя має складати посадовий оклад

В Україні необхідно переглянути умови оплати праці педагогічних працівників, зарплату яких складають посадовий оклад та численна кількість доплат і надбавок.

Про це в інтерв'ю Укрінформу сказав заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

За його словами, держава щороку витрачає значні кошти на підготовку вчителів у закладах вищої освіти, але молоді вчителі вкрай рідко працевлаштовуються у школах. І ще рідше – затримуються там надовго.

«Причиною, безумовно, є порівняно низька оплата праці, її складність та відсутність годин навантаження на повну ставку. При цьому педагоги, які отримують пенсію за віком, часто повністю довантажуються годинами», - сказав заступник міністра фінансів.

Він наголосив, що на думку Міністерства фінансів, основу матеріального добробуту педагогів мають становити не одноразові виплати.

«Слід переглянути умови оплати праці педагогічних працівників, зарплату яких складають посадовий оклад та численна кількість доплат і надбавок. Це стає предметом маніпуляцій, коли, наприклад, одні органи місцевого самоврядування виплачують мінімальну надбавку за престижність праці вчителям, тобто – 5%, а інші – 20-30%. Часто подібне трапляється у сусідніх громадах, де педагоги між собою спілкуються», - наголосив Роман Єрмоличев.

Він також підкреслив, що така ситуація не мотивує молодого вчителя.

«Має бути чітка формула розрахунку заробітної плати, левову частку якої має складати посадовий оклад. Це врегулює питання справедливої оплати праці педагогам, незалежно від того, в яких громадах вони працюють. Наразі це одне з важливих завдань профільного міністерства і Мінфіну», - сказав заступник міністра фінансів.

За його словами, оплата праці педагога має бути конкурентною.

Натомість бачимо колосальну різницю між оплатою праці різних категорій працівників на базовому рівні. У той час як за рахунок коштів освітньої субвенції середня зарплата учителя на місяць становить 12,3 тис. грн (а є педагоги з меншою зарплатою), середньомісячна винагорода судді районного та міськрайонного рівня складає 106 тисяч гривень! Думаю, тут коментарі зайві», - сказав заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Освіта.ua
12.05.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Denys
Добрий день. А звідки така статистика: "у той час як за рахунок коштів освітньої субвенції середня зарплата учителя на місяць становить 12,3 тис. грн." Повертаємось в реалії. Полтавська область. Вчитель вищої категорії. Стаж - 36 років. Посадовий оклад - 5 596 грн. (до вирахування податків).
Економіст
Для Denys: посадовий оклад - лише частина зарплати. Ще + 30% за вислугу + 5-30% за престижність, перевірка зошитів (в залежності від предмету), в когось ще є підвищення за педагогічнемзвання, премії (рахується то середня по Україні). А те що до відрахувань, то й дурню зрозуміло. Зарплата рахується НАРАХОВАНА а не отримана на руки.
Коментувати
НАТАЛІЯ
Медичним працівникам вже врегулювали питання справедливої оплати праці, тепер врегулюють педагогічним працівникам…. І все, як завжди буде зі знаком мінус… Соромно за таке «міністерство освіти»
Svitlana
Не чула про такі високі з/п,це хіба адміністрація і вчителі з півтори ставки і категоріями.Для успішноі роботи педагога потрібно враховувати,в першу чеигу,стаж.Пенсія має складати не менше половини окладу.Молоді вчителі працювати не вміють і не хочуть.Тому стимулювати необхідно,але не порівнювати іх роботу з роботою досвідчених педагогів....
Марина
Для Svitlana: Ви погано поінформовані щодо зарплати адміністрації, а в іншому - я згодна.
Ольга
Адміністрація отримує заробітну плату набагато меншу, ніж деякі рядові вчителі. Директор і заступники десь на 5-6 місці.
Коментувати
Сергій Каравашкін
Ось і питання: якщо таке коїться на Україні, що ми маємо, чому навчили вчителя? Кому видавали дипломи? Ось у тому і різниця між старими й молодими вчителями. Старі мають ту вчительську відповідальність, котрої молодих вже не навчили. Так може починати з того як и чому ви навчаєте? Які макулатурні підручники пропонуєте учням? Які примітивні тести пропонуєте для перевірки знань? Розумію, легше за все відвести від себе провину, мовляв, це не я, це інші, зверху і інше. Алеж, результат на обличчі. «Хто шив костюм? – Усі!»
Алла
Для Сергій Каравашкін: За роки незалежності нашої держави ми виховали безвідповідальне покоління у більшості випадків .Молодь завжди була потрібна- старші і досвідчені фахівці підказували, навчали. Зараз фізично працювати ніхто не хоче, бо з малечку привчені так і головне - все впирається в Права дитини, законність, недоторканість, право вибору, АЛЕ всі забули про одне чарівне слово ОБОВ’ЯЗКИ.НЕ ХОЧЕШ, а ПОТРІБНО. ДЕРЖАВА зобов’язана забезпечити роботою УСІХ і кожного!!! Українці трудолюбивий народ - дайте роботу - чіткі конкретні зарплати, але позакривайте бюрократичні біржі праці, всілякі антикорупційні комітети бо толку з них - 0. Молодь, яка закінчила вуз має бути працевлаштована на ???? відсотків з "підйомними", соціальним пакетом, з перспективою на майбутнє, а не кинуті бізнесменам у зуби як "заробітчани" сьогодні ти треба, а завтра - "будем посмотреть". Якщо МіНФІН не справляється із своєю задачею, то варто переглянути їхні мільйонні міністерські зарплати і перевести на мінімалку!
К
Для Сергій Каравашкін:зараз з 12 річною системою гірше буде,ця бавка,вседозволеність до добра не доведе. Теперішні діти знають свої права,а що входить в їх обов’язки то-ні.А підручники які були коли я ходила в школу,а які зараз.Зараз освіта йде до того,щоб щораз більше було дітей з психозами,покоління-дибілів і змін не видно в кращу сторону. І вчителі мовчать,що робиться,особливо вчителі-батьки,вони найкраще знають.Якщо помилку знайти вони перші,всі не грамонтні вони найграмотніші,а як щось сказати,в рот води понабирають і шукають пісок,щоб десь голову сховати.Є,що говорять,а більшість мовчать,бо вижинуть,а Ви ті,що не задоволені своєю роботою вчителя, скажіть все, що про них думаєте і залиште школу.
Коментувати
Сергій Каравашкін
Скільки галасу… І все навколо грошей. Але ніхто не замислився над тим, що самі у цьому винні. Ось пишуть, що у Євросоюзі платня вчителя починається з 2000 Є. Але ж, в Україні мінімальна платня починається з 4750 грн. Більш, ніж у двічі фантиків. А от чому випускники шкіл, вузів не можуть скерувати належнім чином економіку країни, так провина у цьому на вас, вчителях. Ті, хто викладає економіку підтвердять, що сама по собі кількість грошей ніякого відношення до добробуту не має. Для вчителів піднімуть, інші теж захочуть, включаючи продавців і бізнесменів. Як результат, хоч 100 000 отримай, краще жити не будеш. Все інфляція зжере тому, що важлива купівельна спроможність грошей, а не їх кількість. У свою чергу, купівельна спроможність залежить від фаху спеціалістів, котрі керують економікою, а це залежить від відповідальності, рівня знань, порядності, котрій і повинні навчити вчителя, даючи спеціалістам шлях у професію. Так за що Ви будете спромагатися? За кількість?
Oleksandr
Хай Господь буде свідком! Такі середні зарплати хіба у Києві! Зо всіми доплатами хіба тисяч вісім на руки!
mixadv2002
4600 -це середня зарплата вчителя, а не 12300. Геть подуріли негідники, опустіться на землю поспілкуйтесь з вчителями на мічцях, а не з брехливими вашими радниками і
Alia Leonidovna
Ви що здуріли? Які 12,3 тис. грн????!!!! Де ви бачили такі заробітні плати??? Хіба що у тих, хто працює більше 25-30 років, і з пед. навантаженням 150% !!!!
Володимир
Для Alia Leonidovna: як завжди. Марить. "Страшно далеки они от народа". Нема таких заробітків. Може він рахує "середню"!?
Коментувати
Алла
Тому , мабуть, вчителі шукають підробіток від великої зарплати...І ми маємо фізруків-пасічників -фермерів, трудовиків-меблярів, фізиків-електриків , а серед лікарів така ж ситуація бо працюють і в державних установах,і в "частных клиниках" Люди просто виживають. Хочеться жити щасливо, спокійно, в достатку і навіть подорожувати країнами, а не жертвувати останніми коштами на школу , на малоімущих учнів (які не їдять у шкільних їдальнях через відсутність грошей у батьків), забезпечувати канцелярією половину учнів класу, а ще заплатити за вебінари(2 год -60 грн),конференції (10 год - 180-220грн) і таким чином підвищити самоосвіту щоб йому потім пройти атестацію і в кращому випадку не запороли ту категорію , яка вже є....А різниця між категоріями - смішна??? Радійте, що є люди закохані у професію ВЧИТЕЛЬ, бережіть і шануйте ПЕНСІОНЕРІВ-ВЧИТЕЛІВ. Бо чого ми стаємо варті, коли відключається інтернет, зникає медійна підтримка? Живий вчитель- основа знань учнів!Зрозумійте вже накінець! Успіху!
Юрий
Читаю і мені смішно. Чисто математично, при такій середній заробітній платі, вчителі мають отримувати від 0 до 25000 гр. Вчителі у кого зарплата 25000 відкликніться. Адже ви унікуми. Хоч би поглянути на вас...
Економіст
Для Юрий: а Ви не математик? Колись, будучи викладачем економіки та статистики, за гроші розв’язувала контрольну з теорії статистики студенту Харківського авіаційного вишу. Я тоді сказала, що у них статистику явно викладає є спеціаліст, а математик. Для математика не принципово коли які формули застосовувати, а ось в теорії статистики навіть є такі задачі, коли потрібно розрахувати середню і пояснити чому саме цю формулю середньої обрали. Так ось про що я. У Ваших розрахунках є одна неправильність: заробітна плата не може бути від 0. Мінімальна заробітна плата 4723 грн. Менше бути не може, фінансисти рахують на 1 штатну одиницю, а не на людину (людина може працювати і на 0,25 ставки)
Коментувати
Народний вчитель
Чергова казочка від МОН та уряду. 1. Зрівняти молодих і старих вчителів нівелюючи їх знання і досвід сприятиме наростанню напруги у школах (старий принцип "divide et impera"). 2. "Старих" вчителів обдурили, якось пропрацювали, починається сезон обману "молодих" (рекламна акція). А конфетку треба подати як найсолодшу. 3. Зарплата чітко встановлена у Законі "Про освіту" так виконайте перше затверджене, а тоді шукайте покращення зробленого, бо нагадує анекдот: "Влада:Всі до перемоги комунізму. Люди: так нагодуйте нас. Влада: як побудуємо комунізм, то нагодуємо, а по дорозі ніхто не обіцяв вас годувати". 4. Такі закиди свідчать про провал виконання своїх обіцянок і пошук пояснень чому не виконали. Ніби то пошук ще кращого життя для вчителів. 5. Відносно середньої зарплати вчителів, буде просто відкрити зарплати по Україні по всій вертикалі освіти. А то одна школа в 100 чоловік заробляє як один чиновник і середній показник зашкалює.
Олексій
Частина 2 Освіту і медицину в цій країні врятує лише вихід їх із бюджетного сектору. В цьому разі виграють всі - підуть до кращих за більшу плату, до тих хто не такий класний - за менше, а ідіоти просто не знайдуть роботи. Всі виграють - ніяких ремонтів за кошт батьків та хабарів, все чесно, заплатив - отримав. А вам, шановні колеги-вчителі раджу до перегляду фільм "Fack ju Göhte" відомий у нас як "Зачётный препод" (2014р.) - зверніть увагу на те яку низьку заробітну платню вчителю-початківцю пропонують в бідній школі - це 2000 євро! Це дуже мала заробітня платня в країні з аналогічними до нашої за вартістю житла, нижчими цінами на одяг і харчі, техніку та ін. та ще й нормальною соціальною підтримкою + банківською системою. І це початкова платня, найнижча! А у нас це 160 євро "брудними". Для багатьох, мабудь стане відкриттям, що проблеми захисту гыдносты та прав вчителів у німців та американців тотожні з нашими.
Народний вчитель
Для Олексій: вихід медицини і освіти в приватний сектор тільки приведе до офіційного закріплення людей на рівні без лікарів і медицини. Зараз хоть щось, а тоді повний нуль з простим аргументом - ви ж не можете оплатити надані послуги. Щоб все запрацювало, необхідно, щоб не 70% населення жило на межі бідності.
Правда
Для Олексій:з нашими доходами і цінами,що є у приватників,більшість України вимре.Це нарахунок медицини.ЛОР приватний,консультація 15-25 хвилин-рік тому 400 гривень,зуб полікувати дитині-600 гривень;зуб вирвати постійний під наркозом-4000,в державному-2,500-минулого року.Освіта.Репетитори,як приватники-всі можуть собі дозволити?Щоб були кращі,має бути конкуренція і мають відповідати.В нас зарплата лікарів яка?,як би не вз’ятки в нас вже б лікарів не було.Про нашу область.Потрібно в діагностичний центр з направленням безплатно,але черга, на якесь число запишуть через 2 тиждні може місяць,все по запису в лікарів взагалі немає місць,а йдеш до лікар’я,гроші і зразу в лікаря час появляється.А в лікарні:УЗД,кардіограма,кров здати без направлення все гроші, і з направленням- не всі беруть,але.Всеодно в державних лікування дешевше обходиться ніж в приватних і лікарі як в одних так в інших різні.Хтоб,що не казав,всі хто робить повинен мати зарплату,щоб жити,але лікар точно має мати більшу зарплату ніж вчитель,по перше і вчитись довше,по друге і відповідальність більша.
Володимир
Ні! Просто у вчителя відстрочена відповідальність. Зараз маємо "плоды" 2000-х
Коментувати
Олексій
Частина 1 Шановні вчителі та батьки, давайте почнемо з простого - вчитель чи лікар не мають бути бюджетниками (тобто людьми, що обтяжують собою платника податків). Освіта і медицина не мають бути безкоштовними - бо спеціаліст який витратив кошти та близько десятиліття свого життя на освіту та підготовку до роботи не має отримувати не те, що мінімальну, а навіть середню освіту. Батьки та пенсіонери зараз почнуть сперичатися. Відповідь - реальну ринкову вартість освіти та медицини ви можете побачити в приватних школах/лікарнях та у репетиторів і лікарів з приватних кабінетів. Є різниця? Так є! І у сервісі, і у якості, і у кошторесі. Шановні, коли ви йдете до репетитора/гарного лікаря - ви платите чималі гроші і радієте, що вас взяли. А до, вибачте, "халяви" всті звикли ставитися як до належного...
PR
Для Олексій: Кловський ліцей тому підтвердження. В країні, де інтелект нище середнього у 80% населення про яку платну освіту і медицину можна говорити? В селах і маленьких містах алкашів більше ніж людей. Воони будуть платить за своїх дітей? Схаменіться! Приватна освіта і медицина не є гарантом якісних знань дітей і професіоналізму вчителів чи лікарів. Уроки он-лайн тому яскраве підтвердження.
Коментувати
Анатолій
Чому всі дивуються зарплатні в 12 тисяч??? Вони говорять про зарплатню без податків, тобто на руки це 9480! І дійсно таку зарплату отримують ті, у кого великий стаж/вища категорія/класне керівництво, і, що не менш важливо, багато годин. У мене з переліченого лише години (30), бо нема кому, і 1 категорія - тому виходить, що це середня!
Народний вчитель
Для Анатолій: середня зарплата з врахуванням зарплат директорів інститутів перепідготовки, працівників міністерств і т.д. Хтось живе на 4700 (більшість), а хтось на 20-30 тисяч+премії щомісячні на напружену працю (не обов’язково в умовах карантину, а постійно).
Коментувати
Віконт
Обговорювати тут розмір ЗП, це те саме, що пукати у воду! Добиватися гідної оплати праці педагогів треба не на сторінках сайту, а масовим СТРАЙКОМ!
Народний вчитель
Для Віконт: Масовий страйк може бути тільки при матеріальному забезпеченні страйкарів на час страйку. Жебрак страйкувати не можу, бо треба шукати їсти ЩОДНЯ.
Коментувати
Ольга
Доброго дня!!! Хочеться сказати, що вислів "середня зарплата вчителя становить 12.3 тисяч гривень" неправдива!!! У кого із вчителів така середня зарплата? Працюю в школі вже 15 років, але такі гроші мені тільки сняться!!!
Тамара
Для Ольга: Повністю Вас підтримую. Працюю майже 48 років (в серпні буде 48), маю вищу катерогію, звання "Вчитель-методист" і одержую біля 9 тисяч. Про які 12 тисяч тут говорять? Тільки налаштовують людей проти вчителів своєю брехнею.
Коментувати
Дарія
Коли відновлять навчання у школі, то вчителі будуть у групі ризику, як і лікарі... Їм хтось зарплату підніматиме, як лікарям сімейним, які отримують по 20 тисяч і лікують по телефону, бояться прийти до хворого? Після такого лікування людина помирає...
Олекса Позняк
Хто піде в розсадник вірусу? Та ще й за копійки. Переводьте школу на дистанційну, ідіоти
Олена
Про яку сер. зарплату у 12 тысяч йде мова ? У всіх молодих вчителів без вислуги років мінімальна заробітна плата ледве "дотягуе"до 5 тисяч гривень, про що ви говорите ??
Надія
Така відкрита брехня про сер.зарпл. свідчить або про некомпетентність влади, або свідоме налаштування народу проти педагогів. Просто треба применшити значення і роль вчителя в суспільстві. Та й навіщо державі освічені громадяни - це ж бунт, революціі, протести.