Омбудсмен: педагоги мають право на повноцінну зарплату

Деякі керівники на місцях економлять на вчителях під час виплат зарплат за березень

Омбудсмен: педагоги мають право на повноцінну зарплату

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов повідомив про звернення освітян про те, що деякі керівники на місцях, користуючись складною ситуацією, вирішили «зекономити на вчителях» під час виплат зарплат за березень.

Про це Освітній омбудсмен написав на своїй сторінці у Facebook.

За його словами,  у перший день місяця, освітяни почали отримувати зарплату за березень - і вже є повідомлення про те, що деякі керівники на місцях, користуючись складною ситуацією виплачують вчителям в умовах карантину дві третини навіть не середньої зарплати, а лише посадового окладу, без доплат та надбавок.

«Дуже прикро, що деякі місцеві органи влади в різних областях України вирішили у цій і без цього складній ситуації ще й зробити положення вчителів ще важчим. Вони не враховують, що багато вчителів зараз, навпаки, працюють понаднормово, намагаючись організувати дистанційне навчання. Педагогів та їх працю зараз необхідно ще дужче підтримувати та цінувати», - наголошує Горбачов.

Також він зазначає, що ще одним надзвичайно негативним порушенням є вимога до вчителів та викладачів йти у відпустки: особливо, коли вимагають йти «без збереження заробітної плати».

«Керівники на місцях, які чинять таке свавілля на межі злочину, порушують, найперше, права здобувачів освіти: учнів і студентів. Бо якщо вчителя відправляють у відпустку, тим самим це керівник позбавляє учнів права на освіту: бо яка ж дистанційна робота може бути у відпустці? Твердо переконаний, що нині виплачувати вчителям дві третини окладу або примусово відправляти їх у відпустки не лише несправедливо, але і протизаконно», - підкреслює Освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Освіта.ua
01.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лена
Естт педагоги,которые сейчас постоянно пытаются хоть как-то обучить детей,но большинство тупо дает задание .Понял непонял им все равно,влипил 3 и хватит. Я работаю в аптеке могу принести заразу домой. Чтобы не заразить ребенка отправили к дедушке,интернет только на планшете и то пропадает,а все гадо делать и отправлять по интернету. Что делать? Забрать ребенка изаоазить его или продолжатьэто издевательство с таким обучением. Учебники отвратительные,написаны так,что взрослый не может разобратся,а дети и того хуже,без пояснений учителя усвоить материал невозможно. Карантин -это оценка не только медицине,но и всей стране с дебильными реформами.
зоряна
а за что им платить? покаждите учителя у которого есть знания , нет знания не за что платит,я предлагаю минималку учителям истории, литературы, ботаники, географии всем им минималку,а поднять только учетелям Информатики ,математики и физики
Тарас
Я б всім вчителям мінімалку залишив би - решту лікарям. Це буде вірно!
Вчителі
А нам щойно повідомили, що будуть автоматично підраховувати начебто 2 відсотки для виплати додаткової зарплати лікарям, які працюють у лікарнях, де є хворі на коронавірус. Також робиться в Харкові!
Юрій
А ви хотіли від Горбачова щось іншого крім бла-бла? Такий він є. Одним словом пустомеля.
Местный
Эх... а если бы было не только бла-бла-бла, а и действия... но это уже совсем другая история (страна)...
Цікаво
Слова "Твердо переконаний..." нікуди не прикріпиш. Якщо має конкретні факти - заяву в прокуратуру і т.д. Інакше, це все - просто бла-бла-бла