МОН рекомендує виплачувати освітянам середню зарплату

Влада на місцях не повинна мати проблем з виплатою зарплат освітянам у необхідному обсязі

МОН рекомендує виплачувати освітянам середню зарплату

Міністерство освіти і науки рекомендувало керівникам органів управління освітою і керівникам закладів освіти виплачувати середню заробітну плату педагогічним працівникам в період карантину.

Про це в інтерв'ю Українській правді сказала в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Також за її словами, органи місцевого самоврядування не повинні мати проблем з виплатою заробітних плат освітянам у необхідному обсязі.

«Педагогічні працівники закладів освіти отримують заробітну плату з освітньої субвенції. В цьому році освітня субвенція розраховувалась з відповідного контингенту учнів. Для цього в державному бюджеті було збільшено субвенцію на 2,2 млрд грн. Тому з виплатою заробітної плати педагогічним працівникам у органів місцевого самоврядування точно не мало би бути проблем», - сказала Мандзій.

За її словами, листи про виплату заробітних плат освітянам були надіслані керівникам органів управління освітою і керівникам закладів освіти.

«Інші працівники закладів освіти також мають отримувати середню заробітну плату», - наголосила в.о. міністра освіти і науки.

Освіта.ua
07.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мар'яна
Чому позбавили заробітної плати вчителів сумісників, які працюють під час карантину дистанційно? Чому нас не попередили?
Оксана
Скажіть,будь ласка,як оплачуватиметься праця педагога,який під час карантину був на лікарняному?Чи потрібна була заміна цих уроків.Дякую
людина
Чому уряд ігнорує пояснення щодо оплати праці вчителів-сумісників, адже в регіонах їм не платять за роботу під час карантину. Невже ця категорія освітян має закінчувати перевірку знань учнів через ущільнення матеріалу зовсім задурно? А хіба це не дискримінація сумісників, які не з жирного життя працюють у 2-3 навчальних закладах? Де тут вагоме слово освітянської профспілки?
Людмила
Дорого дня. Тількищо викликали до ДНЗ, де працюю,весь колектив. Писатимемо заяви на відпустки, педагоги повторно. Пані в. о. обовязки прошу пояснити, як узгоджуються відпустки з карантином .
Любовь
Люди дорогие, кому поперёк горла, учтельская зарплата, учительской отпуск летний, преподование учителя не такое, как видеться вам, Приходите и Научите по своей методике и как вы считаете лучшим. Сейчас каждый может быть учителем, имея высшее образование, по новой реформе. Приходите, покажите на что вы сможете. И как вы понравилась другим родителям. Я не учитель. Но я знаю и вижу родственников своих учителей, неблагодарный труд. И хочется вас оценить как работника на вашей любой работе. Как о вас думают другие. Следите за своими зарплатами и льготами. И к врачам вы также относитесь. А что случается, на колени готовы стать. А врачей учит всегда Учитель с большой буквы. Стыдно.
Мирослава
Сумісники так і продовжують працювати безкоштовно. Листи на місця були надіслані, але якось їх читають кожен по-своєму.
Вчитель
Влада на місцях нас вимусила написати заяву на чергову відпуску на 24 дні, але "Ви продовжуйте працювати з дітьми.."
Оксанаа
Для Вчитель: і правильно зробила,ви вже всім надоїли ,більш людей немає одні вчителі.Достали переробились Вони у вайбер вона скинула втомилася сильно.неподобається робота заяву на стіл і допобачення.Самі захищені і пільги шикарні чого за те мовчите а тільки всього мало ВаМ
Уставшая
Оксана: на голову тебе заяву положить. Ещё ничего не дали за период карантина и никто не знает когда и что заплатят. подготовка,проверка и отчётность занимают огромное кол-во времени. Каждые несколько часов приходят уточнения,ссылки и отчетность. Даже в магазин не получается нормально выйти. Фильтруй речь,а то как положат все заявы,так станут родители вместо нас с малышами своими маяться. И вот тогда может что то в головах таких ,как ты появится.
Вишневський
Для Оксанаа: Уточніть но, шановна , які ц е у нас пільги(хоч не шикарні, а які-небудь)?!!! Від чого це ми захищені? Може харе ляпати язиком?! Пі--олка!
Коментувати
Не скажу, ще звільнять
Це не схоже на правду. Наприклад, у місті Дніпрі сьогодні в усих школах масово примушують вчителів писати заяви на відпустки на період до закінчення карантину. Вже набридло, коли "на камеру" кажуть одне, а роблять інше.
Екатерина
А за що платити групам продовженого дня, педагогам-організаторам??? Вибачте, як працює предметник, і як працює ця категорія - земля і небо.
Лілія
Для Екатерина: А ви йдіть і попрацюйте на групі подовженого дня 30 год і на такій мізерній зарплаті вихователя, а тоді будете висловлювати свою думку.
ОА
От ви точно достойні, вам треба навіть підвищити з/п, інакше освіта без вас пропаде. А всім іншим навіщо платити, обійдуться і так?
просто вчитель
Для Лілія: так дописувач, напевно, мала на увазі оплату протягом карантину. Цікаво,як ви працюєте з 30 дітками на карантині. Я б сюди ще б додала психологів та соціальних педагогів.Вони і під час навчання себе не деже завантажують,а зараз взагалі відпочиваюьть.
Коментувати
Олена
Місто Новгород-Сіверський за березень отримали тільки аванс і такі затримки з січня місяця. Заробітну плату ділять на чотири частини
Никита
Какая средняя зарплата? Уроки за них телевизор провел, задания тоже телевизор задал, только за итоговые контрольные? Ну по тысяче можно заплатить. Не больше!
Ольга
Для Никита: немає чого базікати лишнього! Сміло і відважно приступайте до виконання обов’язків педагогів!
Коментувати
Вікторія
За що платити в університеті ( платна форма навчання) ? За те що просто скидають мільйон завдань і все.
Hala
Для Вікторія: Готують ці завдання, відсилають Вам, потім перевірять. І взагалі питання недоцільне. Навіть якби викладачі нічого не робили, а перебували у вимушеному простої, ім би мали оплачувати середньомісячну заробітну плату (стаття 113 вимушений простій чере загрозу життю людей). А саме з Вашої плати викладачам виплачують цю заробітну плату.
Світлана
Для Вікторія: явно не маєте уяви про роботу викладача) мільйон чи три мільйони, а перевіряти то все скільки часу потребує? Повести пару 1годину 20хв. і адаптувати завдання під дистанційне навчання, прокоментувати кожного, відповісти на тисячумільйон запитань... можливо у вас інший досвід
Коментувати
Оля
Все тільки на папері. на роботі сказали взяти відпустку і все. І робіть собі що хочете
Іван
Карантин показав повну неспроможність методкабінетів та інститутів вдосконалення.Вони оглохли і їх робота повністю стала кабінетною.Це в той час,коли потрібно вчити прискореними темпами вчителя працювати віддалено.Але вони НЕМПРОМОЖНІ це робити! Нині момент розізнати ці непотрібні структури,як і значно скоротити усправління освіти,які так само заклякли у невизначеності.
Олена Силко
Середній освіті - середня зарплата! Усе логічно :) Тільки й працювати тоді треба "посередньо": не підтримувати онлайн-зв’язок 24/7 із сотнями учасників освітнього процесу, не проводити уроки, не перевіряти дистанційні завдання (це дуууже зручно в цифровому форматі), не шукати й не освоювати нових програм, щоб знайти нарешті свою найзручнішу для дистанційного навчання, не готувати купу звітів... Я дуже схвально ставлюся до роботи Всеукраїнської телевізійної школи онлайн. Але сказавши "а", скажіть і "б", будь ласка: з учителів знімається відповідальність за дистанційну освіту учнів, хай вони за свою середню зарплату працюють синхронно з телевізійною школою, а не за шкільним розкладом, перевіряють виконані завдання і надають індивідуальні консультації тим, хто потребує. Самоосвіту, звісно, ніхто не відміняє.
Олена
Для Олена Силко: повністю підтримую
Тетяна
Згодна, як ніколи
надія
Вірно сказано, Олено Євгенівно, шкода, що недолугі дописувачі вважають, що за учителя провів уроки "телевізор".
Коментувати
Українець
Пропоную співробітникам МОН бути прикладом для працівників освіти і для початку організувати виплату середніх зарплат для себе, коханих.
Олена
Для Українець: повністю згідна
Коментувати
Ніна
Як виплатиться заробітна плата,якщо я працюю повний робочий день в бібліотеці, виконую свою роботу ... на яку мені оплату праці розраховувати? і чому саме середній заробіток?
Антон
Все это конечно круто, но интересно когда уже снизят или отменят оплату за контрактное "обучение", так как обучением это назвать сложно... Почему студенты должны платить столько же, за бездумное скидывание заданий от преподавателя, даже без обратной связи?!
Вчителька
Наскільки я розумію, середня заробітна плата становить середнє арифметичне зарплат останніх 2 місяців, тобто, згідно тарифікації. Правда, це стосується не всіх. Залежить від кількості відпрацьованих днів, але у більшості педагогічних працівників, хто працює, бодай, декілька років, має бути однаково з попередніми місяцями. Можливо хтось мене поправить, буду вдячна.
Учитель
Для Вчителька: Ничего подобного. По факту средняя ЗП всегда меньше установленной в тарификации. А если учитель с период расчета средней ЗП еще повысил категорию или была изменена нагрузка (в сторону увеличения), то потеряет достаточно много.
Вчителька
http://www.zarplata.co.ua/?p=9308
Коментувати
Олена
В садіках взагалі примусово відправляють у щорічну відпустку. А якщо хтось відмовляється писати заяву, то обіцяють створити проблеми. Порушення всіх прав працівників. А пожалітись бояться, тому що керівництву і так нічого не буде, а з працівниками потім "розправляться". Всі про це знають, але ніхто з вищих органів навіть не думає вплинути на такий безпорядок. Заляканими легше керувати .