Про зарплату педагогічних та інших працівників закладів освіти

Особливості оплати праці педагогічних та інших працівників закладів освіти в умовах карантину

Про зарплату педагогічних та інших працівників закладів освіти

Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки надало додаткові роз'яснення щодо особливостей оплати праці педагогічних та інших працівників закладів освіти в умовах карантину.

Заробітна плата вчителям, викладачам, які працюють у декількох школах чи інших закладах освіти, а це може бути робота й за сумісництвом, якщо сумарне тижневе навантаження у цих закладах перевищує 18 годин (720 годин на рік), під час оголошеного карантину виплачується у розмірі, визначеному за тарифікацією, незалежно від того, за якими формами організовано роботу цих вчителів, викладачів (на віддаленому доступі, дистанційно, за гнучким графіком тощо).

Відповідно до пункту 68 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, місячна заробітна плата педагогічних працівників визначається шляхом множення ставки заробітної плати на їх фактичне навантаження на тиждень і ділення цього добутку на встановлену норму годин на тиждень. Встановлена при тарифікації заробітна плата виплачується щомісячно незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року. 

Згідно з пунктом 77 Інструкції № 102 у випадку, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводяться з незалежних від учителя (викладача) причин (епідемії) оплата здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу.

При відсутності такої роботи час простою оплачується в порядку і розмірах, визначених Кодексом законів про працю України.

Відповідно до частини першої статті 113 Кодексу законів про працю України час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки, встановленого працівникові розряду (окладу).

Пунктом 8.3.3 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки цю норму  конкретизовано, а саме передбачено здійснення оплати простою працівникам, включаючи непедагогічних, не з їх вини, в розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу).

Цим пунктом Угоди також передбачено забезпечення оплати праці всіх інших педагогічних працівників (вихователів, вихователів-методистів, педагогів-організаторів, практичних психологів, соціальних педагогів, керівників гуртків, музичних керівників тощо) закладів освіти у випадках епідемії з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, з дотриманням умов законодавства.

До непедагогічних працівників відносяться всі працівники, посади яких не входять до Переліку педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963, зокрема бібліотекарі, медичні працівники, бухгалтери, інші спеціалісти, фахівці, технічні службовці, а також працівники, які працюють на посадах кухарів, машиністів з прання білизни, прибиральників, двірників, сторожів та інших робітничих посадах.

У застосуванні пункту 8.3.3 Галузевої угоди до непедагогічних працівників слід відносити також науково-педагогічних, наукових та інших працівників закладів вищої та післядипломної освіти.

Згідно зі статтею 9 Закону України «Про колективні договори і угоди» та пункту 1.4 Галузевої угоди положення угоди діють безпосередньо та є обов'язковими для включення до колективних договорів.

Стосовно працівників, які виконують педагогічну роботу в обсязі до 240 годин на рік з погодинною оплатою праці, зокрема методистів методичних установ, то у випадках коли вони виконують свою роботу в умовах віддаленого доступу чи за якоюсь іншою формою, то за цю роботу виплачується заробітна плата відповідно до укладеного трудового договору. Згідно з пунктом 3 Переліку робіт, які не є сумісництвом, затвердженого наказом Мінфіну, Мінпраці, Мінюсту № 43 від 28.06.1993 р., педагогічна робота в обсязі до 240 годин на рік (це 6-7 годин на тиждень) з погодинною оплатою праці, не вважається сумісництвом.

Виконання цієї педагогічної роботи в школі, або в іншому закладі освіти також має оплачуватися на загальних підставах.

Якщо ж заклад освіти чи установа під час карантину не працює, тобто перебуває у простої, тоді за нормами статті 113 Кодексу законів про працю України за працівниками зберігається заробіток.

Такий заробіток має зберігатися на всіх місцях роботи, бо будь-яких обмежень щодо залежності трудових відносин від місця роботи статтею113 не встановлено.

Відповідно до пункту 5 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом № 43, оплата праці сумісників здійснюється за фактично виконану роботу. Одержана за роботу за сумісництвом заробітна плата при підрахунку середнього заробітку на основній роботі не враховується, крім випадків, передбачених пунктом 10 цього положення.

Згідно з пунктом 10 Положення заробітна плата на всіх місцях роботи враховується при обчисленні середнього заробітку: вчителям та викладачам, які працюють у декількох закладах освіти, педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної освіти та інших закладів (як в одному, так і в декількох); медичним працівникам дитячих будинків, шкіл-інтернатів для дітей-сиріт, а також для дітей, які мають вади у фізичному чи розумовому розвитку, закладів дошкільної освіти. 

Середня заробітна плата для її збереження працівникам на час простою зокрема й тим, які працюють за сумісництвом, визначається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8.02.1995 № 100 «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати». Пунктом 1 Загальних положень Порядку обчислення середньої заробітної плати, перелік випадів, для яких обчислюється середня заробітна плати, є невичерпним.

За інформацією Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки.

Освіта.ua
25.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Светлана
Детский сад 26... Хочу чтоб все знали, где Занимаются махинацыями, причём в открытую, потому что, за много лет работы на посту свои связи, и крыша!!!
Светлана
Я работаю в детском саду, и во время карантина воспитатели, медсестра, психолог получали полную ставку как и положено, но вот тех персоналу почему то платили копейки. За апрель месяц я получила 1700 грн, хотя что я ходила на работу каждый день и выполняла свои обязанности. А если пришла позже, заведующая говорила, вам же платят не за красивые глазки. За май аванса вообще де дали, когда позвонили бухгалтеру, она сказала, что забыла начислять именно нам, тех персоналу.В то время, когда опять же воспитатели получили, а когда в конце месяца дали ленточки на зарплату, поняли, что там просто нечего было давать аванс, за месяц зарплата была 1902 грн.... Почему такая несправедливость???
Економіст
Для Светлана: даайте не будете вводити людей в оману. якщо Ви працювали щодня, то не могли отримати за місяць 1700 грн. Ви або працюєте на 0,5 ставки або пів місяця не працювали. Мінімалка в країні 4723. менше за повний місяць за ставку вам нарахувати не могли.
Коментувати
Світлана
За зошити не заплатили, розрахункові листи сказали дадуть після карантину, працюю цілодобово, бо вчимося у гугл-класі і месенджерах, за березень зарплата менша на тисячу, а що ж буде за квітень?
Нона
До карантину всі насміхалися над вчителями, вважали їх невдахами, які працюють за копійки. І ось раптом вчителі стали багачами, бо їм в карантин збережена зарплата. І всі почали заздрити вчителям. Може. хоч так престижність вчительської праці зросте.
ЗП_не_отримувати
Для Нона: Ну ні - секвестр так секвестр. Обмін гіперпосиланнями у мессенджерах - це "дуже клопітка праця"! Тут гроші на тубіков й на психічнохворих з 1 квітня зникли, а "шановним", які зараз сидять в смартфонах ЗП в 100 %. ДПА не треба, ЗНО в онлайн перенесли. Ну й за що платити. А якщо платити, то впіндюрити 70% податок на "боротьбу з вірусом". Щось не те у нашому "датскому королівстві"
ольга
Для ЗП_не_отримувати: заздриш?секвестр тобі в руки.
Коментувати
Местный
Пришла весточка с бухгалтерии - будут выплачивать 20% от зарплаты. Очень интересно кому и сколько выдадут и может это только преподавателей колледжей так нагнули.
Економіст
Для Местный: це Ви на місці взнавайте. По країні такої установни немає. І в наших коледжах всі зарплату отримують вчасно і в повному обсязі (я сама займають фінансуванням на обласному рівні). Може це стосується тих хто отримує зарплату не з бюджету, а з платних послуг (оплати за навчання), а студенти не платять. Сама щойно розмовляла з батьком такого студента, який впевнений, що під час карантину не повинні платити. Коли я сказала про зарплату викладачам, то був здивований, бо гадав, що вони всі отримують зарплату з бюджету, а плата йде на інші потреби.
Коментувати
Олександр
Чому ви чіпаєте тих вчителів? Вони ж не мільйони отримують!!! Ви краще наших чиновників чипайте, які за свої незрозумілі мільйонні зарплати прогулюють роботу, нічого для людей не роблять та веду не досить порядний спосіб життя!!! Якщо ви гадаєте, що так легко працювати в освіті так будь-ласка просимо вас всіх на цю легку та прибуткову роботу в якій ми впевнені вас і на день не вистачить.
гость
ВСІ ШКОЛИ ТРЕБА ВІДКРИТИ. І САДОЧКИ ТЕЖ. МАСОВОГО ЗАХВОРЮВАННЯ НА КОРОНАВІРУС СЕРЕД ДІТЕЙ НЕМАЄ. ЗАРАЗ ТЕПЛО, НІХТО ПО ХАТАМ НЕ СИДИТЬ І БІЛЬШІСТЬ ДІТЕЙ ДИСТАНЦІЙНО НЕ ВЧИТЬСЯ. У НАШОМУ МІСТІ НАТОВПОМ ДІТИ БІГАЮТЬ ВУЛИЦЯМИ. ВЧИТЕЛІ ХАЙ ПРАЦЮЮТЬ, У НИХ КОШТІВ НА КУРШЕВЕЛЬ НЕМАЄ НЕ ЗАРАЗЯТЬСЯ. УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ РОЗІГНАТИ ВІД НИХ АБСОЛЮТНО НІЯКОГО СЕНСУ. КУПУ ДЕПАРТАМЕНТІВ ТУДИ Ж.
Директор
Для гость: Абсолютно так
Лікар
Для Директор: Для гость: Сссука! ну ти і дебіл!
Олена
Оособливо садрчки відкрите. Батьки зараз просто жах, побути зі своєю дитиною для них кара. Да, вже тепло - дітей в спдочок, пиво в зуби і на пляж.... і зарплата вихователя 4000 а не 10000
Коментувати
Олена Мартинова
Я працюю погодинно на підготовчих курсах з іноземними громадянами у вищому навчальному закладі. На період карантину занять немає. Не передбачено дистанційне навчання. Мене зовсім нічого не заплатять чи нададуть хочь невелики гроші на життя? Я не можу відноситись до безробітних громадян, і в той же час не маю доходу. Що робити?
От Души
Сейчас всем тяжело....мы должны поддерживать друг друга!!! Кто чем может!!! Это сейчас оченььважно! Наши деды и бабушки прошли столько бед, столько лишений!!! И смогли выжить только благодаря человечности и любви к ближнему! Нам сейчас тоже выпало пройти непростое испытание! Не смотря на то,что мы настолько разъеденены , и вышестоящие синовники забыли про свою ответственность перед другими людьми, мы - простой народ , должны быть вместе в добре и сердечном отношении друг к другу,не зависимо от окружающей обстановки! Мы все хотим жить в любви , в мире !!! Это объединяет всех людей на планете ! Жизнь очень быстротечна... давайте жить дружно!
Людмила
Вчителі працюють. Доводиться в умовах дистанційного навчання витрачати ще більше часу і зусиль. Ми не відпочиваємо. Але це можуть зрозуміти тільки освітяни. З таким ставленням до освіти ми ніколи не будемо жити добре. Я підтримую медицину. Про них забули, а тепер хочуть, щоб люди спасали всіх українців за нищанську зарплатню. Може варто говорити про те, щоб зараз знизити зарплати топ--менеджерам, суддям. Збільшити налоги олігархам, заборонити виведення коштів в офшори. А ви заздрите вчителям, які вчать ваших дітей.
К
Для слесар:вчителів не можна чіпати,можуть загніватись і залишити школу,а всіх решта-можна , вони самі по собі,ні з ким не зустрічаються.Одні вчителі з дітьми,а це дуже важко,а медсестра,колить тих малих дітей,а вони там цілими днями "співають"-то таке-нормально,а учні в школі-мають бути тихо,бо інакше це-катастрофа.
ольга
Для К: диплом в руки і гайда в школу!Слабо!?
Коментувати
слесарь
А кто у нас "не люди" - те медсестры, работники пекарен, кассиры что на остановках по часу стоят, рискуя подхватить вирус, едут на работу, что бы вам хлеб испечь, чтобы свет включился в вашем доме? Вы по домам попы греете за 10 000 грн. Давайте теперь этих людей на карантин отправим чтобы честно было. Включите телевизор и посмотрите что в мире делается.
Директор
Для слесарь: Все правильно, правила однакові для всіх! Я вас підтримую
Лікар
Для Директор: Для слесарь: надеюсь вы первые сдохните!
Правда
Для Лікар:як мені подобається як ставлять діагнози,кажуть хто коли має здохнути,ти,що Гоподь Бог і все знаєш?!Люди вмирають,а не здихають хіба,що такі як-ТИ.Надія вмирає останньою,ні на кого не надійся,а в перше чергу на себе-коронавірус близько і він не перебирає!Ти не лікар,а вчитель(не всі),їх розум,виховання видно з далека,не розкидуй словами на вітер.
Коментувати
Віта
Люди ви хворі,а вчителі не люди????те,що вони сидять в відпустках за свій рахунок,це проблеми їхніх роботодавців!!! В період карантину,оплачування зарплат повинно бути всім!!! І це державні питання,а не вчителів,я наприклад 10 тисяч немає,а 5 і у мене мала дитина...
Назар
В этом законе ничего не написано на счет того, что экономика сейчас стоит! Откуда вам деньги взять? Бизнес СТОИТ! Посмотрите в телевизор!
Тома
Для Назар: зарплата освитян заложена в бюджет.
Директор
Для Тома: Звідки бюджет візьме кошти, якщо економіка лежить, хто сплатить податки, щоб наповнити бюджет? Тома! Назар правий, всі розпорядчі фінансові документи, якщо вони не підкріплені грошима- просто папір. Ви отримаєте повну зарплату, але купите в рази менше, ніж зараз за 2/3. Перегляньте як Попандопало роздає гроші- фільм ’’Весілля в Малинівці’’. В Україні зараз те саме. Цирк уєхал, - клоуни осталось!
Учасник
Та ні! І головний клоун, і дрібніші клоуни -- всі на місці! І цирк нікуди не поїхав! Парочка циркачів кудись з’їздила тільки, і привезли собі (і всім) заразу. А так, все на місці. Кого вибрали -- на тих і надійтеся, а що ви хотіли, 73% ?
Коментувати
Марія
Зараз всім потрібно гроші роздати, хоча б потрішки, бо багато людей залишилося без роботи, а також сидять у відпусках за свіх рахунок. А не тільки вчителям платити по 10 тисяч. Бо скоро люди будуть голодні!
Учасник
Для Марія: Та ви помиляєтесь, вчителі мають не по 10 000 грн, а по 4 000$! преЗедент казав! Що, не чули? Як же задовбали ці тупі неуки, які вважають, що вчителі нічого не роблять , і сають 10 0000. Та НЕ МАЮТЬ такої зарплати 99% вчителів, заспокойтеся! Молодий вчитель взагалі має практично мінімалку до 5000, а з великим стажем і високою кваліфікацію заледве 8-9 000 виходить. Не рахуйте чужих грошей і не заздріть нікому, це великий гріх. Скоро Паска, подумайте про очищення своєї душі від заздрості і злості!
Коментувати
Директор
Тобто згідно п.8.3.3. Галузевої угоди ніякого дистанційного навчання не треба, все одно зарплата згідно тарифікації. Я правильно зрозумів? То я теж тоді чихав на цю роботу- я теж не виходжу і зарплати не плачу, адже це мої обов’язки, але я працюю згідно тарифікації- педагоги, директор такий як і ви, він разом з вами! Нарешті дочекався- а то, що не зробив- все не так! Віват Галузевій угоді! Геть директорів- рабовласників!
Вчителька
Вчителі- то є безмовні раби! Ніхто їх не захистить! Тільки чітко виписані по пунктам закони. При чому вчитель не повинен доказувати суспільству, що він не верблюд! Теж стосується і лікарів! А ще заборонити КМ переформатовувати закони під корупцію і бюрократію на місцях, спускаючи різні тупі розпорядження, які і є нашою спільною бідою!
Марія
Для Вчителька: Про які закони ви кажете. Зараз форс-мажор. Всі гроші лікарям, які будуть лікувати людей
Світлана
Для Марія: А ви впевнені, що вас лікуватимуть навіть, коли отримають більшу зарплатню. Так, лікарів повинні фінансувати достойно не лише зараз і забезпечити необхідним обладнанням та засобами захисту. Але інстинкту самозбереження ще ніхто не відміняв. Тому не варто плекати ілюзій. Якщо людина працює на час карантину, незважаючи на професію, то повинна отримувати зарплатню. Мій робочий день розпочинається раніше, ніж у школі і батьки з дітьми надсилають повідомлення, телефонують до 23 вечора. А після цього потрібно ще перевірити роботи, усім відписати, пояснити і планувати наступний день. І це нормально у даному випадку. Але чому ж я маю робити це безоплатно. Я не хочу більшого, але якщо я ПРАЦЮЮ на державу, то вона гарантує виплату заробітної плати. Більшість дописувачів забувають, що навіть лікарі, до того як розпочати ваше лікування, проходять довгі роки навчання. І навчають їх педагоги. Я поважаю лікарів і людей інших професій. Але ця агресія і зневага до вчителя, мабуть, багатьом вводиться, як вакцина. Рахувати чужі гроші вміють усі. Прикро.
Сергей
Для Світлана: А жрешь ты что сало, хлеб? Кто-то же вырастил для тебя, "вчителька" хренова, "пуп земли" долбаный? Запомни , в век интернета ты - НИКТО!
Коментувати
Дарина
Гроші, що йдуть вчителям потрібно розділити на всіх людей. Я працюю в санітарній станції, знаходжусь у відпузці за свій рахунок, хоча на роботу їздити потрібно, бо потрібно здавати звіти.
Для Дарина: Если разделить зарплату депутатов, министров и приближенных, то вам больше перепадет чем с зарплаты учителей!))) И денег хватит не на 1,5 месяца, а и на пол года сидя на карантине!))) нашла с кого деньги сбивать!!!
Артур Фалдин
Ми також люди і у нас є сім’ї, тому потрібні кошти, ми не винні, що твориться така ситуація, і мені подобаєтья те, що як тільки то відразу всі говорять про зарплату вчителів, а ж нікого не цікавить, як це працювати вчителем, усі тільки й звинувачувати можуть, і я вже мову про те, що молоді вчителі отримають зарплату на рівні технічки, якщо такі розумні, то попрацюйте у школі!!!
володимир
Шановний Артур! Керую відділом освіти в ОТГ. Працюю один за трьох, тому що не має бажаючих працювати за той мізер, що платять в органах самоуправління. Достатні громади тільки на паперах. В даний час запроваджене дистанційне навчання - запобітна плата виплачується вчителям 100%. Але при моніторинзі проведених занять з’ясовується, що дитсанційним навчанням займається тільки третина вчителів-заробітну плату отримують усі сядичи вдома. Це стосується вчителів сільської місцевості. Вчитель не несе ніякої відповідальності за якість навчально-виховного процесу. Викладання здійснює за власними методами - включив відео, урок провів і допобачення. Тож попрацювати в школі в даний час не так вже й складно при середній заробітній платі педагогічного працівника в 10000 грн. Вам дає відповідь людина, стаж педагогічної роботи 44 роки.
Коментувати
Анна
Вчителі також люди (не залежно, як до них відноситься суспільство!) Ця ситуація, яка виникла в країні не залежить від нас. Ми хочемо повноцінно працювати! В нас є сім’ї, ми також їмо, одягаємось! Чим відрізняємось від інших?! Тільки відношенням! Кожен виконує свою роботу!!!
Егор
Для Анна: Ну вот правильно же говорите! - вы ничем от других не отличаетесь! - большинство сидит за свой счет и вы посидите. Все равно дистанционно работать получается у немногих. Сейчас всем нужно компенсации за независящий от них простой!
Коментувати
Дмитрий
И учетелям платить не надо! Давай тебе все деньги будем отправлять, ты наверное все сможешь Заменить: и учителей, библиотекарей, техничек и т.д... Думай башкой что пишешь.
К
Для за что жить: в нас біля дому є бібліотека,щоб люди там ходили читати книжки не бачу,але там працює 4 тітоньки точно ,ввечері йдуть додому,такі напрацьовані.В селі працює в бібліотеці, після училища,потім ще й закінчила заочно інститут тому,що зарплата буде більша,в селі хтось дуже ходить в бібліотеку?,має карточки сама вписує книжки,щоб не закрили,а гроші на зарплату виділяють,але-це все поступово потрібно міняти.
Коментувати
за что жить?
По опросам у большинства людей в Украине денег осталось на 1,5 месяца. А они не только учителям, даже библиотекарям платить зарплату собираются! Вы больные?
Дмитрий
Для за что жить?: Ето вам было написано.
Добрый саморитянин
Какие же конченые люди бывают...
John Doe
Для за что жить?: а вы думаете если они перестанут деньги плотить учителям и библиотекарям и остальным - вы типо эти деньги увидите? Пускай лучше платят, а то они осядут в карманах правительства! Ааа! Да! Зато вы будете сидеть и думать: если мне деньги не дают, значит пускай и им ничего не достанется!
Коментувати