У МОН розповіли, як вчителі мають заповнити класний журнал

У школах буде розроблений графік, за яким учителі зможуть заповнити класний журнал

У МОН розповіли, як вчителі мають заповнити класний журнал

У школах буде розроблений графік, за яким учителі після карантину зможуть заповнити класний журнал.

Про це розповіла в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

За її словами, міністерство отримало багато запитань щодо заповнення класних журналів.

«Найважливіше - ви зможете це зробити після карантину. В школі буде розроблено графік, за яким ви зможете заповнити класний журнал. Ми надаємо пораду, як це можна зробити. Класні журнали ви заповнюєте відповідно до календарно-тематичного планування згідно з розкладом. Ви зможете зробити нотатки і замітки, які ви робили під час карантину у довільній формі», - сказала Мандзій.

Вона також зазначила, що семестрове оцінювання має здійснюватись на підставі тематичного оцінювання, а річне оцінювання — за результатами семестрових оцінок. Журнал обліку замін не заповнюється.

«Дати та зміст уроків ви записуєте відповідно до календарно-тематичного планування та свого розкладу», - сказала в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій, звертаючись до вчителів.

Освіта.ua
27.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
А як заповнити журнали в закладі позашкільної освіти? Немає жодних роз’яснень. Люди вже турбуються.
Ірина
Непоганий карантин для дядька Васі трудовика: два місяці на шабашках гроші заробляє. А зарплату в школі отримує справно, як і інші вчителі, що працюють дистанційно. Та і голова не болить за ЗНО чи ДПА, як і за знання учнів.
людина
Для Ірина: То й Ви йдіть у школу працювати трудовиком. Тоді не прийдеться заздрити дядьку Васі. А особливо в день зарплати.
Коментувати
Світлана
Що робити з уроками, які стояли на вакансії, і проводилися вчителями по заміні? Якщо журнали заміни уроків не заповнюються, а вчитель проводив дистанційні заняття з дітьми, оскільки це уроки української мови, виходить, що навчальні програми з цих предметів не виконані і праця вчителя, відповідно, не оплачується.
Павло
Вчитель фізики під час карантину пішов на довготривалий лікарняний у зв’язку із операцією на серці. Якщо заміни не оплачуються, то як змусити іншого вчителя проводити дистанційно навчання і зрештою виставляти річні оцінки, заповнювати журнал і т.д.
Вчитель
Для Павло: совсем охренел, что значит, как другого заставить учителя нашару работать и учить ваших деток!!! А никак, сам иди и учи, сейчас без педа берут всех подряд. Покажи пример как ложиться под поезд, как оставить семью голодать, как пахать с буйными родителями и тд. Не, не хочется, дураков ищешь, ну ищи, физкультурник почитает, может быть ...
Павло
Якусь дурницю пишите, який поїзд, який фізкультурних?? Здано конкретне питання, хто має проводити уроки, щоб виконати програму. І на якій основні, платній чи безоплатно.
К
Для Павло:ці питання до директора школи,якщо Ви ним є,то питання вище,заміна має бути.Потрібно оголошувати рік фізики і настане покращення;зараз рік математики,яке покращення настало,а якщо серйозно,з вчителями фізики проблема.А за дякую ніхто не буде робити,люди мають писок(рот),хочуть їсти,а ще діти-вони також хочуть їсти.А цей вчитель,що пішов на лікарняне ніколи нікого не заміняв?,щоб зараз його замінити(в сільській школі гірше зробити,але на рахунок навчання там одиниці,що вчаться,їм легше виставити оцінки,менше проблем).
Коментувати
Gray
+ Я думаю, в кожного вчителя дуже багато питань до своєї дирекції. Якщо тут є завучі чи директори то я б хотів у вас запитати з приводу користування гуглкласрум: - Якщо учень скидує роботу вчителю в googleclassroom зфотографувавши домашню роботу наприклад. Вчитель оцінює дану роботу. А учень потім перезаливає роботу під це ж завдання але вже з іншими відповідями. Що робити в таких випадках?
Марина
Для Gray: Я не звуч й не директор, але теж працюю на цій платформі. Нічого не робити! Ви оцінку виставили і, певно, написали коментар до роботи, вказуючи на помилки. Тому дата і час у вас зафіксовані (так само, як і ті дата з часом, коли учень перезалив фото). Ви зможете доказати, що оцінку виставили 7 квітня, а нове фото з’явилося 12 квітня. Із зошитами теж так буває: оцінку виставиш, помилки зазначиш, а вони потім переписують знов і здають ту роботу, як неперевірену... Що ви тоді робите? На гугл-класі учневі хоча б ваш коментар не можна видалити, а вирвати аркуш у зошиті - легко!
Коментувати
Dorian
Знаєте, що я зрозумів з цього карантину? Наскільки моя школа відстала у всіх аспектах. Вчителів парили якимось конкурсами, вимагали плани-конспекти, заповнення паперів, які тепер вже не грають ролі. Моя директорка якось сказала, що "Мені плювати на те, що діти знають чи як ви їх учите. Головне, щоб на район конкурси робили". Десь з ось такої проблеми витікає навчальний колапс. Коли ця сама директриса не може опанувати вайбер чи Zoom. Тепер же "могутній директор" як сліпа перелякана мишка, яка не уявляє, що і як робити. Вчителі, які весь час під її керівництвом мусили займатись всякою фігньою тепер зі швидкістю Флеша намагаються надолужити втрачене, опанувати всі новітні технології. Як результат, вчителі моєї школи опинились в безодні з якої нема виходу. Ніхто не знає нічого. Дирекція мовчить.
Народний вчитель
Для Dorian: Що робити? Дуже старе запитання. Але життя продовжується і всі проблеми вирішують самі вчителі. Тут підходить інша приказка: "Собака гавкає, а караван іде". Начальство, різні інститути вдосконалення, АПН та інше просто розписались у власній імпотенції в критичній ситуації. Українська освіта існує не завдяки всім їм, а на зло їм ;)
Коментувати
Олена
Добрий день. Дайте, будь ласка, розяснення, як бути з оцінкою за ведення зошита (з мови та літератури)? Ця оцінка впливає на тематичну, але ж ми не бачимо зошитів. (тільки окремі фото)
Ольга Козлова
Для Олена: Оцінка за зошит не повинна впливати на тематичну, вона використовується лише як стимулююча і як показник відповідальності учня.
Олена
Не знаю, який предмет ви викладаєте, але з математики ТОЧНО оцінка за зошити не враховується в тематичну
Олександра
Велика проблема в тому, що адміністратори-математики не заглядають у методичні рекомендації викладання мови і літератури і з висоти своєї посади часто говопять подібну маячню! Тому перш ніж щось подібне писати ознайомтеся із нормативно-правовою базою! Оцінка за зошит з української мови та літератури, зарубіжної літератури виставляється раз на місяць і враховується як поточна при виставленні тематичної!!!
Коментувати
Юрій
Я нижче висловив свою думку по цьому питанню. Додам тільки одне. 40 років працюю в освіті, але вперше бачу щоб очільник нашого відомства давав вказівку займатися відвертою брехнею. Думав, що Новосад досягла дна. Але ні, Мандзій постукала знизу.
Поліна
Нічого не зрозуміло...Якщо діти не надсилають завдань, не виходять на звязок-як з ними бути??? Приїхати додому чи що?? Та поставлю я їм хоть щось, якщо самі не знаєте. Коротше кажучи, ніхто сам толком нічого не знає. Як проводити семестрове оцінювання, якщо зв’язку з деякими дітьми немає?? Але є ті, хто протягом року навчався на 5-6 , а зараз всі роботі відмінні??що це за самообман??
Sergey Proshak
Для Поліна: Бачу своїх учнів.Точніше їх батьків.
Олена
Дивно, що хтось переймається об’єктивністю. Вся наша освіта - самообман. Чого витрачаєте нерви, колеги? Не вистачає адреналіну? :-)
Коментувати
Учитель
Уся надія не те, що в школі розумні завуч і директор, які не побояться самі прописати всі деталі в наказі по школі... У таких школах буде якийсь порядок в журналах, а в інших (більшість) буде повна.... ОПА! Правду кажучи давно мріяли про автономію школи. Маємо! Дочекались! І це - чудово! Залишилась одна дрібниця - щоб закладом керувала спроможна... людина...
Мясное печенье
Для Учитель: Ви теж за виставлення річних без врахування дистанційного?
Поліна
Завуч та директор лише виконують накази департаментів,а ті самі нічого не знають.
Dorian
Я думаю карантин покаже всім де була системна робота дирекції а де тільки робився вигляд. Я от маю до прикладу дві школи. В одній дирекція одразу ж після чуток про можливий карантин почала готуватись до цього. Знайшли платформу гуглкласрум, прінформували вчителів про її існування і навіть встигли провести пару уроків, щоб колектив зрозумів як працювати з цим усім. Також школа не перший рік працювала в карантині і вже мала певні ідеї для дистанційного навчання. Другий тип школи. Всі минули зимні карантини школа змушувала вчителів кожен день ходити на роботу, а вже чим вчитель буде там займатись їм не так було цікаво. Заповнення документації і різні конкурси де вчитель має зробити замість дитини роботу на район були на першому місці, навчальний процес десь на третьому. Тепер під час карантину школа не в змозі зібрати всіх вчителів у вайбері. Оцінки в гуглкласрум виставляють вчителі інколи навіть не з своїх предметів бо плутають. Після численний питань як з цим всім робити вчителі почули тільки одне пояснення: - "Писати мету уроку в полі "інструкції" гуглкласрум. На жаль, я працюю в другій школі. І дуже прикро, що цей хаос впливає на дітей, які з цього всього взагалі перестали виходити на контакт з педагогами школи.
Коментувати
Олена
Скажіть чи потрібно заповнювати журнал зовнішньому суміснику,якщо зарплата йому не нараховувалась.
Mila K.
Для Олена: з.п. вам повинні нарахувати згідно вашого погодинного навантаження! Про це є відповідні пояснення та інструкції! Шукайте відповідь в листах МОН!
Коментувати
Бєня Кац
Народ, хто сьогодні бачив це позорище на каналі Піксель, яке називалось "Урок у першому класі"? Бляяяя, це якийсь кошмар, танці-танці під музику Монатіка, танцюльки зайняли більше часу ніж літера "П". А математика?? Люди відірвані від життя. ГАНЬБИЩЕ!
123.
Для Бєня Кац: То це - НУШ. Танці, танці, танці,,,,
Коментувати
Бєня Кац
Так у нас журнали до 11 березня заповнені, згідно календарного планування. Ми так і не почули основної фрази "вчителі, ставте річні оцінки по першому семестру і тих оцінках, які є до 11 березня". Ладно, самі так зробимо.
Мясное печенье
Для Бєня Кац: Ахаха... А що робити? Всі волають, що дистанційне навчання - не ефективне, особливо в місцевостях, де поганий нет; що дистанційне оцінювання не об’єктивне ( ми ще не всі навчились користуватись навчальними платформами, а учні вже навчились списувати навіть на тих, де діє обмеження а часі). Контрольні, самостійні, практичні роблять дід, баба і курочка ряба, а вчителі, як ідіоти , двійочнику змушені ставити 11. Зате, яка успішність!!! Але в цій країні нікому нічого не доведеш. Міністерство абсолютно відірване від життя. Чомусь Іспанія, яка на карантин вийшла на 2 дні пізніше, визнала неефективність дистанційного навчання і дозволила не враховувати в річному оцінюванні. Охохо...
Олена
Колеги, чому ми повинні рвати серце, коли "голова" дурна? Кожен монастир має свої правила. Якщо ми залишаємось у цьому "монастирі", то давайте поважати себе - не витрачати нерви на вампірів від освіти.
Коментувати
Олена
Як має заповнювати журнал учитель-сумісник, якщо він по закону не отримує зарплату під час карантину?
Ольга
Для Олена: а чому це сумісників не отримує зарплату? Він,що не працює? Звідки ви таке взяли?
Оксана
По закону сумісник отримує зарплату!
Олександр
Ольга де це сумісник отримує зарплату? Він отримує тільки на основній роботі.
Коментувати
Інна
Чому не заповнюється журнал замін? Якщо учитель захворів, його уроки треба вести безкоштовно? Тоді радо запрошую пані Любомиру.
Ладушка Мартова
Для Інна: Хворіла і вела уроки ) і ніхто не заміняв ) сама
ALAn
У нас взагалі вакансії весь рік по деяким предметам! Логічно, що під час карантину замін немає, але педагоги, що мали заміну цей рік, працювали, і я в тому числі. Заміни не оплачують. Дітей шкода, от й працюємо.
Коментувати
Лариса
Міністерство радить, але не зобов’язує?! Справжні ,,масовікі - затєйнікі’’.Отож,будемо робити те, що вирішить дирекція школи! Напевно, буде відповідний наказ. Виставити оцінки не проблема,адже до 12 березня діти навчалися. Плюс оцінки за час карантину .Як поставиться до цього КРУ?! Та ніяк. Можна у цій ситуації без нього обійтися. Адже МОН і до карантину зовсім не реагувало на звернення громадян. Залишається скористатися порадами поважних міністрів.
Анастасия
А.. Вопрос. Как совместителю в этой ситуации быть? Мы без оплаты. Было сказано: "Хотите работать - работайте. Не хочете - не работайте. Платить вам все равно не будут" Даже так проводила занятия. Денег не получала. У меня 8-11 классы. Что писать в журнал, если я, грубо говоря, не работала? По закону. Откуда тогда взялись оценки? Вы об этом вообще думали? Не буду ставить оценки, так как законом мне это, можно сказать, разрешено. Что будет с 11-ми классами вообще не волнует. Посмотрим, что дальше выдумывать будете. И как над людьми издеваться решите.
Олена
У меня аналогичная ситуация ситуация. Я совместитель. Почему я должна заполнять журнал за те уроки, которые по факту не проводила.
Просто учитель
Навчання відбувалося. Дистанційно. Сподіваюсь, у Вас є докази. Це не простий КАРАНТИН. Ви працюєте дистанційно. Рішення мають прийняти на рівні закладу освіти.
Mila K.
Зовнішньому суміснику заробітну плату повинні нарахувати згідно вашого погодинного навантаження! Про це є відповідні пояснення та інструкції! Шукайте відповідь в листах МОН! Звертайтеся до керівника, бухгалтерії, департамента чи районного відділу освіти, не сидіть, вимагайте!
Коментувати
Галя
Що робити, якщо не всі учні навчалися дистанційно, тобто, не виконують жодних завдань.?
Ладушка Мартова
Для Галя: Було роз’яснення: складаєте індивідуальні плани по кожному такому учню і червень місяць (або наступний навчальний рік) працюєте з цими дітьми. Наскільки я зрозуміла, безоплатно... Думаємо... і робимо висновки )
Коментувати
Ірина
Виставлення оцінок в журнал - це наша найменша проблема. Як і дистанційне навчання. Подивіться, що робиться в світі...
Юрій
Таке враження, що людина говорить те, що перше спало на думку. При цьому забуває, що говорила і які рекомендації давала день, а тим більше три-чотири дні тому. Міністри і Уряди в нас міняються швидше ніж пори року. Прийде люба фінансова перевірка і запитає, чому зроблені записи про проведення уроків, яких не було. Хто буде винен- зрозуміло. З кого вирахують гроші, теж зрозуміло. А як відмічати відсутніх? Значно простіше виставити річну оцінку як середнє арифметичне тематичних оцінок за час очного навчання до карантину. Для цього потрібно прийняти відповідний нормативно-правовий акт. І питання буде вирішене.Ціна оцінок на дистанційному навчанні добре всім відома. Навіщо робити дурнями вчителів? Чи хоч у кого з очільників освіти є в голові хоч трішки здорового глузду?
Бєня Кац
Для Юрій: Та ніхто їх слухати не буде, у нас наприклад йде мова по те, щоб виставити оцінки з наявних по 11 березня.
Надія Григорівна
Якщо вчитель музичного мистецтва - сумісник, зарплату не одержував. Чи записувати йому класний журнал? Як виставити оцінки?
Коментувати