Відновлення роботи закладів освіти після карантину. План уряду

Кабінет Міністрів оприлюднив план зняття обмежень, які планується впроваджувати після 11 травня

Відновлення роботи закладів освіти після карантину. План уряду

Кабінет Міністрів оприлюднив поетапний план зняття карантинних обмежень, які планується впроваджувати після 11 травня.

План містить п'ять етапів виходу країни з карантину, які реалізовуватимуться один за одним, після стабілізації епідеміологічної ситуації, що обумовлена кожним попереднім етапом.

План також передбачає умови, за яких в Україні поступово відновлюватиметься робота закладів освіти.

Відновлення роботи закладів освіти відбуватиметься поетапно. Першими відкриються заклади, що забезпечуватимуть проведення ЗНО. Скасування обмежень на роботу всіх закладів освіти відбудеться на завершальному етапі виходу з карантину.

Зокрема, планується, що відновлення навчання випускних класів у школах та підготовка до проведення ЗНО може відбутись при реалізації другого етапу плану, окремі заклади освіти можуть відкритись в ході третього етапу, а зняття обмежень з функціонування всіх закладів освіти має відбутись під час реалізації четвертого етапу зняття карантинних заходів в Україні.

План Кабінету Міністрів із зняття карантинних обмежень не містить конкретних дат, а спирається на стан епідеміологічної ситуації в Україні.

Етапи виходу з карантину та план зняття обмежень:

Етап 1. Контроль над розповсюдженням, доступність медичних ресурсів

Протягом 10 днів поспіль співвідношення виявлених випадків серед усіх протестованих не змінюється або щоденне відхилення утримувалось в межах 5%.

Зняття обмежень

 • парки, сквери, зони відпочинку, лісопаркові та прибережні зони (окрім дитячих майданчиків);
 • частина об'єктів індустрії краси;
 • тренування у командних видах спорту;
 • оптова та роздрібна торгівля непродовольчими товарами;
 • кав'ярні (обслуговування на виніс);
 • автомийки, веломагазини, велопрокат;
 • нотаріуси, адвокати, аудитори.

Етап 2. Зменшення випадків. Розвантаження медичної системи

Протягом 10 днів поспіль відсоток виявлених випадків серед усіх протестованих у країні щоденно знижується, щоденна кількість осіб, які одужали, стала або зростає.

Зняття обмежень:

 • побутове обслуговування населення;
 • відновлення навчання випускних класів у школах, підготовка до проведення ЗНО;
 • заклади громадського харчування (обслуговування на виніс);
 • кінотеатри просто неба;
 • спортивні зали та фітнес-центри;
 • готелі;
 • відновлення спортивних змагань, у яких беруть участь не більше 50 осіб без глядачів.

Етап 3. Вивільнення медичної системи від хворих

Протягом 10 днів поспіль кількість осіб, які одужали, вдвічі або більше перевищує кількість нових випадків. Заклади охорони здоров'я зайняті пацієнтами з Covid-19 менше ніж на 10%.

Зняття обмежень:

 • спортивні й дитячі майданчики;
 • заклади освіти (окремі);
 • метрополітен (спец. перевезення);
 • міжміське транспортне сполучення в межах області;
 • ТРЦ (без розважальних зон та дитячих майданчиків);
 • театри та кінотеатри;
 • заклади розміщення: хостели, санаторії, бази відпочинку;
 • заклади громадського харчування з відвідувачами.

Етап 4. Повний контроль над осередками

Протягом 10 днів поспіль кількість нових, не пов'язаних між собою випадків, щоденно менше ніж 5 на область.

Зняття обмежень:

 • метрополітен та весь наземний громадський транспорт;
 • торговельно-розважальні комплекси та інші розважальні заклади;
 • спортивні зали та фітнес-центри;
 • заклади громадського харчування;
 • заклади культури;
 • заклади освіти;
 • планова медична та стоматологічна допомога.

Етап 5. Припинення внутрішньої передачі вірусу

Поодинокі випадки, які пов’язані виключно з імпортуванням захворювання

Зняття обмежень:

 • скасування інших обмежень, крім встановлених місцевою владою в окремих адміністративно-територіальних одиницях.

Освіта.ua
25.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Dark Kardinal
Який народ, така і влада, що вибрали, те й маємо. Що, ніхто з тих, хто підтримував Президента, парламент не здогадувався, що ця влада "продажна"? Не знали, тепер відповідаємо. З цим урядом і владою скоро України як такої не буде існувати
Мед
Для Dark Kardinal: При минулій владі все так було добре?Зараз Порошенко надає допомогу макарони,олію..,і говорить,що медики не забезпечені,нічого немає а ні слова не говорить,що при його призедентстві-це все найбільше розвалювалося ,оці реформи Супрун,ще мав бути другий етап реформи,взагалі розбили би всю медицину.Минула була продажна чи ні? Теперішній владі потрібно гнати людей з минулої влади і мають відповідати за все,що зробили для "покращення"і медицини і освіти в Україні.Гриневич,що вона зробила кращого для освіти?, вже писалося на дистаційне гроші були виділені,результат маємо,НУШ закупівля парт.Новосад і таких "розумних"реформаторів багато.Супрун хоче радити теперішньому Міністру ОЗ як він має працювати,її взагалі гнати з звідки приїхала.
Коментувати
Lika
Вони,чинуші, не вміють думаті. Воні віконують чужі накази. А як то людям - их не чипляе. Поганці!
Stas
Множество абитуриентов, согласно указу №1369 от 07.12.2018 г., раздел ІV, пункты: 7, 8, 9, 10, 11, не говоря уже о спортсменах на международных соревнованиях, проходят аттестацию либо в своем учебном заведении, либо экстерном. Почему в такой не простой ситуации обязательно проводить ЗНО (кому это нужно???), подвергая абитуриентов возможности заразится короновирусом. Верно! Создаются равные возможности заразится и, не дай Бог, умереть. Правильнее и ГУМАННЕЕ было бы провести аттестацию экстерном в школах. Или забота о людях (молодых людях) у наших чиновников только на словах? КОГДА ЖЕ ВЫ НАЧНЕТЕ ДУМАТЬ НЕ ТОЛЬКО О СВОИХ КАРМАНАХ?
Павел
Сейчас на всей территории Украины объявлена ЧРЕЗВЫЧАЙНАЯ СИТУАЦИЯ. значит на всей территории Украины действует Раздел ІV п. 6 указа МОН № 1369 от 07.12.2018 г. ("Здобувачі освіти, які проживають у зоні надзвичайної ситуації природного та техногенного походження, звільняються від атестації за рішенням Міністерства освіти і науки України або місцевих органів управління освітою"). Следовательно ВСЕХ абитуриентов и студентов колледжей нужно освободить от аттестации (ГИА). Двояко этот закон не трактуется. Согласно другому закону учебный год начинается с 1-го сентября и заканчивается не позднее 1 июля следующего года. Все! Ни каких смещений и переносов законом не предусмотрено. Не дурите! Помните, что нарушение законов карается наказанием. Конечно до 1-го июля, если очень уплотнить график, можно провести ЗНО, и уместиться во временные рамки закона. Тогда станет очевидным, что карантин это БОЛЬШОЙ БЛЕФ.
правовед
Для Павел: Закон Украины Об общем среднем образовании от 13.05.1999 № 651-XIV, Раздел III, Статья 16. 1. Учебный год в учреждениях общего среднего образования независимо от подчинения, типов и форм собственности начинается в День знаний - 1 сентября и заканчивается не позднее 1 июля следующего года. - Наказ Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації розділ IV. Звільнення від атестації в закладі освіти 6. Здобувачі освіти, які проживають у зоні надзвичайної ситуації природного та техногенного походження, звільняються від атестації за рішенням Міністерства освіти і науки України або місцевих органів управління освітою.
Коментувати
пиит
Когда не хватает аргументов, прибегают к оскорблениям. Это Вы, ("ник" Віконт) мажете всех черной краской. Именно на просветительском сайте нужно открыто писать свои мнения, дабы в споре оппонентов рождалась истина. Но Вы не оппонируете, а злобно шипите. Если у Вас есть аргументы против чьих-либо слов, - напишите. Возможно кто-то согласится, дополнит. Кого-то переубедите. Советую не поддерживайте бездумно власть, если, конечно, Вы не заинтересованное лицо, ибо властители приходят и уходят, а жизнь продолжается.
Віконт
Недруги влади так озлоблені, що де тільки можуть всюди стараються сповокувати срач. Вже навіть на освітянському сайті свою гнилу пропаганду хочуть втюхати нам! Пішли нах зі своїми політичними темами!
Врагі
Для Віконт: єто мі путінци пішем палкіє строкі
Dina
Для Віконта: Выучите украинский язык, или пишите на том языке, которым владеете. Ваши потуги писать на "державній мові" вызывают только язвительную усмешку.
Коментувати
Андрей
Знаете ли вы почему ВУЗам можно завершить учебный год дистанционно, даже получить дипломы бакалавров и магистров, а 11-ти классникам нельзя? Вот почему: за оценки ВНО кто ответственен? Правильно, - чиновники МОН. Только они могут "посодействовать" (читай "нарисовать" высокие баллы) поступающим в ВУЗы "хорошим" детишкам. В нашей стране, как известно, ничего не бывает за "спасибо". До оценок же студентам ВУЗов (и ПТУ-шникам) чиновники МОН еще не добрались. В таком случае: что с них поимеешь? Делайте выводы сами.
Олекса Позняк
Для Андрей: не попав. ЗНО буде проводитись навітьякщо чума прийде. Бо з кожного ЗНОшника чинуші мають "на карман". Тому зношать навіть тих хто не буде вступати. Зношать учителів і незабаром будуть і технічок
Коментувати
Anonim
Усім інтернетом прокатилися новини, що Китайські тест системи не перевіряють на коронавірус, а заражають коронавірусом. А тепер в добавок до цього здорових людей будуть тестувати, не на наявність коронавірусу, а на антитіла до коронавірусу. Питається для чого? По моєму треба третього майдану і геть у рило гнати цих запроданців. Велика розумійте радість чекає населення україни, примусове тестування або зараження цілком здорових людей. Якщо так страна олігархів так дуже дбає про народ, чого до цього часу не проводять тести усім котрі приїхають із закордону? Бо не треба. Кажу владі. Люди не такі дурні як ви думайте. Буде бунт. І підете за Януковичем. Народ наругання над собою не простить. Це не стосується освіти. Але покажіть хоч один сайт де вільно без регістрації можна написати коментар. Починається давка на свободу слова як при попередній славі.
Влад
Для Anonim: Вірус може жити тільки в клітині, без клітини він гине. Максимально без клітини він живе не більше 4 днів. Що Ви мелите, шановна?
нові Робін Гуди
Для Anonim: Забирати кров у бідних щоб давати її багатим. Це добром для влади не скінчиться.
! ! !
Страшно, что именно при взятии анализа можно заразить коронавирусом. Я не доверяю ни тестам, ни тем, кто эти тесты проводит.
Коментувати
123
Позавчора було, що пік попереду, вчора етапи виходу, а сьогодні вже що починаємо Перескакування етапів виходу з карантину. ..
Підтримую SOS
Тестом на истинную опасность коронавируса будет возобновление учебы в школах и проведение ЗНО. Возможно, с большой долей вероятности, организовали грандиозную акцию устрашения. Запугали людей (во всем мире), чтобы найти способ в нужный момент набросить короткий поводок и заставить делать то, что нужно власть предержащим. Получилось! Атака прошла успешно. Стало понятно, как в "час Х" можно действовать. Еще раз повторюсь: возобновление учебы и ЗНО - тому будут подтверждением. Дуже все правильно сказано. Хто буде винний в промахах, які коштують життя? . МОН чи МОЗ з Ляшком, які зранку роблять одні заяви в обід - інші , а під вечір взагалі абсолютно протилежні перекреслюючи те шо сказано зранку і в обід?
saqw
Дитячі майданчики і зараз працюють. І підлітки всьоди групами по 10-15 осіб. Ніхто це не контролює.
Віконт
Почитавши коментарі дописувачів, розумієш, чому країна ніяк не може прогресувати. Одні неадеквати якісь. І одиниці, які реально оцінюють обстановку. Можливо це просто провокатори? Тема одна, а закидують інші вкиди про призначення в кабмін і т.д. Ідіотизм навіть на освітньому сайті! То жах!
Густав
Для Віконт: Вибачте , в подальшому будемо писати суворо із Вашими вказівками. Психа Сакашвілю не трогатимемо!
Віконт
Для Густав: А я бачу тебе тема Сааки більше турбує ніж освітянська тема? Друже, ти поплутав сайт! Провокатор хренів!
Dina
Для Для Віконта: Зачем так грубо? Вопросы, волнующие людей, - все в тему просвещения, ибо от личностей в руководстве государства зависит, в том числе, учебе нашей молодежи.
Коментувати
SOS! SOS! SOS!
Тестом на истинную опасность коронавируса будет возобновление учебы в школах и проведение ЗНО. Возможно, с большой долей вероятности, организовали грандиозную акцию устрашения. Запугали людей (во всем мире), чтобы найти способ в нужный момент набросить короткий поводок и заставить делать то, что нужно власть предержащим. Получилось! Атака прошла успешно. Стало понятно, как в "час Х" можно действовать. Еще раз повторюсь: возобновление учебы и ЗНО - тому будут подтверждением.
Володимир
Убогий уряд.
Ольга
Так то так, а садки жо якого етапу відносяться?? Чомумовчать за садочки??? І про з.п мовчать?
Коцан Іг.
У Міша Саккашвілі закінчились бабоси. Добив нашу Одещину, тепер пре на Украіну. Учителем на дистанційку за 6,5 тисяч ! Не хоче. Краще «реформи» робити.... дохідніше
Оксана
Мене дуже цікавить те, яким буде обмеження щодо одночасного перебування груп людей в одному місці. Фактично тут про це нічого не сказано. Лише згадка про спортивні змагання (. От як з дітьми в тих же школах чи вузах...У класі чи аудиторії їх може бути не велика кількість. А тепер уявимо перерву, на яку всі вийшли... І якою ж має бути дезінфекція, і хто усіх забезпечить масками, які потрібно кожні кілька годин змінювати.
Светлана
Для Оксана: учебные заведения - на 4 этапе. Это уже середина июня! Вирус гибнет при 21 градусе
врач
Кто Вам сказал, Светлана, такую дурь? Подумайте сами: нормальная температура тела от 36.6 до 37 градусов. Вирус не только не погибает, но активно размножается, убивая клетки организма.
Аня
Оксана! Маски не только не защищают от заражения коронавирусом, они могут оказаться опасными, даже тогда, когда их меняют каждые два часа. Заставлять детей находится в масках несколько часов - преступление. Есть люди, в том числе и дети, которые вообще не могут что-либо надевать на нос и рот; даже снимать и одевать свитер для них проблема. У таких людей очень часто случаются приступы удушья. Это не опасная болезнь, а фобия. Как быть с такими учениками и преподавателями?
Коментувати
Лєднєв
Призначення Саакашвілі, кримінального злочинця- це продовження практики визнання другосортності українців. Скільки вже можна??
Сапянік вовка
Для Лєднєв: поляки були, прибалти були, грузіни цілим кублом , америкоси невилазять.... Наб‘ють кишеню і гуд бай!!!
Fraps
А почему таких вопросов не возникало, когда у нас был министром иностранных дел гражданин России пан Климкин. А еще раньше целое кубло россиян в лице Азирова, Богатыревой, Якименко, Могилева и прочих. И кстати, относительно "кримінального злочинця". Не порохоботы ли говорили, что в Грузии сейчас полностью пророссийская власть???Что с ватой уже объединились в хейте Саакашвиили?
Константа
Невже в цього психопата ще є прихильники?
Коментувати
ХРИСТЯ
А садочки на якому етапі будуть відкривати? Чи вже не плануєте вже цього року відкртвати???
Олекс
Для ХРИСТЯ: До осені як мінімум наче.
Yulliia Vernidub
Написано 3й этап
ХРИСТЯ
До ОСЕНІ???? ВИ СЕРЙОЗНО??? А з ким батьки дітей своїх залишить, якщо все відкриють,а дітей самих залишать чи як????
Коментувати
Віталік
Навіщо зно студентам як вони вже навчаються Нам потрібні спеціалісти а не зубрили і заучки