У Черкасах батьків хочуть карати за відсутність Інтернету

Служба у справах дітей Черкаської міськради планує карати батьків за відсутність Інтернету

У Черкасах батьків хочуть карати за відсутність Інтернету

Служба у справах дітей Черкаської міської ради планує карати батьків за відсутність Інтернету.

Про це, з посиланням на лист Служби у справах дітей Черкаської міської ради, повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

За його словами, лист служби був надісланий школам міста Черкаси у п'ятницю 24 квітня.

«З цього листа цілком зрозуміло, що головна мета цієї установи - покарати батьків, чиї діти з різних невідомих поки що причин не навчаються зараз дистанційно. Причому батьків «призначили винними», навіть не дізнавшися, чи це дійсно їх провина, чи це об'єктивні проблеми із доступом до Інтернету та необхідним технічним забезпеченням, про що наразі Служба освітнього омбудсмена має величезну кількість повідомлень із різних джерел», - зазначає омбудсмен.

Він також наголошує, що закон «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» цілком ясно визначає покликання цієї установи - «застосування переважно методів виховання і переконання, що передбачають вжиття примусових заходів лише після вичерпання всіх інших заходів впливу на поведінку дітей».

«Але виховувати та переконувати - це, вочевидь, не стиль авторки цього листа: набагато простіше погрожувати батькам карами. Крім того, заклади освіти мають співпрацювати із Службами у справах дітей, а не виконувати розпорядження установи, якій не підпорядковані. Тому подібний лист треба було спрямувати, насамперед, Департаменту освіти і домовитися про співпрацю. З тексту зрозуміло, що людина, яка підписала цей лист, має своє виключно «каральне» бачення варіантів вирішення проблеми», - підкреслює освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Освіта.ua
25.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Надежда
В бюджете Черкасс все деньги разворовали и придумали, как его пополнить? Все родители получают зарплаты от 10 000 гор и могут покупать технику, проводить интернет? Сколько людей в Черкассах сейчас сидят без денег вообще?
Наталія
Послухайте виступ Сімонаса Шабановаса (Литва) на антикризовому EdCamp. Кульмінація щодо забезпечення учнів комп’ютерами приблизно на 52-54 хвилині виступу. Тільки валер’янки випийте. https://youtu.be/24NhTFsp6CY
cos
Звичайно всі діти повинні вчитися під час карантину, але влада повинна забезпечити всіх дітей комп’ютерною технікою та інтернетом. Не всі батьки можуть собі дозволити купити ноутбук за 30 тисяч при зар. платі 4100. Є бідні батьки, і їм потрібна підтримка з боку держави Що стосується багатих батьків, то вони зобов’язані забезпечити свою дитину інтернетом, в них великі можливості . Тут треба виясняти причину, чому дитина не вчиться, чи є дома техніка, інтернет, чи є гарний зв’язок, причина, чому дитина не вчиться. Якщо це поважна причина, то не карати, а якщо дитина штучно не бажає вчитися- то на перший раз зробити попередження, а на другий раз штрафувати.
Вчитель
Для cos: В навчанні головне - БАЖАННЯ дитини, а його поява, особливо зараз, залежить більше від батьків. Я знаю учня, який вчиться по смартфону (його вартість зараз від 2500) і дитина ВЧИТЬСЯ. Лист не ідеальний, але вказано чітко: 1) інф. буде розглядатися на Раді профілакти... з метою залучення неповнолітніх до навчання" 2) притягати батьків (при необхідності!) Вся суть в тому, що омбудсмен панікує, а статті придумали "сенсаційну" назву.
Коментувати
Фахівець
Безпосередня відповідальність батьків. Вони повинні забезпечити своїм дітям можливість навчатися, а вже дистанційно чи ні. Нехтують - означає, що забороняють навчатися. А освіта обов’язкова.
Батьки
Електронна пошта і Фейсбук працює на кнопочних телефонах та мобільному Інтернеті. Повністю підтримуємо Черкаси. Батьки повинні створити усі умови щоб учні на час карантину вчилися. Якщо батьки не хочуть цього робити. Тоді вони порушують законодавство не виконуючи свої обов"язки. Давайте не будемо вдавати вигляд ніби усі учні гарні і пушисті. Ігри качати вони мають вільні мегабайти. Переписуватись між собою їм теж ніщо не заважає. А дистанційно вчитися не має технічних можливстей. Це по вашому відповідає здоровому глзду?
Панасюк Юрій
Якщо одні учителі "пашуть"-то такі ХЕРОЇ сучасної педагогіки тупо отримують бабло з відкатами від батьків та учителів.Слава ХЕРОЯМ з райво Погребище РДА(окремо)нач.від.осв.Бутенко та ХЕРОЇНІ РМК СидорукТ.П.--Передовики по корупції та тупізму в галузі освітянського права та моралі.Хтось бажає докладніше-телефонуйте, ознайомлю з НАДЗВИЧАЙНОЮ тупістю та прикладами виняткової продажності освітян району, голови РДА, начальника ВП майора Гавриша (занесло мента ротацією на липовеччину-радійте сусіди).Мій № 095069398.ТРИЛЕР ТУПОСТІ УСІХ ЛАНОК державотворення у районі--ГАРАНТУЮ. Щоб було тут слово брехні за пять років курви освіти з ментами по судах затягали б. Мертві душі працівників, учнів, кролів-все це є в нявності на папері, за це все отримують реальні баблоси. За впровадження кролівництва(віртуального) "облно" нагородило диреХторку НІНО грамоткою за "хозяйствуваніє у Ве-еРХах" в присутності директорів шкіл району.Награждало РМК.Чи не ПОЧОТНО? ГА? А хтось каже-ВЧИТЕЛІ! Є і ВЧИТЕЛЬОХИ!
Панасюк Юрій
У деяких районах Інет поганенький, у Погребищенському р-ні, особливо в с. Павлівці Інет хороший так мозги нікудишні, точніше -повна відсутність у диреХторки школи Синюченко та її чоловіка географа-біолога-хімі... ка-музиканта-педофіла... за сумісництвом.Якщо одні учителі "пашуть"-то такі ХЕРОЇ сучасної педагогіки тупо отримують бабло звідкатами від батьків та учителів.Слава ХЕРОЯМ відділу освіти Погребище РДА (окремо)нач.від.осв.Бутенко та ХЕРОЇНІ РМК СидорукТ.П.--Передовики по корупції та тупізму в галузі освітянського права та моралі. Якщо одні учителі "пашуть"-то такі ХЕРОЇ сучасної педагогіки тупо отримують бабло звідкатами від батьків та учителів.Слава ХЕРОЯМ відділу освіти Погребище РДА (окремо)нач.від.осв.Бутенко та ХЕРОЇНІ РМК СидорукТ.П.--Передовики по корупції та тупізму в галузі освітянського права та моралі.
Панасюк Юрій
Черкаси не запроваджують статистику по перевірці наявності інету у вчителів?А бажано?"Судьи люди, суди Бог". Заценим- окремих учителів за активну дистанційку. Окремих - повій освіти, тупість яких можна зрівняти з "Сибірським валянком", який у порівнянні-ШИЛО. А можуть учителі, особливо міських шкіл уявити успішність сільських учителів (50 учнів 1-9класи) у володінні ІКТ на рівні "повний нул" при вищих категоріях, старших учителях та зарплатах 11-14,5 тис.грн.,а БАХАЦЬКО учителів України можуть похвастатись рекордом Гінесса--не вибувати на протязі більше 10 років за межі району(причина- корів, свиней, ревниву жіночку неможливо лишити без догляду) і опа-ля----отримати посвідчення чи сертифікат за два-чотири предмети проходження курсовоїї перепідготовки у європейській Вінниці з українською продажністю. Продовження у слідуючому №-і.
Панасюк Юрій
Один Горбачов розвалив союз нерушимих, другий своєю дурною статистикою валить недозаваляну освіту. Читаю цю пошлятіну Шишлюк з Черкас, а перед орима постає друга дура з Павлівської школи Синюченко Ніно з вищою категорією та бамагою про те ,Шо ВОНО є диреХтором усія 9-ти класів.Застав дурня молитись... .Державні служаці невідомо про те що "писали писаки" незнаючи законодавства України. В даному випадку "навчання" відноситься до компетенції суто і тільки освіти, і ніяким боком до батьків, навіть при наявній ситуації.Най перегляне ч.1-2 с.43Конституції щодо праці та як представник держави забезпечить (непрацюючих) батьків і особливо в сільській місцині.Судячи з фото-забуте старе совкове нахрінпотрібне звітування. ВІДСУТНІСТЬ Інету в батьків. А відсутність Інету в учителів? Перегляньте збірники наказів МОН за 2010-14рр. Статистика (завишена як завжди) про уміння та навички володіння ІКТ учителями.Підготовлена на основі інформації по курсах післядипломки.Чушь собачья.Приклад з однї школи.
тоня
якби так навчали дітей ..як багато розказують...хочуть показати за що платять ім зарплати...а пан незнає що не всі батьки можуть дозволити собі інтернет...смартфон...батьки більш вчать своіх дітей шкільній програмі...
Сергій
Коли вже вчителів покарають за те, що вони лише домашні завдання відправляють а нічого не пояснюють. Батьки дітей вчать, а гроші отрумують вчителі. Це лише в Україні таке.
Віконт
Для Сергій: Так ви ж волали всі ще до карантину, що вчителі нічого не пояснюють і не вчать у школі! То чого тепер хочете чогось іншого? Чи просто тепер, коли змінилася реальність сьогодення, і вам самим потрібно більше часу приділяти свому чаду ви зрозуміли, що то не так все просто. Що праця вчителів то великий труд. Це вам не просто відправити дитину в школу і нехай там її вчуть і виховують, а я тільки буду за цим спостерігати. Може хоч зараз усвідомите, що педагогічна праця не така вже і легка!
Тетяна Кіба
Для Сергій: Ніколи) Якщо вчителі взагалі нічого не будуть робити, то їм будуть платити дві третини заробітної платні. Якщо батьки хочуть, то знаходять можливість попрацювати з учителями, але розмова у статті саме про тих батьків, які не контролюють навчання дітей.
Коментувати
Арні
Це не за выдсутність інтернету планують карати, а за ігнорування дистанційного навчання зі згоди батьків! ХТО Б.Я ці заголовки придумує?
Вчитель
Для Арні: Найрозумніший коментар, якби можна поставив би+100. Добре, що є такі люди. Жаль, що таких меншість...
Коментувати
Іван
Немає якого дідька робити цьому Горбачову! Був ніяким директором,впав в око Гриневич,а тепер наводить лад!