Владу на місцях закликали виплатити надбавки вчителям

Станом на 1 жовтня залишок освітньої субвенції у місцевих бюджетах становив понад 6 млрд

Владу на місцях закликали виплатити надбавки вчителям

Міністерство освіти і науки та ЦК Профспілки працівників освіти і науки закликали місцеву владу у регіонах виплатити надбавки учителям в максимальному 30%-му розмірі та здійснити інші види доплат педагогічним працівникам. Про це йдеться у спільному листі МОН та Профспілки, що направлений до регіональних департаментів освіти і науки обласних державних адміністрації.

Зокрема, за даними Державної казначейської служби, станом на 1 жовтня 2019 року залишок освітньої субвенції в цілому у всіх місцевих бюджетах становив 6 192 263 570 грн.

Разом з тим, у листі зазначається, що у переважній більшості випадків надбавка за престижність педагогічної праці виплачується в розмірі від 5 до 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) в той час, як відповідна урядова постанова надає право на таку виплату всім педагогічним працівникам в розмірі до 30 відсотків посадового окладу.

Також не в повній мірі забезпечуються права педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти на оплату за завідування навчальними кабінетами та майстернями, виплату винагороди за сумлінну працю і зразкове виконання службових обов'язків у максимальному розмірі, оплату заміни за тимчасово відсутніх вчителів, надання допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги тощо.

Зважаючи на наближення термінів закінчення фінансового року, МОН та ЦК Профспілки наголосили на необхідності ефективного використання освітньої субвенції, зокрема, виплати надбавки за престижність педагогічної праці у максимальному 30-відсотковому розмірі, безумовної оплати праці вчителів та інших педагогічних працівників за завідування навчальними кабінетами, виплати винагороди за сумлінну працю і зразкове виконання службових обов'язків та оплати заміни за тимчасово відсутніх вчителів в повному розмірі, застосовування права на встановлення надбавок за складність і напруженість у роботі та преміювання тощо.

Освіта.ua
25.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Светлана
вони відірвались від землі та в польоті, а ми такі дрібні, що на нас можна незважати.... Але мабудь ми самі у цьому винні...Ще Шевченко писав : "Німі на панщину ідуть..."
Народний вчитель
Це в якій державі? :) У нас ніби шизофренія прогресує. І то чим більше у верх, то сильніше.
Вадим Байдич
Уже прийшло повідомлення Управління освіти про можливі зміни в умовах праці та зменшення надбавки з 20 до 5 відсотків. Радійте, бубочки...
Олександр
Єто такой же бред как и пенсия по выслуге преподам муз школ. пенс фонд отказывается учитывать преподавание в муз школе на пед стаж по выслуге лет. в *опу может их ещё поцеловать надо, чтоб 30 % оплатили?
Олександр
Мені за завідування кабінетом не платять. Хоча в тарифікації є і ця тарифікація затверджена! Що робити?
також
закликали? Може ще попросити? В державі є влада чи ні? Хочуть доплачують, хочуть - ні, короче бардак як завжди. Він був, є і буде.
Местный
И опять учителям... других пед.работников не существует. 3й месяц не получают зарплаты мастера по и преподаватели спец.предметов, а у учителей с этим всё хорошо.
прлдж
Пусть учителя сначала подоходный налог с репетиторства заплатят как все нормальные граждане Украины это делают!
Кузя
Для прлдж: " Нормальные" граждане- это те,кто оффшорники,или те,кто платит и получает зарплату в конвертах?? Да и не все учителя имеют возможность " подрабатывать" репетиторством.
Коментувати
Учителя- нищета.
Эта надбавка- лишняя головная боль. Считайте сами- чем больше получаешь- тем больше подоходный и др.налоги,и субсидия не положена. В результате вычета налогов, ПОЛНОЙ оплаты за отопление- на руки получаешь те же 2000 грн., что и пенсионер. ( Так пенсионеру субсидия почти 100%)Вопрос: зачем работать больше,если всё равно работающий человек оказывается нищим???
Боль
Профсоюзы! Где страйки? Массово закрывают сельские школы,массово чиновники нарушают законодательство в вопросе использования субвенций и др. А в ОТГ- вообще чиновничий беспредел! Я не знаю,где работает нижеподписавшийся бухгалтер( надеюсь честный человек), но в нашем ОТГ- все бухгалтера замешаны в " чёрных схемах" головы. Уже писали и в прокуратуру,и в суды. У него все куплено! Надеялись на новую власть. Нее. Оборутки с землёй и тендерами продолжаются( и не только с ними.) Я к тому,что бухгалтера помогают " отмывать деньги"( бюджетные) нашему феодалу, получают баснословные премии. И,кстати,всё равно завидуют учительском зарплатам( хотя чему завидовать???( кто в теме,конечно)
Олексій
Для Боль: в нас профсоюзи все идут за директора ом, оттуда и виход
Коментувати
Бух
Учителя нормально получают а им все мало .Вы посмотрите на ЗП бухгалтера в 5000грн.в месяц и все хорошо .А работы поверте не меньше чем у учителя который домой уходит в 15.30самое позднее время . И все отлично учитель не может прожить на 8000( минимум), а зато бух.может на 5000.Кругом одна справидливость .
медсестра
Для Бух: А какой отпуск у бухгалтера? Правильно - месяц. А у учителя? Все лето плюс 4 недели в течение учебного года! А им все мало! "Бедолаги"!
Бездоговірний платіж (фіз. особи)
А що за 4 тижні впродовж навчального року?
Маргарита
Для медсестра та для Бух: Ну то йдіть, бідолашні, працювати в школу, хто ж вам забороняє, та будете мати "багато доплат, великі відпустки" і будете щасливі. Як часто вчителю доводиться вислуховувати від батьків учнів: "Та я нічого не можу зробити з ним, він (тобто мій син) мене не слухає". Ви з одним своїм чадом ради дати не можете, а в учителя сидить в класі 35 учнів, і він якось дає раду. То ще й заздрять його відпустці. Вже скільки разів писали, говорили, що в учителя 56 календарних днів відпустка, менше двох місяців, а в інші літні дні, осінні, зимові, весняні канікули у них не відпустка, а робота (підготовка до навчання, складання календарних планів, наради, педради, робота з учнями до олімпіад, МАН, конкурсів, перевірка зошитів та багато іншого), так ні ж, всіх жаба давить. То хто вам не дає вивчитися на вчителя і працювати вчителем? Чи тільки і вмієте, що сходити жовчю і варнякати на сайтах?
Коментувати
Ірина
Не закликати потрібно, а жорстко карати чиновників, що порушують законодавство по оплаті праці. Заміни уроків не оплачують, говорять грошей нема, а на премії собі та наближеним директорам знаходять. Сумно, що після виборів нічого не змінилося, навіть гірше стало, бо правлять незамінимі.
Теж Ірина
Для Ірина: Можуть і на службову круту іномарку для начальника відділу чи голови адміністрації наекономити.
Коментувати
Инна
Якщо вчитель навмистно не пояснює матеріал, очікуючи додаткові платні заняття це вважається зразковим та сумлінно виконанням обов’язків????
Леся
Та на 30% надбавку не надіємось,вже хоча б зароблене віддали.А то дали частину за вересень і до Нового року не дуже обіцяють.Але по уроках ходять справно,наче ми отримали європейську зарплату.
unforgiven 2
У листі повинно бути чітко вказано, що: "Кабінет міністрів України ЗОБОВ’ЯЗУЄ місцеві ради виплачувати надбавки вчителям у розмірі 30% та здійснити інші види доплат педагогічним працівникам" і "порушники будуть покарані багатомільйонними штрафами в доларовому еквіваленті". Заклики коту під хвіст. До речі, у кабінеті міністрів це добре розуміють.
Надія
Для unforgiven 2: Надія Я підтримую вчителів, медиків,в тому плані щоб виплачували їм всі доплати, тому що це мізер проти зарплат інших країн. Я працівник культури, бібліотекар і в нас зарплата 3700-4000 грн, зрівнялівка з техперсоналом, жодної доплати, оздоровлення тільки.Але дуже боляче те, що кругом освітян, медиків згадують постійно, а культуру-ні! Кидають з кожним роком на культуру все менше і менше. Сорочення, реорганіхзації, створення ОТГ...Серце болить за культуру, виховання молоді, збереження наших традицій, жива книга, спілкування з користувачами...
unforgiven 2
Для Надія: звертайтеся до вашого міністра (сподіваюся він не такий дилетант, як Новосад) через профспілку і вирішуйте дане питання. Його попередник - Нищук ("гАлАс Майдану"), в основному піарив Порошенка, поклавши на своїх підопічних великий болт.
Коментувати