Міністр: одночасно всім підвищити зарплати складно

За словами Ганни Новосад, в країні працює 440 тисяч вчителів і підняти зарплати усім складно

Міністр: одночасно всім підвищити зарплати складно

Система освіти ніколи не може бути кращою ніж якість її вчителів. Про це сказала міністр освіти і науки в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера».

За словами Ганни Новосад, саме тому підвищення фаховості і престижності професії вчителя є одним з надважливих елементів реформи шкільної освіти.

«У нас в країні 440 тисяч вчителів. Я буду дуже відверта - одномоментно суттєво підвищити всім заробітні плати в десятки разів є безперечно складно», - зазначила міністр.

Разом з тим вона наголосила, що уряд поступово рухається до тієї цілі, що закладена в законі «Про освіту», щоб до 2023 року вийти на мінімальний оклад найнижчої категорії у 4 прожиткові мінімуми.

Також вона розповіла про підтримку державою молодих учителів.

«У нас є одна з найвразливіших категорій педагогів - це молоді вчителі. Молодий вчитель, який без стажу приходить у школу, отримує суму, яка дорівнює 4 141 грн. І в ситуації, коли заробітна плата вчителя складається з малесенького окладу, надбавок і різних доплат, цей молодий фахівець має 4 тисячі грн, бо ні стажу, ні досвіду, за який отримуються надбавки, у нього немає. Тому ми вирішили, що ми маємо залучати молодих фахівців, але маємо дати їм цю допомогу. Безперечно, та сума у 10 прожиткових мінімумів на таку однорічну одноразову допомогу є недостатньою, але це точно краще ніж нічого», - сказала міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Освіта.ua
18.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
Чому вже мовчать про 30% фіксовану надбавку? Може і то вже передумали, як 4000 у.о.? Це все викликає дууууже велику "повагу".
margarita_sysoeva
Я учитель с 30 - летним стажем работы в школе. Оформила выслугу 3 года назад, но работаю в той же школе. 1900 гривен -" цена" моей выслуги. Дайте мне достойную выслугу - я завтра освобожу место для молодых и энергичных с преблльшим удовольствием.
586
Для margarita_sysoeva: а що вже відмінили норму, що для отримання пенсії за вислугу маєш піти з роботи в цій галузі? До нас в бібліотеку свого часу прийшла працювати бувша завідуюча дитячого садочку, яка вийшла на пенсію за вислугою років і відповідно не могла працювати на педагогічній посаді. Правда робота в бібліотеці здалась йїй заважкою і вона перейшла працювати кастеляншою в гуртожиток навчального закладу.
Учитель
586. Естественно, я работаю, не получая выслугу, это же должно быть понятно. Вопрос был в другом. Несмотря ни на что, я с удовольствием веду уроки, люблю своих учеников, радуюсь их успехам. Если суть не поняли, sorry.
Коментувати
Я
На виборах вас підтримала не лише молодь. Надіялися на зміни, але не такі. Ви просто принижуєте старших від вас
Імя
Звичайно, складно, тому слуги народні вирішили виділити цілий мільярд на себе, любимих.
Вчитель і мама
Дитино-дитино, пані міністерко! Я можу до тебе так звернутися, бо роки дозволяють. Хочу тебе запитати: "Який тебе пес учив зневаги до вчителів та нашої професії, чого тебе навчали в тих Нідерландах, багатеньке ти наше? Коли ж, ти убогеньке, засоромишся, та когось розпитаєш розумного, чи варто тобі ото варнякати, що ти верзеш на свою хвору голову? Не позорь батька-неньку своїх, бо їх втіха від висоти твоєї посади дуже швидко зміняться на сором і стид за тебе, дитинко. прости Боже".
1
Для Вчитель і мама: Ты, дура, после всех статей здесь нагадила! Как тебя дети терпят?Правильно говорит Новосад - в школе черти кто работает...
Коментувати
Нима
Если помните, была така практика как выплата подъемных молодым специалистам после окончания института, при условии, что они проработают в гос. школе не менее 3-х лет. И что из этого вышло? По своей школе могу сказать, что больше 3-х лет эти педагоги в школе и не задерживались.
unforgiven 2
А депутатам та іншій швалі складно знизити до рівня вчителя в знак солідарності?
Іван Іванович
Молодь в освіту не піде, хіба що якісь невдахи, а от тих хто там працює ви відвадите від школи точно. бо за такі оклади сім’ї не прогодувати.
Оксана Сава
З таким ставленням до вчителів з досвідом, ви розгубите їх, а молоді все одно не захочуть працювати, бо у них в пріоритеті виїхати за кордон, і одноразова виплата їх не стримає. А вчителям, у яких більше 10ти років, ця допомога, ой як необхідна, вони даюиь освіту своїм дітям, годують їх.На мою думку, це несправедливо, це образа для вчителів з досвідом.
Кондратюк
Складається враження, що новий міністр може говорити тільки дурниці.
Небайдужий
Для Кондратюк: ні, крім говорити, вона ще може робити тільки дурниці :) Словом, її діяльність -- це повна дурня!
Коментувати
Люся
Неуважаемая Новосад! Никаких проблем "досвіченим вчителям" освободить место молодым специалистам. Верните только пенсию по выслуге при стаже 25 лет ( а не 30,как сейчас добавили по последнему закону). Уверяю- очень многие освободят свои места.И без всякого сожаления. Работайте сами.
Бен Ладен
Для Люся: Уже нет и 30 лет. "Выслуга" осталась у тех, кто заработал ее на момент отмены Закона..
Коментувати
родитель
Рассказать как у моего ребенка в третьем классе проходит урок английского? Из урока в урок одно и тоже - учитель диктует двадцать слов на украинском - дети должны написать на английском. Затем оглашаются оценки за предыдущий диктант (в основном неудовлетворительные). И ВСЕ!!!! Родители подходили, спрашивали почему нет других видов деятельности на уроке - ответ таков: "ТАК ЭТО ЖЕ С РЕПЕТИТОРОМ!!!"
гость
Для родитель: Чтобы выучить любой язык нужен запас слов. Хотя бы элементарный. А уже из них строятся предложения и далее учится грамматика. Вероятно дети не владеют запасом требуемых слов, вот их и учат методом диктантов. А вообще существуют учебники. И в них есть разные задания. И их тоже используют на занятиях. Диктант - это 5 минут урока. Т.е. все оставшееся время на уроке дети и учитель заняты своими делами? С трудом верится...
ф
Затем оглашаются оценки за предыдущий диктант (в основном неудовлетворительные), так тому і пишуть диктант ще раз, родитель думай логично, хотя...
родитель
Для ф: Для гость: Оценки плохие, потому как в английском, как вы понимаете, написание очень отличается от звучания. Неуд - это 4-5 ошибок. Если завтра урок английского - это слезы и больше ничего! Кто вытерпит это унижение? И такие диктанты, кстати, может проводит любой человек с улицы - диктовать на украинском и проверять дома с книгой! Это работа учителя?
Коментувати
гость
P.S А по поводу репетиторства... Это Ваша вина, родительская, что Вы не объяснили ребенку, что в школе он ДОЛЖЕН слушать учителя и запоминать то, что ему рассказывают. А дома еще и закреплять услышанное. А не играть на телефонах и планшетах и издеваться над учителями. Как только ребенок будет поступать так, а не по другому, сразу отпадет необходимость в репетиторах.
гость
А молодые специалисты, между прочим, везде получают сначала минимальную зарплату, а потом, постепенно, она увеличивается. Так может молодым учителям сразу давать высшую категорию? Зачем набираться опыта и расти профессионально? Сразу самую высокую зарплату и все будут довольны... Оказывается опыт никому не нужен. Он не ценится...
Грусть
Для гость: Прекратите! У молодых есть энергия, потенциал, желание работать. А у предпенсионеров только желание получать зарплату. Пусть поддержат молодежь, верю в нее)
гость
Не знаю как у Вас, а у меня есть уже МНОГО реальных примеров, когда энергичные молодые педагоги, столкнувшись с хамством и наглостью не только родителей, но и детей (И, представьте себе, ДЕТЕЙ ДОШКОЛЬНОГО ВОЗРАСТА!!!) послали далеко и на долго педагогическую деятельность и ушли работать в сферы, совершенно далекие от педагогики. И еще: по поводу " А у предпенсионеров только желание получать зарплату" А есть вообще хоть кто-то, согласный работать без зарплаты?
Местный
Для Грусть: я преподаватель в системе ПТО и у меня были энергия, потенциал, желание работать, но государство приложило все усилия, чтобы я положил болт на эту работу и начал готовиться к потенциальной смене рабочего места. да, пострадают учащиеся, но почему должен страдать я...
Коментувати
Ірина
нехай учителі учать дітей, як раніше в школі , а не дома, а то їм і зарплату і репетиттерство дозволено, а в батьків хтось запитує де брати гроші на їхнє репетитерство, питається в задачі чого дитина ходить до школи, батьки купують подарунки вчителям, ремонтують класи, купують мебель, а знань вчетелі в школі не дають, то за яке повишення зарплати йдетьтся.
Для Ірина:
Раніше й такого масового репетиторства не було, але чомусь тебе "вчетелі" так і не навчили грамотності в школі. То чи можуть сучасні вчителі навчити твоїх дітей, якщо яблуко від яблуні далеко не падає?
отож
Ірино, якщо ти не грамотне, то нелізь в коментарі, не треба позоритись.
для
та вона шукає винуватих в своїй неповноцінності.
Коментувати
Неучитель
Это что за дискриминация по возрастному признаку? Люди, проработавшие учителями по 20-30 лет, отработанный материал, на который не нужно тратить бюджетные деньги? А благодаря кому молодой учитель будет постигать премудрости профессии? Не благодаря ли старшим товарищам? Не думаю, что 20 тыс в конце года задержат в школе молодого учителя, если он захочет уйти из профессии. А что с профессорами, получающими 8 тыс грн? Они тоже отработанный материал, на который не нужно тратить деньги. Профессора - дураки, не поняли, что в этой стране лучше быть свадебным фотографом.
Местный
Для Неучитель: " благодаря кому молодой учитель будет постигать премудрости профессии? Не благодаря ли старшим товарищам? " Не благодаря... у меня этот учебный год - последний в этой профессии и за все 7 лет учителя со стажем 20-30 лет смотрели с высока, одев корону.
Коментувати
Віра Гольдман
Ніяк не можу зрозуміти, чому міністр весь час говорить дурниці, і відповідь на них лежить на поверхні. Ось вона вона говорила, що треба для зарплати 45 млрд., але ж ніхто з учителів не очікує, аби додали їм по 100 000 грн. за рік (поділіть 45 млрд. на 100 тис.). Тепер просторікує "підвищити всім заробітні плати в десятки разів складно". Ще б сказала, що вчителі вимагають підвищити платню в 200 разів, та взялася б спростовувати це. Азаров робив підвищеня на 8 - 12 грн. і триндів повсюдно про це. Одні крайнощі. Додайте у зарплаті 1,5 тисячі - в рік це буде 18 тисяч, все ж суттєва добавка. І не треба ні 45, ні 25, ні 15 млрд. з бюджету