МОН заявляє, що гроші на зарплати вчителів у регіонів є

У Міносвіти наголошують, що окремі органи місцевої влади маніпулюють рішеннями уряду

МОН заявляє, що гроші на зарплати вчителів у регіонів є

У Міністерстві освіти і науки наголошують, що освітня субвенція, за рахунок якої здійснюється оплата праці педагогічних працівників країни, у порівнянні з минулим роком фактично зросла на 27%, а її розподіл є справедливим та абсолютно прозорим. Про це йдеться у заяві МОН, поширеній у відповідь на повідомлення місцевих органів влади про нестачу коштів на виплату заробітних плат учителям.

Зокрема, у відомстві зазначають, що у 2018 році розмір освітньої субвенції складає 61,7 млрд грн.

«У ній закладено кошти на збільшення оплати праці вчителям. І якщо порівняти 61,7 млрд грн цьогорічної освітньої субвенції з фактичними минулорічними витратами (48,5 млрд грн), то ми побачимо зростання на 27%. Тому заява уряду про підвищення зарплати в цьому році на 25% є фінансово забезпеченою. До того ж, місцевим органам управління не слід забувати про залишки минулорічної освітньої субвенції на своїх рахунках (4,1 млрд грн)», - заявляють у Міносвіти.

Посилаючись на проведений аналіз проблеми, у Міносвіти виокремлюють декілька основних причин нестачі коштів на зарплату вчителям, головною з яких, відомство називає маніпулювання місцевою владою рішеннями уряду.

«Наприклад, деякі місцеві органи влади відправляють вчителів у відпустку без збереження заробітної плати під час карантину та зменшують надбавки за престижність праці з 20% до 5%, посилаючись на постанову КМУ від 11 січня 2018 року № 23. У дійсності ж цією постановою уряд підвищив нижній поріг надбавки за престижність з 1% до 5%, а вищий – з 20 до 30%», наголошують у Міносвіти.

Ще однією причиною нестачі коштів у відомстві називають створення за рішенням місцевої влади розгалуженої мережі спеціалізованих закладів середньої освіти з поглибленим вивченням окремих предметів.

«Місцеві органи влади мають розуміти, що прийняття рішення про створення спеціалізованих закладів передбачає більшу кількість видатків на одного учня в таких закладах через поділ класу на групи, більшу кількість годин, надбавки для вчителів тощо. Отже фонд заробітної плати в таких закладах є вищим, ніж передбачено формулою. Тому місцева влада має нести відповідальність за такі рішення та закладати необхідні додаткові кошти до своїх бюджетів», - заявляють у МОН.

Також у відомстві повідомляють, що проблемою нестачі коштів може стати подання органами місцевого самоврядування некоректної вхідної інформації для розрахунку. Зокрема, щодо учнівського контингенту.

Разом з тим, у Міносвіти повідомляють, що за результатами місячного/квартального звіту про виконання місцевих бюджетів обласна держадміністрація має право подати МОН обґрунтовані пропозиції щодо перерозподілу видатків субвенції між обласним бюджетом, бюджетами міст обласного значення та районними бюджетами.

«У разі підтвердження недостатнього обсягу освітньої субвенції за результатами спільного з Міністерством фінансів аналізу доходів та витрат кожного конкретного органу місцевого самоврядування Міністерство освіти і науки визначить доцільність виділення додаткового фінансування з резервного фонду за результатами виконання державного бюджету за 9 місяців», - йдеться у заяві МОН.

Освіта.ua
25.02.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
учитель
А вот интересно -есть хоть одна школа, где за престижность реально платят не минимальные 5%?....
Raissa Denisenko
Для учитель: В Києві. Але тут є свої афери:звільнення 31.05., якщо за трудовою угодою працюєш( без відпускних та оздоровчих)
Коментувати
Марина
У місті Харкові за престижність платять аж 5 відсотків, в усьому місті. Тоді де ж ранжування, працюй, не працюй, заплатять усім однаково мало. І це як у звичайній школі, так і у гімназії або ж ліцеї. Невже так важко перевірити, що усім вчителям платять однаково мало 5 %. І як із цим далі? До кого звертатись?
Сергей
Почему же тогда в Харькове директорам школ начальство рассказывает, что денег на зарплату не хватает? Кто врет??
Відділ освіти
Для Сергей: Галицинівська ОТГ Миколаївська область платимо за престижність 20%.
Коментувати
я
Хватить ваших обіцянок! Є гроші то дайте!А взагалі вчителі виконують державну програму,а не регіональну!Бачу що і ця влада за РЕГІОНИ!
Марія
Шевченківський район міста Харкова: грошей нема. Отримали аванс за лютий, зарплату за січень за тарифами минулого року, без підвищень та обіцянку розрахуватися з боргами до 8 березня
Надія
Куди можна звернутися для розяснення а може і допомоги в тому що користуючись "Новим законом про освіту" реорганізовують мистецьку школу в школу-інтернатного типу.
Галина
взагалі то, школи мистецтв відносяться до мережі закладів культури (МКУ), а спеціалізовані школи-інтернати до мережі закладів освіти (МОНУ). Зміни базової мережі закладів культури можливі лише за погодження Міністерстві культури України. Просто своїм рішенням місцева рада не може сдійснити таку операцію. Можливо Ваша школа через погані показники роботи має проблеми з акредитацію і місцева влада хоче хоч якось зберегти на території мистецьку освіту залучивши дітей з навколишніх територій. Але в будь-якому разі така зміні можлива лише за погодження МКУ виводу школи з базової мережі закладів культури, а це потребує грунтовного обгрунтування.
Надія
Тернопільська обласна експериментальна школа ім.І.Герети не отримала достатньо коштів на зарплату вчителів і як результат з 01 березня зняли виплату на престпрестижність, і ще інші надбавки. Як можна довести до такого стану вчителів коли пані Гриневич наголошує що кошти є?
Коментувати
учитель
Местные власти не выплатили зарплату еще за декабрь, обещают в марте, естественно без учета инфляции. Вранье на всех уровнях.
Олена
Да все понятно- лгут на всех уровнях, свеху до низу, надеются, что учителя, как всегда, будут работать за обицянки. "Иван кивает на Петра, а Петр кивает на Ивана."
Юрий
Наша власть такая беспомощная? Почему же не выявить злоупотребления на местах, если они есть? Не забудьте особенно ОТГ проверить,там-точно клондайк манипуляций.
Nevedimka
Снова очередные отмазки, видимо пресс секретари то у наших депутатов умнички - не даром зарплату получают, сочиняют как закоренелые сказочники. А по факту РАК И НЫНЕ ТАМ, дайте то что должны, а потом разбирайтесь с этими 25%, а то про новое еще не известно а старое уже загребают под себя как могут только стрелки друг на друга бросают... ВАМ ЛЮДИ УЖЕ НЕ ВЕРЯТ, ВОТ ВАШ ХВАЛЕНЫЙ ЛИМИТ ДОВЕРИЯ ПРО КОТОРЫЙ ВЫ С ТРИБУН МАЙДАНА ОРАЛИ ВО ВСЮ ГЛОТКУ - НЕТ ЕГО, ПОТОМУ ЧТО ЛОЖЬ ОНА ВСЕ СЬЕДАЕТ
Андрій
Для Nevedimka: А Майдан тут до чого? Чи вже й сюди ольгино затесалося? Для початку законодавство українське вивчіть- МОН підпорядковується Кабміну, депутати тут яким боком?
Коментувати
Людмила
Тоді як пояснити, що освітяни м. Діпра виходять на мітинги, бо в закладах освіти, влада на містах проводить ОПТИМІЗАЦІЮ, наказ №29 від 05.02.2018, департаменту гуманітарної політики, де скорочується понад 176 посад..а після мітенгу о 17.25 на електрону адресу закладів освіти іншим наказом № 52, від 20.02.2018 РОЗШИРЮЄ обсяг посад, які підлягають скороченню, ЗВЕРНІТЬ УВАГУ..
Ірина
Для Людмила: м.Діпра, на містах, мітенгу, електрону... Це точно вчитель писав??? Мда..., здається вас першу потрібно оптимізувати (:
Коментувати
Вчителька
Перевірте виконання ваших рішень на містах. Проведіть селекторну нараду з керівниками відділів освіти.Поцікавтесь у керівників районних відділів який відсоток престижності вони виплачують і чому. Ну не зрозуміло простому вчителю -чому у двох школах, ЩО МАЮТЬ ОДНАКОВУ КІЛЬКІСТЬ УЧНІВ і межують,але відносяться до різних районів однієї області, у одних престижність 20 % ,а у інших-4%.
вчитель
Для Вчителька: Слово "престижність" у нас кожен розуміє на свій лад, а вчителям варто це слово розуміти як рівень інтелекту та освіченості наших можновладців.
Tet-a-tet
Для вчителька. Ото дожилися, вчителі, сама свідома частина нашого суспільства дозволяють можновладцям місцевого рівня "їздити" на собі. І дивуймося після цього, що рядові громадяни інфантильні і беззубі, коли потрібно відстоювати свої права. Та прийшли до голови райдержадмінстрації усі як один і заблокували йому приймальну, відразу знайде ті гроші, які вирішив економити на вчителях. Доки ми будемо прохачами у власній державі?
Павел
Для Tet-a-tet: учителя всегда были беззубыми трусливыми исполнителями. Ничего не изменилось.
Коментувати