Українські вчителі найбідніші в Європі, - профспілка

Рівень зарплати українських учителів найнижчий серед пострадянських країн

Українські вчителі найбідніші в Європі, - профспілка

Не дивлячись на підвищення посадових окладів педагогічних працівників продовж останніх років, українські вчителі найбідніші в Європі, а рівень їхньої зарплати найнижчий серед пострадянських країн. Про це сказав голова Профспілки працівників освіти і науки Георгій Труханов під час зустрічі прем’єр-міністра Гройсмана з лідерами профспілок.

За словами Труханова, існує невідповідність видатків на освітню галузь у проекті Держбюджету на 2018 рік та не виконанні гарантій щодо оплати праці освітян, передбачені законом «Про освіту».

Голова профспілки підкреслив, що «престижна» освітянська праця так і не має належного пошанування у фінансовому еквіваленті.

Також він наголосив, що фактично на місцях не виплачуються надбавки за престижність праці, а подекуди їх виплачують в розмірі від 1 до 10 %.

У свою чергу, прем’єр-міністр, підсумовуючи зустріч підкреслив, що закладені урядом на 2018 рік показники зростання відносно невеликі, але за умов впровадження реформ – в тому числі реформ в освіті та охороні здоров'я, вони можуть бути збільшені.

Як відомо, Профспілка працівників освіти і науки планує взяти участь у Всеукраїнській акції протесту, що ініційована Федерацією профспілок України. Проведення акції заплановане на 14 листопада.

Освіта.ua
08.11.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
траляля
І куди це ті коментарі поділися, що дуже комусь не сподобалися?
АНАТОЛІЙ
ЗАТЕ КОЛИ 5 КОПІЙОК ДОБАВЛЯЮТЬ ДО ЗАРПЛАТИ, ЕФІРНОГО ЧАСУ, ЩОБ ПОВІДОМИТИ, ВИТРАЧАЮТЬ НА КІЛЬКА МЛН. ДО ТОГО Ж У ДЕЯКИХ РАЙОНАХ КИЇВСЬКОЇ ОБЛ ВЖЕ НЕМАЄ ЧИМ ПЛАТИТИ ЗАРПЛАТУ В ОСВІТІ, А ЩО Ж БУДЕ У КІНЦІ РОКУ? В УМОВАХ КОРУМПОВАНОЇ ВЛАДИ РЕФОРМИ НЕМОЖЛИВІ. ЦЕ АКСІОМА. РИТОРИКА ЧИНОВНИКІВ НЕЗМІНННА, ЯК І У "ПАПІРЄДНІКІВ". ПРЕСТИЖНОЮ ПРОФЕСІЯ І БУТИ НЕ МОЖЕ, БО НЕ ПРЕСТИЖНА ОСІЧЕНІСТЬ. ГРАМОТНА НАЦІЯ ВЛАДІ ЗАЙВА, ПОТРІБЕН НЕОСВІЧЕНИЙ ЕЛЕКТОРАТ. НИМ УПРАВЛЯТИ ПРОСТІШЕ.
Ок
Сказав голова, не сказав голова профспілки.. А зробив що?? Голова профспілки щось зробив???
Гена
Ваш текст...В Росii ситуацiя не краще.Хiба що в Москвi...А в регiонах з/п вчителя-на хлiб з водою.
Тет-а-тет
Аж тепер у Труханова пробудилася совість і він побачив, що у вчителів найнижчі у Європі зарплати. А де він був раніше?
сум
За власні кошти учителі змушені оформляти особові справи!
Учитель за фахом
Для сум: А ще - купувати класнi журнали. По сутi, правильно: хочеш ставити оцiнки, - купуй журнал!!
Коментувати
unforgiven
Зате від українських вчителів вимагають найбільше непотрібної роботи (паперотворчість, конкурси, шмани) заважаючи творчо підходити до навчально-виховної діяльності.
про реформу
Для unforgiven: Не думаю, що тотальна децентралізація суттєво змінить освіту і інші галузі. Більше зупиняюся на думці, що ці процеси мають бути частковими. Наскільки розумію декілька районів мають об’єднуватися у повіт. То може варто, щоб сама структура району залишалася? Перенести до повіту адміністрацію, районну раду та районних депутатів, усе інше залишити. Лікарні, Правоохоронні органи, Районні будинки культури та творчості, РЕС і т.д. І це все буде підпорядковуватись повіту. Буде децентралізація з однієї сторони, з іншої це не настільки буде на людей впливати. Можна райони перейменувати у щось інше. Якщо це настільки советска давка. ОТГ це добре у плані господарювання і грошей. Але який буде рівень освіти у школах, коли самі відповідальні по освіті в ОТГ без вищої освіти. Куди це годиться! Влада сама розуміє. Тотальна децентралізація приведе до того, що на місцях будуть робити що хотіти. І постіна залежність від субвенції через деякий чанічого не зможе змінити. Це власна думка.
про реформу
Для unforgiven: Деякі люди постійно говорять, що от в США нічого в школах не вчать. Але стоп народ. Там знайте, як стимулюють учнів розвивати свої здібності. І яка підтримка від влади саме у цьому плані. Японія так само. У Японії учні навіть в літку відвідують гуртки. Можливо в школі рівень освіти не дуже. Але фахівцями люди стають.
Коментувати
Юля
Откровенно признать, что зарплаты украинских учителей ниже чем в России ? Срочно привлечь Труханова за сепаратизм.)))))))))
Ольга
Для Юля: Причем одно к другому. Любовь к России зашкаливает...
Коментувати
Ollesia
Які протести. Українці живуть дуже добре. Єдине, що заважає владі проводити реформи в Україні- це російські агенти, які розїзджають по кремлівським обкомам та виконують їх завдання Путіна та їх прибічників. Основне їх завдання- розділити державу на шматки- ось така агресивна політика Кремля. Але Президент України старається покращувати економіку держави та не допустити розвал в Україні. Я вірю, наші політики чесні та праведні люди- які хочуть цілістності державі.
учитель
Для Ollesia: Ви, вибачте за слова, ненормальна людина.
Браво
Для Ollesia: Іскрометний жарт )))
Звичайна вчителька
Для Ollesia: Олексію, якщо ви живете добре, то це не означає, що всі українці живуть добре! А російські агенти про яких ви згадали, чомусь не завадили Порошенку та Ахметову збільшити свої статки на мільйони!..
Коментувати