Osvita.ua Середня освіта Українські вчителі найбідніші в Європі, - профспілка
Українські вчителі найбідніші в Європі, - профспілка

Рівень зарплати українських учителів найнижчий серед пострадянських країн

Українські вчителі найбідніші в Європі, - профспілка

Не дивлячись на підвищення посадових окладів педагогічних працівників продовж останніх років, українські вчителі найбідніші в Європі, а рівень їхньої зарплати найнижчий серед пострадянських країн. Про це сказав голова Профспілки працівників освіти і науки Георгій Труханов під час зустрічі прем’єр-міністра Гройсмана з лідерами профспілок.

За словами Труханова, існує невідповідність видатків на освітню галузь у проекті Держбюджету на 2018 рік та не виконанні гарантій щодо оплати праці освітян, передбачені законом «Про освіту».

Голова профспілки підкреслив, що «престижна» освітянська праця так і не має належного пошанування у фінансовому еквіваленті.

Також він наголосив, що фактично на місцях не виплачуються надбавки за престижність праці, а подекуди їх виплачують в розмірі від 1 до 10 %.

У свою чергу, прем’єр-міністр, підсумовуючи зустріч підкреслив, що закладені урядом на 2018 рік показники зростання відносно невеликі, але за умов впровадження реформ – в тому числі реформ в освіті та охороні здоров'я, вони можуть бути збільшені.

Як відомо, Профспілка працівників освіти і науки планує взяти участь у Всеукраїнській акції протесту, що ініційована Федерацією профспілок України. Проведення акції заплановане на 14 листопада.

Освіта.ua
08.11.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
траляля
І куди це ті коментарі поділися, що дуже комусь не сподобалися?
АНАТОЛІЙ
ЗАТЕ КОЛИ 5 КОПІЙОК ДОБАВЛЯЮТЬ ДО ЗАРПЛАТИ, ЕФІРНОГО ЧАСУ, ЩОБ ПОВІДОМИТИ, ВИТРАЧАЮТЬ НА КІЛЬКА МЛН. ДО ТОГО Ж У ДЕЯКИХ РАЙОНАХ КИЇВСЬКОЇ ОБЛ ВЖЕ НЕМАЄ ЧИМ ПЛАТИТИ ЗАРПЛАТУ В ОСВІТІ, А ЩО Ж БУДЕ У КІНЦІ РОКУ? В УМОВАХ КОРУМПОВАНОЇ ВЛАДИ РЕФОРМИ НЕМОЖЛИВІ. ЦЕ АКСІОМА. РИТОРИКА ЧИНОВНИКІВ НЕЗМІНННА, ЯК І У "ПАПІРЄДНІКІВ". ПРЕСТИЖНОЮ ПРОФЕСІЯ І БУТИ НЕ МОЖЕ, БО НЕ ПРЕСТИЖНА ОСІЧЕНІСТЬ. ГРАМОТНА НАЦІЯ ВЛАДІ ЗАЙВА, ПОТРІБЕН НЕОСВІЧЕНИЙ ЕЛЕКТОРАТ. НИМ УПРАВЛЯТИ ПРОСТІШЕ.
Ок
Сказав голова, не сказав голова профспілки.. А зробив що?? Голова профспілки щось зробив???
Гена
Ваш текст...В Росii ситуацiя не краще.Хiба що в Москвi...А в регiонах з/п вчителя-на хлiб з водою.
Тет-а-тет
Аж тепер у Труханова пробудилася совість і він побачив, що у вчителів найнижчі у Європі зарплати. А де він був раніше?
сум
За власні кошти учителі змушені оформляти особові справи!
Учитель за фахом
Для сум: А ще - купувати класнi журнали. По сутi, правильно: хочеш ставити оцiнки, - купуй журнал!!
Коментувати
unforgiven
Зате від українських вчителів вимагають найбільше непотрібної роботи (паперотворчість, конкурси, шмани) заважаючи творчо підходити до навчально-виховної діяльності.
про реформу
Для unforgiven: Не думаю, що тотальна децентралізація суттєво змінить освіту і інші галузі. Більше зупиняюся на думці, що ці процеси мають бути частковими. Наскільки розумію декілька районів мають об’єднуватися у повіт. То може варто, щоб сама структура району залишалася? Перенести до повіту адміністрацію, районну раду та районних депутатів, усе інше залишити. Лікарні, Правоохоронні органи, Районні будинки культури та творчості, РЕС і т.д. І це все буде підпорядковуватись повіту. Буде децентралізація з однієї сторони, з іншої це не настільки буде на людей впливати. Можна райони перейменувати у щось інше. Якщо це настільки советска давка. ОТГ це добре у плані господарювання і грошей. Але який буде рівень освіти у школах, коли самі відповідальні по освіті в ОТГ без вищої освіти. Куди це годиться! Влада сама розуміє. Тотальна децентралізація приведе до того, що на місцях будуть робити що хотіти. І постіна залежність від субвенції через деякий чанічого не зможе змінити. Це власна думка.
про реформу
Для unforgiven: Деякі люди постійно говорять, що от в США нічого в школах не вчать. Але стоп народ. Там знайте, як стимулюють учнів розвивати свої здібності. І яка підтримка від влади саме у цьому плані. Японія так само. У Японії учні навіть в літку відвідують гуртки. Можливо в школі рівень освіти не дуже. Але фахівцями люди стають.
Коментувати
Юля
Откровенно признать, что зарплаты украинских учителей ниже чем в России ? Срочно привлечь Труханова за сепаратизм.)))))))))
Ольга
Для Юля: Причем одно к другому. Любовь к России зашкаливает...
Коментувати
Ollesia
Які протести. Українці живуть дуже добре. Єдине, що заважає владі проводити реформи в Україні- це російські агенти, які розїзджають по кремлівським обкомам та виконують їх завдання Путіна та їх прибічників. Основне їх завдання- розділити державу на шматки- ось така агресивна політика Кремля. Але Президент України старається покращувати економіку держави та не допустити розвал в Україні. Я вірю, наші політики чесні та праведні люди- які хочуть цілістності державі.
учитель
Для Ollesia: Ви, вибачте за слова, ненормальна людина.
Браво
Для Ollesia: Іскрометний жарт )))
Звичайна вчителька
Для Ollesia: Олексію, якщо ви живете добре, то це не означає, що всі українці живуть добре! А російські агенти про яких ви згадали, чомусь не завадили Порошенку та Ахметову збільшити свої статки на мільйони!..
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!