Cередня зарплата молодого вчителя - 4345 грн

За словами міністра, наступного року уряд планує підняти оплату вчителя ще на один розряд

Cередня зарплата молодого вчителя - 4345 грн

Середня заробітна плата для молодих вчителів по Україні складає 4 345 грн. Про це, в інтерв'ю ВВС Україна, сказала міністр освіти Лілія Гриневич.

За словами міністра, заробітна плата вчителя складається не тільки з мінімального посадового окладу.

«Є ще ціла низка доплат. З цього конструюється зарплата вчителя. Ми цього року підняли зарплати вчителям на 50 %. Це все ще мало, цього не достатньо, але це як для одного року є реальним прогресом. Ми просунули професію вчителя в рамках єдиної тарифної сітки на два розряди», - сказала Гриневич.

Вона повідомила, що середня заробітна плата молодих вчителів без стажу роботи у загальноосвітній школі, як правило, нижча, ніж у гімназіях, ліцеях чи спеціальних загальноосвітніх закладах.

«Середня зарплата вчителя залежить від навантаження. Як правило, вчителі беруть його більше. Середня заробітна плата для молодих вчителів по Україні - це 4345 грн. Звичайно, це дуже мало. Але мені зараз ідеться про правду. Вона полягає в тому, що коли молодий учитель працює у закладі, де отримує доплати й має більше навантаження, тоді його середня зарплата - 5 323 грн. Я рада, що сьогодні вчитель вищої категорії може отримати зарплату 7 500 грн. У спеціальних навчальних закладах він має зарплату в 8 500 грн», - зазначила міністр освіти.

Вона також зауважила, що не є задоволеною рівнем оплати вчителів.

«Немає більш зацікавленої людини в цій країні, ніж я, щоб він виріс. Ми поставили це питання руба перед Кабміном. Я рада, що прем'єр-міністр підтримав скачок у тарифній сітці на два розряди. У наступному році плануємо піднятися ще на один розряд і також дати доплату вчителям. Закон теж визначає умови праці й передбачає перехідний період. Наразі там передбачено п'ять років у перехідних положеннях. Загалом це буде залежати від економічної ситуації в країні», - наголосила Лілія Гриневич.

Освіта.ua
07.11.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Двієчник
А скільки ненависті до вчителя, серед батьків та громадськості, сіють оці "підвищення" заробітної плати вчителюі. Бо з телебачення всі думають, що вчителі гроші "гребуть лопатою" та нічого не роблять, бо діти і того не знають і того. Таким чином і формується відношення громадськості до школи, освіти, вчителя. І не в крашу сторону. А ми про повагу. Таке враження, що все це робиться цілеспрямовано. Така "мудра" тактика.
Богдана
Я молодий вчитель. В навантаженні маю 20 год. Моя заробітня плата на руках 2500 грн? Скажіть будь ласка а де взагалі береться сума 4345 грн?
Галина
Для Богдана: 1. Як людина з вищою освітою, Ви маєте знати, що ніде і ніколи в звітності не фігурує таке понняття як "на руки" (кожен на руки отримує по рузному, у когось податкова пільга, у когось є відрахування до профспілки у когось ні, у когось аліменти). Оклад (на 18 годин) вчителя без категорії (11 тарифний розряд при повній вищій освіті) - 3471. Надбавка за "престижність" - до 30%. Є доплати за перевірку зошитів, за класне керівництво. Ось за рахунок цього на одну ставку і набігає В СЕРЕДНЬОМУ 4345 грн. Жоден працівник не може отримувати заробітну плату (на ставку, тобто у випадку педагогів на 18 годин) менше ніж мінімальна заробітна плата - 3723 грн. Обов’язкові відразування із заробітної плати складають 19,5% (18% - податок на доходи фізичних осіб, 1,5 % - військовий збір). Тобто чистими після обов’язкових утримань з мінімалки має бути 2997 грн. Ще різ повторюю - це зі ставки! А у Вас більше (20 годин). Тому чому Ви отримуєте 2500 - знаєте лише Ви (може Ви сплачуєте аліменти?)
Коментувати
Тетяна
Cлухайте, шановні колеги. Я особисто працюю не тільки за гроші. Це моє життя. Постійно в коментарях тільки і читаєш про гроші, про збільшення зарплатні. Чесно кажучи, вже набридло. Так, є багато питань, але змінюйте своє життя, рухайтесь вперед.
Местный
Для Тетяна: Вы - идеальный раб для этой системы. Но всё же, любой труд должен быть оценен адекватно и достойно, поэтому вполне правильные комментарии людей, которые переживают за свою зарплату. Попробуйте на кассе в супермаркете расплатиться фразой: "Я особисто працюю не тільки за гроші. Це моє життя. "
Коментувати
вчитель
Для Irina : купіт собі новий калькулятор і зробіт підрахунки з утриманням 18% прибуткового податку та 1,5%- військового збору зі ставки 3152 гривні молодого спеціаліста. стаж 2 роки . тож напишіт а звідки береться така велика зарплата аж 4 345 гривень? Я вам наведу приклад: Якщо я з’їли 2 яблука, а Ви ні одного - то в середньому ми зїли по одному яблуку. Так?
методисту Arlin вопрос.
Сколько стоит принятие Вас на работу тем идиотом,который взял БЕЗ наработок,БЕЗ практически, опыта работы? Какой Вы методист? ЧЕМУ такой как Вы способен научить, ЧЕМ такой как Вы, с 8 (ВОСЕМЬЮ ) годами педстажа способен ПОМОЧЬ. И Райкина не надо. Оно как-то в жизни не просто смешного, до колик доводящего смеха предостаточно.))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Дааааа, не переводятся глупцы в нашей стране. Это ведь надо. МеНтодист. И 8 лет стажа))))))))))))))))) Мы в коммунистической стране,где меНтодисты обязаны былиКОНТРОЛИРОВАТЬ население школ. ДО сих пор. КонтролируютКак тот начхальник,который любил по ящикам столов у учителей рыться.
Arlin
Я методист вищої категорії. І маю оклад 3392 грн. Маю вже 8 років педагогічного стажу. І отримую на руки 3003,61. Якось не по людськи, Вам не здається.
либо Вы обшибся
Для Arlin: и у Вас 18 лет стажа. ЛИбо ГНАТЬ Вас и Вам пообных следует...
Євген
Яка користь від методистів???Ви і так отримуєте заробітну плату за те, що нічого не робите
Павлович
Вітаю Вас з проходженням за 8 років шляху від спеціаліста до методиста вищої категорії.Ще років 10 і міністром станете.
Коментувати
вчитель
Пані, Міністре, а чи знаєте ви, що в молодого вчителя, який закінчив вищий навчальний заклад, посадовий оклад- 3152 гривень , тобто якщо має 18 годин навантаження. А ви ще відрахуйте 20 відсоткі ПДВ . То ж скільки отримує молодий спеціаліст після закінчення вузу? А ставка мінімальної заробітної плати 3200. Отже в прибиральниці школи ставка заробітної плати більша.
Irina
Для вчитель: З заробітної плати ПДВ не "відраховується". А утримується 18% прибуткового податку та 1,5%- військового збору.
Коментувати
Местный
Мастерам производственного обучения и преподавателям спец.предметов в ПТНЗ, колледжах и лицеях это расскажите. Там такой зар.платы даже не молодые специалисты не видят.
Местный
P.S. забыл техникумы дописать
Коментувати
Ок
Ліля Михайлівна, шановна, почитайте ці коментарі, поки вони ще звідси не пропали, як пропали коментарі в інших статтях!!
Ліля Михайлівна
Для Ок: Вже читаю!!!
Ок
:-), :-), :-)
Коментувати
Богдан
Не потрібно плутати посадовий оклад/ставку з заробітною платою. От коли посадовий оклад вчителя вищої категорії з 18 годинами тижневого навантаження буде 12 тисяч гривень, доплата за педстаж 30 відсотків і 20 відсотків за престижність праці, от тоді можна буде сказати "браво" міністре освіти. Адже зарплата вчителя складатиме 17 тисяч 800 гривень, з вирахуванням податків - 16 тисяч гривень на руки, на місяць. А на сьогодні - вчитель з 14 тарифним розрядом отримує оклад у сумі 3 тисячі 872 гривні, за педстаж - 1151 грн., за престижність праці - 774 грн. З урахуванням податків виходить на руки отримати 4 тисячі 637 гривень. Без підняття зарплати працівникам освіти неможливо підняти престижність праці Вчителя. Підняття у 2018 році зарплати вчителю на один тарифний розряд ніякого ефекту не дасть. ЄТС-оклади давно себе вичерпала, потрібна інноваційна система оплати праці вчителя, хоча б як у Польщі.
вася
в супер маркете зарплата кассира выше!!! и учиться не надо 4-5 лет и нет такой нервотрепки... Гриневич в школе работала?
NT
Для вася: це правда
Коментувати
Алексей
Полное вранье, у молодого учителя зарплата 3200
Алексей
Для Алексей: 1 година у молодого учителя 50 грн оплачивается, считайте сами
Шиншилла
Для Алексей: Ничего подобного! 50 гр за урок получает учитель 2 категории с опытом работы 15 лет! А молодой специалист около 3000 в мес. за 18 часов в неделю, без классного руководства.
Коментувати
звичайний вчитель
кільки можна писати казки про зарплату вчителя? В мене 18 год, вища категорія , більше 30 років стажу і я не отримую 5 тисяч. Чому наших коментарів ніхто не читає? А в молодого вчителя 4 345 грн????? Таке враження, що в міністерстві освіти ніхто про зарплату вчителя не знає!!!!!
Вікторія
Для звичайний вчитель: Повністю з Вами згідна. Для чого дурити громадськість? Ну де така зарплата молодого вчителя, якщо посадовий оклад 2900 і нехай 20% за престижність праці ( і то не у всіх, бо місцева влада вирішує)? То щоб отримати оті 4345, потрібне навантаження 1,5 і більше ставки. А коли молодому вчителю самовдосконалюватись, чи банально підготуватись до уроку? Сором, коли нас нахабно дурять. Я вчитель-методист, більше 20 років стажу, маю вищу категорію, отримую 20% надбавки за престижність, маю 18 годин - зарплата близько 4600 грн. То щоб мати 7,5 тис.грн, моє навантаження повинно бути десь 27 годин. Чи можна витримати фізично і психологічно таку роботу? А коли готуватись до уроків, якщо в тебе ще залишились совість, відповідальність та бажання? Чи може педагогічна спільнота адекватно сприймати новації, якщо маємо такі БРЕХЛИВІ заяви міністра освіти? А чого варта цитата "Як правило, вчителі беруть його (тобто навантаження) більше". Самі беруть, чи як? Хто б погоджувався б на більше навантаження, якби була...
Іван_Філін
Вона має на увазі, якщо у молодого вчителя буде оклад + багато всеяких додаткових нарахувань. Но не всі категорії вчителів предметників мать таки нарахування, Ось наприклад вчитель трудового навчання та физичної культури не має нарахування за зошити, та ще щось, та і не усі фізруки мають додаток у вигляді спортмасової роботи.
Коментувати
Абсурд
Люба Лілія Гриневич, давайте не будем плутати зарплату на папері і зарплату яку вчитель получає на руки. Це зовсім інші цифри !!!
Марта
Для Абсурд: Це мінус 22-23 %,Майже четверта частина з.п. йде на податки і вирахування!!!!
Коментувати
люда
А як же вихователі ? Де 20% Про нас зовсім забули ? Чи ми не педагоги ?
Леся
Для люда: Повністю з Вами згідна!!! А ще соціальні педагоги та психологи ми педагоги тільки на папері!!!!
Коментувати
Віктор
Скажіть будь ласка чому освітянські коментарі постійно містять слова "ПРИМУШУЮТЬ,ДОБАВИЛИ, КОЛИ ПОЧНУТЬ"? Хто вас постійно ПРИМУШУЄ-директор, методист, начальник РУО, Гриневич персонально (крім неї до речі там ще багато Керовників).Коли ви вже почнете писати, хто це все робить з вами? Як вам можна довіряти навчати (а тим паче виховувати! дітей)?! А РАБІВ дійсно ПРИМУШУЮТЬ- це ж РАБСТВО..
serj
Для Віктор: А ви на роботі робите, що заманеться, чи те, що накажуть???
Віктор
serj Навіть у коментарях на цьому сайті ВЧИТЕЛІ пишуть про те, що відстоюють свої права перед адміністраціями, бо на кожній роботі є ПРАВА і обовязки, а не лише дурь керівництва! Побільше б таких СПРАВЖНІХ ВЧИТЕЛІВ!
Коментувати
Попереду атестація
ПРИМУШУЮТЬ взяти участь у "Вчитель року". Але поряд з купою документів, надрукованих на своєму папері своїм принтером, і наочністю, зробленою власноруч на тому ж своєму папері своїм принтером, потрібно надати відеозапис проведеного уроку. Зняти і обробити відео належним чином коштує до 5000 грн. Це майже місячна зарплатня. Знаєте, і конкурсу не хочу, хоча треба атестуватися і є чим поділитися з колегами. Просто, залишусь на місяць голодною і в холодній хаті без світла і води.... Якось не до конкурсів і перемог :(
Sergik
Для Попереду атестація: А самому відео зняти і обробити слабо? Це учні вчать у 8 класі...
Попереду атестація
А як самому себе зняти на уроці? Людину треба просити. Безкоштовно ніхто не працює. Та й для цього треба хоча б купити відеокамеру. У мене її, на жаль, немає. І знову це час, і знову це гроші.
Наша школа
Відео зняли на звичайнісінький телефон. Змонтувати допоміг учитель інформатики. Конкурсанту це було безкоштовно. Але платформа на яку відео треба було закидати - жах!!!!! Не на українській мові. Розяснення - ніякого. З банком (де фінанси) по і-нету простіше працювати, ніж з цією платформою. Хто її таку створив?!!!
Коментувати
Віктор
Скажіть будь ласка, чому українські БЮДЖЕТНИКИ ( вчителі, особливо викладачі вузів, які по факту зараз працюють в умовах конкуренції за студента) постійно підіймають питання "співвідношення щодо долара чи євро" до їх зарплат?! Вони надають освітню послугу, яка конкурентоздатна на зовнішньому ринку? Таких вчителів/викладачів-одиниці! А якщо діти їдуть навчатися за кордон, це заслуга їх БАТЬКІВ, які вкладують кошти в своїх дітей. Говорити по "співвідношення щодо долара чи євро" по зарплатах мають право лише працівники ПРИВАТНОГО СЕКТОРУ! Якщо ваша робота конкурентоспроможна у світі, вперед на заробітки
Serg
Для Віктор: Ви з нашої планети? В Україні все прив’язують до долара чи євро, навіть бабуся на ринку коментує підвищення ціни на свою продукцію ростом долара
Віктор
Дурнів багато, але на них не треба зважати! Хочете зарплату в валюті- Польща прийме всіх
Джек
Тільки дуже розумна або зарозуміла людина не розуміє, що ми живемо в доларизованій економіці. І курс валюти впливає буквально на все - на ціни в магазинах, на проїзд бабусі, яка з села везе картоплю чи молоко і вчора платила за квиток 20 гривень а тепер платить 30, бо через зростання курсу долара водій маршрутки купує пальне по вищій ціні. Звісно владі вигідно штампувати фантики і говорити про підвищення зарплат.
Коментувати
Джек
Коли говорять про підвищення, було б непогано оперувати коректними цифрами. Зокрема, враховувати курсове співвідношення щодо долара чи євро. Ось тоді матимемо реальну картину.
Віктор
Для Джек: Скажіть будь ласка, чому українські БЮДЖЕТНИКИ ( вчителі, особливо викладачі вузів, які по факту зараз працюють в умовах конкуренції за студента) постійно підіймають питання "співвідношення щодо долара чи євро" до їх зарплат?! Вони надають освітню послугу, яка конкурентоздатна на зовнішньому ринку? Таких вчителів/викладачів-одиниці! А якщо діти їдуть навчатися за кордон, це заслуга їх БАТЬКІВ, які вкладують кошти в своїх дітей. Говорити по "співвідношення щодо долара чи євро" по зарплатах мають право лише працівники ПРИВАТНОГО СЕКТОРУ! Якщо ваша робота конкурентоспроможна у світі, вперед на заробітки
Джек
Спробую обгрунтувати свою думку. Уряд постійно говорить про ПІДВИЩЕННЯ ЖИТТЄВОГО РІВНЯ ТА РЕАЛЬНЕ ЗРОСТАННЯ ДОХОДІВ. Ось саме для коректності таких тверджень і потрібно говорити "Про співвідношення щодо долара чи євро". Якщо 4 роки тому педагог отримував 450 доларів а тепер 250, то потрібно хоча б червоніти, коли несуть таку "пургу". В Україні народ купує товари і послуги по європейських і навіть вищих цінах (продукти, комуналку, одяг, авто і т. д.) Тому вимоги про прив"язку зарплат до курсу долара чи євро є обгрунтованими. А щодо того, чому діти їдуть за кордон, то риба гниє з голови. Реформа освіти потрібна починатися не з 12 років навчання, а з можливості обирати предмети навчання, педагогів та викладачів, з автономії навчальних закладів. Коли це відбудеться, то і за кордон їхати учням не потрібно буде. І до речі, роботу українського педагога буде конкурентною за кордоном тоді, коли диплом буде визнаватися без додаткових умов іншими країнами. А це знову до МОН питання...
Коментувати
думка
Лілія Михайлівна, почитайте ці коментарію подивіться на все це не через розові окуляри:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Наталка
Для думка: Щоб отримати заробітну плату 7500 (чистими) , вчителю вищої категорії треба мати навантаження більше 30 годин на тиждень .. А ставка за 18 годинне гавантаження, на сьогодні -3872(це без вирахувань ) , а якщо вирахувати , то буде якраз мінімальна , а молодий вчитель не має навіть мінімальної ставки ..
Коментувати