Профспілка обіцяє вивести освітян на вулицю

Профспілка працівників освіти і науки планує взяти участь у Всеукраїнській акції протесту

Профспілка обіцяє вивести освітян на вулицю

Профспілка працівників освіти і науки планує взяти участь у Всеукраїнській акції протесту, що ініційована Федерацією профспілок України. Проведення акції заплановане на 14 листопада.

В освітянській профспілці вже сформували галузеві вимоги до органів державної влади, з якими вона має намір вивести людей на вулицю.

Зокрема, у профспілці вимагають від влади забезпечити встановлення в 2018 році розміру посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії в розмірі трьох прожиткових мінімумів, як це було ініційовано суб’єктами законодавчої ініціативи під час доопрацювання законопроекту «Про освіту» до другого читання.

Також профспілка пропонує забезпечити встановлення урядом порядку реалізації законодавчої норми про щорічне збільшення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії до чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб та до трьох мінімальних заробітних плат.

Наступною вимогою є забезпечення рівня оплати праці науково-педагогічних працівників з відновленням їх міжпосадових співвідношень з урахуванням Рекомендацій ЮНЕСКО «Про статус викладацьких кадрів закладів вищої освіти» від 11 листопада 1997 року.

Ще одним пунктом вимог є передбачення в проекті Державного бюджету на 2018 рік обсягів видатків на освіту не менше 7% ВВП замість запропонованих 6,71%.

Освітяни вимагатимуть від Кабміну забезпечити загальноосвітні навчальні заклади з чисельністю учнів до 25 осіб освітньою субвенцією з метою їх збереження, недопущення вивільнення педагогічних та інших працівників.

У профспілці також вважають за необхідне передбачити в проекті Держбюджету обсяги додаткової дотації обласним бюджетам на фінансування переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти в обсязі не менше 30,0 млрд гривень та збільшити обсяги видатків на підготовку кадрів вищими навчальними закладами III-IV рівнів акредитації з урахуванням підвищення рівня мінімальної заробітної плати, величини законодавчо визначеного прожиткового мінімуму на працездатну особу, прогнозного рівня інфляції.

Перелік вимог до влади також містить положення про збільшення видатків на виплату академічних стипендій студентам вищих навчальних закладів пропорційно збільшенню прожиткового мінімуму для працездатних осіб та передбачення в проекті бюджету додаткових обсягів освітньої субвенції в сумі не менше 6,7 млрд гривень.

Освіта.ua
30.10.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ЛАДА
Мене хвилює питання поділу працівників освіти на чорних і білих. Якщо вчителі фінансуються через освітню субвенцію, то дошкільники, бібліотекарі, техперсонал- з місцевого бюджету, який не витримує це навантаження. Як результат- ми вже сходили у відпустку за свій рахунок, але ще бракує коштів на зарплату на 2 місяці. І чи можна прирівняти місцевий бюджет великого міста і райцентру, де ніякої промисловості давно нема. Це дискримінація. Так скоро дітям вчитися буде ніде.
Анна
а чому профспілка не хоче домагались і підвищення інших працівників освіти - не педагогів? як завжди, дбаємо про електорат на виборах....
вчителька
Прошу включити вимогу про вихід на пенсію за вислугою років. У кого є здоров’я, дай ім Боже, нехай працюють і до 100 років, а в кого його немає, що робити?
село
суд для вас, діти які будуть навчатися 12 років і три роки поневірятися по базових школах...
Феміда
ВАУ, Прокинулися відмінники освітньої профанації,Профспілка (яку закривають, децентралізація, скорочує, юридичний статус) за підтримку уже прийнятої реформи, після бою руками не машуть. Всі реформи порушують права дітей і є ДИСКРИМІНАЦІЙНИМИ та порушують з десяток статей Конституції України, хто вас учить у школі. Зверніться до спеціалістів і людей, які розуміють наслідки протизаконних дій! Децентралізація "геноцид" українського села. Масові звільнення в освіті..
ВЧИТЕЛЬ
А чому не вимагають, щоб 1 розряд ЄТС дорівнював мінімальній зарплаті, повернення компослуг вчителям на умовах які були раніше?
Ollesia
В нашій освіті зараз вeликий порядок. Цe завдяки таким людям, як Порошeнко Пeтро Олeксійович, Гройсман Володимир Борисович, Гринeвич Лілія Михайлівна, Данилюк Олeксандр Олeксандрович. Ці люди допомагають відродити нашу освіту та науку. Нe трeба виходити на вулицю нікому, ми й так проживаємо найкращe за останні 26 років. Нам заважає жити російська агрeсія і крeмлівські агeнти, тому ми так і живeмо.
hahaha
Для Ollesia: Де порядок? Одна рука не знає, що робить інша. В законі про освіту право на пільгову пенсію є, в пенсійній реформі нема. І обидві обговорені, прийняті ВР та підписані президентом. Хочете сказати, що їх хтось читав? Такого бардаку ніколи ще не було, і з кожним днем все гірше. Якщо вас влаштовує зарплата, за яку або одягнутись, або їсти, або квартиру платити, то сидіть вдома і шукайте агентів кремля
ВЧИТЕЛЬ
Викиньте з голови "кремлівських агентів", не всім, що в нас погано, ми повинні завдячувати їм. А порядку як не було в освіті так і немає!!!
ВЧИТЕЛЬ
Для hahaha: Вибачте, але в новому законі про освіту про пільгову пенсію вже взагалі не згадується :(.
Коментувати
Українська вчителька
Розповім і я про нашу профспілку! Я з неї вийшла вже років зо п’ять. Мене підтримали ще три колеги мого віку.Все відбулося легко і цивілізовано. Та коли ще дві молоді вчительки вирішили піти цим шляхом, то були визвані (в день подання своїх заяв голові ПК) начальником райвідділу освіти, яка та-а-ак їм пояснила їхню "помилку", що ті плачучи порвали свої заяви у неї в кабінеті! Нам чотирьом, тепер як "штрафникам"- особливе ставлення директора! А сьогоднішня профспілка "лягла" під адміністрацію і без її відома ні мур-мур! Тому ці всі заклики сприймаю, як якусь гру між чиновниками! ( Хоча й підтримую їх вимоги!)
Тет-а-тет
За 20 років перебування у нашій профспілці можу сказати, що це не дієздатна організація, яка лише забезпечує добробут своїй верхівці. Дивно, що аж тепер вони схаменулися і вирішили нагадати про себе,мабуть запахло смаженим. Видатки на освіту згідно бюджету 6.71, а вони вирішили, що 7% вирішать усі наші проблеми, які не вирішувалися 26 років? Зрозуміло, що це профанація, так, аби про щось говорити. Становище освіти сьогодні повністю залежить від місцевої влади, от кого потрібно тормошити. Але профспілкові чиновники на місці влади бояться і підігрують їй як можуть. Оці всі перепетії з окладами- це справа їх рук, бо Гриневич не вказує кому як платити. Скільки видано прекрасних Законів, а як доходить до їх реалізації на місцях так починають трактувати на свій лад, аби щось відскубнути на інші цілі.
Ірина
А пенсійна реформа вчителів влаштовує? Для вчителів необхідно залишити вихід на пенсію за вислугою років...Представники влади можуть спробувати в школі попрацювати, провести сучасних 6 уроків.Якщо вважають, що це легко.
Ollesia
Для Ірина: Так нам і так платять високі зар. плати, ми живeмо погано завдяки крeмлівським агeнтам Росіі.
hahaha
ви знущаєтесь? Де ви бачите високі зарплати? В кращому разі тисяча кубів газу. Це не 300-400 тисяч, які влада платить собі. А ви шукайте далі агентів кремля, поки вони жирують
Иван Соколов
Для Ollesia: дівчино! Ти збожеволіла?)) Чи кремлівські агенти - це плід твоєї хворої фантазії? Хай би украинским освітянам та науковцям платили, хоч половину того, що отримують ті так звані агенти! Можливо хоча б тоді економіка отримала бодай якийсь поштовх до зростання
Коментувати
Мама
Этот профсоюз защищает права только учителей, которым и так увеличили в 2 раза зарплату, а преподавателям ВУЗов - ноль, а школьным библиотекарям уменьшили оклад, так вы определитесь кому повышать
просто вчитель
Для Мама: Этот профсоюз защищает свои права, а не права учителей.У мене було право вийти на пенсію за вислугою років та профсоюз так захищав це моє право,що тепер працювати потрібно до 60 років, а там і ще подовжать.За 26 років перебування у профспілці лише один учитель з нашої школи (призер обласного етапу "Учитель року") був премійований путівкою до санаторію,зате щороку поправляють своє здоровя методисти,інспектори і вся освітянсько - чиновницька рать.Дійшло до того,що навіть новорічні подарунки дітям освітян у них немає за що придбати.Все це підштовхнуло мене вийти з цієї фальшивої організації і зараз жалкую,що не зробила цього раніше.
Коментувати
сум
а ви ще там? що він вам дав? в санаторій не поїдете ...
Учитель
Готова выйти из профсоюза прямо завтра, права учителя не отстаиваются, даже путевок нет, но отчисления каждый месяц.
ЛАДА
Для Учитель: Запам ятайте і іншим скажіть- профспілка вже давно не розприділяє путівки в санаторії. З неї знято цю функцію.
Коментувати
батько
показуха, відробляють зарплатню, чималу, доречі, напишіть ,яку?
Я
Шановні, нам зменшили посадовий оклад за жовтень у школі всім!!!! Про що ще можна казати??? І це ХАРКІВ!
Вася
Для Я: Нам зробили індексацію 116 грн. (це Закрпаття. ) Так у вас самий крутий мер!!!
Я
Шановний, у нас залиши розряд та ЗМЕНШИЛИ оклад!!! Який крутий мер? Мені цікаво, це законно? Може треба іх вже саджати?
Коментувати
Lord
Да неужели наконецто созрел профсоюз к акциям протеста? Или это так воздух сотрясут и забудут об этом?
Олександр
Якщо це має бути страйк, то повинна зупинитись уся система освіти, і усіх педагоги вийти на страйк. а буде як завжди приїдуть голови профспілок промітингують і будуть мати галочку, що вони на страйк їдили
Виктория Кравчук
Коли вже житло освітянам будуть будувати, а не лише будинки в селі.?
Сільська вчителька
Для Виктория Кравчук: А кому в селі будують? Де ви таке бачили? Чи вірите в казки?
Коментувати
Ольга
А дошкільників - це стосується(!? Завжди забувають.
Геннадий
А то, что пенсия у учителей 2 тысячи после повышения профсоюз не волнует???? 8 тысяч у металлургов без образования.